Vis lucid

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
Traficant De Wi-Fi
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1277
Joined: 29 Mar 2015, 22:22
Detinator Steam: Da
SteamID: traficant_de_wifi
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Location: Arad
Been thanked: 14 times
Contact:

07 Apr 2015, 22:16

ELIARA wrote:
Traficant De Wi-Fi wrote:A reusit pana acuma cineva sa faca OOBE? "Out of Body Experience ?...

pe mine ma pasioneaza foarte mult...dar nah...nnu stiu cum sa fac asa ceva:D
Tocmai asta e faza, nu te ajuta nimeni cu astfel de chestii.. daca te duci si spui de asta te considera nebun.
Asta ar treb sa fim invatati inca de mici in scoala, nu mizeriile alea de materii care ne umple creierul cu informatii inutile.
dar ce poti afce mai exact cand este in OOBE?
Discord: lucifer_xro
User avatar
Awakening
eXtream Mod
eXtream Mod
Posts: 3933
Joined: 06 Apr 2010, 11:01
Detinator Steam: Da
CS Status: Plictiseala
Detinator server CS: Adio cs
SteamID: eliara
Reputatie: eXtream Mod
Fost Manager VEST.eXtream.Ro
Fost Manager ZM.eXtream.Ro
Membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior: CRISTIAN
Location: Bucuresti
Discord: m_i3
Has thanked: 151 times
Been thanked: 344 times

07 Apr 2015, 22:21

Nu am cum sa raspund la asta ca nu am reusit niciodata si nu are rost sa ma apuc sa iti spun mai departe ce au spus altii ca nu am cum sa stiu daca e adevarat sau nu.
In principiu se spune ca sufletul paraseste corpul si ai posibilitatea de a fi liber, fara limitele normale pe care le avem acum, sa poti calatorii oriunde iti merge mintea si sa mergi oriunde vrei in univers, alte planete, etc.
User avatar
Traficant De Wi-Fi
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1277
Joined: 29 Mar 2015, 22:22
Detinator Steam: Da
SteamID: traficant_de_wifi
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Location: Arad
Been thanked: 14 times
Contact:

07 Apr 2015, 22:22

ELIARA wrote:Nu am cum sa raspund la asta ca nu am reusit niciodata si nu are rost sa ma apuc sa iti spun mai departe ce au spus altii ca nu am cum sa stiu daca e adevarat sau nu.
In principiu se spune ca sufletul paraseste corpul si ai posibilitatea de a fi liber, fara limitele normale pe care le avem acum, sa poti calatorii oriunde iti merge mintea si sa mergi oriunde vrei in univers, alte planete, etc.
am inteles ca ai putea sa mergi si in viitor sau trecut!
Discord: lucifer_xro
User avatar
VLD00
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1941
Joined: 04 Aug 2013, 17:22
Detinator Steam: Nu
CS Status: Kboom !
Detinator server CS: Da
Reputatie: Fost moderator
Fost manager DR
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

07 Apr 2015, 22:23

BrOnX wrote:Din ce am citit eu in alte parti, nu e ok sa incerci sa 'iesi' practic din corp.
Care-i treaba cu OOBE?
EDIT:Citind pe aici, da, eu am incercat asa ceva, fara nici o gluma, dar vreau sa zic ca e destul de naspa, si nu recomand sa va ganditi la asa ceva.Am patit de o gramada de ori.
Inactiv o perioada nedeterminata
User avatar
BranzaRuginita
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 165
Joined: 04 Oct 2014, 21:24
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

07 Apr 2015, 22:36

stati putin ca eu nu mai inteleg, din ce spune in primul post visul lucid este visul in care esti constient de ceea ce visezi, stii ce visezi si poti interpreta acel vis cum vrei tu, cum ati sarit pana la iesire din corp si experiente de genul?
dati-mi si mie mai multe detalii, cei care ati avut experiente de genul, cum poti face asta?
User avatar
Traficant De Wi-Fi
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1277
Joined: 29 Mar 2015, 22:22
Detinator Steam: Da
SteamID: traficant_de_wifi
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Location: Arad
Been thanked: 14 times
Contact:

