Aşa zise numite "FIRME HOST"

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
BlackWolf
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1227
Joined: 09 Jan 2011, 22:01
Detinator Steam: Da
SteamID: bezuq
Reputatie: Fost moderator ajutator
Restrictie moderator
Location: de_dust2
Has thanked: 19 times
Been thanked: 26 times

10 Nov 2011, 17:04

Bună ziua dragi membrii. Am primit mai demult mass-uri am văzut şi pe eXtreamCS am văzut topicuri cu aşa zise numite firme de găzduire, şi nu m-am putut abţine să creez topicul acesta.

Să trec la subiect. Părerea mea este în felul următor. Toate site-urile de gen irealhost,elhost şi multe altele nu fac faţă la ce oferă. Adică? Eu consider că toate site-urile acestea sunt ilegale pe teritoriul nostru. Nu ştiu cum consideraţi voi dar eu cred că aşa este. Spre exemplu: 2 copii au adunat bani au luat un dedicat şi gata vând servere, dar habar nu au ce înseamnă cu întradevăr o muncă depusă şi un lucru real. Nu au niciun registru comerţ nu ai nici CUI, nu au nimic dar ei se laudă şi zic că au firmă de host, (au un câcat.)[scuze pentru expresie]. Nu e nicio seriozitate în toate site-urile estea de găzduire nici un înteres, e doar banul primit. Din propria experienţă, vorbeam cu cineva o durată de timp, până la urmă şi-a făcut şi el aşa zise numită "FIRMĂ", am văzut că îi ieftin şi zic dă să iau, el ma convins (îmi scria zile întregi să iau să văd cum e şi chestii), după ce i-am dat banii nu a mai avut nici un interes de mine, absolut nimic mi-a activat serviciu peste 2 zile, pica din oră în oră şi numai dădeam de el.

Concluzia: Numai credeţi în preţurile acestea ieftine că preţul caracterizează produsul, cu cât mai puţin e cu atât e mai de raha*.
Vă sfătuiesc când cumpăraţi ceva orice produs, înteresaţi-vă cum lucrează cum merge toată schema să fiţi la curent cu tot.
Nu vă lăsaţi să fi-ţi manipulaţi de vânzători şi alte parodii. Verificaţi dacă au un nr de tel stabil, un support bine dispus şi un site bine întreţinut.

Un lucru sigur e că firmele reale şi serioase care au grijă de clienţii săi, sunt sigur că nu sunt pe teritoriul nostru ci doar în afară.

Eu singur nu recomand nici una, nici nu mă bazez pe nici una. Vă las pe voi să comentaţi şi să vă expuneţi părerile.
Bine faci, Bine găseşti.
Învingătorii nu renunţă, iar cei care renunţă nu ajung învingători!
RoyalServer
neymarr
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 45
Joined: 31 Oct 2011, 18:51
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times
Contact:

10 Nov 2011, 17:21

nu mai spune .. :O
Last edited by TAVY on 10 Nov 2011, 21:42, edited 1 time in total.
Reason: Ai primit avertisment pentru offtopic !
User avatar
dbig
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 784
Joined: 16 Sep 2011, 22:01
Detinator Steam: Da
Has thanked: 109 times
Been thanked: 48 times

10 Nov 2011, 17:28

BlackWolf wrote:Bună ziua dragi membrii. Am primit mai demult mass-uri am văzut şi pe eXtreamCS am văzut topicuri cu aşa zise numite firme de găzduire, şi nu m-am putut abţine să creez topicul acesta.

Să trec la subiect. Părerea mea este în felul următor. Toate site-urile de gen irealhost,elhost şi multe altele (printre care şi krond) nu fac faţă la ce oferă. Adică? Eu consider că toate site-urile acestea sunt ilegale pe teritoriul nostru. Nu ştiu cum consideraţi voi dar eu cred că aşa este. Spre exemplu: 2 copii au adunat bani au luat un dedicat şi gata vând servere, dar habar nu au ce înseamnă cu întradevăr o muncă depusă şi un lucru real. Nu au niciun registru comerţ nu ai nici CUI, nu au nimic dar ei se laudă şi zic că au firmă de host, (au un câcat.)[scuze pentru expresie]. Nu e nicio seriozitate în toate site-urile estea de găzduire nici un înteres, e doar banul primit. Din propria experienţă, vorbeam cu cineva o durată de timp, până la urmă şi-a făcut şi el aşa zise numită "FIRMĂ", am văzut că îi ieftin şi zic dă să iau, el ma convins (îmi scria zile întregi să iau să văd cum e şi chestii), după ce i-am dat banii nu a mai avut nici un interes de mine, absolut nimic mi-a activat serviciu peste 2 zile, pica din oră în oră şi numai dădeam de el.

Concluzia: Numai credeţi în preţurile acestea ieftine că preţul caracterizează produsul, cu cât mai puţin e cu atât e mai de raha*.
Vă sfătuiesc când cumpăraţi ceva orice produs, înteresaţi-vă cum lucrează cum merge toată schema să fiţi la curent cu tot.
Nu vă lăsaţi să fi-ţi manipulaţi de vânzători şi alte parodii. Verificaţi dacă au un nr de tel stabil, un support bine dispus şi un site bine întreţinut.

Un lucru sigur e că firmele reale şi serioase care au grijă de clienţii săi, sunt sigur că nu sunt pe teritoriul nostru ci doar în afară.

