Lucky-Competitions.com - Competitii cu premii reale, extrageri LIVE! [reclama platita]

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
BRANDY #1
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3907
Joined: 24 Dec 2008, 08:32
Detinator Steam: Da
CS Status: lucky-competitions.com
Reputatie: Fost moderator
Location: Leicester, UK
Has thanked: 1 time
Been thanked: 132 times

05 May 2019, 16:15

Salutare. Afacerea si firma sunt facute in UK (aici locuiesc), dar se pot accepta plati si din Romania datorita unei opinii legale pe care am obtinut-o de la un avocat. Principiul este simplu:

- se da un numar de NUMERE (spre exemplu 130), fiecare competitie este limitata la maxim 10 numere/persoana
- o competitie poate avea 1, 2 sau maxim 3 castigatori (deocamdata doar 1, pe viitor vreau sa pun competitii in care si locurile 2 si 3 sa castige niste premii in bani).
- cand se dau toate numerele, se face extragere LIVE pe pagina de facebook, in limba engleza de catre Bogdan Socol de la DigiSport (partenerul meu).

Practic, va trebuie un cont, va alegeti numarul/numerele preferate, raspundeti la intrebarea competitiei si platiti (unde e cazul), iar la final veti primi un mail de confirmare cu numerele alese.

Momentan sunt 2 competitii pe site, una cu intrare gratuita (premiu £100) si cealalta cu castile Sony Wireless cu £4.50 un numar. Curand voi incepe o campanie de promovare pe FB si instagram, in special in UK, din care am asteptari mari, sa se epuizeze numerele in maxim cateva zile de la postarea unei competitii, iar premiile sa creasca (vacante de lux in 2, masini, motociclete, ceasuri Rolex etc).

Site: www.lucky-competitions.com
FB: http://facebook.com/LuckyCompetitions (un follow ar fi super, aici sunt postate zilnic anunturi cu competitiile)
Last edited by Laur eXtream on 05 May 2019, 17:32, edited 1 time in total.
Mergem înainte, că înainte era mai bine!
RoyalServer
User avatar
Crassus
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 883
Joined: 27 Nov 2015, 18:55
Detinator Steam: Da
SteamID: s_crassus
Fond eXtream: 0
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times

05 May 2019, 17:04

Succes cu afacerea, m-am inscris si eu :D
Semnatura | Afiseaza codul
https://crassus.forumgratuit.ro
https://gameplay.fullforums.net
https://www.youtube.com/channel/UCiaWtX ... DSlxPQjtTg
http://steamcommunity.com/id/s_crassus


Tranzactii:
extreamcs.com/forum/anunturi/vand-euro-btc-00126-t364490.html
extreamcs.com/forum/anunturi/vand-cont-steam-t359941.html
extreamcs.com/forum/anunturi/cumpar-sms-ofer-paypal-t356817.html
extreamcs.com/forum/anunturi/cumpar-usp-cyrex-testat-t348561.html
extreamcs.com/forum/anunturi/vand-euro-vodafone-t320297.html
extreamcs.com/forum/anunturi/lei-psf-paypal-t344282.html
extreamcs.com/forum/anunturi/vand-cont-steam-t342174.html
extreamcs.com/forum/anunturi/tld-webhost-inclus-t324763.html
extreamcs.com/forum/anunturi/paysafecard-paypall-t314875.html
extreamcs.com/forum/anunturi/vand-vps-t313991.html
extreamcs.com/forum/anunturi/lei-paysafe-paypal-t316270.html[/code]
Tepari:
extreamcs.com/forum/security-zone/catandt-t347955.html
extreamcs.com/forum/security-zone/frozen-csgoatse-com-t348542.html
User avatar
Ramb00
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 966
Joined: 12 Feb 2014, 17:37
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator ajutator
Nume anterior: Claudiu123
Location: Calarasi
Has thanked: 28 times
Been thanked: 19 times

05 May 2019, 17:05

Interesant, dar pana nu o sa ai o masa mare de oameni nu cred ca o sa participe nimeni la competitiile cu plata, mai ales romani.
Eu unul chiar as plati 15-20 lire pentru sansa de a castiga o masina, excursie etc. Dar stau si ma gandesc, de cati participanti ar fi nevoie ca sa treci peste suma masinii (clar vrei profit, oricine vrea), 1000? 2000? Nu-ti mai surad sansele, pe langa asta daca nu se strange numarul de participanti ce se intampla? Primim banii inapoi sau competitia are loc doar cu cei deja inscrisi? Trebuie sa fi pe live neaparat, sau contactezi tu castigatorul?
Chiar mi se pare o idee buna, sunt curios ce o sa iasa.
Image
User avatar
sound
Membrul anului 2018
Membrul anului 2018
Posts: 5807
Joined: 23 Jan 2013, 22:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Detinator server CS: Nu
SteamID: sou_nd
Reputatie: Fost membru Club eXtreamCS (4 luni)
Nume anterioare: s o u n d -, snd
Fost Moderator
Fost Super Moderator
Moderatorul anului 2017
Membrul anului 2018
Fond eXtream: 0
Location: Romania
Has thanked: 91 times
Been thanked: 80 times
Contact:

05 May 2019, 17:10

astea sunt jocuri de noroc sunt legi speciale presupun pentru treburile astea
si daca nu se aduna nr de participanti vorba lui ramb00 dai banii inapoi la oameni?
User avatar
BRANDY #1
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3907
Joined: 24 Dec 2008, 08:32
Detinator Steam: Da
CS Status: lucky-competitions.com
Reputatie: Fost moderator
Location: Leicester, UK
Has thanked: 1 time
Been thanked: 132 times

05 May 2019, 17:14

Crassus wrote:
05 May 2019, 17:04
Succes cu afacerea, m-am inscris si eu :D
Multumesc. Tine aproape si mult noroc ;)
Ramb00 wrote:
05 May 2019, 17:05
Interesant, dar pana nu o sa ai o masa mare de oameni nu cred ca o sa participe nimeni la competitiile cu plata, mai ales romani.
Eu unul chiar as plati 15-20 lire pentru sansa de a castiga o masina, excursie etc. Dar stau si ma gandesc, de cati participanti ar fi nevoie ca sa treci peste suma masinii (clar vrei profit, oricine vrea), 1000? 2000? Nu-ti mai surad sansele, pe langa asta daca nu se strange numarul de participanti ce se intampla? Primim banii inapoi sau competitia are loc doar cu cei deja inscrisi? Trebuie sa fi pe live neaparat, sau contactezi tu castigatorul?
Chiar mi se pare o idee buna, sunt curios ce o sa iasa.
Salut. Aici in UK, participa foarte multi, eu sunt multumit si daca imi participa 20-30 romani constant. La o excursie de lux, un numar va fi maxim 10-12 lire, iar la o motocicleta tot cam asa. Cu masinile un pic mai greu, fiindca aici sunt cu volan pe dreapta , iar in RO vice-versa , dar o scot eu la capat. In termeni si conditii scrie negru pe alb ca banii nu sunt returnabili. Odata expirat timpul, se mai prelungeste cu o saptamana, pana la un maxim de 4 ori. Daca nici atunci nu s-au dat numerele, se face extragerea asa, iar castigatorul va primi 70% din banii stransi. Oricum nu intentionez sa se ajunga aici in niciun caz, dar trebuia sa am niste termeni si conditii stabile pentru a putea semna contractul cu portalul de plata. Live-urile le face Bogdan Socol din Romania, eu voi contacta castigatorul imediat dupa.

Pe scurt, orice competitie va avea un castigator, no matter what.
Mergem înainte, că înainte era mai bine!
User avatar
NacKeR
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 81
Joined: 22 Nov 2018, 16:45
Detinator Steam: Nu
CS Status: https://nulledforum.ro/
Detinator server CS: Ping Pong
Fond eXtream: 0
Has thanked: 6 times
Contact:

05 May 2019, 18:44

Tu vb de masini...excursi de lux ...bla bla ..si tu ai ca premiu " casti" de cand ai deschis sitele.
Zici ca in UK merge ff bine ...dar tu te multumesti cu 20-30 romanasi.
Iti faci reclama pe un site de Counter Strike .
C.oae ca sa faci bani trebuie sa bagi bani...si nu ma refer la domeniu ( apropo de toata jena ) + host...ma refer la premii...
Bagi bani daca vrei clienti .nu imi vi cu duma ca "' se mai prelungeste cu o saptamana, pana la un maxim de 4 ori."' ...adica zero respect pentru persoanele care au bagat din prima banul.
In plus...imi place duma "' dar se pot accepta plati si din Romania datorita unei opinii legale pe care am obtinut-o de la un avocat"" . + ala de la DigiSport. :face_unequal_eyes:
Nu recomand sa va bagati bani in vise. In rest ce sa zic...noroc ca ai vb cu avocatu si accepta plati din Romania...cu toate ca e rupere pe UK. :clown_smiley:
User avatar
BRANDY #1
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3907
Joined: 24 Dec 2008, 08:32
Detinator Steam: Da
CS Status: lucky-competitions.com
Reputatie: Fost moderator
Location: Leicester, UK
Has thanked: 1 time
Been thanked: 132 times

05 May 2019, 19:12

Nu am zis ca merge bine la mine, m-am referit in general, adica la altii. Eu doar ce am lansat-o acum cateva zile. Incerc sa imi fac o clientela in Romania, si dupa sa fac numai postari si promovari in engleza. Romanul daca vede numai engleza peste tot, nu se baga. Asta e strategia mea. Prima data romanii, dupa englezii. Competitii mici ca astea de acum o sa fie tot timpul, nu planuiesc sa le scot, pentru ca sunt atractive si ieftin de intrat la ele. Am bagat destui bani si mai am de bagat, normal ca nu e perfect. In rest, nu prea inteleg hate-ul.
Mergem înainte, că înainte era mai bine!
The Kalu
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 13707
Joined: 09 Oct 2010, 12:39
Detinator Steam: Da
CS Status: In grajd!
SteamID: kalulord
Reputatie: Fost Administrator
Fost membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior: Terra
Location: Romania, Ploiesti
Has thanked: 328 times
Been thanked: 646 times
Contact:

05 May 2019, 19:59

4.50 x 100 = 450 gbp , frumusica suma asta dar daca castigatorul ala este un cont de al lui? La sume mari gen 2k, 3k gbp face omu bani incat sa isi cumpere apartament de lux in bucuresti il inchiriaza si mai castiga alti bani in plus SI NIMENI NU VA STI, stie x si y ca z este contul lui si ca de fapt el iese in castig? Probabil va da cateva premii mici ca sa prinda incredere cativa si sa ii lase cateva recenzii..

