Vrei sa devii bogat ?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
bogdhy
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 361
Joined: 29 Dec 2010, 16:50
Detinator Steam: Da
Has thanked: 27 times
Been thanked: 19 times

03 Jan 2014, 22:40

J. Wilshere wrote:
Mitzocul wrote:Am si eu o intrebare pentru cei care au raspuns cu "da": VOI CE FACETI PENTRU A DEVENII MILIONARI, OAMENI BOGATI SI DE SUCCES?
Si eu raspund cu "da", dar astept raspunsurile voastre.
Daca nu ai vazut, intrebarea de la inceput era

Daca ai putea face schimb cu unul din cei mai bogati oameni de pe planeta ai accepta ?
Acum urmatoare intrebare se adreseaza celor care au raspuns "da, as accepta" . "Maine Bill Gates se hotaraste sa se retraga si nu are mostenitori si prin urmare hotaraste sa organizeze un concurs prin care cel mai bun concurent sa ii ia locul. La terminarea concursului esti desemnat marele castigator si te trezesti pe cap cu o avere de aproximativ 78 de miliarde de dolari dar pe langa aceste bani mai ai si soarta a cateva sute de milioane de oameni a caror existenta depind de alegerile tale. In urma alegeritor tale ai doua scenarii dominante , unul in care ramai unul din cei mai bogati oameni de pe planeta si continui sa castigi foarte multi bani pe zi ce trece pe care il folosesti cum vrei sau sa faci o alegeri proaste sa pierzi cateva zeci de miliarde de euro dar nu toata averea si sa nenorocesti cateva milioane de oameni cauzand un genocid ". Va puteti asuma o asemenea responsabilitate ?
Last edited by bogdhy on 03 Jan 2014, 23:43, edited 1 time in total.
Image
RoyalServer 2
User avatar
J. Wilshere
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 85
Joined: 01 Jan 2014, 16:15
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Ban 2 luni
Has thanked: 8 times
Been thanked: 17 times
Contact:

03 Jan 2014, 22:46

Din pacate ti-am raspuns primei intrebari, dar acum o dai in absurd. Pe langa toate acele 'date' desprinse din filmele SF, mai esti si incoerent.
User avatar
bogdhy
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 361
Joined: 29 Dec 2010, 16:50
Detinator Steam: Da
Has thanked: 27 times
Been thanked: 19 times

03 Jan 2014, 22:50

Nu sunt date luate din absurd , o companie ca si Microsoft are cateva milioane de angajati iar tu ca si patron poti ajuta la inflorirea afacerii sau o poti ruina asta insemnand sa lasi fara loc de munca acele milioane de angajati .
Image
User avatar
J. Wilshere
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 85
Joined: 01 Jan 2014, 16:15
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Ban 2 luni
Has thanked: 8 times
Been thanked: 17 times
Contact:

03 Jan 2014, 22:54

Pai hai sa-ti fac lista:

1. Un om ca el nu ar organiza un 'concurs' de genul
2. "mai ai si soarta a cateva sute de miliarde de oameni"
3. Intai o dai in dolari, dupa in euro.
4. De unde pana unde asocierea dintre Microsoft si Genocid ?

Si din incoerenta ta reiese ca poti alege sa faci bani sau sa renunti la bani si sa faci un genocid .
p.s.: In urma unor afaceri cineva tot o sa aiba de suferit, disponibilizari etc, dar de unde GENOCID ?
User avatar
seQ
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 266
Joined: 20 Jun 2013, 22:45
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 38 times
Been thanked: 33 times
Contact:

03 Jan 2014, 23:04

Toti spuneti ca nu vreti sa fiti bogati si dati teapa pentru 2-3 euro =))
Si nu vreau sa plec sa le fac pe plac
Incep sa cred ca sunt a 13-a zodie in zodiac

User avatar
Daniel M.
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2158
Joined: 14 Feb 2010, 10:26
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Nume anterior: warez
Fost Moderator
Location: hlds - Brasov
Has thanked: 110 times
Been thanked: 149 times

03 Jan 2014, 23:13

Dar hai sa o luam putin altfel daca tot va place sa complicati un subiect ce a fost simplu la inceput.

