Zeroping nu raspund la tichete

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
Madbrain
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 259
Joined: 14 Aug 2009, 11:50
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Detinator server CS: Da
Location: Birmingham

07 Jun 2017, 18:57

Se poate afla un numar de telefon pentru a putea sa ii contactez.Am un tichet de 24 de ore la ei dar nici macar nu se sinchisesc sa dea un raspuns.
RoyalServer 2
The Kalu
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 13708
Joined: 09 Oct 2010, 12:39
Detinator Steam: Da
CS Status: In grajd!
SteamID: kalulord
Reputatie: Fost Administrator
Fost membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior: Terra
Location: Romania, Ploiesti
Has thanked: 328 times
Been thanked: 646 times
Contact:

07 Jun 2017, 20:03

Madbrain wrote:Se poate afla un numar de telefon pentru a putea sa ii contactez.Am un tichet de 24 de ore la ei dar nici macar nu se sinchisesc sa dea un raspuns.
Nu toata lumea este no-life ca sa stii.
Image
User avatar
Madbrain
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 259
Joined: 14 Aug 2009, 11:50
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Detinator server CS: Da
Location: Birmingham

07 Jun 2017, 21:41

Eu am intrebat de un numar de telefon daca au disponibil.Tu vad ca ai luat-o prin aratura.In 24 de ore se putea raspunde la un amarat de tichet daca esti firma serioasa.
The Kalu
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 13708
Joined: 09 Oct 2010, 12:39
Detinator Steam: Da
CS Status: In grajd!
SteamID: kalulord
Reputatie: Fost Administrator
Fost membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior: Terra
Location: Romania, Ploiesti
Has thanked: 328 times
Been thanked: 646 times
Contact:

07 Jun 2017, 21:55

Madbrain wrote:Eu am intrebat de un numar de telefon daca au disponibil.Tu vad ca ai luat-o prin aratura.In 24 de ore se putea raspunde la un amarat de tichet daca esti firma serioasa.
Si tu daca erai baiat destept (in acest caz nu esti) te uitai la krond pe site ca si deoarece zeroping = krond, da cum esti no-life ai alte griji.

(+4021) 311.14.44
Image
User avatar
faggoat
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2278
Joined: 10 May 2013, 11:50
Detinator Steam: Nu
SteamID: noonstake
Reputatie: Nume anterior: stefanbri
Fost membru Club eXtreamCS ( 2 luni, Castigator eXtreamMEME )
Has thanked: 37 times
Been thanked: 29 times

07 Jun 2017, 22:01

Lord Kalu wrote:
Madbrain wrote:Eu am intrebat de un numar de telefon daca au disponibil.Tu vad ca ai luat-o prin aratura.In 24 de ore se putea raspunde la un amarat de tichet daca esti firma serioasa.
Si tu daca erai baiat destept (in acest caz nu esti) te uitai la krond pe site ca si deoarece zeroping = krond, da cum esti no-life ai alte griji.

(+4021) 311.14.44
exagerezi. cum este el "no-life"? pentru ca nu a primit raspuns la ticket? pana la urma e datoria lor sa se ocupe de clienti, indiferent de metoda de contact.
Image
"e inundatie in cartier si tu dormi mancamiai pl de roman"
The Kalu
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 13708
Joined: 09 Oct 2010, 12:39
Detinator Steam: Da
CS Status: In grajd!
SteamID: kalulord
Reputatie: Fost Administrator
Fost membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior: Terra
Location: Romania, Ploiesti
Has thanked: 328 times
Been thanked: 646 times
Contact:

07 Jun 2017, 22:04

faggoat wrote:
Lord Kalu wrote:
Madbrain wrote:Eu am intrebat de un numar de telefon daca au disponibil.Tu vad ca ai luat-o prin aratura.In 24 de ore se putea raspunde la un amarat de tichet daca esti firma serioasa.
Si tu daca erai baiat destept (in acest caz nu esti) te uitai la krond pe site ca si deoarece zeroping = krond, da cum esti no-life ai alte griji.