Baga si o masina de 14k euro, poate mai pui inca 7k si iti iei un mustang gt faci poze si le pui aici :boundlessly_laughing:
Image
User avatar
BRANDY #1
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3907
Joined: 24 Dec 2008, 08:32
Detinator Steam: Da
CS Status: lucky-competitions.com
Reputatie: Fost moderator
Location: Leicester, UK
Has thanked: 1 time
Been thanked: 132 times

05 May 2019, 21:10

Asteptam si un comentariu de genul asta, dar nu chiar de la tine, credeam ca ai putina minte in capul ala.
Mergem înainte, că înainte era mai bine!
The Kalu
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 13707
Joined: 09 Oct 2010, 12:39
Detinator Steam: Da
CS Status: In grajd!
SteamID: kalulord
Reputatie: Fost Administrator
Fost membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior: Terra
Location: Romania, Ploiesti
Has thanked: 328 times
Been thanked: 646 times
Contact:

05 May 2019, 21:32

BRANDY #1 wrote:
05 May 2019, 21:10
Asteptam si un comentariu de genul asta, dar nu chiar de la tine, credeam ca ai putina minte in capul ala.
Lasa vrajeala, taci si i-ati o masina bengoasa. :closed_lips: :*
Image
User avatar
BRANDY #1
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3907
Joined: 24 Dec 2008, 08:32
Detinator Steam: Da
CS Status: lucky-competitions.com
Reputatie: Fost moderator
Location: Leicester, UK
Has thanked: 1 time
Been thanked: 132 times

05 May 2019, 21:44

Am deja 2 x Audi A6 si o familie fericita ( https://www.facebook.com/gabitsu.ko ). Nu stiu unde vrei sa ajungi. Crezi ca toata lumea face magarii ? Nici daca as vrea, nu as putea sa fac. Sa iti explic putin, daca inca nu ti-ai dat seama. In termeni si conditii scrie clar ca membrii familiei, implicit eu, nu pot participa. Chiar daca mi-as pune prietenii (pe care nu prea ii am) sa cumpere jumatate din bilete, din banii mei, extragerea se face tot live, tot 100% random. Daca nu iese unul din numerele alese, trebuie sa dau premiul si mai pierd si banii pe jumatate din bilete.

In fine , chiar nu stiu de ce m-am obosit sa scriu atat. Am investit bani frumosi si nopti nedormite sa fac oameni fericiti, care poate nu isi permit anumite premii. Cine are nevoie de dovezi ale firmei sau orice altceva, poate cauta pe google (numele firmei este in T&C) sau ma poate contacta in privat.
Mergem înainte, că înainte era mai bine!
User avatar
-coLd-
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 584
Joined: 06 Feb 2018, 22:45
Detinator Steam: Da
CS Status: Loading . . .
SteamID: KaNNabySu
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (o luna)
Fond eXtream: 0
Location: C:/
Has thanked: 17 times
Been thanked: 17 times

07 May 2019, 10:51

NacKeR wrote:
05 May 2019, 18:44
Tu vb de masini...excursi de lux ...bla bla ..si tu ai ca premiu " casti" de cand ai deschis sitele.
Zici ca in UK merge ff bine ...dar tu te multumesti cu 20-30 romanasi.
Iti faci reclama pe un site de Counter Strike .
C.oae ca sa faci bani trebuie sa bagi bani...si nu ma refer la domeniu ( apropo de toata jena ) + host...ma refer la premii...
Bagi bani daca vrei clienti .nu imi vi cu duma ca "' se mai prelungeste cu o saptamana, pana la un maxim de 4 ori."' ...adica zero respect pentru persoanele care au bagat din prima banul.
In plus...imi place duma "' dar se pot accepta plati si din Romania datorita unei opinii legale pe care am obtinut-o de la un avocat"" . + ala de la DigiSport. :face_unequal_eyes:
Nu recomand sa va bagati bani in vise. In rest ce sa zic...noroc ca ai vb cu avocatu si accepta plati din Romania...cu toate ca e rupere pe UK. :clown_smiley:
Cred ca aici a zis totul si este foarte adevarat .

Te plangi ca ai investit bani si nopti nedormite , ***** esti pe o comunitate de gaming , aici toti investim bani si nopti nedormite in site-urile / serverele noastre .

Ai nevoie de mult mai multe .

Ce sa zic , succes cu proiectul , daca tot te bazezi pe uk , cauta grupuri acolo .
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information