08 Apr 2015, 20:18

BranzaRuginita wrote:stati putin ca eu nu mai inteleg, din ce spune in primul post visul lucid este visul in care esti constient de ceea ce visezi, stii ce visezi si poti interpreta acel vis cum vrei tu, cum ati sarit pana la iesire din corp si experiente de genul?
dati-mi si mie mai multe detalii, cei care ati avut experiente de genul, cum poti face asta?
Prin antrenament!... sunt carti despre asta!
Discord: lucifer_xro
User avatar
AGSQ
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 778
Joined: 29 Dec 2014, 23:53
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Contact:

08 Apr 2015, 20:37

Decorporalizarea nu este pentru cei neinitiati, puteti avea mari surprize (atat pozitive cat si terifiant de negative), nu va sfatuiesc sa incercati pana nu stiti cu certitudine ce va asteapta, inainte, in timpul si dupa decorporalizare.

Numai bine.
Web Hosting gratuit cu SSL inclus si Litespeed pentru orice site care tine link in footer. PM daca te intereseaza.

VPS SSD Ieftin IPv6-Only, in Europa, la doar 0.8€/luna!
User avatar
Sergiu
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1279
Joined: 19 Nov 2010, 20:33
Detinator Steam: Da
CS Status: freud.
Reputatie: Nume anterior : BrOnX
Castigator Membru CLUB eXtream @ Mos Nicolae (3 luni)
Location: Iași/Brașov
Has thanked: 77 times
Been thanked: 22 times

08 Apr 2015, 20:37

AGSQ wrote:Decorporalizarea nu este pentru cei neinitiati, puteti avea mari surprize (atat pozitive cat si terifiant de negative), nu va sfatuiesc sa incercati pana nu stiti cu certitudine ce va asteapta, inainte, in timpul si dupa decorporalizare.

Numai bine.
Precum imposibilitatea de a intra in corp.
"Singurele limite sunt cele pe care ți le impui singur." // Pentru a mă contacta, folosește mesajul privat !
REGULI GENERALE : Afișează regulile forumului
1. Utilizati corect limba romana (folositi cuvinte intregi, virgula, punctul si cratima). NU FOLOSITI limbaj de chat!
2. Raspundeti concret! Fara offtopic, fara mesaje scurte, inutile sau deja postate!
* offtopic = reprezinta devierea de la subiectul care se discuta
3. Folosirea cuvintelor sau inregistrarea cu nume obscene/jignitoare duce la restrictionarea accesului, stergerea contului, etc.
4. Este interzis orice atac la persoana. Discutati ideea, nu persoana !
5. Restrictii reclame :
a) Reclama este permisa in subiecte atat timp cat ele au legatura cu idea care se discuta.
b) In semnatura este permisa o singura reclama SIMPLA de tip TEXT cu dimensiunea fontului setat pe NORMAL
c) Reclama nu este permisa in campurile personale gen: Locatie, CS Status.
d) Nu aveti voie sa deschideti topicuri cu referire exacta la un site in scopul obtinerii de vizite, se considera reclama !
6. Nu folositi imagini in semnatura mai mari decat 500x120. Puteti folosi mai multe imagini care, toate sa nu depaseasca marimea impusa !
7. Folositi CAUTAREA si apoi intrebati pentru ceva daca nu exista pe forum! Numele topicurilor create trebuie sa reflecte continutul subiectului pe care se discuta. Nu vor fi permise topicuri de genul: help, ajutor pls, cum fac, etc
8. Este permisa continuarea unei discutii vechi de pe forum, chiar daca aceasta a fost deschisa cu cativa ani in urma. NU se permite insa dublu-post, triplu-post sau UP-uri.
* dublu-post / triplu - post = adaugarea unor mesaje unul dupa altul intr-o discutie a forumului de catre aceeasi persoana
* UP = adaugarea unor mesaje unul dupa altul cu scopul de a scoate in evidenta discutia respectiva
9. Orice fel de continut cu caracter erotic va fi sters, iar daca este necesar se vor aplica avertismente.
10. Nu este permisa promovarea firmelor de hosting in afara de http://www.eXtreamHost.com , fie ca este vorba de o reclama directa sau indirecta.
11. Nu este permisa postarea de continut ilegal: warez, carding (bine cunoscutele "metode" de furat domenii etc.) si alte practici "neortodoxe", se vor aplica avertismente sau ban, dupa caz si antecedente.