(+4021) 311.14.44
exagerezi. cum este el "no-life"? pentru ca nu a primit raspuns la ticket? pana la urma e datoria lor sa se ocupe de clienti, indiferent de metoda de contact.
Poate sunt in concediu ca tot se apropie august si sunt doar doua, trei persoane care se ocupa sau cine stie ce se intampla pe acolo.Poate repar serverele su n-au timp de un client care le ofera 15 euro lunar pentru un serviciu, astepti o zi doua trei daca vezi ca nici asa reclamatie la OPC ca doar este firma.'
Greu sa gandim!
Image
QuitZone
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 156
Joined: 03 Jul 2015, 23:03
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Fond eXtream: 0
Has thanked: 2 times

08 Jun 2017, 14:46

Lord Kalu wrote:
Madbrain wrote:Se poate afla un numar de telefon pentru a putea sa ii contactez.Am un tichet de 24 de ore la ei dar nici macar nu se sinchisesc sa dea un raspuns.
Nu toata lumea este no-life ca sa stii.
Esti cam penibil. Din moment ce 0ping este o firma de hosting "renumita" si au atatea servere hostate, ar fi trebuit (in mod normal) sa aiba un om care sa raspunda la tickete si sa ofere asistenta in maxim 24h.
User avatar
Pavel
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3610
Joined: 17 Feb 2011, 22:47
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Administrator
Fost Membru Club eXtreamCS
Nume anterior: xkeze.
Fond eXtream: 2
Location: Bucuresti
Has thanked: 71 times
Been thanked: 102 times

08 Jun 2017, 16:21

QuitZone wrote:
Lord Kalu wrote:
Madbrain wrote:Se poate afla un numar de telefon pentru a putea sa ii contactez.Am un tichet de 24 de ore la ei dar nici macar nu se sinchisesc sa dea un raspuns.
Nu toata lumea este no-life ca sa stii.
Esti cam penibil. Din moment ce 0ping este o firma de hosting "renumita" si au atatea servere hostate, ar fi trebuit (in mod normal) sa aiba un om care sa raspunda la tickete si sa ofere asistenta in maxim 24h.
Sunt oameni, nu roboti. Daca au avut o avarie generala pe sistem, nu esti singurul care a deschis un ticket. Asta inseamna un timp de asteptare mai mare pentru solutionarea ticketelor. In plus daca nu au rezolvat problema este o munca in plus sa stai sa raspunzi fiecarui ticket deschis pentru problema respectiva. Daca nu au anuntat nimic, au partea lor de vina, pentru ca in asemenea situatii trebuie sa anunti intr-un fel sau altul, in masa, clientii tai. Nu scrie nicaieri ca trebuie sa iti raspunda in 24 de ore. Este mult mai eficient si convenabil pentru ei sa faca asta pentru a nu oferii zile in plus(normal asta ar trebui sa faca daca serverul tau este offline mai mult de cateva ore), dar se specifica nicaieri ca sunt obligati sa-ti raspunda tie intr-un anumit interval de timp.
Iar reclamatia la ANPC sau OPC se face doar in momentul in care serviciile lor nu functioneaza, nu anunta nimic si tre prejudiciaza in mod direct(pierzi cateva zile din abonament fara sa beneficiezi de o lungire a termenului de expirare).
User avatar
projectileful
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 1590
Joined: 19 May 2012, 09:59
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Nume anterior: BucharestHooligan
Ban 1 luna
Ban 3 luni
Utilizator neserios (tepar)
Location: UK
Has thanked: 88 times
Been thanked: 107 times

08 Jun 2017, 17:50

zeroping asa a fost mereu, minim de 30 ore pentru raspuns la un tichet. :D

Code: Select all

while($money < 1.000.000$) $work++;
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information