Intr-o zi deveniti milionari in euro, asta se intampla datorita unei mosteniri misterioase, bun. Dupa 1 an de trai ca milionar in euro cati ar fi de acord de buna voie si nesiliti de nimeni, sa revina la viata anterioara? Care sunt de acord sa si argumenteze.
User avatar
bogdhy
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 361
Joined: 29 Dec 2010, 16:50
Detinator Steam: Da
Has thanked: 27 times
Been thanked: 19 times

03 Jan 2014, 23:31

J. Wilshere wrote:Pai hai sa-ti fac lista:

1. Un om ca el nu ar organiza un 'concurs' de genul
2. "mai ai si soarta a cateva sute de miliarde de oameni"
3. Intai o dai in dolari, dupa in euro.
4. De unde pana unde asocierea dintre Microsoft si Genocid ?

Si din incoerenta ta reiese ca poti alege sa faci bani sau sa renunti la bani si sa faci un genocid .
p.s.: In urma unor afaceri cineva tot o sa aiba de suferit, disponibilizari etc, dar de unde GENOCID ?
1. Pai daca o iei asa ca un om ca el nu ar organiza un astfel de concurs trebuia sa nu iei in seama nici prima intrebare.
2. Tu cati crezi ca angajati are Bill Gates , 2 ?
3. O greseala minora , nu vad cum te-a afectat pe tine valuta.
4. Daca o companie ca Microsoft ar da faliment s-ar produce un genocid in economie .
Image
User avatar
myRevenge
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 120
Joined: 27 Aug 2013, 21:48
Detinator Steam: Nu
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times
Contact:

03 Jan 2014, 23:32

n-as accepta , nu pentru ca imi place mie sa fiu sarac sau etc , dar am niste principii in viata , si bani cat imi ofera ala pot sa fac singur , banii se fac din orice.

@app , bogdhy , bill gates o sa doneze o mare parte din bani copiilor din africa deci scoate alta poveste.
User avatar
J. Wilshere
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 85
Joined: 01 Jan 2014, 16:15
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Ban 2 luni
Has thanked: 8 times
Been thanked: 17 times
Contact:

03 Jan 2014, 23:34

Te zbati sa iesi din r2h2tel, recunosc oarecum 'greseala' de la punctul 1 enumerat de mine, dar daca inca nu ai vazut la punctul 2 scrie SUTE DE MILIARDE DE OAMENI.
Punctul 3 my mistake, daca tot vrei s-o facem asa.
Punctul 4, te bati singur in incoerenta ta, logic ca as alege sa fac bani in continuare zi de zi cum nu ai enumerat nici o consecinta a deciziei gen GENOCIDUL de la decizia #2.
User avatar
bogdhy
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 361
Joined: 29 Dec 2010, 16:50
Detinator Steam: Da
Has thanked: 27 times
Been thanked: 19 times

03 Jan 2014, 23:47

Am scris eu gresit acolo in loc de miliarde e milioane , iar pe Bill Gates l-am dat drept exemplu doar pentru simplu fapt ca am auzit un reportaj despre el azi . Scopul acestui topic era sa vad cati dintre voi se gandesc si la responsabilitatea pe care o au acei oameni si nu doar la cat de usoara e viata lor din cauza banilor . Multi dintre noi nu ne putem asuma raspunderea pentru proria persoana unerori dar pentru mii de oameni .
Last edited by bogdhy on 03 Jan 2014, 23:50, edited 1 time in total.
Image
User avatar
myRevenge
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 120
Joined: 27 Aug 2013, 21:48
Detinator Steam: Nu
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times
Contact:

03 Jan 2014, 23:49

bogdhy wrote:Am scris eu gresit acolo in loc de miliarde e milioane , iar pe Bill Gates l-am dat drept exemplu doar pentru simplu fapt ca am auzit un reportaj despre el azi . Scopul acestui topic era sa vad cati dintre voi se gandesc si la responsabilitatea pe care o au acei oameni si nu doar la cat de usoara e viata lor din cauza banilor . Multi dintre nou nu ne putem asuma raspunderea pentru proria persoana unerori dar pentru mii de oameni .

banuiesc ca daca imi voi da cu parerea despre topicul tau , vei fi afectat emotional.
User avatar
J. Wilshere
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 85
Joined: 01 Jan 2014, 16:15
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Ban 2 luni
Has thanked: 8 times
Been thanked: 17 times
Contact:

03 Jan 2014, 23:50

Ăhm pai sincer esti ceva de genul aluia care facuse topic ca n-are ce manca dar totusi avea net si PC performant si dupa ce s-a dat de gol a zis ca era doar un scop nobil de a vedea bla bla bla.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Petal [Bot] and 365 guests