Sa vorbim oleaca despre credinta.

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
Tim Roth
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 369
Joined: 16 Apr 2015, 09:35
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Location: Chicago, Illinois
Contact:

01 May 2015, 11:05

LOLpgl wrote:Daca Dumnezeu nu exista si crezi in El,NU PIERZI NIMIC !
Daca Dumnezeu exista si nu crezi in El,PIERZI TOTUL !
Nu pierd nimic, asta e logica ta, nu?

BOR a avut un profit de peste 100 milioane de EURO în 2014, iar în România
peste 32,2% din bătrâni trăiesc sub limita sărăciei cu pensii sub 200 de RON.
ȚI-SE PARE CORECT? MIE NU!

În România sunt peste 18.300 de biserici și doar 425 spitale, să nu mai zic de școli 4.700
Pentru ce atâtea biserici, pentru ce atâția bani aruncați pe aur și pe mașini de lux? De ce nu mai multe spitale?
De ce nu mai multe școli, licee și facultăți cu bani care se duc pe biserici? De ce nu altceva care chiar ajută lumea?

https://www.facebook.com/OFCR.Romania/v ... cation=ufi
Un episcop din Moldova a venit cu limuzina la o înmormântare. Sătenii sunt revoltați:
„Noi nu avem nici ce mânca. Aici trebuia să vină cu bicicleta!”

BISERICA ORTODOXĂ ROMÂNĂ = S.R.L.
RoyalServer 2
User avatar
LOLpgl
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1127
Joined: 16 Dec 2013, 21:01
Detinator Steam: Da
SteamID: ionutcruso
Location: Rm.Valcea
Has thanked: 19 times
Been thanked: 15 times

01 May 2015, 12:48

Tim Roth wrote:
LOLpgl wrote:Daca Dumnezeu nu exista si crezi in El,NU PIERZI NIMIC !
Daca Dumnezeu exista si nu crezi in El,PIERZI TOTUL !
Nu pierd nimic, asta e logica ta, nu?
NU eu am zis asta,ci Blaise Pascal,un mare matematician si invatat din Frata.
Tim Roth wrote:În România sunt peste 18.300 de biserici și doar 425 spitale, să nu mai zic de școli 4.700
Pentru ce atâtea biserici, pentru ce atâția bani aruncați pe aur și pe mașini de lux? De ce nu mai multe spitale?
De ce nu mai multe școli, licee și facultăți cu bani care se duc pe biserici? De ce nu altceva care chiar ajută lumea?
1.Asta ne arata ce CULTURA ai tu ! NU ai auzit de milioane de oameni care s-au vindecat pe la BISERICI si MOASTE ,cand DOCTORII le spuneau ca nu mai au NICI O SANSA de supravietuire?
2.Cred ca nu sti ce se invata MAI NOU LA SCOALA ! Se invata inca din clasa a 5 -a cum se face SEX ,se invata ca e bine sa fi HOMOSEXUAL ,se invata ca DUMNEZEU NU EXISTA si cate si mai cate..scoala nu mai e ce a fost,iti spala creierul in loc sa te invete sa fi OM.Singurul REFUGIU in aceasta lume nebuna,controlata de papusari, este BISERICA
Tim Roth wrote:https://www.facebook.com/OFCR.Romania/v ... cation=ufi
Un episcop din Moldova a venit cu limuzina la o înmormântare. Sătenii sunt revoltați:
„Noi nu avem nici ce mânca. Aici trebuia să vină cu bicicleta!”

BISERICA ORTODOXĂ ROMÂNĂ = S.R.L.
Sunt si ei OAMENI,toti fac GRESELI,dar ce face UN OM nu reprezista ce face toata TOATA BISERICA ORTODOXA !
User avatar
dDow
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3016
Joined: 12 Jun 2013, 22:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Master
Detinator server CS: Cateva.
Location: Bucuresti aka Brooklyn
Has thanked: 35 times
Been thanked: 76 times

