Discutii Game Of Thrones (2011)

Ultimele aparitii in cinematografe, filme incitante, actiune, aventura, comedie si altele, discutii despre seriale.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
balarobert
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 566
Joined: 23 Mar 2015, 17:27
Detinator Steam: Nu
Fond eXtream: 0
Location: Bucuresti
Has thanked: 7 times
Been thanked: 18 times
Contact:

30 Apr 2019, 21:56

VaLDeS wrote:
29 Apr 2019, 15:38
Aprob . Cel mai bun episod din toata seria . Au mai ramas inca 3 episoade .... Finalul senzatie , atat Arya , cat si vrajitoarea , care totusi stia rezultatul bataliei dinaintea inceperii bataliei .

Mi se pare penibil acum , cum vine zdreanta aia de Cersei sa se bata cu Ion Zapada , care ei nu mai au armata , pentru tron ....
o fu.te dragonii pe cercei.
RoyalServer
User avatar
Ramb00
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 966
Joined: 12 Feb 2014, 17:37
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator ajutator
Nume anterior: Claudiu123
Location: Calarasi
Has thanked: 28 times
Been thanked: 19 times

01 May 2019, 13:41

Mda.. cel mai prost scris episod de până acum. Şi-au bătut penisul de acest serial, până în sezonul 8 s-a pus accent pe White Walkers şi dintr-o dată au dispărut cu toţii, fără să ofere nişte informaţii despre aceştia (ce sunt, de unde provin, de ce nu au atacat până acum etc.). Pe bune? Vine Arya de nicăieri şi îl omoară? Oribil.
De ce mai avem nevoie de Jon Snow în serialul ăsta dacă o avem pe Arya, nu-i aşa? Tot episodul s-a plimbat de colo-colo fără un motiv..
Faceţi o comparaţie între The Rains of Castamere (The Red Wedding) şi The Long Night, acolo nu au scăpat personaje ca prin minune, aici toate parcă erau super-eroi, la final când armata morţilor moare (da ştiu..), îi vedeţi câte 2-3 la perete, cumva supravieţuind. De ce naiba nu a murit Jaime? Şi-a terminat povestea.. Brienne la fel. Aici trebuiau să moară cel puţin 10 personaje.
Să vă spun eu cum ar fi trebuit să arate moartea lui The Night King, acesta vine după Bran, îi intră în cap, sau Bran lui, habar n-am, Bran să afle informaţii despre aceştia, să ne prezinte o scurtă istorie a White Walkerilor, timp de 10-15 minute măcar, Bran devine Night King, Jon Snow îl omoară, final. Simplu.
Eu nu judec lupta, să fie clar, eu judec cum au ales să scrie episodul, scenele de luptă au fost superbe, dragonii la fel, dar degeaba..
Se mai vorbeşte că Night King se va reîncarna prin semnul de pe mâna lui Bran, dar e o prostie, mai sunt 3 episoade, serialul merge deja în linie dreaptă.
Good job David Benioff & D.B. Weiss, aţi distrus un serial într-un singur episod. :clapping_hands: :clapping_hands: :clapping_hands:
Image
User avatar
kiarfuzzy
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 375
Joined: 06 Jan 2008, 15:20
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Fy.Play-Arena.Ro
SteamID: FuZzy1
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (trei luni)
Been thanked: 3 times

01 May 2019, 23:15

@Ramb00
Au zis în sezonul trecut parcă, cine sunt white walkers și cum au apărut... Nu au atacat până acum pentru că nu venise iartă, tot zic asta din primul sezon în ***... La ce naiba te-ai uitat tu? Și în plus mai era și zidul ala de care nu puteau trece, a trebuit să folosească dragonul să îl distrugă.

Cât de despre episod nici mie nu mi-a plăcut prea mult întuneric, n-am înțeles mai nimic din toată bătălia. Și au terminat cam prea repede cu White walkery, după ce ne-au amăgit 7 sezoane cu ei a fost cam sec să îi bata într-un singur episod.