SANCTIONAM DRASTIC INCALCAREA ACESTOR REGULI SI ORICE ABUZ !


WARNINGS/Avertismente
3 Avertismente = BAN pe forum pentru o anumita perioada de timp, in functie de gravitatea regulilor incalcate!
1 Avertisment = 15 de zile

Mesaje private
Abuzul in orice fel de folosirea mesajelor private va duce la sanctionare. In concluzie, vi se va lua dreptul de a mai trimite mesaje.
Reclamatiile cat si penalizarile se regasesc aici: discutii-forum/reclamatii-mesaje-private-t335539.html

Suplimentar
1. In semnatura nu sunt permise linkuri catre jocuri (site-uri) gen bitefight, monstergame, etc.
2. La profilul Detinator server CS se permite reclama catre un server de Counter-Strike.
3. Orice insulta adusa asupra unui administrator se penalizeaza cu ban permanent. Orice insulta adusa asupra unui moderator se penalizeaza (in functie de gravitatea situatiei) de la avertisment pana la ban permanent.
4. Nu se permite ridicarea subiectelor cu mesaje gen "UP!" unul dupa altul, indiferent de timpul dintre raspunsuri.


Atentionari
1. Nu se permite schimbarea numelui pe forum
2. Nu aveti voie cu mai mult de 1 cont / persoana (vi se sterg toate mesajele si contul de utilizator de pe forum drept penalizare) - cei care abuzeaza si isi fac mai multe conturi, risca sa primeasca ban permanent

 

User avatar
Traficant De Wi-Fi
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1277
Joined: 29 Mar 2015, 22:22
Detinator Steam: Da
SteamID: traficant_de_wifi
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Location: Arad
Been thanked: 14 times
Contact:

08 Apr 2015, 20:38

AGSQ wrote:Decorporalizarea nu este pentru cei neinitiati, puteti avea mari surprize (atat pozitive cat si terifiant de negative), nu va sfatuiesc sa incercati pana nu stiti cu certitudine ce va asteapta, inainte, in timpul si dupa decorporalizare.

Numai bine.
Ce surprize negative si ce surprize pozitive?..m-ai facut tare curios!
Discord: lucifer_xro
User avatar
Awakening
eXtream Mod
eXtream Mod
Posts: 3933
Joined: 06 Apr 2010, 11:01
Detinator Steam: Da
CS Status: Plictiseala
Detinator server CS: Adio cs
SteamID: eliara
Reputatie: eXtream Mod
Fost Manager VEST.eXtream.Ro
Fost Manager ZM.eXtream.Ro
Membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior: CRISTIAN
Location: Bucuresti
Discord: m_i3
Has thanked: 151 times
Been thanked: 344 times

08 Apr 2015, 20:41

Traficant De Wi-Fi wrote:
AGSQ wrote:Decorporalizarea nu este pentru cei neinitiati, puteti avea mari surprize (atat pozitive cat si terifiant de negative), nu va sfatuiesc sa incercati pana nu stiti cu certitudine ce va asteapta, inainte, in timpul si dupa decorporalizare.

