Windows 8.1 ? Cat mai bun..

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
CryWolf
Administrator
Administrator
Posts: 6505
Joined: 07 Aug 2008, 16:33
Detinator Steam: Da
Reputatie: Administrator
Fost Scripter
Manager CS2.eXtream.Ro
Fost Detinator ZM.eXtream.Ro
Fost manager CS.eXtream.Ro
Fost manager CSGO.eXtream.Ro
Fost manager global
Location: Botosani
Discord: crywolf1989
Has thanked: 202 times
Been thanked: 850 times
Contact:

20 Aug 2015, 14:17

^ZED^ wrote: "ie " greu sa stau sa caut driverele, mai bine bag 8.1 / 10 si se instaleaza automat :))
Atat pot spune "LOL"

* Orice Windows pana si Windows XP SP3 iti instala Driverele automat din Windows Update, poate ai vrut sa spui ca sa iti puna drivere noi deja cu instalarea windowsului adica drivere cu care sa functioneze placa de retea s.a.m.d dar oricum nu sunt Drivere stabile si functionabile.

Oricum la Windows 7, Windows Update iti pune tot ce este necesar, poftim imagine cu dovada
ImaGine | Afiseaza codul
Image
Dupa cum vezi mi-a instalat, placa video, placa de retea in aceasta imagine, pentru ca restul sunt mai jos, lista e lunga si nu o puteam captura cu un print doar.
NU IMI MAI DA-TI PM CU CERERE AJUTOR/SAMD, FOLOSITI FORUMUL, CITESC MAJORITATEA TOPICURILOR.
www.dark-arena.com , SERVERE CS / CS2 / L4D AU REVENIT ONLINE.
www.diasporaiptv.ro - SERVICII PREMIUM IPTV

Image

Image
RoyalServer
User avatar
^ZED^
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1226
Joined: 30 Jan 2015, 10:27
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Contact:

20 Aug 2015, 14:43

CryWolf wrote:
^ZED^ wrote: "ie " greu sa stau sa caut driverele, mai bine bag 8.1 / 10 si se instaleaza automat :))
Atat pot spune "LOL"

* Orice Windows pana si Windows XP SP3 iti instala Driverele automat din Windows Update, poate ai vrut sa spui ca sa iti puna drivere noi deja cu instalarea windowsului adica drivere cu care sa functioneze placa de retea s.a.m.d dar oricum nu sunt Drivere stabile si functionabile.

Oricum la Windows 7, Windows Update iti pune tot ce este necesar, poftim imagine cu dovada
ImaGine | Afiseaza codul
Image
Dupa cum vezi mi-a instalat, placa video, placa de retea in aceasta imagine, pentru ca restul sunt mai jos, lista e lunga si nu o puteam captura cu un print doar.
Inteleg.
Mi-am instalat windows 8.1 pro x64
Ruleaza perfect, 10 taburi deschise in chrome consuma 120 mb.
Microsoft edge 3 taburi deschise consuma 1,1 gb ram.
Pe windows 8.1 hdd sta maxim la 8%, pe windows 10% statea la 100% si primeam blue screen.
User avatar
CryWolf
Administrator
Administrator
Posts: 6505
Joined: 07 Aug 2008, 16:33
Detinator Steam: Da
Reputatie: Administrator
Fost Scripter
Manager CS2.eXtream.Ro
Fost Detinator ZM.eXtream.Ro
Fost manager CS.eXtream.Ro
Fost manager CSGO.eXtream.Ro
Fost manager global
Location: Botosani
Discord: crywolf1989
Has thanked: 202 times
Been thanked: 850 times
Contact:

20 Aug 2015, 15:34

Eu am zis mai sus ca mai nou nu inseamna intodeauna mai bun, iti dai seama ca saracul Windows 10 ca sa nu mai zic saracul Edge abia a vazut prima data lumina zilei nici nu are cum sa nu fie varza, aplicatile nu intra in optimizare decat dupa minim 6 luni de raportare ca performanele necesare trebuies optimizate.

De aia nici nu ma alung sa folosesc mereu ultimele versiuni la orice.
NU IMI MAI DA-TI PM CU CERERE AJUTOR/SAMD, FOLOSITI FORUMUL, CITESC MAJORITATEA TOPICURILOR.
www.dark-arena.com , SERVERE CS / CS2 / L4D AU REVENIT ONLINE.
www.diasporaiptv.ro - SERVICII PREMIUM IPTV

Image

Image
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information