Boosting Interzis via GameTracker.Com [IMPORTANT]

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii (dar legat de Counter-Strike !)

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori, Echipa eXtreamCS.com

User avatar
kobra3
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 406
Joined: 23 Jul 2015, 22:58
Detinator Steam: Da
CS Status: Disponibil
Detinator server CS: cs.xpro.ro
SteamID: ikobra3
Fond eXtream: 0
Location: Bucuresti
Has thanked: 10 times
Been thanked: 11 times

13 Jan 2018, 04:44

Ideea lor este extrem de buna, metoda de verificare banuiesc totusi ca scartaie.
BTW: La fel scartaie si mintea celor ce spun ca din cauza asta "va muri" 1.6'le,e un derank,nu vi se duc nicaieri statisticile,pur si simplu nu ai cum sa stai intr-o competitie cand tu prezinti o mizerie de server iar doar banii investiti in boosturi vorbesc,atmosfera din interior fiind dezirabila.
RoyalServer 2
User avatar
faKe91
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1064
Joined: 07 Oct 2014, 18:49
Detinator Steam: Da
CS Status: I <3 Heavy Metal
SteamID: dogseatmypancreas
Reputatie: Fost moderator ajutator
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Fond eXtream: 0
Location: Republica Moldova, Chișinău
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

13 Jan 2018, 09:34

kobra3 wrote:cand tu prezinti o mizerie de server iar doar banii investiti in boosturi vorbesc,atmosfera din interior fiind dezirabila.
A spus cel care si-a schimba adresa de IP o dată la 3-4 luni, si a ajuns in TOP numai cu boost. Vrei sa spui ca serverul HAOS.INDUNGI (care ieri a primit acel "ban"), este un server cum ai descris tu mai sus? De taceai filozof ramaneai. As vrea sa te vad ce vei spune cand vei ajunge si tu pe lista celor "banati". Sunt convins ca iti vei schimba radical pararea, tot tu imi ziceai o data ca pentru tine rankul pe gametracker mereu a contat.

Iata pentru mine rankul pe GT nu a contat niciodata, ca de altfel imi faceam server de 32 sloturi. Eu maxim am fost pe 978. Da am luat si eu boost, nu neg asta. Insa doar setmaster. Pentru ca iubesc calitate, dar nu cantitate.

Nu cred ca au ei vreo metoda de a detecta serverele care au boost. Cel mai probabil banurile au fost date in urma raportarii serverelor de careva hateri.

P.S. Anticheat made by Kobra.
alphaZz
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 119
Joined: 11 Mar 2017, 20:26
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Utilizator neserios (tepar!)
Fond eXtream: 0
Has thanked: 1 time
Contact:

13 Jan 2018, 09:59

Toata chestia asta e de la rusi , si in urma verificarilor , pun pariu ca mai mult de jumate din servarele banate au primit report sau au avut boti pe server , nu le bana degeaba in nici un caz .

nu stiu daca o sa se considere reclama sau nu dar va dau un exemplu
gold boost dot ro , are 55 servere bostate , daca intri pe site sa vezi statisticile la jucatori vedeti ca au schimbat repede de cand asta cu ban , de ce oare au luat ban , din cauza la boti care i trimit pe servare , asta este cel mai concret exemplu .
Daca luati la rand lista mai bine de jumatate au fost detectate de ei , de ce , pentru ca foloseau boti .
Asta e adevarul , de ce stype.ing.. nu a luat ban deoarece nu foloseste boti si e bostat la propria firma . Si ei nu dau boti , dar cei de la gold au boti care intra sa tina servarele ful nonstop , si de asta au fost banate . din cauza ca au boti .

Asta e cel mai usor exemplu . sa vedeti ca asa este . , pentru ca multe servare romanesti au ajuns in top peste noapte . Asta e adevarul .
Image
User avatar
Mwd*
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 227
Joined: 19 Jun 2017, 19:02
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0

13 Jan 2018, 10:32

alphaZz wrote:Toata chestia asta e de la rusi , si in urma verificarilor , pun pariu ca mai mult de jumate din servarele banate au primit report sau au avut boti pe server , nu le bana degeaba in nici un caz .

nu stiu daca o sa se considere reclama sau nu dar va dau un exemplu
gold boost dot ro , are 55 servere bostate , daca intri pe site sa vezi statisticile la jucatori vedeti ca au schimbat repede de cand asta cu ban , de ce oare au luat ban , din cauza la boti care i trimit pe servare , asta este cel mai concret exemplu .
Daca luati la rand lista mai bine de jumatate au fost detectate de ei , de ce , pentru ca foloseau boti .
Asta e adevarul , de ce stype.ing.. nu a luat ban deoarece nu foloseste boti si e bostat la propria firma . Si ei nu dau boti , dar cei de la gold au boti care intra sa tina servarele ful nonstop , si de asta au fost banate . din cauza ca au boti .