Numai bine.
Ce surprize negative si ce surprize pozitive?..m-ai facut tare curios!
Pai cum fac sa stiu ce ma asteapta daca nu incerc sa vad, ascult ce imi spune altu si apoi il cred pe el? Cum se face initierea asta?
User avatar
Traficant De Wi-Fi
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1277
Joined: 29 Mar 2015, 22:22
Detinator Steam: Da
SteamID: traficant_de_wifi
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Location: Arad
Been thanked: 14 times
Contact:

08 Apr 2015, 20:48

ELIARA wrote:
Traficant De Wi-Fi wrote:
AGSQ wrote:Decorporalizarea nu este pentru cei neinitiati, puteti avea mari surprize (atat pozitive cat si terifiant de negative), nu va sfatuiesc sa incercati pana nu stiti cu certitudine ce va asteapta, inainte, in timpul si dupa decorporalizare.

Numai bine.
Ce surprize negative si ce surprize pozitive?..m-ai facut tare curios!
Pai cum fac sa stiu ce ma asteapta daca nu incerc sa vad, ascult ce imi spune altu si apoi il cred pe el? Cum se face initierea asta?
e o carte care iti spun pe anumite faze! dar nu stiu cat e adevarat din ce se spune acolo...
Discord: lucifer_xro
User avatar
Lastride
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1044
Joined: 13 Jul 2010, 12:35
Detinator Steam: Nu
CS Status: Living
Reputatie: Fost moderator
Nume anterior: mafyotu19
Location: Valcea
Has thanked: 13 times
Been thanked: 23 times
Contact:

08 Apr 2015, 21:12

Creierul asta al nostru e foarte complex si este facut de niste fiinte mult mai avansate decat noi.Miliarde de ani. Din pacate sau din fericire ne-au dat acces la doar 10-20% din el,restul ne-au lasat pe noi sa-l descoperim prin trecerea timpului. La 100% multi savanti spun ca lucruri extraordinare s-ar putea intampla , printre care ridicarea de obiecte cu mintea , teleportul , influentarea altor fiinte etc.
Nimic nu e imposibil doar ca asa pare la ora actuala.

Sa incerci sa-ti accesezi creierul e ireal pentru ca nu avem voie si acces la asta. DAR ca orice "program" facut creierul are si el buguri prin care se pare ca oamenii au acces la ceva ce n-ar trebui sa aibe cum ar fi constienta in vis , oamenii ce transmit electricitate etc. Eu crec ca oamenii cu 'talente' speciale sunt defapt ... buguri in creierele lor.
Creierul este un organ/program complex , asa cum prin circuite se transmit informatii asa si prin nervi se transmit informatii dar nimeni nu a aflat ce informatie se transmite , ce cod se transmite prin influxurile nervoase ce te ajuta sa-ti controlezi corpul.
Deocamdata este o masinarie prea avansata pentru a o intelege la ora actuala. Sa mai treaca cateva mii de ani pe putin.
Explorand bugurile astea poti ajunge la rezultate oribile sau extraordinare. Oribil - poti sa-ti dai shutdown la creier fara sa vrei. Extraordinar - Sa induci ganduri in alte creiere

Vis lucid am avut si eu , prima varianta si chiar des.In ultimul timp .. (1-2) ani nu mai visez deloc dar cand o faceam:

Visam ce visam (de obicei urat) si deodata stiam ca visez si imi ziceam in mintea mea ca e doar un vis si ca trebuie sa ma trezesc dar eu in tot timpu asta eram alergat de monstrii :))
Si tresaream deodata dupa si ma trezeam.
Nu am incercat niciodata sa prelungesc starea asta de constienta in timpul visului , doar sa opresc visul.