Eu singur nu recomand nici una, nici nu mă bazez pe nici una. Vă las pe voi să comentaţi şi să vă expuneţi părerile.
Sunt unele "firme" mici dar ofera servicii de calitate si support nonstop !
User avatar
Mitzocul
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 7746
Joined: 29 Mar 2009, 17:51
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost Membru Club eXtreamCS
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 467 times
Been thanked: 448 times

10 Nov 2011, 17:45

Sunt de acord cu tine! Majoritatea care au "firme" hostează servere în prostie pe un singur dedicat. Nu îi interesează că e lag, doar banii să le intre în conturi.
User avatar
Daniel M.
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2158
Joined: 14 Feb 2010, 10:26
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Nume anterior: warez
Fost Moderator
Location: hlds - Brasov
Has thanked: 110 times
Been thanked: 149 times

10 Nov 2011, 17:49

Scoate Krond-ul ( pentru ca ai precizat de el ) din aceasta categorie de care zici tu si odata cu el, toolz-ul si 0ping-ul. Acestea trei sunt dupa parerea mea cele mai serioase firme.. si da, astea chiar sunt firme.
User avatar
dbig
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 784
Joined: 16 Sep 2011, 22:01
Detinator Steam: Da
Has thanked: 109 times
Been thanked: 48 times

10 Nov 2011, 17:51

warez wrote:Scoate Krond-ul ( pentru ca ai precizat de el ) din aceasta categorie de care zici tu si odata cu el, toolz-ul si 0ping-ul. Acestea trei sunt dupa parerea mea cele mai serioase firme.. si da, astea chiar sunt firme.
Nu uita si de gameszone este o firma foarte veche in romania si ofera servicii de calitate !
[E]xPeRiEnCe
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1671
Joined: 31 Oct 2009, 15:25
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator
Location: CLUJ-NAPOCA
Has thanked: 45 times
Been thanked: 147 times

10 Nov 2011, 17:53

Nu poti compara Krond-ul cu acele 'firme' mentionate
Cu restul sunt cat de cat de acord cu tine

cica nu-i voie cu astfel de topicuri ca e reclama
User avatar
BlackWolf
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1227
Joined: 09 Jan 2011, 22:01
Detinator Steam: Da
SteamID: bezuq
Reputatie: Fost moderator ajutator
Restrictie moderator
Location: de_dust2
Has thanked: 19 times
Been thanked: 26 times

10 Nov 2011, 17:59

warez wrote:Scoate Krond-ul ( pentru ca ai precizat de el ) din aceasta categorie de care zici tu si odata cu el, toolz-ul si 0ping-ul. Acestea trei sunt dupa parerea mea cele mai serioase firme.. si da, astea chiar sunt firme.

Eu nu neg asta, dar după părerea mea le înteresează pe toate doar banii şi doar când au ei chef dispun la un support sau mă rog.
Bine faci, Bine găseşti.
Învingătorii nu renunţă, iar cei care renunţă nu ajung învingători!
User avatar
Andy.
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 369
Joined: 13 Aug 2011, 23:28
Detinator Steam: Da
CS Status: ştrand băăă :*
SteamID: insane_boy3
Has thanked: 61 times
Been thanked: 26 times
Contact:

10 Nov 2011, 20:52

Krond, Toolz, 0ping, GamesZone si ForceDS sunt cele mai serioase.

Restu` ...
Visit us: www.warsdevils.com !

Image

Cautam staff si admini !
User avatar
xVib[E]R
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2302
Joined: 22 May 2011, 16:22
Detinator Steam: Nu
CS Status: bind w +quit
Detinator server CS: No.
Location: Romania
Has thanked: 101 times
Been thanked: 360 times
Contact:

10 Nov 2011, 21:17

Eu am incredere doar in 0ping, toolz si gameszone.
----------------------------------------
VIPSZONEGAMES RO
----------------------------------------
FORUMUL vă stă la dispoziţie !

Image
__________________________________________________________________________________________________________________________________

MixCloud | SoundCloud | YouTube - Y!M:[email protected]
ConTactMe
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 436
Joined: 30 Jan 2011, 22:18
Detinator Steam: Nu
CS Status: Nu ma deranja
Has thanked: 144 times
Been thanked: 13 times

10 Nov 2011, 21:31

Sa zicem ca as dori sa cumpar un domeniu si un host pentru un proiect de durata , sa zicem minim 2 ani.
La cine ar trebui sa apelez , din Romania la cine si din strainatate la cine (inafara de GoDaddy)
Bine inteles sa fie Firme inregistrate , pentru ca dau un ban mai scump (TVA-ul) dar barem am serviciu de calitate.
Website's :[/b]
User avatar
mariuss615
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1399
Joined: 16 Mar 2010, 10:24
Detinator Steam: Da
CS Status: Mahăr
Reputatie: Organizator Cupe eXtreamCS
Location: București
Has thanked: 28 times
Been thanked: 91 times
Contact:

10 Nov 2011, 21:48

Aceste "firme" nu ar exista daca Romanul ar cere factura si nu ar mai gandii la modul : Ala de 100ron are moț ? las' că mere si asta de 40de lei, tot server e !
Web Hosting gratuit cu SSL inclus si Litespeed pentru orice site care tine link in footer. PM daca te intereseaza.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Bing [Bot], Dot [Bot] and 405 guests