01 May 2015, 14:05

@Nonamed wrote:Omul isi poate folosi 5% - 15% din creier daca l-am putea folosi pe tot am afla prea multe. Eu cred ca Dumnezeu exista ii dau dreptate lui Lol.pgl . Asa am fost invatat de mic sa merg la biserica etc . Fiecare cu ce crede
Vad ca te-ai uitat la filmu Lucy , chestia asta cu creieru e eronata total ! In comparatie cu alte fiinte care au alti senzori in plus fata de noi ! Si ala cu posedarea in biserica :))) culca-te omule ! Dumnezeu e creat tot de oameni pentru ca daca nu ar fi Credinta totul era rau , e doar un mod de linistire si de bunătate . Dar nici eu nici voi nu stiti ce se ascunde in spatele acestor chestii ! E ok sa crezi intr-o religie si nimic mai mult ca ex babele manipulate de biserica dupa care si nepotii si tot asa s-a creeat un ecosistem bisericesc daca pot spune asa .
(▀̿Ĺ̯▀̿ ̿)
Image
User avatar
Yeezus
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 8149
Joined: 04 Nov 2011, 08:57
Detinator Steam: Da
CS Status: Yeezy taught me
Reputatie: Fost eXtream Mod
Nume anterior: Confuzius, Flowman,H@rdwell,Florentiu
Location: Ploiesti/Bucuresti
Has thanked: 239 times
Been thanked: 366 times

01 May 2015, 14:12

LOLpgl, esti fiu de popa? :troll

Citatul ala cu 'Daca Dumnezeu nu exista nu piezi nimic bla bla bla' mi se pare o porcarie.
User avatar
LOLpgl
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1127
Joined: 16 Dec 2013, 21:01
Detinator Steam: Da
SteamID: ionutcruso
Location: Rm.Valcea
Has thanked: 19 times
Been thanked: 15 times

01 May 2015, 14:17

Mama e doctorita si tata e avocat :D
User avatar
iLuSiOn
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 881
Joined: 06 May 2011, 17:05
Detinator Steam: Da
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times
Contact:

01 May 2015, 14:41

LOLpgl wrote:Daca Dumnezeu nu exista si crezi in El,NU PIERZI NIMIC !
Daca Dumnezeu exista si nu crezi in El,PIERZI TOTUL !
gandire de om incuiat la minte.

Code: Select all

 Dumnezeu e creat tot de oameni pentru ca daca nu ar fi Credinta totul era rau
dumnezeu a fost creat pentru manipulare, pentru acea speranta care o au toti oamenii ca pot obtine ce vor ei. in loc sa faca acel lucru pentru a-l obtine, ei se roaga si stau cu degetul in c*r.

Code: Select all

Numai un satanist citeste biblia satanica
daca se numeste biblia satanica, asta nu inseamna ca centrul ei este satana. centrul bibliei esti tu, sa faci orice in lumea asta ca sa-ti fie tie bine.
Iluminatii wrote:Hmm.Bine zis.Dar, vedem ca diavolul se arata mai tot timpul.Saptamana trecuta in timp ce eu si cu mai cativa colegi il ajutam pe parintele bisericii sa aduca "daruri" pentru copiii bolnavi de leucemie a venit in biserica 2 barbati cu o femeie si fata lor era posedata(MA CREDE CINE VREA).Preotul a facut o rugaciune si fata(posedata probabil)a zis ceva intr-o limba ciudata.Cred ca era greaca si dupa a murit.Daca diavolul isi face aparitia de ce Iisus nu a fost niciodata vazut.Tot in bibila satanica ne este dezvaluit ca si lucifer are un fiu.
:meme
basme de adormit copii cum este tot ce e legat de cuvantul religie.

nu va mai pierdeti vremea cu religia sau dumnezo, o sa ajungeti ca aia din tarile musulmane sa omorati pentru un zeu in speranta ca i-o s****i putin. sau ca aia din nepal care au omorat atatea animale si au murit. singura care exista e karma, o sa va vina si voua randul.
User avatar
AGSQ
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 778
Joined: 29 Dec 2014, 23:53
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Contact:

01 May 2015, 15:07

Cei care puneti asemenea intrebari, sunteti inca prea mici (atat ca varsta, cat si ca mentalitate), ca sa vi se permita accesul la raspunsurile acestor intrebari.
Cand vrei sa raspunzi unei intrebari, studiezi si de-abia atunci cand poti demonstra ca raspunsul tau este cel corect, il poti enunta.
Studiile nu se fac la telesanț. Se fac in biblioteci, in spatii pentru culturalizare.
Toate raspunsurile de deasupra sunt pareri sau idei preluate de la diversi mot-a-mot. Cati dintre voi ati incercat sa demonstrati pe hartie ce vorbiti ?
Web Hosting gratuit cu SSL inclus si Litespeed pentru orice site care tine link in footer. PM daca te intereseaza.

