Rețea wireless

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
krystann
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2552
Joined: 16 May 2009, 11:37
Detinator Steam: Nu
CS Status: Vine criza!
Reputatie: Fost moderator
Has thanked: 322 times
Been thanked: 141 times

28 Feb 2014, 20:31

Am un Alliview p 5,am un router wireless acasă sus la etaj și e conectat la pc ul fratelui meu. Am 1-2 linii mereu în camera mea, dar a început sa se deconecteze și sa se conecteze automat la câteva minute sau secunde fără sa i fac nimic. Uneori trebuie sa l conectez neapărat eu ca altfel....
A mai făcut asa acum 2,3 luni i am dat reinitializere la telefon și și a revenit, acum nu și a mai revenit prin reinitializerea telefonului....
Routerul wireless e Asus rt-n13.
Aparatul e foarte bun dar ce naiba are. Țin sa precizez ca doar în camerele unde am maxim 2 linii face asa.
O rezolvare?
RoyalServer 2
User avatar
Sona
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3138
Joined: 07 Sep 2012, 11:53
Detinator Steam: Nu
CS Status: Nu am nevoie de clienti de aici
Detinator server CS: Intre 50 si 100
Reputatie: Ban 2 luni !
Unban (achitat)
Utilizator neserios (tepar)
Location: Ploiesti
Has thanked: 166 times
Been thanked: 189 times
Contact:

28 Feb 2014, 20:43

krystann wrote:Am un Alliview p 5,am un router wireless acasă sus la etaj și e conectat la pc ul fratelui meu. Am 1-2 linii mereu în camera mea, dar a început sa se deconecteze și sa se conecteze automat la câteva minute sau secunde fără sa i fac nimic. Uneori trebuie sa l conectez neapărat eu ca altfel....
A mai făcut asa acum 2,3 luni i am dat reinitializere la telefon și și a revenit, acum nu și a mai revenit prin reinitializerea telefonului....
Routerul wireless e Asus rt-n13.
Aparatul e foarte bun dar ce naiba are. Țin sa precizez ca doar în camerele unde am maxim 2 linii face asa.
O rezolvare?
Vad ca tu expui problema de la router spre terminale.Dar poate ai deconectari de la echipamentul providerului spre tine.La asta te-ai gandit?Nu.
krystann
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2552
Joined: 16 May 2009, 11:37
Detinator Steam: Nu
CS Status: Vine criza!
Reputatie: Fost moderator
Has thanked: 322 times
Been thanked: 141 times

28 Feb 2014, 20:54

Sona wrote:
krystann wrote:Am un Alliview p 5,am un router wireless acasă sus la etaj și e conectat la pc ul fratelui meu. Am 1-2 linii mereu în camera mea, dar a început sa se deconecteze și sa se conecteze automat la câteva minute sau secunde fără sa i fac nimic. Uneori trebuie sa l conectez neapărat eu ca altfel....
A mai făcut asa acum 2,3 luni i am dat reinitializere la telefon și și a revenit, acum nu și a mai revenit prin reinitializerea telefonului....
Routerul wireless e Asus rt-n13.
Aparatul e foarte bun dar ce naiba are. Țin sa precizez ca doar în camerele unde am maxim 2 linii face asa.
O rezolvare?
Vad ca tu expui problema de la router spre terminale.Dar poate ai deconectari de la echipamentul providerului spre tine.La asta te-ai gandit?Nu.
Nu m ai ajutat deloc, vad ca încă îmi vorbești de sus pentru simplu fapt ca nu am cumpăra de la tine.
Te rog frumos dacă vrei sa ma ajuți postează dacă nu nu posta, abținete te rog și comportare ca o persoana matura.
Mulțumesc
User avatar
Sona
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3138
Joined: 07 Sep 2012, 11:53
Detinator Steam: Nu
CS Status: Nu am nevoie de clienti de aici
Detinator server CS: Intre 50 si 100
Reputatie: Ban 2 luni !
Unban (achitat)
Utilizator neserios (tepar)
Location: Ploiesti
Has thanked: 166 times
Been thanked: 189 times
Contact:

28 Feb 2014, 21:02

krystann wrote:
Sona wrote:
krystann wrote:Am un Alliview p 5,am un router wireless acasă sus la etaj și e conectat la pc ul fratelui meu. Am 1-2 linii mereu în camera mea, dar a început sa se deconecteze și sa se conecteze automat la câteva minute sau secunde fără sa i fac nimic. Uneori trebuie sa l conectez neapărat eu ca altfel....
A mai făcut asa acum 2,3 luni i am dat reinitializere la telefon și și a revenit, acum nu și a mai revenit prin reinitializerea telefonului....
Routerul wireless e Asus rt-n13.
Aparatul e foarte bun dar ce naiba are. Țin sa precizez ca doar în camerele unde am maxim 2 linii face asa.
O rezolvare?
Vad ca tu expui problema de la router spre terminale.Dar poate ai deconectari de la echipamentul providerului spre tine.La asta te-ai gandit?Nu.
Nu m ai ajutat deloc, vad ca încă îmi vorbești de sus pentru simplu fapt ca nu am cumpăra de la tine.
Te rog frumos dacă vrei sa ma ajuți postează dacă nu nu posta, abținete te rog și comportare ca o persoana matura.
Mulțumesc
Nu are nici o legatura stai calm.Acele randuri sunt scrise in dorinta de a te ajuta.Citeste pana intelegi ce vreau sa spun.
krystann
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2552
Joined: 16 May 2009, 11:37
Detinator Steam: Nu
CS Status: Vine criza!
Reputatie: Fost moderator
Has thanked: 322 times
Been thanked: 141 times

28 Feb 2014, 21:25

Ok, mersi. Alt sfat?
User avatar
Good.
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 848
Joined: 17 Aug 2012, 10:04
Detinator Steam: Da
Reputatie: Restrictie moderator!
Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Nume anterior: []GooD[]
Location: Bucuresti
Has thanked: 188 times
Been thanked: 34 times
Contact:

28 Feb 2014, 21:51

krystann wrote:Ok, mersi. Alt sfat?
Macar te-ai uitat sa vezi daca e ca el sau nu? Nici macar nu meriti sa fi ajutat.
User avatar
OriginalDeath
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2517
Joined: 18 Jul 2013, 20:49
Detinator Steam: Nu
Location: Arad
Has thanked: 46 times
Been thanked: 36 times

28 Feb 2014, 22:07

Pai daca ai telefon cu Android si il resetezi pierzi semnalul.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information