Voi cum va promovati? [Promovare Gratuita]

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
Dumnezeu
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 732
Joined: 27 Nov 2013, 23:27
Detinator Steam: Da
Has thanked: 26 times
Been thanked: 8 times

10 Aug 2014, 13:17

Folosesc consola, aici nu e vorba de echipament banuiesc ca te referi la evenimente, da , o sa fac si evenimente dar mai am de luat aparatura, aici ma leg strict de promovarea online, ranking in youtube si facebook/twitter.
PR & SOCIAL MEDIA MANAGER :)
RoyalServer 2
User avatar
Alan.
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 222
Joined: 20 Jul 2013, 09:49
Detinator Steam: Nu
Location: Barlad
Has thanked: 10 times
Been thanked: 1 time
Contact:

10 Aug 2014, 13:49

H@rdwell wrote:
Dumnezeu wrote:Momentan nu am bani ca as investi in promovare, totusi topicul e pentru un schimb de pareri sa invete si altii de la noi dar si noi de la altii.
Da, intradevar e un lucru destul de costisitor a investi in promovare si nici nu ai garantia ca te aduce undeva mai sus decat esti. Personal daca m-as mai apuca vreodata de set-uri de muzica mi-as posta creatiile pe Youtube si in cel mai rau caz as investi in cateva sute/mii de vizualizari pentru a da impresia de "Ba, asta e ascultat, are ceva vizualizari. Ia sa vedem ce poate!". Dar si pentru asta, exista site-uri in genul aceluia addmefast, inainte foloseam pentru pagina de Facebook un site asemanator, avea extensia .info nu mai stiu cum se numea dar nu mai cred ca exista. Si eram in culmea fericirii cand veneau sutele de like-uri, pacat ca absolut toti erau straini :)) dar mie nu imi pasa, habar n-aveam ca ar conta si aspectul asta.
Dar in orice caz, concluzia mea este: promovarea pentru un canal de Youtube sau podcast de muzica ar fi urmatoarea: pe Facebook (atat pagina personala cat si o pagina dedicata "artistului" din tine), pe Twitter, pe un eventual Instagram si Tumblr, si desigur alte retele sociale sau chat-uri pe care le mai folosesti dar conditia cu care eu as face asta e ca aceste retele sa fie utilizate si de cei cunoscuti mie. Pe oricare din aceste retele poti pe langa promovarea clasica a continutului poti organiza si niste mici /semi concursuri prin care fiecare are de castigat: tu promovare si cel ce te asculta un lucru cat de neinsemnat dar care poate deveni insemnat pentru el.
Cred ca cel mai bine pentru a promova un astfel de proiect incepi din orasul tau, incepand de la prietenii cu care stai zilnic, pana la cunoscutii din cartier, liceu etc. De ce nu, poti imparti ceva pliante prin cartier sau liceu cu proiectul tau, in cazul in care oamenii nu aud de la unul la altul de tine.
Sa stii ca subiectul asta mi se pare destul de interesant, am scris destul de mult aici din ceea ce am eu in cap si am cu siguranta mult mai multe idei, si ar merge facut un mic "ghid" despre subiectul acesta al promovarii unui proiect de gameplay-uri/muzica. In cadrul comunitatilor de gaming nu ma bag, acolo este si mai dificil dar eu sunt contra comunitatilor aparute peste noapte si cred cu tarie ca acele comunitati in procent foarte mare nu se pot popula corespunzator si nu pot "trai" mai mult de cateva luni.
Astept si eu parerile si ale altor useri despre acest subiect, as vrea sa realizez (in opinia mea) un ghid mai complex de promovare a mai multor idei de acest gen, ca de exemplu un canal de Youtube sau un cont de Mixcloud pe care postezi set-uri. Ceva simplu, ce nu necesita absolut nicio investitie financiara. Va salut si va urez o noapte buna!
Mama da ce spor ai la scris ba :|
ON : Massuri ( desi nu ma dau in vant dupa ele " / activitate mare pe retele de socializare twiter/facebook/omegle =)) /hi5 etc..
Ai putea sa faci niste postere daca ai oleaca cu designul , mare avere iti zic eu , nu te costa .
User avatar
mpt.
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 1174
Joined: 16 Mar 2013, 19:25
Detinator Steam: Da
CS Status: Watching you O.o
Detinator server CS: Da
SteamID: c_caprita
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Fost Moderator
0.5/3
Location: Târgu-Jiu / Gorj
Has thanked: 10 times
Been thanked: 33 times

11 Aug 2014, 00:02

Eu folosesc paidverts[dot]com castig banii si sus cu site-ul, sau un link pe care il vreau ca reclama
User avatar
Time4ever
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 2206
Joined: 24 Jul 2013, 01:30
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (1 luna)
Utilizator neserios (tepar)
Restrictie moderator
Location: Ibiza
Has thanked: 36 times
Been thanked: 247 times

11 Aug 2014, 00:20

A pus anunta gratis d'ala cand incepe un videoclip pe alt canal,incearca cu ala
User avatar
ZeT^
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3447
Joined: 10 Oct 2012, 19:56
Detinator Steam: Da
CS Status: Bun
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Location: Sibiu
Has thanked: 192 times
Been thanked: 162 times
Contact:

11 Aug 2014, 00:38

Daca ai un sv de CS: Te duci la netcafe-ul din zona ta si rogi patronul sa te lase sa iti promovezi serverul. Bagi serverul la favorite si la internet in toate cs-urile de pe acolo, pui 3 bannere in toata sala sa vada lumea, faci anunturi .