VPS SSD Ieftin IPv6-Only, in Europa, la doar 0.8€/luna!
[E]xPeRiEnCe
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1671
Joined: 31 Oct 2009, 15:25
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator
Location: CLUJ-NAPOCA
Has thanked: 45 times
Been thanked: 147 times

01 May 2015, 19:51

Atat de multe intrebari si atat de putine raspunsuri.
Niciodata nu am inteles de ce oamenii tot incearca sa demaste anumite chestii, sa traga anumite cortine, dupa care nu pricepe nimeni ca nu exista nimic.

Personal am trecut prin niste momente cruciale in viata mea, in care eu nu mai aveam nicio putere de a schimba ceva.. si totusi, ceva, de undeva, a intors meciul in favoarea mea. Si nu, nu a fost doar o singura data.
Pur si simplu stau uneori si ma gandesc ca nici daca vroiau o duzina de persoane nu ma puteau scapa din acele situatii pe muchie de cutit.

Am plecat capul, mi-am facut o cruce si am mers mai departe.
Am incetat sa imi pun intrebari, continui sa invat despre alte lucruri din lumea asta care sunt mult mai importante.
User avatar
k i n g
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 3092
Joined: 17 Sep 2012, 12:23
Detinator Steam: Da
CS Status: x
Reputatie: Fost moderator ajutator
Restrictie moderator
Nume anterior: k1NNG , TheKing
1.5/3
Utilizator neserios ( tepar )
Location: Pitesti
Has thanked: 34 times
Been thanked: 101 times

01 May 2015, 19:59

[E]xPeRiEnCe wrote:Atat de multe intrebari si atat de putine raspunsuri.
Niciodata nu am inteles de ce oamenii tot incearca sa demaste anumite chestii, sa traga anumite cortine, dupa care nu pricepe nimeni ca nu exista nimic.

Personal am trecut prin niste momente cruciale in viata mea, in care eu nu mai aveam nicio putere de a schimba ceva.. si totusi, ceva, de undeva, a intors meciul in favoarea mea. Si nu, nu a fost doar o singura data.
Pur si simplu stau uneori si ma gandesc ca nici daca vroiau o duzina de persoane nu ma puteau scapa din acele situatii pe muchie de cutit.

Am plecat capul, mi-am facut o cruce si am mers mai departe.
Am incetat sa imi pun intrebari, continui sa invat despre alte lucruri din lumea asta care sunt mult mai importante.
Big like.
Punem pariu ca ateii astia cred in Dumnezeu, doar ca le e rusine sa arate asta, ei sunt jmekeri, diferiti.
User avatar
Iluminatii
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1539
Joined: 31 Mar 2014, 02:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS ( o luna )
Has thanked: 13 times
Been thanked: 13 times
Contact:

01 May 2015, 22:03

Sa zic ca sunt jumate cred jumate nu.Sunt elev la teologie si tot ce ni se povesteste acolo este despre credinta.De unde stie lumea toate astea.Ni sa zis sa "credem in Iisus" dar de ce sa credem in ceva ce nu am vazut.
Copiii cu nevoi speciale nu sunt ciudati sau neobisnuiti. Ei vor ceea ce toata lumea vrea; sa fie acceptati, sa fie iubiti.
User avatar
iLuSiOn
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 881
Joined: 06 May 2011, 17:05
Detinator Steam: Da
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times
Contact:

01 May 2015, 22:08

k i n g wrote: Punem pariu ca ateii astia cred in Dumnezeu, doar ca le e rusine sa arate asta, ei sunt jmekeri, diferiti.
de parca ii cunosti, hai sa ne dam cu parerea despre ce nu stim.
User avatar
Traficant De Wi-Fi
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1278
Joined: 29 Mar 2015, 22:22
Detinator Steam: Da
SteamID: traficant_de_wifi
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Location: Arad
Been thanked: 14 times
Contact:

01 May 2015, 22:09

Iluminatii wrote:Sa zic ca sunt jumate cred jumate nu.Sunt elev la teologie si tot ce ni se povesteste acolo este despre credinta.De unde stie lumea toate astea.Ni sa zis sa "credem in Iisus" dar de ce sa credem in ceva ce nu am vazut.
Corect..cu fiecare prof de religie sau preot cu care ma intalnesc ii pun o simpla intrebare!

I: Cum imi puteti dovedi ca biblia este adevarata?
-astept secunde si ii spun " Ma cautati cand gasiti un raspuns;)" ...dupa care plec...in stilul LIKE A BOSS :)))
Discord: lucifer_xro
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information