Asta e cel mai usor exemplu . sa vedeti ca asa este . , pentru ca multe servare romanesti au ajuns in top peste noapte . Asta e adevarul .
Esti tu putin mai greu de cap , procesezi informatia ceva mai greu.
Indiferent de boost ( înafară de setmaster) ca e turbo boost , ca e gold s.a.m.d ei te baneaza. Pe 11 ianuarie au implementat o regula nouă conform careia nu mai ai voie sa boostezi serverul, in caz contrar vei fi banat permanent.
Tin sa te anunt ca ieri a luat si style ban (a primit derank doar) si alte servere de top , si vor continua pana curăță tot. Chiar dacă nu au cum sa vada cine are boost si cine nu, ei baneaza tot ce e full (linie) si zi si noapte.
Ce ma pune pe gânduri e faptul ca absolut toate serverele rusesti au scapat , au 10 servere in top15 mondial :))) mi-am pus si eu serverul pe rusia , sa vad cat sta cu average 26 si in continuă urcare până iau ban.
User avatar
Doctor whO? <3
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1197
Joined: 21 Jun 2013, 12:40
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Has thanked: 111 times
Been thanked: 76 times
Contact:

13 Jan 2018, 10:38

Mwd* wrote:
alphaZz wrote:Toata chestia asta e de la rusi , si in urma verificarilor , pun pariu ca mai mult de jumate din servarele banate au primit report sau au avut boti pe server , nu le bana degeaba in nici un caz .

nu stiu daca o sa se considere reclama sau nu dar va dau un exemplu
gold boost dot ro , are 55 servere bostate , daca intri pe site sa vezi statisticile la jucatori vedeti ca au schimbat repede de cand asta cu ban , de ce oare au luat ban , din cauza la boti care i trimit pe servare , asta este cel mai concret exemplu .
Daca luati la rand lista mai bine de jumatate au fost detectate de ei , de ce , pentru ca foloseau boti .
Asta e adevarul , de ce stype.ing.. nu a luat ban deoarece nu foloseste boti si e bostat la propria firma . Si ei nu dau boti , dar cei de la gold au boti care intra sa tina servarele ful nonstop , si de asta au fost banate . din cauza ca au boti .

Asta e cel mai usor exemplu . sa vedeti ca asa este . , pentru ca multe servare romanesti au ajuns in top peste noapte . Asta e adevarul .
Esti tu putin mai greu de cap , procesezi informatia ceva mai greu.
Indiferent de boost ( înafară de setmaster) ca e turbo boost , ca e gold s.a.m.d ei te baneaza. Pe 11 ianuarie au implementat o regula nouă conform careia nu mai ai voie sa boostezi serverul, in caz contrar vei fi banat permanent.
Tin sa te anunt ca ieri a luat si style ban (a primit derank doar) si alte servere de top , si vor continua pana curăță tot. Chiar dacă nu au cum sa vada cine are boost si cine nu, ei baneaza tot ce e full (linie) si zi si noapte.
Ce ma pune pe gânduri e faptul ca absolut toate serverele rusesti au scapat , au 10 servere in top15 mondial :))) mi-am pus si eu serverul pe rusia , sa vad cat sta cu average 26 si in continuă urcare până iau ban.
Asta am observat si eu astazi cand m-am uitat pe gamtracker la serverele din toate tarile. Cele rusesti nu au patit nimic... In schimb cele din Romania, banate aproape toate. Oricum, exista multe gametrackere care monotorizeaza activitatea serverului, nu e cine stie ce daca iei ban la ei.
User avatar
s o u n d -
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 104
Joined: 23 Aug 2017, 22:12
Detinator Steam: Nu
SteamID: https://evict.ro/snd
Fond eXtream: 0
Contact:

13 Jan 2018, 10:46

sterge
User avatar
Tax1r_RMA
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 60
Joined: 12 Feb 2016, 13:47
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Location: Kiev
Contact:

