Windows 10 - Discuții, Probleme, Întrebări, Răspunsuri

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
420merciless
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 256
Joined: 29 Nov 2015, 14:44
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Been thanked: 7 times
Contact:

20 Mar 2018, 16:52

Salut, mi-am descarcat pe telefon si calculator acest PC Remote. Faza e ca vreau sa folosesc 'Proiectorul' din aplicatie, dar nu imi functioneaza pe Netflix. Arata pe monitor tot de pe telefon, dar cand dau sa vizionez un film, e mort, nu apare imaginea.. asa imi apare: https://imgur.com/aXYWy9T
iar daca ies din netflix de pe telefon, imi apare pentru cateva milisecunde imaginea https://imgur.com/a/yIsmh, dar cand sunt in aplicatie, nimic, negru complet, doar scrisul, subtitrarile si alte prostii, dar imaginea nicidecum

stiti ceva solutii? sau alte pc remote uri cu proiector :D

https://www.monect.com/pc-remote [despre asta e vorba, sper sa nu fie reclama]


Moderatorii lu' pește, calmați vă, nu e site ul meu și cel din magazin play e pentru Android, cel d3 pe site, pentru pc. Nici n am cerut să descarce, ci doar am nevoie de o rezolvare la problema de mai sus, dar de unde să gândească DRS sau cum se numește.
RoyalServer
User avatar
COLBYLICIOUS
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 8140
Joined: 13 Oct 2012, 09:36
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu mă ocup
SteamID: /id/COLBYLICIOUS
Reputatie: Fost administrator
eXtream Security
Fost Intermediar Steam
Membru Club eXtreamCS (4 luni)
Administratorul anului 2018
Location: Brașov
Discord: @colbylicious
Has thanked: 245 times
Been thanked: 310 times
Contact:

20 Mar 2018, 19:24

420merciless wrote:Salut, mi-am descarcat pe telefon si calculator acest PC Remote. Faza e ca vreau sa folosesc 'Proiectorul' din aplicatie, dar nu imi functioneaza pe Netflix. Arata pe monitor tot de pe telefon, dar cand dau sa vizionez un film, e mort, nu apare imaginea.. asa imi apare: https://imgur.com/aXYWy9T
iar daca ies din netflix de pe telefon, imi apare pentru cateva milisecunde imaginea https://imgur.com/a/yIsmh, dar cand sunt in aplicatie, nimic, negru complet, doar scrisul, subtitrarile si alte prostii, dar imaginea nicidecum

stiti ceva solutii? sau alte pc remote uri cu proiector :D

https://www.monect.com/pc-remote [despre asta e vorba, sper sa nu fie reclama]


Moderatorii lu' pește, calmați vă, nu e site ul meu și cel din magazin play e pentru Android, cel d3 pe site, pentru pc. Nici n am cerut să descarce, ci doar am nevoie de o rezolvare la problema de mai sus, dar de unde să gândească DRS sau cum se numește.
Încearcă "Control de la distanță" făcut de Chrome.
User avatar
OneCs
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 574
Joined: 08 Dec 2015, 01:35
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Da
Fond eXtream: 0
Location: Arad
Contact:

27 Mar 2018, 19:51

Windows 10 pe stick ?
Daca ma duc la un service de calculatoare si le zic sa imi puna windows 10 pe stick il pune?(ii platesc)
Avand in vedere ca se gasesc doar pe CD si eu nu am unitate optica....am nevoie de el pe stick

