Vreau sa dau pe cineva in judecata

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
gloryous
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3609
Joined: 04 Aug 2012, 15:13
Detinator Steam: Da
CS Status: Lazy but smart!
Reputatie: Restrictie moderator
Membru Club eXtreamCS (4 luni)
Location: Luxembourg District
Has thanked: 160 times
Been thanked: 191 times

14 Sep 2012, 18:04

Problema e ca sunt banii lui,dreptul lui !
Ai putea sa dai in judecata si ai scoate mai multi bani din cat ai bagat [ avocat + cheltuieli + transportul 150 lei de care zici ],dar asta daca ai noroc...
Doar avocatul te costa in jur de 500 lei ... mai departe nu stiu !
RoyalServer 2
User avatar
Faby007
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1179
Joined: 11 Feb 2008, 19:47
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Da
SteamID: Secret
Reputatie: Ban 3 luni !
(Ban scos de 1 mai!)
Location: Ramnicu Valcea
Has thanked: 8 times
Been thanked: 12 times
Contact:

14 Sep 2012, 18:08

gloryous wrote:Problema e ca sunt banii lui,dreptul lui !
Ai putea sa dai in judecata si ai scoate mai multi bani din cat ai bagat [ avocat + cheltuieli + transportul 150 lei de care zici ],dar asta daca ai noroc...
Doar avocatul te costa in jur de 500 lei ... mai departe nu stiu !
Da stiu, oricum astept pana luni sa imi vina telefonul inapoi, daca nu o sa suporte transportul voi inainta procesul, oricum pentru inceput am cel putin 1000 de lei disponibil pentru avocat, o sa vad pe parcus.

Puteti da Topic Closed! Ramane sa vad ce fac mai departe, multumesc tuturor pentru sfaturi.
User avatar
IsTI37
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10987
Joined: 10 Apr 2007, 15:02
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost SysAdmin
Fost Fondator GTA5 (CVL)
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 28 times
Been thanked: 776 times

14 Sep 2012, 18:51

Nu te-a furat cu nimic din cate inteleg eu, nu are nevoie de produs din ceva motiv si il trimite inapoi. (costul returului trebuie suportat de ea)
Daca nu doreste acest lucru si ai factura la telefon ca era al tau cauta un avocat bun si da-o in judecata pentru inselaciune fiindca nu vrea sa iti returneze produsul si nici sa plateasca.

Daca ti-l returneaza dar nu plateste transportul era riscul tau, multumeste-te ca inca ai telefonul si da-i un calificativ negativ + raporteaz-o.

Doar Okazii te poate ajuta (contul ei va fi inchis) fiindca nu exista un contract de vanzare cumparare real, poate sa zica foarte usor ca ea l-a cumparat prin intermediul okazii.ro (deci okazii trebuie sa-o dea in judecata) si nu are nimic deaface cu tine.
Dar parca imi dau seama ca voi doi vroiati sa dati teapa celor de la okazii prin curier si telefon deci...
User avatar
marian^
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 904
Joined: 30 Sep 2011, 19:14
Detinator Steam: Da
SteamID: nulledmarian
Location: Sibiu
Has thanked: 52 times
Been thanked: 67 times
Contact:

14 Sep 2012, 18:58

Deci atunci cand ai vorbit cu ea,era de fata,langa EA un angajat FanCourier ? Sau acel angajat era langa tine.

Daca era langa ea se simplifica povestea,dar daca era langa tine, ar fi putut fi alta persoana care s-ar fi dat drept ea (pe asta ar putea miza ea la proces)
VoViCa
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 494
Joined: 28 May 2012, 21:48
Detinator Steam: Nu
Location: Bucuresti
Has thanked: 75 times
Been thanked: 20 times

14 Sep 2012, 21:04

Faby007 wrote:
gloryous wrote:Problema e ca sunt banii lui,dreptul lui !
Ai putea sa dai in judecata si ai scoate mai multi bani din cat ai bagat [ avocat + cheltuieli + transportul 150 lei de care zici ],dar asta daca ai noroc...
Doar avocatul te costa in jur de 500 lei ... mai departe nu stiu !
Da stiu, oricum astept pana luni sa imi vina telefonul inapoi, daca nu o sa suporte transportul voi inainta procesul, oricum pentru inceput am cel putin 1000 de lei disponibil pentru avocat, o sa vad pe parcus.

Puteti da Topic Closed! Ramane sa vad ce fac mai departe, multumesc tuturor pentru sfaturi.
Eu sunt curios ce o sa faci mai departe , nu as vrea sa se dea T/C , si sa ne spui si "noua" cum a decurs totul ...

Multumesc ;0 si iti urez bafta
User avatar
claudiu25
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3282
Joined: 18 Dec 2010, 22:43
Detinator Steam: Nu
Detinator server CS: nu detin
SteamID: nu am
Has thanked: 98 times
Been thanked: 420 times
Contact:

14 Sep 2012, 22:00

Faci bine ca ii dai in judecata. Nu ii inteleg pe cei care zic, lasa frate, treaca de la tine si mergi mai departe. Nu e voie de asa ceva. Si 50 de lei daca erau, tot se merita sa te judeci cu ei, sunt banii tai!

Iti urez succes, sper sa castigi procesul, mie mi se pare ca ai dreptate!
Aşa cum pot renunţa la fumat pentru că nu fumez,
Nu pot să renunţ la scris pentru că nu am talent.


- Marin Sorescu
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Bing [Bot], Petal [Bot] and 395 guests