Youtube retarded?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

DLORD
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 81
Joined: 02 Feb 2013, 21:00
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Da
Has thanked: 8 times
Been thanked: 2 times

03 Feb 2013, 19:12

vim wrote:
DLORD wrote:La orice clip , cand schimb calitatea / dau skip la clip incepe sa faca buffer si nu continua (trebuie sa dau refresh la pagina).
http://support.google.com/youtube/bin/a ... swer=74662
///AMG wrote:Poftim, eu i-am dat disable si l-am downloadat http://fisierulmeu.ro/2471TUG5XNSG/inst ... h-exe.html

ON topic:
lasal pe disable si instaleaza ce ti-am uploadat
Nu are nevoie sa instaleze flash, deoarece chrome nu foloseste flash-ul instalat pe sistem, ci are plugin-ul flash incorporat direct in el, care este rulat in acelasi sandbox ca si tab-ul curent, pentru un plus de securitate.
Am incercat tot ce zice acolo si la fel.
Image
Image
Image
RoyalServer
User avatar
Chameleon.
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 562
Joined: 24 Mar 2012, 20:12
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: hns.lafel.ro
SteamID: Pm
Location: Root
Has thanked: 42 times
Been thanked: 39 times
Contact:

03 Feb 2013, 20:23

Download C Cleaner ,dai sa stearga ,si dupa si la registru si dupa dai rr la pc si vezi dupa.

Daca nu te descurci Piem.
Semnătură d-:

Code: Select all

Bagă regulamentu' la cap !
vim
Programator eXtream
Programator eXtream
Posts: 853
Joined: 29 May 2009, 19:13
Detinator Steam: Da
CS Status: Trag cu praştia !
Reputatie: Fost programator web eXtreamCS
Administrator tehnic
Sysadmin
Location: Bucureşti
Has thanked: 2 times
Been thanked: 342 times

03 Feb 2013, 21:55

///AMG wrote:@ Vim, cei de la adobe au versiunile de flashP. si sub forma de plugin ( .swf / .spl ) pentru chrome
Atata timp cat Chrome incorporeaza plugin-ul flash, de ce mi-as mai bate capul sa instalez flash-ul separat ? Doar ca sa am o posibila gaura de securitate in plus pe sistem ?
///AMG wrote:daca foloseai chrome stiai despre ce spun
Chiar chrome folosesc.
| Afiseaza codul
Image
///AMG wrote:poftim, ultima versiune de flash pe chrome
| Afiseaza codul
Image
11.5.502.146 este cea mai recenta versiune care se poate instala separat. pentru chrome (pepper based) cea mai recenta este 11.5.31.137, care deja o are instalata cu siguranta. Ambele versiuni contin aceeasi mancare de peste ; singura diferenta este ca versiunea pepper ofera un plus de securitate, pentru ca nu este disponibila decat in interiorul Chrome, unde este rulata in sandbox.
I'm not antisocial, I'm just not user friendly.
⎯ retired
vim
Programator eXtream
Programator eXtream
Posts: 853
Joined: 29 May 2009, 19:13
Detinator Steam: Da
CS Status: Trag cu praştia !
Reputatie: Fost programator web eXtreamCS
Administrator tehnic
Sysadmin
Location: Bucureşti
Has thanked: 2 times
Been thanked: 342 times

04 Feb 2013, 00:43

///AMG wrote:@ Vim , cand activez pluginul de flash 11.5.31.137 si cand urmaresc un vid. 1080 pe YouTube, imi sacadeaza putin
iar cand activez 11.5.502.146 si urmaresc iarasi acelasi videoclip 1080 nu frameaza

In concluzie cei de la google nu vor sau nu au timp sa updateze flash-ul pe chrome
Mai repet o data ce am scris si in post-ul precedent. Flash-ul care vine la pachet in chrome se numeste "pepper-based" si versiunea 11.5.31.137 este cea mai recenta. Cei de la Google NU AU ce update sa faca la flash, pentru ca deja Chrome foloseste cea mai recenta versiune. Got it ?

"Frameaza" nu stiu ce inseamna, dar la mine nu este nici o diferenta din punct de vedere al performantei intre cele doua "variante" de flash chiar si cand le rulez pe placa video cea mai slaba de pe sistem. Atata timp cat ai o conexiune la internet decenta, nu faci trafic suplimentar care sa ocupe banda si ai un pc decent, care poate sa redea filme hd fara sa se chinuie, trebuie sa poti vedea orice film hd de pe youtube.

As a side note, cine are procesor mai slab, dar are placa grafica mai capabila, poate rula browser-ul direct pe placa grafica si sa lase procesorul sa doarma mai departe pana spre primavara.

Code: Select all

Click dreapta pe executabilul (shortcut-ul) de la chrome, firefox, opera, whatever -> Run with graphics processor -> selecteaza placa video
Daca ai mai multe placi video instalate pe sistem, o alegi pe cea cu performantele cele mai bune.
I'm not antisocial, I'm just not user friendly.
⎯ retired
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information