Zonek Cea mai praf firma? DA (convingete)

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
scorseze
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2371
Joined: 26 Mar 2010, 12:54
Detinator Steam: Da
CS Status: --------------
Detinator server CS: --------
SteamID: --------
Reputatie: Restrictie moderator
Location: -----------
Has thanked: 41 times
Been thanked: 51 times

25 Jan 2011, 16:59

bai baieti terminati, majoritatea va bagati ca musca in "RAHAT", DC? pentru ca aruncati cu noroi aiurea in zonek ;)) credeti ca daca erau "PRAF" mai aveau ei atatea servere hostate?
:crazy_face:
RoyalServer
User avatar
^ZeTh^
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 86
Joined: 26 Aug 2009, 22:23
Detinator Steam: Da
Reputatie: Restrictie moderator
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times
Contact:

25 Jan 2011, 21:18

scorseze wrote:bai baieti terminati, majoritatea va bagati ca musca in "RAHAT", DC? pentru ca aruncati cu noroi aiurea in zonek ;)) credeti ca daca erau "PRAF" mai aveau ei atatea servere hostate?
Motivul care iei au atat de multe servere este ca au preturi pe masura lor ;) !
Eu va spun ca daca ZONEK avea preturile de la FORCEDS sau GAMEZONE nu aveau iei nici un client.
www.forceds.ro - gazduire servere, web si domenii.
BoggY
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 2309
Joined: 06 May 2007, 03:02
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Been thanked: 58 times

26 Jan 2011, 04:22

little_krond wrote:deci 3 site-uri zonek, xdctelecom, toolz figureaza ca sunt inscrise sub numele de: RO - SC HOSTINGBIT SRL, B-dul Dacia Nr. 65 Bl. 18, Sc. 1, Ap. 3, Crai

Image
mariuss615 wrote:Amuzant de la cap la coada, dar la orice firma de hosting dupa ce ti se inchide serverul se sterge tot ( cel putin asa stiu ) si legat de cele 3 firme iti pot spune doar atat : xdc - partener zonek , toolz - aceiasi clasa cu zonek

Atata timp cat nu ai dat 1 ban si ai facut o intelegere fara a primii o hartie nu vad de ce faci atata caz
da sunt de acord cu tine dar iam sunat si le-am spus clar cami vreau addonul ca am muncit pentru el si cei de la zonek 'ma mai gandesc', clar au facuto din adins daca imi primeam addonu nu le faceam reclama
un contract , vorba lui marius , fie el chiar si virtual , dovada platilor achitate si cateva dovezi precum nu ti-au oferit conditiile pentru care ai primit banii , ai ? DACA DA ! ...

inlocul tau as fi pus niste baietasi de la una din miile de sectii de politie sa ii trimita acasa o invitatie gen alea de nunta , numai ca de data asta sa se prezinte in instanta ;) !
Last edited by BoggY on 26 Jan 2011, 04:23, edited 1 time in total.
Reason: LOL , nu m-am chinuit sa citesc toate replyurile , dar tu ai primit un server ca le-ai facut cateva addonsuri . De ce faci atat tamtap ? Eu inlocul lor , ti-as fi luat addonsurile si nici server nu vedeai.
User avatar
KronoS eXtream
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 4378
Joined: 02 Apr 2009, 19:18
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost detinator Zombie-Land.eXtream.Ro
Contribuitor
Fost Scripter eXtreamCS
Dezvoltator al listei de seriozitate eXtreamCS
Location: Bucharest
Has thanked: 551 times
Been thanked: 820 times
Contact:

26 Jan 2011, 09:57

Chestia asta imi aduce aminte de episodul cu Krond , cand cineva incerca sa le faca o imagine proasta.
Majoritatea care au postat aici nu au avut server hostat la ei.Sa va zic niste chestii:
Am avut server de Zombie Plague hostat la ei si avand in vedere cate pluginuri erau pe el , se misca impecabil.Intr-adevar , serverul mai cadea dar era din cauza unor pluginuri , iar atunci cand nu puteam sa ma loghez in gp , era din cauza ca Toolz era picat(Zonek are dedicat de la Toolz).
Ce va intereseaza daca este firma inregistrata sau nu?Cat timp voi platiti , se misca bine si cei de la Zonek va tin serverele cat trebuie , nu sunt probleme.
Nu efectuez tranzactii pe mess, skype etc. Aveti grija la indivizii care se dau drept mine!
Nu mai ofer suport asa ca nu imi mai trimiteti mesaje in legatura cu asta!


Zombie Plague Shade 1.2-debug1 [with Item Limiter] (12 September 2015) - Bombardier Branch
little_krond
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 36
Joined: 18 Sep 2010, 20:49
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Has thanked: 1 time
Contact:

26 Jan 2011, 11:18

:) sunt impresionat de posturile voastre de ce?

- pai ala se face singur de cacao spunand ca nu am avut server la ei, dupa doua posturi zice ca imi vinde ip-ul, dupa inca alte 3 posturi pune poze de pe forumul meu cum ca serverul se misca bine (cat de inapt poti fi sa spui ca nu am avut server la tine? si nici dr-ul nu e hostat la tine chiar tu ai zis asta)

sunt foarte impresionat cata prostie e la mijloc si cati incurajati prostia lor
www.eurosrv.ro
Comunitatea de servere EUROSRV.ro
User avatar
am3ndam3nt
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 187
Joined: 17 Jun 2010, 14:22
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Ban 3 luni !
Location: timisoara
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

26 Jan 2011, 11:58

:)) daca nu are acte nu are nimic,se merita?
populezi 1 ip si dupa vine si ti-l ia :))
User avatar
The_Gun
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 185
Joined: 31 Aug 2010, 20:24
Detinator Steam: Da
CS Status: -
Detinator server CS: Dr.WebTCF.Ro
SteamID: privat
Reputatie: Restrictie mesaje private !
Has thanked: 37 times
Been thanked: 28 times
Contact:

26 Jan 2011, 12:12

am3ndam3nt wrote::)) daca nu are acte nu are nimic,se merita?
populezi 1 ip si dupa vine si ti-l ia :))
Asta nu e chiar asa si eu am avut server la ei de 6 luni si am si alte servere si nu mi l-a luat nimeni :)
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 397 guests