Propuneri pentru ridicarea forumului eXtreamCs

Sugestii, pareri si orice altceva in legatura cu forumul !

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Locked
User avatar
Laur eXtream
Fondator eXtream
Fondator eXtream
Posts: 6279
Joined: 06 Apr 2007, 04:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv..
Detinator server CS: cs.extream.ro
Reputatie: Fondator eXtream
Fond eXtream: 200
Location: eXtreamLocation
Has thanked: 184 times
Been thanked: 792 times
Contact:

06 Jan 2022, 00:03

Se poate tot ce ati spus mai sus. Eu niciodata n-am spus ca nu e voie asa ceva. Au tot venit propuneri de la persoane ca sa vina ei cu serverul, sa faca, sa schimbe, sa etc., dar vorbe si in special persoane cu servere care nu au stat pe termen lung aici in comunitate, ori nu s-au ocupat serios, etc.
Aveti libertatea de a modela comunitatea oricum doriti, atat timp cat forumul nu da eroare 404 si nu dati Delete forum.
RoyalServer
User avatar
Traficant De Wi-Fi
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1278
Joined: 29 Mar 2015, 22:22
Detinator Steam: Da
SteamID: traficant_de_wifi
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Location: Arad
Been thanked: 15 times
Contact:

06 Jan 2022, 00:06

Laur eXtream wrote:
06 Jan 2022, 00:03
Se poate tot ce ati spus mai sus. Eu niciodata n-am spus ca nu e voie asa ceva. Au tot venit propuneri de la persoane ca sa vina ei cu serverul, sa faca, sa schimbe, sa etc., dar vorbe si in special persoane cu servere care nu au stat pe termen lung aici in comunitate, ori nu s-au ocupat serios, etc.
Aveti libertatea de a modela comunitatea oricum doriti, atat timp cat forumul nu da eroare 404 si nu dati Delete forum.
Ma mira si ma bucura raspunsul tau, sa fiu sincer, daca vorbesti cumplet serios, atunci astept de la administratori cateva schimbari, sa incepem sa remediema problema cu inactivitatea!
Discord: lucifer_xro
User avatar
Mădălin
Administrator
Administrator
Posts: 5295
Joined: 06 Mar 2013, 21:40
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Administrator
Fost manager cs.extream.ro
Web designer
Administratorul anului 2023
Has thanked: 45 times
Been thanked: 310 times
Contact:

06 Jan 2022, 00:12

Traficant De Wi-Fi wrote:
05 Jan 2022, 23:52
Cred ca problema ar fi, ai permite folosirea de topic global pentru promovarea interna a unor servere care apartin de comunitate? Golosirea a unui banner? Tinand cont ca ele iti fura din locul pentru publicitate
Ce liberstate au administratorii in a modifica gradele altor persoane? Spre exemplu adaugarea altor in administratorii
Nu prea am inteles la ce te-ai referit, fii mai explicit...
Traficant De Wi-Fi wrote:
05 Jan 2022, 23:56
Sau sa o zic si mai direct, cata libertate avem noi? De unde pana unde? Care este punctul tau maxim de confort pana unde noi putem actiona?

% vad ca intreb eu daca alte persoane cu grad nu ibtreaba, sau daca discutati in privat este greșit ci trebuie pe față ca sunt si cativa membrii normali care vor sa ajute
Laur ti-a explicat faptul ca el nu se ocupa aici, el intra doar sa mai citeasca ici-colo si sa se asigure ca site-ul nu e down si cam atat.

Esti liber sa spui ce IDEI ai in minte de promovare, cresterea activitatii in general si aducerea serverelor de joc aici pe comunitate?

Stim cu toti ca fara investitie colosala cash si promovare multa, greu reusesti in ziua de azi cu o comunitate, pentru ca nu mai suntem in 2010 cand forumurile explodau de useri si vedeai serverele de joc full. Lumea s-a schimbat, acum sunt alte trenduri... alte jocuri si asa mai departe.
User avatar
Traficant De Wi-Fi
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1278
Joined: 29 Mar 2015, 22:22
Detinator Steam: Da
SteamID: traficant_de_wifi
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Location: Arad
Been thanked: 15 times
Contact:

06 Jan 2022, 00:16

Daca te uiti prin topic, ai sa vezi cateva idei.
Nu prea am starea sa le scriu de pe telefon, si PC ul nu il mai aprind.
Sau daca diresti o alta modalitate de a comunica mai rapid
Whatsapp /Facebook./line/discord
Discord: lucifer_xro
User avatar
Traficant De Wi-Fi
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1278
Joined: 29 Mar 2015, 22:22
Detinator Steam: Da
SteamID: traficant_de_wifi
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Location: Arad
Been thanked: 15 times
Contact:

06 Jan 2022, 13:18

Dupa parerea mea, Ar fi cazul ca sa se gaseasca staff , in acest moment persoanele cu grad aici nu sunt pre active, si pe buna dreptate ca nu au ce sa faca!

