Vreau sa dau pe cineva in judecata

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
aNNakin
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10464
Joined: 17 Dec 2007, 21:42
Detinator Steam: Da
CS Status: a iubi - necesar si suficient
Detinator server CS: romania.cs16.ro
SteamID: anakin_cstrike16
Reputatie: Membru Club eXtreamCS
Fost Contribuitor
Fost Scripter eXtreamCS
Fost Lider Echipa eXtreamCS
Fost Administrator
Location: di.fm
Has thanked: 230 times
Been thanked: 787 times
Contact:

14 Sep 2012, 17:33

krystann wrote:
tictac wrote:Plateste ma ;)) frate :| pentru 150lei :|, eu am primit amenda pentru deranjarea linistii publice :)) de 500ron, i-am dat banii si a continuat muzica.
Am uitat sa rad.

Ideea e ca 150 sunt bani , poti sa traiesti zile intergi cu ei sa ai de maine si de mancare.Treaba e ca daca incepi procesul o sa trebuiasca sa platesti diverse cheltuieli si multe altele + timpul tau pierdut , atatea setinte etc..
Nu prea are rost.
o laie, fix la mancare va ganditi de aia 150 ron, ipocrizie :-j ma duc 2 seri si mambat si-s gata banii aia
RoyalServer 2
User avatar
aNNakin
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10464
Joined: 17 Dec 2007, 21:42
Detinator Steam: Da
CS Status: a iubi - necesar si suficient
Detinator server CS: romania.cs16.ro
SteamID: anakin_cstrike16
Reputatie: Membru Club eXtreamCS
Fost Contribuitor
Fost Scripter eXtreamCS
Fost Lider Echipa eXtreamCS
Fost Administrator
Location: di.fm
Has thanked: 230 times
Been thanked: 787 times
Contact:

14 Sep 2012, 17:33

Faby007 wrote:
aNNakin wrote:
Faby007 wrote:Cocostarc daca eu ti-as da acum o teapa de 100 de lei, ce ai face? :) Fiind cetatean european si avand drepturi? :) M-ai lasa asa si gata? :) Iti spun eu NU! Cel putin eu nu te-as lasa, am vazut la stiri acum ceva timp un cetatean pe strada a furat portofelul unei doamne, iar in el se afla suma de 1 leu. A primit 3 ani de puscarie, eu nu vreau sa ii bag la puscarie pe respectivi, pentru ca totusi, "ma fura" daca e sa o luam asa, este o teapa si nu o las nepedepsita sunt sigur ca am dreptate.
In primul rand trebuie sa te feresti de teapa. Apoi da, ai dreptate...nu conteaza cat ai avut in portofel, conteaza fapta in sine (ca ai furat)
Multumesc + ca produsul meu era pus pe... Sper sa nu fie considerata reclama "okazii" iar cand accept ca vrei un produs de acolo, trebuie sa completezi o factura parca, iar ea a facut acest lucru. Am formuralul completat de respectiva persoana, adresa si tot ceea ce tine de incheierea tranzactiei.
de ce nu vorbesti cu cei de la okazii? poate obtii ceva
User avatar
Faby007
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1179
Joined: 11 Feb 2008, 19:47
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Da
SteamID: Secret
Reputatie: Ban 3 luni !
(Ban scos de 1 mai!)
Location: Ramnicu Valcea
Has thanked: 8 times
Been thanked: 12 times
Contact:

14 Sep 2012, 17:34

aNNakin wrote:
Faby007 wrote:
aNNakin wrote: In primul rand trebuie sa te feresti de teapa. Apoi da, ai dreptate...nu conteaza cat ai avut in portofel, conteaza fapta in sine (ca ai furat)
Multumesc + ca produsul meu era pus pe... Sper sa nu fie considerata reclama "okazii" iar cand accept ca vrei un produs de acolo, trebuie sa completezi o factura parca, iar ea a facut acest lucru. Am formuralul completat de respectiva persoana, adresa si tot ceea ce tine de incheierea tranzactiei.
de ce nu vorbesti cu cei de la okazii? poate obtii ceva
Pai ei pot face ceva in privinta asta?
User avatar
aNNakin
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10464
Joined: 17 Dec 2007, 21:42
Detinator Steam: Da
CS Status: a iubi - necesar si suficient
Detinator server CS: romania.cs16.ro
SteamID: anakin_cstrike16
Reputatie: Membru Club eXtreamCS
Fost Contribuitor
Fost Scripter eXtreamCS
Fost Lider Echipa eXtreamCS
Fost Administrator
Location: di.fm
Has thanked: 230 times
Been thanked: 787 times
Contact:

14 Sep 2012, 17:37

Da-le un mail si zile ce-ai patit, doar prin intermediul site-ului lor s-a intamplat pana la urma nu?
User avatar
Faby007
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1179
Joined: 11 Feb 2008, 19:47
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Da
SteamID: Secret
Reputatie: Ban 3 luni !
(Ban scos de 1 mai!)
Location: Ramnicu Valcea
Has thanked: 8 times
Been thanked: 12 times
Contact:

14 Sep 2012, 17:41

aNNakin wrote:Da-le un mail si zile ce-ai patit, doar prin intermediul site-ului lor s-a intamplat pana la urma nu?
Da, la ei pe site am "vandut" produsul.
Plus sa mai adaugam, pentru cei care au vorbit aiurea, hai sa vedem :-? Eu faceam "pachetul" iar in cutie in loc de Iphone puneam Ceapa si Spaghete in loc de incarcator, crezi ca ea m-ar fi lasat asa? :) Da ba... Am platit telefonu` ala am primit cumparaturile de la piata, o lasam asa. Sincer nu e chiar asa de simplu` cum pare, in viata trebuie sa lupti si pentru 5 lei, pentru ca ei sunt munciti intr-un fel, daca nu muncesti nu ii ai, nu conteaza ca de tine sau de familia ta, banii sunt munciti, iar ei trebuiesc pretuiti.
User avatar
aNNakin
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10464
Joined: 17 Dec 2007, 21:42
Detinator Steam: Da
CS Status: a iubi - necesar si suficient
Detinator server CS: romania.cs16.ro
SteamID: anakin_cstrike16
Reputatie: Membru Club eXtreamCS
Fost Contribuitor
Fost Scripter eXtreamCS
Fost Lider Echipa eXtreamCS
Fost Administrator
Location: di.fm
Has thanked: 230 times
Been thanked: 787 times
Contact:

14 Sep 2012, 17:43

Pana mea, eu zic ca o sa-ti treaca peste cateva zile :-??
User avatar
Cocostarc
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 445
Joined: 01 Sep 2011, 21:20
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Ban 3 luni
Location: LONDON
Has thanked: 11 times
Been thanked: 19 times

14 Sep 2012, 17:46

Faby007 wrote:
aNNakin wrote:Da-le un mail si zile ce-ai patit, doar prin intermediul site-ului lor s-a intamplat pana la urma nu?
Da, la ei pe site am "vandut" produsul.
Plus sa mai adaugam, pentru cei care au vorbit aiurea, hai sa vedem :-? Eu faceam "pachetul" iar in cutie in loc de Iphone puneam Ceapa si Spaghete in loc de incarcator, crezi ca ea m-ar fi lasat asa? :) Da ba... Am platit telefonu` ala am primit cumparaturile de la piata, o lasam asa. Sincer nu e chiar asa de simplu` cum pare, in viata trebuie sa lupti si pentru 5 lei, pentru ca ei sunt munciti intr-un fel, daca nu muncesti nu ii ai, nu conteaza ca de tine sau de familia ta, banii sunt munciti, iar ei trebuiesc pretuiti.
lupti pentru 5 lei? nu in toate cazurile ...
sunt oameni care fac is 1 milion pe ora, normal ca nu se lupta pentru 5 lei pentru ca in timp ce se lupta pierd timp, iar pentri ei timpul inseamna bani,asa ca mai mult le convine sa faca cv pe ei :(
Pronosticuri zilnice.Biletul zilei
User avatar
Faby007
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1179
Joined: 11 Feb 2008, 19:47
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Da
SteamID: Secret
Reputatie: Ban 3 luni !
(Ban scos de 1 mai!)
Location: Ramnicu Valcea
Has thanked: 8 times
Been thanked: 12 times
Contact:

14 Sep 2012, 17:47

aNNakin wrote:Pana mea, eu zic ca o sa-ti treaca peste cateva zile :-??
Nu are cum sa treaca cand stii ca iei tepe si iar iei tepe si nu se invata nimeni minte, nu are cine sa ii invete minte pe acesti "trisori" care sunt facuti doar ca sa dea teapa unor oameni care nu au nicio vina ca ei sunt asa.

