Intrebare xfakeplayer

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii (dar legat de Counter-Strike !)

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori, Echipa eXtreamCS.com

adrian16hz
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 6
Joined: 21 Mar 2020, 10:44
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Detinator server CS: hell.playarena.ro
SteamID: https://steamcommuni
Fond eXtream: 0
Location: Constanta
Has thanked: 3 times

23 Mar 2020, 19:32

zark wrote:
22 Mar 2020, 09:36
Iti scoate, mie mi-a scos la mai multe servere. Daca ii dai lui ala un mail si ii explici ca abia ai cumparat serverul si e banat, ti-l scoate. Ca idee, am prins in trecut ip-uri de hzone si chiar KGB banate. Nu au fost probleme, in 5 minute maxim mi-a raspuns si mi-a scos banul. Cel mai sigur e daca ii faci o poza la mailul primit de la host cand ai comandat, ca sa vada clar ca nu e vina ta.
Multumesc mult. Am primit unban la ip. Raman dator cu o bere. Dar mai am o miiica intrebare
Daca eu am doua servere si boostez unu si bag plugin pentru cand e unu plin sa redirectioneze pe celalalt server. primesc ban pe gametracker.com sau rs?
RoyalServer
zark
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 839
Joined: 29 Apr 2016, 17:11
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
SteamID: cosmin1512
Reputatie: Fost Manager VEST.eXtream.Ro
Fond eXtream: 0
Has thanked: 33 times
Been thanked: 39 times
Contact:

23 Mar 2020, 19:34

Nu, ai voie sa ai xredirect la 31/32 parca sau cand e full.
User avatar
GENERALU'
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1273
Joined: 27 Jul 2015, 15:35
Detinator Steam: Da
CS Status: dproto.dll
Detinator server CS: biohazard is comming
SteamID: generalu_extream
Reputatie: Fost Moderator
Nume anterior: VioreL @EXTREAMCS
Fond eXtream: 0
Location: Transilvania
Discord: generalu_extream2463
Has thanked: 57 times
Been thanked: 19 times

23 Mar 2020, 20:58

deci bag 2 boti PodBot, populez sv si dupa la 31/32 bag redirect spre alt sv si nu patesc nimic?
zark
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 839
Joined: 29 Apr 2016, 17:11
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
SteamID: cosmin1512
Reputatie: Fost Manager VEST.eXtream.Ro
Fond eXtream: 0
Has thanked: 33 times
Been thanked: 39 times
Contact:

23 Mar 2020, 22:30

Nu patesti, daca e la 31/32 e voie. E interzis sa boostezi redirecte sau sa bagi prostii care modifica cs-ul jucatorilor, dar xredirect de la un server full e voie. Vezi AICI una din discutiile pe tema asta. xRredirect e inclus chiar si in lista de pluginuri din panel-ul KGB. Nu ar lasa astfel de pluginuri daca ar fi interzise. Sunt mai multe pe forum la ei.
val77
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 47
Joined: 09 Jan 2017, 22:01
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

30 Mar 2020, 12:25

zark wrote:
21 Mar 2020, 11:21
Da, iei NR daca folosesti xfakeplayer. Eu am un server pe care am lasat fy_snow, am dat 41 boost-uri, vreo 3-4 pe zi, unele gratuite de la KGB altele platitie, iar acum, fara boost, am undeva la 16-18 playeri seara. Singura metoda e sa investesti in el sa-l populezi. Poti lasa si podbot si sa-l bagi in cateva masterservere gen csmaster. O sa iti intre cativa playeri + mai dai cate un boost cat te tine bugetul. Am incercat si eu metode sa ascund botii de gametracker. A mers cat a mers, dar tot mi-am luat NR pana la urma. Chiar si metode mai deosebite am incercat, de exemplu am bagat amx (nu amxmodx) si am cerut dezvoltatorului sa imi faca modul pentru ascunderea botilor. Chiar si cu modulul asta, a mers treaba vreo 2-3 saptamani si mi-am luat NR. Daca te uiti la serverele oficiale amx, si alea au NR, si alea chiar au chestii avansate de ascundere a botilor pe ele. Daca nu iti pasa de rank-ul pe gametracker, poti sa faci treburi de genul asta.
imi dai si mie masteru ala de zici tu ca ai mai inscris ?
zark
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 839
Joined: 29 Apr 2016, 17:11
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
SteamID: cosmin1512
Reputatie: Fost Manager VEST.eXtream.Ro
Fond eXtream: 0
Has thanked: 33 times
Been thanked: 39 times
Contact:

30 Mar 2020, 12:59

csmaster.biz , e deja aici pe forum si zice ca adauga servere in masterserver populat. diverse/adaug-servere-cs16-masterserver ... 65973.html

Daca sv e cat de cat, iti intra playeri. Daca nu intra inseamna ca serverul nu e destul de bun si nu pare interesant pentru ei. In general daca nu ai nimic deosebit pe server si e un server la fel ca celelalte, nu o sa iti stea lumea. gasesti pe alliedmods pluginuri super interesante care iti fac serverul mai "deosebit". Daca ai asa ceva, cativa boti podbot, iti mai sta lumea pe sv. Cum am eu pe un sv inscris, am AMX 2010 (nu amxmodx) + respawn + portal. Nu vezi chiar pe toate serverele de respawn portaluri.
val77
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 47
Joined: 09 Jan 2017, 22:01
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

30 Mar 2020, 13:09

Al stiu vad ca au ma umblat la site acu e mai frumos n-am mai intrat demult pe el
Post Reply

Return to “Diverse”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 8 guests