1. Referitor la servere, am sa detaliez mai mult acum:
*#*. Recrutarea de servere , trebuie sa gasim niste servere, in special CS:GO ca el e cel mai jucat.
*#* . Trebuie ajutate serverele sa se populeze intern , aici ma refeream la topic global si banner! O luna zic eu ar trebui oprite reclamele si doar populat intern seciunea de servere:
am sa dau exemplu clar si concret:
-eu mi-am postat aici serverul : servere/danger-zone-t373059.html
-am scris cateva detalii despre server am explicat in mare despre ce este pe server!
- acum ne imaginam ca serverul meu este afiliat in comunitate, si pentru al promova intern , ca asta facem prima data, il promovam intern si dupa asteptam sa se promoveze si extern si sa aduca membri
- pentru al promova intern , vom pune acel topic in care eu mi-am prezentat serverul , ca si topic global ( langa cei care cumpara reclama pe forum) EX: [ PVM-PVP] Epical Metin2 - Cel mai longeviv server ! || NEOSERVER.RO [GAZDUIRE CS 1.6 & CS:GO] , si prin aceasta metoda , topicul cu serverul va fi promovat pe tot forumul , si va avea loc o "promovare interna"
- serverul va primi o atentie mai mare din partea membrilor si a vizitatorilor, va primi un numar de jucatori , si cu siguranta va avea si jucatori din exterior si va redirectiona o parte din ei pe forum
- acest proces ar trebui reptat cu majoritatea serverelor care se vor afilia cu comunitatea, si in acest proces noi promovam intern serverele si ele ne promoveaza in acelasi timp pe noi!

2. O reorganizare completa a categoriilor , si ok , este sxtreamCS, dar zic ca se emrita incercat afiliearea de alte jocuri , o afiliere in "slow motion" sa vedem ce ar prinde si ce nu.

3. OBLIGATORIU: Madalin sau atl administrator:
- Login in ACP , mergeti la catergoria SYSTEM , si acolo e un buton magic: Mass e-mail ,
- Dam un mail la toti membrii de aici , in incercarea de a recapata cativa online dinou !
- lucram la ce avem , adica membri deja inregistrati , si dupa incercam sa atrage membrii noi !


Pentru alte detalii , imi dati mesaj si vorbim
EXTRA: la alegerea voastra, tinind cont ca sunt printre singurii ( momentan) , sa faceti un grup undeva unde sa vorbim mai repede, si sa ma adugati si pe mine sa discutam mai multe, nu e prima comunitate pe care o salvez de cand activez online, dar pentru ea imi bat cel mai mult capul ca este pacat!
Discord: lucifer_xro
User avatar
WinNk. #
Super moderator
Super moderator
Posts: 1693
Joined: 06 Dec 2014, 11:44
Detinator Steam: Da
SteamID: /id/maduwtf
Reputatie: Super Moderator
Location: Iaşi, România
Has thanked: 38 times
Been thanked: 41 times

06 Jan 2022, 13:28

Titlu modificat
User avatar
Sergiu
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1279
Joined: 19 Nov 2010, 20:33
Detinator Steam: Da
CS Status: freud.
Reputatie: Nume anterior : BrOnX
Castigator Membru CLUB eXtream @ Mos Nicolae (3 luni)
Location: Iași/Brașov
Has thanked: 77 times
Been thanked: 22 times

06 Jan 2022, 14:05

De asemenea, adaug pe lângă cele spuse mai sus, poate fi modificat si favicon-ul in ceva mai nou, ceva sa nu mai reprezinte doar cs-ul. Un discord, cineva sa se ocupa de el, sau teamspeak, desi am vazut ca in prezent multi opteaza pentru discord.

