Sfat populare.

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii (dar legat de Counter-Strike !)

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori, Echipa eXtreamCS.com

Post Reply
User avatar
NoBusy
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 44
Joined: 15 Jul 2012, 10:00
Detinator Steam: Nu
CS Status: Hide & Seek.
Detinator server CS: Hide & Seek.
Reputatie: Ban 2 luni !
Been thanked: 6 times
Contact:

15 Jul 2012, 11:46

Tot văd mai mulți deținători care nu știu să își populeze serverul. Într-adevăr, este foarte greu de populat un server în momentul de față deoarece toate celelalte dispun de dropuri și când le vezi 32/32 și pe al tău 0/32 ți se "taie" cheful. O să încerc să vă dau câteva idei, dar trebuie să dispuneți de 40RON minim pentru a avea un server stabil :
● În primul rând, CSSERVERS sau XHLDS sunt o metodă foarte bună, eu unul recomand XHLDS varianta FULL. Redirectezi foarte bine. Dacă cel puțin 5 admini țin acele redirecte, serverul ar fi probabil 12/32 cu varianta FULL, poate chiar și mai mult.
● Reclama nu trebuie să lipsească nici ea, însă nu pe alte servere de concurență. Reclama trebuie făcută pe site-uri, în locurile permise să spun așa. Trebuie să știi cum să atragi și lumea pe serverul tău, dar reclama își are rostul ei.
● Cum am spus mai sus, trebuie să știi să atragi lumea pe serverul tău. Addonsul serverului trebuie să fie cât mai original, pluginurile nu trebuie să fie copiate, să fie cât mai originale, cât mai frumoase și să atragă playerii. Ei trebuie să joace din plăcere.
● Înscrierea serverului în cât mai multe site-uri specializate.
● Un fel de parteneriat cu alte servere, să vă oferiți xRedirect reciproc.
Schimbă semnătura şi nu te uita la a mea.
Post Reply

Return to “Diverse”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 21 guests