13 Jan 2018, 11:32

Toate platformele de boost din romania sunt in vizorul celor de la gametraker.com deoarece baietii care detin mastere din afara au vazut ca butanii astia cu platforme de agatat playeri fura cu nerusinare de la ei si asa sa facut o lista cu explicatii si lux de amanunte si ce metoda e folosita si au trimis-o celor de la gametraker.com, serverele rusesti nu patesc nimic deorece nu folosesc boost din acesta, majoritatea serverelor sunt bostate de masterul cel detine fiecare firma de host plus ca la ei sunt de 10 de ori mai multi jucatori de cs16, asa ca daca vreti sa va mai mandriti cu rankul de pe gametraker renuntati la boosturile astea de rahat :') :') :')
Last edited by Tax1r_RMA on 13 Jan 2018, 12:43, edited 1 time in total.
User avatar
kiarfuzzy
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 375
Joined: 06 Jan 2008, 15:20
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Fy.Play-Arena.Ro
SteamID: FuZzy1
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (trei luni)
Been thanked: 3 times

13 Jan 2018, 12:43

Este laudabila initiativa celor de la gametracker.com dar un pic prea tarziu. Trebuia facuta chestia asta acum cativa ani cand au inceput sa apara boost-urile.
User avatar
Tax1r_RMA
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 60
Joined: 12 Feb 2016, 13:47
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Location: Kiev
Contact:

13 Jan 2018, 12:50

kiarfuzzy wrote:Este laudabila initiativa celor de la gametracker.com dar un pic prea tarziu. Trebuia facuta chestia asta acum cativa ani cand au inceput sa apara boost-urile.
Gametraker.com nu poate sa-si dea seama ce si de unde au boost serverele au fost ajutati, baietii cu mastere n-au mai suportat sa fie furati mereu si serverele din romania sa fie pe primul loc in gametraker.com asa cu un pic de ajutor din partea unor membri de pe acest site care activeaza si unele site-uri din afara :') :') :') platformele de boost gold-boost, turbo-boost,power-boost,strong,cs-boost, etc sunt pe lista neagra deoarece fura si bindeaza playeri asa ca in romania singurii care nu vor avea de suferit pe gametraker.com sunt setmaster.ro acum cred ca sa inteles destul de bine, unii din voi cred ca stiati :')
User avatar
kobra3
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 406
Joined: 23 Jul 2015, 22:58
Detinator Steam: Da
CS Status: Disponibil
Detinator server CS: cs.xpro.ro
SteamID: ikobra3
Fond eXtream: 0
Location: Bucuresti
Has thanked: 10 times
Been thanked: 11 times

13 Jan 2018, 15:25

faKe91 wrote:
kobra3 wrote:cand tu prezinti o mizerie de server iar doar banii investiti in boosturi vorbesc,atmosfera din interior fiind dezirabila.
A spus cel care si-a schimba adresa de IP o dată la 3-4 luni, si a ajuns in TOP numai cu boost. Vrei sa spui ca serverul HAOS.INDUNGI (care ieri a primit acel "ban"), este un server cum ai descris tu mai sus? De taceai filozof ramaneai. As vrea sa te vad ce vei spune cand vei ajunge si tu pe lista celor "banati". Sunt convins ca iti vei schimba radical pararea, tot tu imi ziceai o data ca pentru tine rankul pe gametracker mereu a contat.

Iata pentru mine rankul pe GT nu a contat niciodata, ca de altfel imi faceam server de 32 sloturi. Eu maxim am fost pe 978. Da am luat si eu boost, nu neg asta. Insa doar setmaster. Pentru ca iubesc calitate, dar nu cantitate.

Nu cred ca au ei vreo metoda de a detecta serverele care au boost. Cel mai probabil banurile au fost date in urma raportarii serverelor de careva hateri.

P.S. Anticheat made by Kobra.
Actually am renuntat la orice boost ce baga fortat jucatorii de ceva timp. Ai dreptate insa mi-am dat seama si eu ,am primit derank la momentul respectiv si am mers mai departe,iar ip-ul mi l-am schimbat fiindca pe oriunde m-am dus am primit flood iar hostul nu putea face nimic.
User avatar
Dani2712
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 627
Joined: 10 Nov 2015, 13:01
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (5 luni)
Fond eXtream: 0
Been thanked: 1 time

13 Jan 2018, 16:06

Deci Setmaster o sa fie in "voga" sa inteleg de acum incolo nu ?
De ce nu sunt banate sau scazute in rank si cele boostate la setmaster ?
ImageImage
User avatar
Juli
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 478
Joined: 06 Apr 2016, 14:27
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Been thanked: 1 time
Contact:

13 Jan 2018, 16:13

Setmaster este un master server privat in care jucatorii isi aleg de buna voie serverele. Ei nu fura sau bindeaza jucatorii. Chiar le ofera si protectie anti-slowhack pentru ai scapa de serverele nocive.
Post Reply

Return to “Diverse”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Bing [Bot] and 7 guests