Pe partea de design stam foarte bine, eventual să lucreze putin Madalin sa mai micsoreze putin fonturile si dimensiunile, pentru ca pe laptopuri se vede destul de maricel, in rest totul e bine.

Sa se faca niste concursuri pe baza de resurse pentru jocuri, cel care primeste cele mai multe aprecieri sau eu stiu sa primeasca 1 saptamana, 2 acces in extream club, ca sa nu fie vorba de investitii materiale. Asta doar pentru inceput, pana incepe lumea sa intre iar.

Si sa se caute oameni care sa se ocupe de jocurile care prind interes acum, minecraft, valorant, chiar si cele mai de copii gen fortnite si pubg, ca atrag.

Că tot e ceva de actualitate si stiu ca Laur in trecut se ocupa, nu stiu daca si in prezent, o categorie de investitii, unde sa se discute despre stocks, crypto si nft. Sunt doar niste idei. Dar ce e de pierdut? Si daca baietii care sunt acum in administratie nu au tot timpul la dispozitie, sa caute oameni de incredere pe forum care sa se ocupe. Dar bineinteles, de incredere si sa nu fie d aia care din razbunarea trecutului sa dea delete forum, vorba lui Laur.
"Singurele limite sunt cele pe care ți le impui singur." // Pentru a mă contacta, folosește mesajul privat !
REGULI GENERALE : Afișează regulile forumului
1. Utilizati corect limba romana (folositi cuvinte intregi, virgula, punctul si cratima). NU FOLOSITI limbaj de chat!
2. Raspundeti concret! Fara offtopic, fara mesaje scurte, inutile sau deja postate!
* offtopic = reprezinta devierea de la subiectul care se discuta
3. Folosirea cuvintelor sau inregistrarea cu nume obscene/jignitoare duce la restrictionarea accesului, stergerea contului, etc.
4. Este interzis orice atac la persoana. Discutati ideea, nu persoana !
5. Restrictii reclame :
a) Reclama este permisa in subiecte atat timp cat ele au legatura cu idea care se discuta.
b) In semnatura este permisa o singura reclama SIMPLA de tip TEXT cu dimensiunea fontului setat pe NORMAL
c) Reclama nu este permisa in campurile personale gen: Locatie, CS Status.
d) Nu aveti voie sa deschideti topicuri cu referire exacta la un site in scopul obtinerii de vizite, se considera reclama !
6. Nu folositi imagini in semnatura mai mari decat 500x120. Puteti folosi mai multe imagini care, toate sa nu depaseasca marimea impusa !
7. Folositi CAUTAREA si apoi intrebati pentru ceva daca nu exista pe forum! Numele topicurilor create trebuie sa reflecte continutul subiectului pe care se discuta. Nu vor fi permise topicuri de genul: help, ajutor pls, cum fac, etc
8. Este permisa continuarea unei discutii vechi de pe forum, chiar daca aceasta a fost deschisa cu cativa ani in urma. NU se permite insa dublu-post, triplu-post sau UP-uri.
* dublu-post / triplu - post = adaugarea unor mesaje unul dupa altul intr-o discutie a forumului de catre aceeasi persoana
* UP = adaugarea unor mesaje unul dupa altul cu scopul de a scoate in evidenta discutia respectiva
9. Orice fel de continut cu caracter erotic va fi sters, iar daca este necesar se vor aplica avertismente.
10. Nu este permisa promovarea firmelor de hosting in afara de http://www.eXtreamHost.com , fie ca este vorba de o reclama directa sau indirecta.
11. Nu este permisa postarea de continut ilegal: warez, carding (bine cunoscutele "metode" de furat domenii etc.) si alte practici "neortodoxe", se vor aplica avertismente sau ban, dupa caz si antecedente.

SANCTIONAM DRASTIC INCALCAREA ACESTOR REGULI SI ORICE ABUZ !


WARNINGS/Avertismente
3 Avertismente = BAN pe forum pentru o anumita perioada de timp, in functie de gravitatea regulilor incalcate!
1 Avertisment = 15 de zile

Mesaje private
Abuzul in orice fel de folosirea mesajelor private va duce la sanctionare. In concluzie, vi se va lua dreptul de a mai trimite mesaje.
Reclamatiile cat si penalizarile se regasesc aici: discutii-forum/reclamatii-mesaje-private-t335539.html

Suplimentar
1. In semnatura nu sunt permise linkuri catre jocuri (site-uri) gen bitefight, monstergame, etc.
2. La profilul Detinator server CS se permite reclama catre un server de Counter-Strike.
3. Orice insulta adusa asupra unui administrator se penalizeaza cu ban permanent. Orice insulta adusa asupra unui moderator se penalizeaza (in functie de gravitatea situatiei) de la avertisment pana la ban permanent.
4. Nu se permite ridicarea subiectelor cu mesaje gen "UP!" unul dupa altul, indiferent de timpul dintre raspunsuri.