Ps:Windows 10 vine direct cu driverele sau le cer separat?...
Cod Electroneum DCDD3B - Eu castig 5% Bonus si voi 1% Bonus din ce minati. Poti mina si cu telefonu.
REGULI GENERALE : Afișează regulile forumului
1. Utilizati corect limba romana (folositi cuvinte intregi, virgula, punctul si cratima). NU FOLOSITI limbaj de chat!
2. Raspundeti concret! Fara offtopic, fara mesaje scurte, inutile sau deja postate!
* offtopic = reprezinta devierea de la subiectul care se discuta
3. Folosirea cuvintelor sau inregistrarea cu nume obscene/jignitoare duce la restrictionarea accesului, stergerea contului, etc.
4. Este interzis orice atac la persoana. Discutati ideea, nu persoana !
5. Restrictii reclame :
a) Reclama este permisa in subiecte atat timp cat ele au legatura cu idea care se discuta.
b) In semnatura este permisa o singura reclama SIMPLA de tip TEXT cu dimensiunea fontului setat pe NORMAL
c) Reclama nu este permisa in campurile personale gen: Locatie, CS Status.
d) Nu aveti voie sa deschideti topicuri cu referire exacta la un site in scopul obtinerii de vizite, se considera reclama !
6. Nu folositi imagini in semnatura mai mari decat 500x120. Puteti folosi mai multe imagini care, toate sa nu depaseasca marimea impusa !
7. Folositi CAUTAREA si apoi intrebati pentru ceva daca nu exista pe forum! Numele topicurilor create trebuie sa reflecte continutul subiectului pe care se discuta. Nu vor fi permise topicuri de genul: help, ajutor pls, cum fac, etc
8. Este permisa continuarea unei discutii vechi de pe forum, chiar daca aceasta a fost deschisa cu cativa ani in urma. NU se permite insa dublu-post, triplu-post sau UP-uri.
* dublu-post / triplu - post = adaugarea unor mesaje unul dupa altul intr-o discutie a forumului de catre aceeasi persoana
* UP = adaugarea unor mesaje unul dupa altul cu scopul de a scoate in evidenta discutia respectiva
9. Orice fel de continut cu caracter erotic va fi sters, iar daca este necesar se vor aplica avertismente.
10. Nu este permisa promovarea firmelor de hosting in afara de http://www.eXtreamHost.com , fie ca este vorba de o reclama directa sau indirecta.
11. Nu este permisa postarea de continut ilegal: warez, carding (bine cunoscutele "metode" de furat domenii etc.) si alte practici "neortodoxe", se vor aplica avertismente sau ban, dupa caz si antecedente.

SANCTIONAM DRASTIC INCALCAREA ACESTOR REGULI SI ORICE ABUZ !


WARNINGS/Avertismente
3 Avertismente = BAN pe forum pentru o anumita perioada de timp, in functie de gravitatea regulilor incalcate!
1 Avertisment = 15 de zile

Mesaje private
Abuzul in orice fel de folosirea mesajelor private va duce la sanctionare. In concluzie, vi se va lua dreptul de a mai trimite mesaje.
Reclamatiile cat si penalizarile se regasesc aici: discutii-forum/reclamatii-mesaje-private-t335539.html

Suplimentar
1. In semnatura nu sunt permise linkuri catre jocuri (site-uri) gen bitefight, monstergame, etc.
2. La profilul Detinator server CS se permite reclama catre un server de Counter-Strike.
3. Orice insulta adusa asupra unui administrator se penalizeaza cu ban permanent. Orice insulta adusa asupra unui moderator se penalizeaza (in functie de gravitatea situatiei) de la avertisment pana la ban permanent.
4. Nu se permite ridicarea subiectelor cu mesaje gen "UP!" unul dupa altul, indiferent de timpul dintre raspunsuri.


Atentionari
1. Nu se permite schimbarea numelui pe forum
2. Nu aveti voie cu mai mult de 1 cont / persoana (vi se sterg toate mesajele si contul de utilizator de pe forum drept penalizare) - cei care abuzeaza si isi fac mai multe conturi, risca sa primeasca ban permanent

 

[Topic oficial] Desene Animate
Filme animate difuzate pe programe pentru copii (Vechi)
Străduiți-vă pentru progres, nu pentru perfecțiune.
User avatar
Mutex
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 4726
Joined: 24 Mar 2011, 22:32
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Location: Bucuresti
Discord: mutex21
Has thanked: 108 times
Been thanked: 167 times
Contact:

27 Mar 2018, 20:02

Nu merge cu piratat la service-uri. Poti sa pui si tu windows pe stick, daca nu ai cu ce atunci ii ceri unui prieten. Driverele ti le instaleaza windows, nu pe toate dar restul le poti downloada/actualiza cu un program gen driver booster.
User avatar
OneCs
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 574
Joined: 08 Dec 2015, 01:35
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Da
Fond eXtream: 0
Location: Arad
Contact:

27 Mar 2018, 20:10

Mutex wrote:Nu merge cu piratat la service-uri. Poti sa pui si tu windows pe stick, daca nu ai cu ce atunci ii ceri unui prieten. Driverele ti le instaleaza windows, nu pe toate dar restul le poti downloada/actualiza cu un program gen driver booster.
Stii cumva daca e si cel de internet?
Cod Electroneum DCDD3B - Eu castig 5% Bonus si voi 1% Bonus din ce minati. Poti mina si cu telefonu.
REGULI GENERALE : Afișează regulile forumului
1. Utilizati corect limba romana (folositi cuvinte intregi, virgula, punctul si cratima). NU FOLOSITI limbaj de chat!
2. Raspundeti concret! Fara offtopic, fara mesaje scurte, inutile sau deja postate!
* offtopic = reprezinta devierea de la subiectul care se discuta
3. Folosirea cuvintelor sau inregistrarea cu nume obscene/jignitoare duce la restrictionarea accesului, stergerea contului, etc.
4. Este interzis orice atac la persoana. Discutati ideea, nu persoana !
5. Restrictii reclame :
a) Reclama este permisa in subiecte atat timp cat ele au legatura cu idea care se discuta.
b) In semnatura este permisa o singura reclama SIMPLA de tip TEXT cu dimensiunea fontului setat pe NORMAL
c) Reclama nu este permisa in campurile personale gen: Locatie, CS Status.
d) Nu aveti voie sa deschideti topicuri cu referire exacta la un site in scopul obtinerii de vizite, se considera reclama !
6. Nu folositi imagini in semnatura mai mari decat 500x120. Puteti folosi mai multe imagini care, toate sa nu depaseasca marimea impusa !
7. Folositi CAUTAREA si apoi intrebati pentru ceva daca nu exista pe forum! Numele topicurilor create trebuie sa reflecte continutul subiectului pe care se discuta. Nu vor fi permise topicuri de genul: help, ajutor pls, cum fac, etc
8. Este permisa continuarea unei discutii vechi de pe forum, chiar daca aceasta a fost deschisa cu cativa ani in urma. NU se permite insa dublu-post, triplu-post sau UP-uri.
* dublu-post / triplu - post = adaugarea unor mesaje unul dupa altul intr-o discutie a forumului de catre aceeasi persoana
* UP = adaugarea unor mesaje unul dupa altul cu scopul de a scoate in evidenta discutia respectiva
9. Orice fel de continut cu caracter erotic va fi sters, iar daca este necesar se vor aplica avertismente.
10. Nu este permisa promovarea firmelor de hosting in afara de http://www.eXtreamHost.com , fie ca este vorba de o reclama directa sau indirecta.
11. Nu este permisa postarea de continut ilegal: warez, carding (bine cunoscutele "metode" de furat domenii etc.) si alte practici "neortodoxe", se vor aplica avertismente sau ban, dupa caz si antecedente.

SANCTIONAM DRASTIC INCALCAREA ACESTOR REGULI SI ORICE ABUZ !


WARNINGS/Avertismente
3 Avertismente = BAN pe forum pentru o anumita perioada de timp, in functie de gravitatea regulilor incalcate!
1 Avertisment = 15 de zile

Mesaje private
Abuzul in orice fel de folosirea mesajelor private va duce la sanctionare. In concluzie, vi se va lua dreptul de a mai trimite mesaje.
Reclamatiile cat si penalizarile se regasesc aici: discutii-forum/reclamatii-mesaje-private-t335539.html

Suplimentar
1. In semnatura nu sunt permise linkuri catre jocuri (site-uri) gen bitefight, monstergame, etc.
2. La profilul Detinator server CS se permite reclama catre un server de Counter-Strike.
3. Orice insulta adusa asupra unui administrator se penalizeaza cu ban permanent. Orice insulta adusa asupra unui moderator se penalizeaza (in functie de gravitatea situatiei) de la avertisment pana la ban permanent.
4. Nu se permite ridicarea subiectelor cu mesaje gen "UP!" unul dupa altul, indiferent de timpul dintre raspunsuri.