Sa te gandesti la astfel de lucruri macar , este extraordinar , contrar celor care sparg seminte la coltul strazii.
ImageImage
REGULI GENERALE : Afișează regulile forumului
1. Utilizati corect limba romana (folositi cuvinte intregi, virgula, punctul si cratima). NU FOLOSITI limbaj de chat!
2. Raspundeti concret! Fara offtopic, fara mesaje scurte, inutile sau deja postate!
* offtopic = reprezinta devierea de la subiectul care se discuta
3. Folosirea cuvintelor sau inregistrarea cu nume obscene/jignitoare duce la restrictionarea accesului, stergerea contului, etc.
4. Este interzis orice atac la persoana. Discutati ideea, nu persoana !
5. Restrictii reclame :
a) Reclama este permisa in subiecte atat timp cat ele au legatura cu idea care se discuta.
b) In semnatura este permisa o singura reclama SIMPLA de tip TEXT cu dimensiunea fontului setat pe NORMAL
c) Reclama nu este permisa in campurile personale gen: Locatie, CS Status.
d) Nu aveti voie sa deschideti topicuri cu referire exacta la un site in scopul obtinerii de vizite, se considera reclama !
6. Nu folositi imagini in semnatura mai mari decat 500x120. Puteti folosi mai multe imagini care, toate sa nu depaseasca marimea impusa !
7. Folositi CAUTAREA si apoi intrebati pentru ceva daca nu exista pe forum! Numele topicurilor create trebuie sa reflecte continutul subiectului pe care se discuta. Nu vor fi permise topicuri de genul: help, ajutor pls, cum fac, etc
8. Este permisa continuarea unei discutii vechi de pe forum, chiar daca aceasta a fost deschisa cu cativa ani in urma. NU se permite insa dublu-post, triplu-post sau UP-uri.
* dublu-post / triplu - post = adaugarea unor mesaje unul dupa altul intr-o discutie a forumului de catre aceeasi persoana
* UP = adaugarea unor mesaje unul dupa altul cu scopul de a scoate in evidenta discutia respectiva
9. Orice fel de continut cu caracter erotic va fi sters, iar daca este necesar se vor aplica avertismente.
10. Nu este permisa promovarea firmelor de hosting in afara de http://www.eXtreamHost.com , fie ca este vorba de o reclama directa sau indirecta.
11. Nu este permisa postarea de continut ilegal: warez, carding (bine cunoscutele "metode" de furat domenii etc.) si alte practici "neortodoxe", se vor aplica avertismente sau ban, dupa caz si antecedente.

SANCTIONAM DRASTIC INCALCAREA ACESTOR REGULI SI ORICE ABUZ !


WARNINGS/Avertismente
3 Avertismente = BAN pe forum pentru o anumita perioada de timp, in functie de gravitatea regulilor incalcate!
1 Avertisment = 15 de zile

Mesaje private
Abuzul in orice fel de folosirea mesajelor private va duce la sanctionare. In concluzie, vi se va lua dreptul de a mai trimite mesaje.
Reclamatiile cat si penalizarile se regasesc aici: discutii-forum/reclamatii-mesaje-private-t335539.html

Suplimentar
1. In semnatura nu sunt permise linkuri catre jocuri (site-uri) gen bitefight, monstergame, etc.
2. La profilul Detinator server CS se permite reclama catre un server de Counter-Strike.
3. Orice insulta adusa asupra unui administrator se penalizeaza cu ban permanent. Orice insulta adusa asupra unui moderator se penalizeaza (in functie de gravitatea situatiei) de la avertisment pana la ban permanent.
4. Nu se permite ridicarea subiectelor cu mesaje gen "UP!" unul dupa altul, indiferent de timpul dintre raspunsuri.


Atentionari
1. Nu se permite schimbarea numelui pe forum
2. Nu aveti voie cu mai mult de 1 cont / persoana (vi se sterg toate mesajele si contul de utilizator de pe forum drept penalizare) - cei care abuzeaza si isi fac mai multe conturi, risca sa primeasca ban permanent

 

*Atentie la cei care spun ca sunt EU si vor sa faca tranzactie.Mai multe cazuri am intalnit saptamana asta.Singurul meu id este: [email protected]
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Dot [Bot], Petal [Bot] and 55 guests