Atentionari
1. Nu se permite schimbarea numelui pe forum
2. Nu aveti voie cu mai mult de 1 cont / persoana (vi se sterg toate mesajele si contul de utilizator de pe forum drept penalizare) - cei care abuzeaza si isi fac mai multe conturi, risca sa primeasca ban permanent

 

scorseze
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2371
Joined: 26 Mar 2010, 12:54
Detinator Steam: Da
CS Status: --------------
Detinator server CS: --------
SteamID: --------
Reputatie: Restrictie moderator
Location: -----------
Has thanked: 41 times
Been thanked: 51 times

06 Jan 2022, 15:53

Baieți eu zic sa îl lasăm așa.
membri noi rar se vor inregistra, forumurile numai sunt la modă.
inafară de cei vechi care m-ai intră, nu vad pe alți.
:crazy_face:
User avatar
WinNk. #
Super moderator
Super moderator
Posts: 1693
Joined: 06 Dec 2014, 11:44
Detinator Steam: Da
SteamID: /id/maduwtf
Reputatie: Super Moderator
Location: Iaşi, România
Has thanked: 38 times
Been thanked: 41 times

06 Jan 2022, 16:11

scorseze wrote:
06 Jan 2022, 15:53
Baieți eu zic sa îl lasăm așa.
membri noi rar se vor inregistra, forumurile numai sunt la modă.
inafară de cei vechi care m-ai intră, nu vad pe alți.
Sunt forumuri noi de cateva luni care s au ridicat super rapid si este activitate, cu ajutorul serverelor, teamspeak-ului, da sunt de bagat ceva bani, dar daca se uneste toata lumea se ridica imediat.
Stiti vorba aia? sa traim de pe o zi pe alta? ceva genul suntem noi acum :))
User avatar
kobra3
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 406
Joined: 23 Jul 2015, 22:58
Detinator Steam: Da
CS Status: Disponibil
Detinator server CS: cs.xpro.ro
SteamID: ikobra3
Fond eXtream: 0
Location: Bucuresti
Has thanked: 10 times
Been thanked: 11 times

06 Jan 2022, 16:17

Mădălin wrote:
05 Jan 2022, 15:45
Traficant De Wi-Fi wrote:
05 Jan 2022, 14:40
Sunt de parere ca nu se vrea, prea mare lenea, am luat sv csgo am facut cerere si Madalin mi-a respins cererea ca nu am avarage 5 pe gametracker, apai daca o luam asa nici serverul oficial extreamcs nu are avarage 5, dapai serverul meu care e nou
Vorba aia, și sărac și cu pretenții. Vrei sa faci si nu te lasa,
Dupa cum am zis, au mai fost aici cativa cu servere, s-au dat dns-uri, categorii & accese iar dupa 1/2/3 luni de zile, serverele ori au disparut in alta comunitate, ori au fost oprite pentru ca activitate 0.

Ce garantie am eu ca serverul tau va fi de durata si nu de 1/2 luni maximum?
Nu raspund prea des la topicuri , insa reply-ul asta mi-a dat putin trigger. Normal ca serverele pleaca daca vad ceva din exterior si ownerii devin dezamagiti dupa o perioada sau gasesc alt forum ce le ofera mai multe beneficii ( nu stiu exemplu concret dar din ce am citit pana acum cam asta am inteles ca s-a intamplat in trecut);asta + faptul ca jocul cs 1.6 e pe moarte iar pe csgo e alta mancare de peste ,serverele publice fiind mai putin populare fata de 1.6.Totusi,pana la urma un owner de server va face ce anume considera el ca e mai drept pentru dezvoltarea serverului,numele dns-ul fiind aproape irelevant.Consider ca tu,facand parte din administratia acestui forum ai indatorirea de a analiza 'piata' si fie sa gasesti ceva metode sa tii serverele pe comunitate sau,daca nu ai timp sa te ocupi cum ar trebui,te asiguri macar ca le accepti fara niciun requirement si sa le creezi niste categorii in 5 minute din timpul tau pretios,altfel nu faci nimic altceva decat sa ai niste cerinte de afiliere fara sa oferi mare lucru in schimb.Nu trebuie diploma sa realizezi asta:)
User avatar
Traficant De Wi-Fi
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1278
Joined: 29 Mar 2015, 22:22
Detinator Steam: Da
SteamID: traficant_de_wifi
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Location: Arad
Been thanked: 15 times
Contact:

06 Jan 2022, 18:34

Mădălin wrote:
06 Jan 2022, 00:12
Traficant De Wi-Fi wrote:
05 Jan 2022, 23:52
Cred ca problema ar fi, ai permite folosirea de topic global pentru promovarea interna a unor servere care apartin de comunitate? Golosirea a unui banner? Tinand cont ca ele iti fura din locul pentru publicitate
Ce liberstate au administratorii in a modifica gradele altor persoane? Spre exemplu adaugarea altor in administratorii
Nu prea am inteles la ce te-ai referit, fii mai explicit...
Traficant De Wi-Fi wrote:
05 Jan 2022, 23:56
Sau sa o zic si mai direct, cata libertate avem noi? De unde pana unde? Care este punctul tau maxim de confort pana unde noi putem actiona?

% vad ca intreb eu daca alte persoane cu grad nu ibtreaba, sau daca discutati in privat este greșit ci trebuie pe față ca sunt si cativa membrii normali care vor sa ajute
Laur ti-a explicat faptul ca el nu se ocupa aici, el intra doar sa mai citeasca ici-colo si sa se asigure ca site-ul nu e down si cam atat.

Esti liber sa spui ce IDEI ai in minte de promovare, cresterea activitatii in general si aducerea serverelor de joc aici pe comunitate?

Stim cu toti ca fara investitie colosala cash si promovare multa, greu reusesti in ziua de azi cu o comunitate, pentru ca nu mai suntem in 2010 cand forumurile explodau de useri si vedeai serverele de joc full. Lumea s-a schimbat, acum sunt alte trenduri... alte jocuri si asa mai departe.
Ai ajuns la vreo concluzie? Din ce am zis eu sau restul?
Discord: lucifer_xro
The Kalu
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 13707
Joined: 09 Oct 2010, 12:39
Detinator Steam: Da
CS Status: In grajd!
SteamID: kalulord
Reputatie: Fost Administrator
Fost membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior: Terra
Location: Romania, Ploiesti
Has thanked: 328 times
Been thanked: 646 times
Contact:

06 Jan 2022, 19:41

Traficant De Wi-Fi wrote:
06 Jan 2022, 13:18
2. O reorganizare completa a categoriilor , si ok , este sxtreamCS, dar zic ca se emrita incercat afiliearea de alte jocuri , o afiliere in "slow motion" sa vedem ce ar prinde si ce nu.
Categoriile sunt perfecte in acest moment, alte jocuri care sa prinda sunt SAMP si FiveM fiind tot pe pawn din cate stiu deci frate cu amxmodx.
Traficant De Wi-Fi wrote:
06 Jan 2022, 13:18
3. OBLIGATORIU: Madalin sau atl administrator:
- Login in ACP , mergeti la catergoria SYSTEM , si acolo e un buton magic: Mass e-mail ,
- Dam un mail la toti membrii de aici , in incercarea de a recapata cativa online dinou !
- lucram la ce avem , adica membri deja inregistrati , si dupa incercam sa atrage membrii noi !
Da, de acord cu tine sa dai mass e-mail si cand revin ce sa vada ca nu este decat tema noua si cam atat! Nu tu proiecte, nu servere populate, guide lines, stiri etc! Daca aduci tu un server de cs:go crezi ca o sa bubuie forumul de utilizatori? Asta o faci cand ai un forum pus la punct si pregatit sa primeasca membrii inapoi!

Madalin se ocupa de tema atata timp cat ii permite si lui timpul liber, eu am vorbit cu Laur sa refac landing page-ul (pagina de pe extreamcs ca este cam naspa) si asta cand pot ca doar avem servici, alte proiecte in desfasurare.

Tot bati spre serverul tau, eu sunt de acord sa il aduci in comunitate dar vrem sa vedem rezultate mai intai!
Image
Locked

Return to “Forum”

  • Information