Atentionari
1. Nu se permite schimbarea numelui pe forum
2. Nu aveti voie cu mai mult de 1 cont / persoana (vi se sterg toate mesajele si contul de utilizator de pe forum drept penalizare) - cei care abuzeaza si isi fac mai multe conturi, risca sa primeasca ban permanent

 

[Topic oficial] Desene Animate
Filme animate difuzate pe programe pentru copii (Vechi)
Străduiți-vă pentru progres, nu pentru perfecțiune.
User avatar
DevilBoy.eXe
Super moderator
Super moderator
Posts: 1679
Joined: 05 Jun 2016, 23:04
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: GO.WARED.RO
SteamID: DevilBoy_eXe
Reputatie: Super Moderator
Fond eXtream: 0
Location: beyond the time
Discord: zeux.
Has thanked: 15 times
Been thanked: 72 times
Contact:

27 Mar 2018, 20:16

OneCs wrote:
Mutex wrote:Nu merge cu piratat la service-uri. Poti sa pui si tu windows pe stick, daca nu ai cu ce atunci ii ceri unui prieten. Driverele ti le instaleaza windows, nu pe toate dar restul le poti downloada/actualiza cu un program gen driver booster.
Stii cumva daca e si cel de internet?
E si cel de internet
Foloseste asta: https://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=691209 pentru a boota windows-u direct pe stick
Daca nu functioneaza, descarci imaginea .iso cu Media Creation Tool si bootezi cu rufus https://rufus.akeo.ie
User avatar
OneCs
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 574
Joined: 08 Dec 2015, 01:35
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Da
Fond eXtream: 0
Location: Arad
Contact:

27 Mar 2018, 20:39

DevilBoy.eXe wrote:
OneCs wrote:
Mutex wrote:Nu merge cu piratat la service-uri. Poti sa pui si tu windows pe stick, daca nu ai cu ce atunci ii ceri unui prieten. Driverele ti le instaleaza windows, nu pe toate dar restul le poti downloada/actualiza cu un program gen driver booster.
Stii cumva daca e si cel de internet?
E si cel de internet
Foloseste asta: https://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=691209 pentru a boota windows-u direct pe stick
Daca nu functioneaza, descarci imaginea .iso cu Media Creation Tool si bootezi cu rufus https://rufus.akeo.ie
Multumesc frumos amandurora.
Rezolvat
Cod Electroneum DCDD3B - Eu castig 5% Bonus si voi 1% Bonus din ce minati. Poti mina si cu telefonu.
REGULI GENERALE : Afișează regulile forumului
1. Utilizati corect limba romana (folositi cuvinte intregi, virgula, punctul si cratima). NU FOLOSITI limbaj de chat!
2. Raspundeti concret! Fara offtopic, fara mesaje scurte, inutile sau deja postate!
* offtopic = reprezinta devierea de la subiectul care se discuta
3. Folosirea cuvintelor sau inregistrarea cu nume obscene/jignitoare duce la restrictionarea accesului, stergerea contului, etc.
4. Este interzis orice atac la persoana. Discutati ideea, nu persoana !
5. Restrictii reclame :
a) Reclama este permisa in subiecte atat timp cat ele au legatura cu idea care se discuta.
b) In semnatura este permisa o singura reclama SIMPLA de tip TEXT cu dimensiunea fontului setat pe NORMAL
c) Reclama nu este permisa in campurile personale gen: Locatie, CS Status.
d) Nu aveti voie sa deschideti topicuri cu referire exacta la un site in scopul obtinerii de vizite, se considera reclama !
6. Nu folositi imagini in semnatura mai mari decat 500x120. Puteti folosi mai multe imagini care, toate sa nu depaseasca marimea impusa !
7. Folositi CAUTAREA si apoi intrebati pentru ceva daca nu exista pe forum! Numele topicurilor create trebuie sa reflecte continutul subiectului pe care se discuta. Nu vor fi permise topicuri de genul: help, ajutor pls, cum fac, etc
8. Este permisa continuarea unei discutii vechi de pe forum, chiar daca aceasta a fost deschisa cu cativa ani in urma. NU se permite insa dublu-post, triplu-post sau UP-uri.
* dublu-post / triplu - post = adaugarea unor mesaje unul dupa altul intr-o discutie a forumului de catre aceeasi persoana
* UP = adaugarea unor mesaje unul dupa altul cu scopul de a scoate in evidenta discutia respectiva
9. Orice fel de continut cu caracter erotic va fi sters, iar daca este necesar se vor aplica avertismente.
10. Nu este permisa promovarea firmelor de hosting in afara de http://www.eXtreamHost.com , fie ca este vorba de o reclama directa sau indirecta.
11. Nu este permisa postarea de continut ilegal: warez, carding (bine cunoscutele "metode" de furat domenii etc.) si alte practici "neortodoxe", se vor aplica avertismente sau ban, dupa caz si antecedente.