Mie mi-a functionat :) Dadeam admine pe bere \m/
User avatar
Dumnezeu
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 732
Joined: 27 Nov 2013, 23:27
Detinator Steam: Da
Has thanked: 26 times
Been thanked: 8 times

11 Aug 2014, 07:17

Time4ever wrote:A pus anunta gratis d'ala cand incepe un videoclip pe alt canal,incearca cu ala
Acolo trebuie ca acel clip sa respecte drepturile de autor pentru functia aia din cate stiu.
PR & SOCIAL MEDIA MANAGER :)
User avatar
webing
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1355
Joined: 24 Feb 2011, 19:15
Detinator Steam: Da
CS Status: Electronic music.
Detinator server CS: Nu.
SteamID: majestick109
Reputatie: Ban 3 luni
Ban 2 luni
Location: New York
Has thanked: 34 times
Been thanked: 71 times
Contact:

11 Aug 2014, 08:42

Te-ai trezit peste noapte ca vrei sa fii DJ. N-am nimic cu tine, dar ne-ai zapacit. Nu poti sa fii DJ, fara sa fii producator. Ti-am zis. Esti obsedat de promovare. Pune afise pe afara cu linkul de la YouTube si lasa-ne pe noi.
Asculta muzica electronica: http://www.mixcloud.com/djranchone/
User avatar
Dumnezeu
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 732
Joined: 27 Nov 2013, 23:27
Detinator Steam: Da
Has thanked: 26 times
Been thanked: 8 times

11 Aug 2014, 08:51

Termina-te cu porcaria asta ordinara.

Vezi tu pe Optick sau pe Olix sau pe Marc Rayen sa faca productie? :))) Hodor face productie din cate stiu si alti cativa DJ ... a fi DJ inseamna a sti sa mixezi piesele, sa le alegi in functie de un anumit stil, sa cunosti termenii muzicali si sa incingi atmosfera atunci cand trebuie.


Nu "te las" ca aici tu vrei sa te las pe tine nu pe voi, acest topic este pentru sfaturi nicidecum sa ascult ce aberatii spui tu, daca ai un sfat sa il impartasesti cu mine si cu altii foarte bine, fii ontopic , daca nu ciao :)

#Mersi de UP
PR & SOCIAL MEDIA MANAGER :)
Striker XD
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 1
Joined: 17 Feb 2015, 10:05
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

17 Feb 2015, 10:08

O metoda gratis este aceasta , intri pe site-ul asta :

http://addmf.co/?YIUJF8E


Merge 100% ,dar poti si plati daca vrei premium , daca vrei mai multe site-uri pe care iti faci like-uri si subscribe-uri pe youtube,facebook etc... Vino pe canalul meu de youtube si uita-te, mai am metode : https://www.youtube.com/channel/UCOvAzz ... 5aw/videos
Click aici pentru a iti face like-uri si subscribe-uri pe youtube,facebook etc... : http://addmf.co/?YIUJF8E
User avatar
KAPSu
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 269
Joined: 19 Jan 2014, 19:09
Detinator Steam: Da
CS Status: Zeu.
SteamID: mortuftb
Reputatie: Restrictie mesaje private
Location: Bucuresti.
Has thanked: 30 times

17 Feb 2015, 13:48

ZeT^ wrote:Daca ai un sv de CS: Te duci la netcafe-ul din zona ta si rogi patronul sa te lase sa iti promovezi serverul. Bagi serverul la favorite si la internet in toate cs-urile de pe acolo, pui 3 bannere in toata sala sa vada lumea, faci anunturi .

Mie mi-a functionat :) Dadeam admine pe bere \m/
In Bucuresti nu mai este netcafe cred ca de vreo 2-3 ani.
Alte idei?
Imi place sa cred ca am lasat macar o urma pe unde am trecut, atat psihic cat si fizic, placuta sau mai putin placuta, pentru ca nimeni sa nu ma uite niciodata. Daca nu s-a intamplat asta inca, cel mai probabil am sa ma intorc! ;)
User avatar
marquiz
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 285
Joined: 25 Jun 2013, 15:00
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Utilizator neserios ( tepar )
Location: Bucharest
Has thanked: 28 times
Been thanked: 10 times

17 Feb 2015, 14:35

Îţi zic sută la sută că încă mai există în bucureşti netcafe.
User avatar
KAPSu
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 269
Joined: 19 Jan 2014, 19:09
Detinator Steam: Da
CS Status: Zeu.
SteamID: mortuftb
Reputatie: Restrictie mesaje private
Location: Bucuresti.
Has thanked: 30 times

17 Feb 2015, 15:46

marquiz wrote:Îţi zic sută la sută că încă mai există în bucureşti netcafe.
Unde?
Imi place sa cred ca am lasat macar o urma pe unde am trecut, atat psihic cat si fizic, placuta sau mai putin placuta, pentru ca nimeni sa nu ma uite niciodata. Daca nu s-a intamplat asta inca, cel mai probabil am sa ma intorc! ;)
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 428 guests