Dar mai ști poate Night King n-a murit, și se regenerează în ep următor :)
User avatar
balarobert
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 566
Joined: 23 Mar 2015, 17:27
Detinator Steam: Nu
Fond eXtream: 0
Location: Bucuresti
Has thanked: 7 times
Been thanked: 18 times
Contact:

01 May 2019, 23:43

E normal sa moara night king prin episodul 3-4, totusi serialul se numeste game of thrones, ultima batalie se va da pentru tron.
singuru lucru care m-a deranjat la episod este ca night king a murit prea brusc, mergea o bataie de 1-2-3 minute totusi, de preferat cu jon.
User avatar
VaLDeS
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2776
Joined: 11 Feb 2008, 18:41
Detinator Steam: Da
CS Status: pe mari si oceane
SteamID: valdes93
Reputatie: Fost moderator
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Location: România
Has thanked: 64 times
Been thanked: 103 times

02 May 2019, 00:23

Ramb0 , fiecare cu parerile lui despre epsioade samd ... mai sunt 3 epiosoade , iar finalul serialului este diferit fata de carte din cate am inteles . Dar esti printre singurele comentarii negative care le-am vazut pe internet despre acest episod ...
Image

STEAM ID : valdes93 :flag_ro:
User avatar
Ramb00
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 966
Joined: 12 Feb 2014, 17:37
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator ajutator
Nume anterior: Claudiu123
Location: Calarasi
Has thanked: 28 times
Been thanked: 19 times

02 May 2019, 18:08

kiarfuzzy wrote:
01 May 2019, 23:15
@Ramb00
Au zis în sezonul trecut parcă, cine sunt white walkers și cum au apărut... Nu au atacat până acum pentru că nu venise iartă, tot zic asta din primul sezon în ***... La ce naiba te-ai uitat tu? Și în plus mai era și zidul ala de care nu puteau trece, a trebuit să folosească dragonul să îl distrugă.

Cât de despre episod nici mie nu mi-a plăcut prea mult întuneric, n-am înțeles mai nimic din toată bătălia. Și au terminat cam prea repede cu White walkery, după ce ne-au amăgit 7 sezoane cu ei a fost cam sec să îi bata într-un singur episod.

Dar mai ști poate Night King n-a murit, și se regenerează în ep următor :)
Te rog foarte frumos, arată-mi şi mie unde au oferit informaţii despre white walkers, sunt foarte nerăbdător. Ca să înţelegi şi tu, white walkerii există de mii de ani şi nu ai cum să spui că nu au venit deoarece nu era iarnă.. acţiunea serialului se petrece timp de 6-7 ani (mai mult sau mai puţin), adică cel puţin 6 ierni.
Chiar crezi că nu au atacat deoarece aşteptau dragonul? Despre care nici ei nu ştiau că există? Nu are sens..
balarobert wrote:
01 May 2019, 23:43
E normal sa moara night king prin episodul 3-4, totusi serialul se numeste game of thrones, ultima batalie se va da pentru tron.
singuru lucru care m-a deranjat la episod este ca night king a murit prea brusc, mergea o bataie de 1-2-3 minute totusi, de preferat cu jon.
Clar, problema a fost că nu ne-au oferit informaţii despre el/ei. Cum am specificat, lupta a fost legendară, felul cum au scris povestea a fost penibil.
VaLDeS wrote:
02 May 2019, 00:23
Ramb0 , fiecare cu parerile lui despre epsioade samd ... mai sunt 3 epiosoade , iar finalul serialului este diferit fata de carte din cate am inteles . Dar esti printre singurele comentarii negative care le-am vazut pe internet despre acest episod ...
Eu tot o părere mi-am dat, fiecare vede conţinutul în felul lui. Legat de carte, asta ar fi singura consolare. Chiar aş vrea să văd ceva neaşteptat în ultimele 3 episoade.
Sunt destul de multe comentarii negative, crede-mă. Uite un link de pe IMDb https://www.imdb.com/title/tt0944947/re ... ngFilter=0
Caută reviews pe youtube, sau nu ştiu.. ceva, de la oameni care chiar au investit timp în serial/cărţi.
Image
User avatar
exy
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 6389
Joined: 11 Aug 2010, 14:30
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost eXtream Mod
Nume anterior: eXpres *viewsonic
Fost Membru Club eXtreamCS (6 luni)
Organizator Cupe eXtreamCS
Castigator eXtream XMAS Championship
Castigator eXtream CS:GO Cup 2014
Location: Norway
Has thanked: 326 times
Been thanked: 385 times