SANCTIONAM DRASTIC INCALCAREA ACESTOR REGULI SI ORICE ABUZ !


WARNINGS/Avertismente
3 Avertismente = BAN pe forum pentru o anumita perioada de timp, in functie de gravitatea regulilor incalcate!
1 Avertisment = 15 de zile

Mesaje private
Abuzul in orice fel de folosirea mesajelor private va duce la sanctionare. In concluzie, vi se va lua dreptul de a mai trimite mesaje.
Reclamatiile cat si penalizarile se regasesc aici: discutii-forum/reclamatii-mesaje-private-t335539.html

Suplimentar
1. In semnatura nu sunt permise linkuri catre jocuri (site-uri) gen bitefight, monstergame, etc.
2. La profilul Detinator server CS se permite reclama catre un server de Counter-Strike.
3. Orice insulta adusa asupra unui administrator se penalizeaza cu ban permanent. Orice insulta adusa asupra unui moderator se penalizeaza (in functie de gravitatea situatiei) de la avertisment pana la ban permanent.
4. Nu se permite ridicarea subiectelor cu mesaje gen "UP!" unul dupa altul, indiferent de timpul dintre raspunsuri.


Atentionari
1. Nu se permite schimbarea numelui pe forum
2. Nu aveti voie cu mai mult de 1 cont / persoana (vi se sterg toate mesajele si contul de utilizator de pe forum drept penalizare) - cei care abuzeaza si isi fac mai multe conturi, risca sa primeasca ban permanent

 

[Topic oficial] Desene Animate
Filme animate difuzate pe programe pentru copii (Vechi)
Străduiți-vă pentru progres, nu pentru perfecțiune.
User avatar
Serg12
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 205
Joined: 06 Mar 2016, 11:52
Detinator Steam: Da
CS Status: I can`t escape this hell…
Fond eXtream: 0
Location: Québec
Contact:

02 Apr 2018, 22:22

Acum recent, am primit o notificare cum ca mi-ar expira ceva parola la windows, si nu am idee de ce.(bun am bagat-o) Iar acum de fiecare data ma pune sa o bag cand se deschide windowsul, cum o scot?
ImageImage
User avatar
Laurentiu P.
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2550
Joined: 10 Jul 2013, 21:26
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost super moderator
Fond eXtream: 100
Has thanked: 26 times
Been thanked: 64 times
Contact:

02 Apr 2018, 23:28

Serg12 wrote:Acum recent, am primit o notificare cum ca mi-ar expira ceva parola la windows, si nu am idee de ce.(bun am bagat-o) Iar acum de fiecare data ma pune sa o bag cand se deschide windowsul, cum o scot?
licenţă te referi nu?
no...
Viorel12345
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 67
Joined: 04 Aug 2016, 23:47
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

29 Apr 2018, 11:49

Salut , am tot citit pe net ca windows 7 Home Premium foloseste mai putine procese sau ceva de genu si merge mai bine fata de Windows 7 Professional .
Eu am un leptop cu urmatoarea configuratie:
AMD A9-9420 3.6 GHZ
4 GB RAM
AMD RADEON R5 2 GB DEDICATA
HD 500 GB
si as vrea sa instalez 1 dintre aceste 2 windows uri.
Si nu stiu care ma va ajuta mai mult.
Il instalez pe 32 de biti pentru ca eu doar ma joc CS GO toate setarile pe low in 60 de fps si cs 1.6 si lol , umpic si prin photoshop.
Care ma ajuta mai mult Home Premium sau Professional?
User avatar
ForceDS
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 163
Joined: 29 Dec 2014, 11:53
Detinator Steam: Da
SteamID: henixxx
Fond eXtream: 0

29 Apr 2018, 12:02

Oricare dintre ele.
Eu folosesc home premium deci recomand home premium.
Image
User avatar
Massivescu
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 1659
Joined: 05 Aug 2015, 00:57
Detinator Steam: Da
CS Status: dwaadw
Detinator server CS: dwadaw
SteamID: Massivescu
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Fond eXtream: 0
Location: dwaad
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time
Contact:

29 Apr 2018, 13:13

Home premium e ceva mai rapid din cate am citit pe net acum ceva timp, dar nu o sa poti folosi VMware
EMiNEM
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information