@Cocostarc crezi ca daca eu castigam 1 milion pe ora mai eram aici? :) Sincer... ai vorbit cand trebuia sa taci, e aiurea cand vezi ca unii incurajeaza teparii.
User avatar
marian^
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 904
Joined: 30 Sep 2011, 19:14
Detinator Steam: Da
SteamID: nulledmarian
Location: Sibiu
Has thanked: 52 times
Been thanked: 67 times
Contact:

14 Sep 2012, 17:50

Daca puneai altceva in pachet te poate reclama la politie.Stiu ca a facut asta un prieten si a luat amenda, dar nu garantez pentru chestia asta, poate fi minciuna.

Cat despre judecata,credema ca nu vrei sa dai pe nimeni in judecata. Daca ai trece doar printr-un singur proces ar fi OK, dar sigur se va face 1000 recursuri si te va face sa renunti.
Pentru un amarat de spatiu comercial,parintii mei s-au judecat cu primaria de cand eram eu mic,au trecut prin 3 procese , si abia acum 1 an s-a finalizat totul,si am cumparat acel imobil.Multi bani pierduti,si in ciuda faptului ca am castigat, nu i-am recuperat pe toti care i-am bagat.

Deci ai grija in ce te bagi,pentru o suma de 150 lei. Da,sunt bani, munciti, dar cand nu mergi la sigur ca vei recupera ce investesti, mai bine nu risca sa pierzi si alti bani.
Poate ea nu va recunoaste nimic,va zice ca ai vorbit cu altcineva la telefon,atata timp cat nu ai nimic scris.
User avatar
Cocostarc
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 445
Joined: 01 Sep 2011, 21:20
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Ban 3 luni
Location: LONDON
Has thanked: 11 times
Been thanked: 19 times

14 Sep 2012, 17:52

Faby007 wrote:
aNNakin wrote:Pana mea, eu zic ca o sa-ti treaca peste cateva zile :-??
Nu are cum sa treaca cand stii ca iei tepe si iar iei tepe si nu se invata nimeni minte, nu are cine sa ii invete minte pe acesti "trisori" care sunt facuti doar ca sa dea teapa unor oameni care nu au nicio vina ca ei sunt asa.

@Cocostarc crezi ca daca eu castigam 1 milion pe ora mai eram aici? :) Sincer... ai vorbit cand trebuia sa taci, e aiurea cand vezi ca unii incurajeaza teparii.
eu nu sunt "unii" si daca tu ai tras concluzia ca eu incurajez furtul(teparii) e nasol...
Pronosticuri zilnice.Biletul zilei
User avatar
raiden
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3260
Joined: 22 Jun 2009, 22:56
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost eXtream Mod
Location: Bucharest
Has thanked: 81 times
Been thanked: 218 times

14 Sep 2012, 17:53

Daca o dai in judecata o sa te frece la greu politia,dute da declaratii,te cheama de 100 de ori, ai de umblat ,dat bani nu e usor deloc asa ca mai bine veziti de treaba. :)
User avatar
Faby007
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1179
Joined: 11 Feb 2008, 19:47
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Da
SteamID: Secret
Reputatie: Ban 3 luni !
(Ban scos de 1 mai!)
Location: Ramnicu Valcea
Has thanked: 8 times
Been thanked: 12 times
Contact:

14 Sep 2012, 17:54

marian^ wrote:Poate ea nu va recunoaste nimic,va zice ca ai vorbit cu altcineva la telefon,atata timp cat nu ai nimic scris.

Poate ai dreptate cu ceea ce e mai sus, dar ultima fraza vreau sa o contrazic, am un martor din interior, mama mea sa ziceam ca ea nu e ok, nu e cea care ar pune punctul pe "i" in acest procesc (este din familie si e normal sa tina cu familia, poate asa se va crede la proces), dar sa nu uitam ca e a 2-a persoana, din exterior, omul de la fan curier care a vorbit cu persoana aceea si a confirmat clar ambilor martori ca doreste coletul si suporta orice fel de taxa!
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Bing [Bot] and 349 guests