Server Zm

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii (dar legat de Counter-Strike !)

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori, Echipa eXtreamCS.com

Post Reply
User avatar
TaZ^
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 4
Joined: 11 Jan 2018, 01:52
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

11 Jan 2018, 02:07

Salut,

Doar ce m-am reapucat de CS 1.6 ca sa zic asa... si totodata vin cu doua proiecte !
In ce consta aceste proiecte ?
Vreau sa-mi deschid un sv de ZM (Zombie Plague) si unul normal si am nevoie de cateva idei.
Idei in special la cel de zm, adica cum ar trebui sa arate un sv placut atat pentru gameplay cat si pentru aspect. Cum ar trebui sa arate Meniul de Arme, Clasa de Zombie, Moduri , Meniu Iteme, absolut tot. Intrebarea mea e, cat mai classic sau variante 2018? :))

Astept pareri pentru ambele servere !

Pace !
RoyalServer 2
User avatar
Edi.
eXtream Mod
eXtream Mod
Posts: 5392
Joined: 08 Jul 2009, 08:38
Detinator Steam: Da
SteamID: Hozzakwaz
Reputatie: Nume anterior: Eddy ;X
eXtream Mod
Fost Intermediar
Location: Botoşani / Iaşi
Has thanked: 109 times
Been thanked: 247 times
Contact:

11 Jan 2018, 02:15

Topic mutat in categoria corespunzatoare.
Image
User avatar
Victor eXtream
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 163
Joined: 19 Oct 2017, 09:36
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0

11 Jan 2018, 12:51

TaZ^ wrote:Salut,

Doar ce m-am reapucat de CS 1.6 ca sa zic asa... si totodata vin cu doua proiecte !
In ce consta aceste proiecte ?
Vreau sa-mi deschid un sv de ZM (Zombie Plague) si unul normal si am nevoie de cateva idei.
Idei in special la cel de zm, adica cum ar trebui sa arate un sv placut atat pentru gameplay cat si pentru aspect. Cum ar trebui sa arate Meniul de Arme, Clasa de Zombie, Moduri , Meniu Iteme, absolut tot. Intrebarea mea e, cat mai classic sau variante 2018? :))

Astept pareri pentru ambele servere !

Pace !
Probabil ai observat ca cam toate serverele folosesc varianta Outstanding si ZP creat de Hattrick, totusi acuma merge baza pe totul ce este modernizat, nu mai prezinta prea mare interes pentru jucatori un ZP clasic, poti sa faci tu insuti unul cu modele si clase diferite care ar atrage intradevar atentia, ceva cat mai unic, iti urez bafta si sper sa ai posibilitatea sa populezi si serverul.
User avatar
TaZ^
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 4
Joined: 11 Jan 2018, 01:52
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

11 Jan 2018, 15:49

Victor eXtream wrote:
TaZ^ wrote:Salut,

Doar ce m-am reapucat de CS 1.6 ca sa zic asa... si totodata vin cu doua proiecte !
In ce consta aceste proiecte ?
Vreau sa-mi deschid un sv de ZM (Zombie Plague) si unul normal si am nevoie de cateva idei.
Idei in special la cel de zm, adica cum ar trebui sa arate un sv placut atat pentru gameplay cat si pentru aspect. Cum ar trebui sa arate Meniul de Arme, Clasa de Zombie, Moduri , Meniu Iteme, absolut tot. Intrebarea mea e, cat mai classic sau variante 2018? :))

Astept pareri pentru ambele servere !

Pace !
Probabil ai observat ca cam toate serverele folosesc varianta Outstanding si ZP creat de Hattrick, totusi acuma merge baza pe totul ce este modernizat, nu mai prezinta prea mare interes pentru jucatori un ZP clasic, poti sa faci tu insuti unul cu modele si clase diferite care ar atrage intradevar atentia, ceva cat mai unic, iti urez bafta si sper sa ai posibilitatea sa populezi si serverul.
Multam fain de sfat, acum nu stiu in Romania cat se mai joaca ZP...
User avatar
Sokar
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 602
Joined: 13 Jan 2018, 21:18
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Location: Constanța
Has thanked: 9 times
Been thanked: 5 times

18 Jan 2018, 20:50

o să-ți zic ideile mele, probabil toți sțiti shit-ul de csforce, în 2013-2014 au avut un server de zm, eu unul jucam non-stop pe el, era un server pe care te jucai de drag, de ce? să-ți spun cum atrăgeau ei playerii:
-fast ammo
-meniu frumos aranjat
-clase zm pentru admini/vipi
-vip să se cumpere pe ammo
-maxim ammo 999999
-admini capabili
apropo, modul zombie necesită mult timp și a început să nu mai fie jucat... în fine, dacă cauți o comunitate ordonată pentru server/servere, dă-mi un pm.
User avatar
LondoN eXtream
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2756
Joined: 10 Oct 2014, 06:21
Detinator Steam: Da
SteamID: /id/london_extreamcs
Reputatie: Fost scripter eXtreamCS
Fost moderator ajutator
Membru Club eXtreamCS (6 luni)
Fond eXtream: 0
Location: Roman, Neamț
Has thanked: 3 times
Been thanked: 13 times

18 Jan 2018, 21:51

Sokar wrote:o să-ți zic ideile mele, probabil toți sțiti shit-ul de csforce, în 2013-2014 au avut un server de zm, eu unul jucam non-stop pe el, era un server pe care te jucai de drag, de ce? să-ți spun cum atrăgeau ei playerii:
-fast ammo
-meniu frumos aranjat
-clase zm pentru admini/vipi
-vip să se cumpere pe ammo
-maxim ammo 999999
-admini capabili
apropo, modul zombie necesită mult timp și a început să nu mai fie jucat... în fine, dacă cauți o comunitate ordonată pentru server/servere, dă-mi un pm.
Fast ammo dar nu prea fast.
e ok
fara clase pentru vip, maxim 7 clase.
fara sa se cumpere pe ammo.
decat asa mai degraba un save ammo

si acum din propia experienta:
- modele reduse. putine dar sa fie calitative din pct de vedere vizual.
- pluginuri unice, idei unice
- sunetele default sa fie schimbate cu altele, mesajele la fel..si sa incerci sa creezi un fel de story.
Post Reply

Return to “Diverse”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 7 guests