02 May 2019, 21:08

Despre ce carte vorbiti ca got nu mai e bazat pe nicio carte de 2 sezoane in urma.
Nu a terminat GRRM cartile.
User avatar
Ramb00
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 966
Joined: 12 Feb 2014, 17:37
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator ajutator
Nume anterior: Claudiu123
Location: Calarasi
Has thanked: 28 times
Been thanked: 19 times

02 May 2019, 22:38

exy wrote:
02 May 2019, 21:08
Despre ce carte vorbiti ca got nu mai e bazat pe nicio carte de 2 sezoane in urma.
Nu a terminat GRRM cartile.
Toată lumea ştie Sherlock, ce crezi că a vrut să spună prin asta.
iar finalul serialului este diferit fata de carte din cate am inteles
Nu s-a exprimat corect el, dar ştia că, cartea nu a apărut încă, sper. La cum scrie George R. R. Martin nu cred că mai apucăm ultima carte.
Image
User avatar
Cristian
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3105
Joined: 12 Sep 2010, 13:19
Detinator Steam: Da
CS Status: None!
Detinator server CS: Nu
SteamID: -
Reputatie: Fost Moderator
Nume anterior : S!l@ba, jackanape, vengeance
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Location: Craiova
Has thanked: 36 times
Been thanked: 149 times

03 May 2019, 15:16

Mi-a placut intunericul ala pe tot ecranul. Multumesc Melisandre pentru ca ai aprins sabiile dothrakilor ca sa vad si eu ceva din lupta. Totusi cam usor a murit King of Night.
“You only live once, but if you do it right, once is enough.”
― Mae West
User avatar
Ramb00
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 966
Joined: 12 Feb 2014, 17:37
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator ajutator
Nume anterior: Claudiu123
Location: Calarasi
Has thanked: 28 times
Been thanked: 19 times

04 May 2019, 08:08

Check this out!


Image
User avatar
Edi.
eXtream Mod
eXtream Mod
Posts: 5391
Joined: 08 Jul 2009, 08:38
Detinator Steam: Da
SteamID: Hozzakwaz
Reputatie: Nume anterior: Eddy ;X
eXtream Mod
Fost Intermediar
Location: Botoşani / Iaşi
Has thanked: 109 times
Been thanked: 247 times
Contact:

05 May 2019, 22:10

Moare Missandei.

Oricum, mie mi-a placut ca toata lumea se astepta ca Ionut sa il omoare pe boss, asa ca mai mult mi-a placut ca a facut-o Arya !
Image
User avatar
MrAndrei
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2120
Joined: 17 Mar 2013, 18:10
Detinator Steam: Da
CS Status: Facultatea iti mananca viata
SteamID: mrandreyx
Reputatie: Fost moderator
Nume anterior: asasinulfantoma
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Has thanked: 32 times
Been thanked: 28 times

09 May 2019, 04:13

Nu inteleg ce aveti cu episodul 3. Ce m a deranjat a fost ca aproape mereu Brienne si Jaime au fost mereu incoltiti, dar au scapat mereu...
In rest mi-a placut ca a fost neasteptat. Cum zice si Edi si voi ca asteptati ca John sa il omoare pe Night King, era ca orice serial clasic atunci. Trebuia omorat prin surprindere, NK nu voia o bataie “dreapta” ca in toate filmele de rahat cand isi arunca armele jos ca sa se bata cu pumnii, isi punea supusii sa se ocupe.
Ramb00 nu stiu la ce te uiti tu, iarna a venit dabia in sezonul 6 episodul 10.
Post Reply

Return to “Filme si seriale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 19 guests