eXtream.ro - comunitate de gaming [intrebari si sugestii]

Sugestii, pareri si orice altceva in legatura cu forumul !

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
wind
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1457
Joined: 24 Nov 2008, 21:39
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: CS.JoiNeT.Ro
SteamID: windcs
Reputatie: Ban 2 luni!
Location: Constanta
Has thanked: 30 times
Been thanked: 58 times
Contact:

01 Nov 2012, 13:30

Laure tind sa te dezamagesc, extream.ro nu va mai fi ce a fost, acolo era un staff matur si serios in care fiecare membru al comunitatii participa cu ceva, orice .Iar daca tu observi prea bine extreamcs este un forum de copilasi.
Daca vrei sa faci ceva eu zic sa te bazezi pe oameni maturi si cu cap dar si fonduri, daca apelezi la asa zisii copii vei ajunge nicaieri .
Am jucat pe serverele extream.ro mai ales pe serverul de zombie cand a fost .
Pacat ca sa destramat

Strange staff,inchiriaza 2-3 servere dedicate si restu o sa vina de la sine, orice joc se poate popula :) . Serverele le poti recomanda pe extreamcs dar si prin alte parti. Totul conteaza sa fie ordonat si bine pus la punct. Si nu te baza pe faptul ca daca ai un server in gametracker sau mai stiu eu pe unde esti mare barosan, sa nu ti se urce asta la cap.Un server bun este format dintr-un staff bun dar si din jucatorii sai, mai ales in aceasta lume a internetului se raspandesc foarte repede parerile despre unele servere, iar daca un server este bun sa fii sigur ca va fi recomandat si la prieteni/amici/caini/pisici/etc. .. Fara pisici si fara caini :)) . Trebuie sa vii cu idei noi care sa atraga publicul, nu ceea ce vezi in fiecare zi, ceva nou, unic :)
Ce am scris mai sus poti lua in considerare
RoyalServer 2
User avatar
Lastride
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1044
Joined: 13 Jul 2010, 12:35
Detinator Steam: Nu
CS Status: Living
Reputatie: Fost moderator
Nume anterior: mafyotu19
Location: Valcea
Has thanked: 13 times
Been thanked: 23 times
Contact:

01 Nov 2012, 13:39

Nu aveti idee ce implica o gama asa variata de jocuri. Trebuie administratie , trebuie organizare , ca asa vine oricine cu un server si il pune in comunitate. Parerea mea sa se faca servere DOAR ale comunitatii. Si sa se faca incetul cu incetul. Degeaba faci 10 servere prost facute in 15 zile , mai bine faci 2 dar bune.


E foarte greu .... daca nu era greu , existau deja multe comunitati. Oricum bafta cu proiectul , aveti nevoie
ImageImage
REGULI GENERALE : Afișează regulile forumului
1. Utilizati corect limba romana (folositi cuvinte intregi, virgula, punctul si cratima). NU FOLOSITI limbaj de chat!
2. Raspundeti concret! Fara offtopic, fara mesaje scurte, inutile sau deja postate!
* offtopic = reprezinta devierea de la subiectul care se discuta
3. Folosirea cuvintelor sau inregistrarea cu nume obscene/jignitoare duce la restrictionarea accesului, stergerea contului, etc.
4. Este interzis orice atac la persoana. Discutati ideea, nu persoana !
5. Restrictii reclame :
a) Reclama este permisa in subiecte atat timp cat ele au legatura cu idea care se discuta.
b) In semnatura este permisa o singura reclama SIMPLA de tip TEXT cu dimensiunea fontului setat pe NORMAL
c) Reclama nu este permisa in campurile personale gen: Locatie, CS Status.
d) Nu aveti voie sa deschideti topicuri cu referire exacta la un site in scopul obtinerii de vizite, se considera reclama !
6. Nu folositi imagini in semnatura mai mari decat 500x120. Puteti folosi mai multe imagini care, toate sa nu depaseasca marimea impusa !
7. Folositi CAUTAREA si apoi intrebati pentru ceva daca nu exista pe forum! Numele topicurilor create trebuie sa reflecte continutul subiectului pe care se discuta. Nu vor fi permise topicuri de genul: help, ajutor pls, cum fac, etc
8. Este permisa continuarea unei discutii vechi de pe forum, chiar daca aceasta a fost deschisa cu cativa ani in urma. NU se permite insa dublu-post, triplu-post sau UP-uri.
* dublu-post / triplu - post = adaugarea unor mesaje unul dupa altul intr-o discutie a forumului de catre aceeasi persoana
* UP = adaugarea unor mesaje unul dupa altul cu scopul de a scoate in evidenta discutia respectiva
9. Orice fel de continut cu caracter erotic va fi sters, iar daca este necesar se vor aplica avertismente.
10. Nu este permisa promovarea firmelor de hosting in afara de http://www.eXtreamHost.com , fie ca este vorba de o reclama directa sau indirecta.
11. Nu este permisa postarea de continut ilegal: warez, carding (bine cunoscutele "metode" de furat domenii etc.) si alte practici "neortodoxe", se vor aplica avertismente sau ban, dupa caz si antecedente.

SANCTIONAM DRASTIC INCALCAREA ACESTOR REGULI SI ORICE ABUZ !


WARNINGS/Avertismente
3 Avertismente = BAN pe forum pentru o anumita perioada de timp, in functie de gravitatea regulilor incalcate!
1 Avertisment = 15 de zile

Mesaje private
Abuzul in orice fel de folosirea mesajelor private va duce la sanctionare. In concluzie, vi se va lua dreptul de a mai trimite mesaje.
Reclamatiile cat si penalizarile se regasesc aici: discutii-forum/reclamatii-mesaje-private-t335539.html

Suplimentar
1. In semnatura nu sunt permise linkuri catre jocuri (site-uri) gen bitefight, monstergame, etc.
2. La profilul Detinator server CS se permite reclama catre un server de Counter-Strike.
3. Orice insulta adusa asupra unui administrator se penalizeaza cu ban permanent. Orice insulta adusa asupra unui moderator se penalizeaza (in functie de gravitatea situatiei) de la avertisment pana la ban permanent.
4. Nu se permite ridicarea subiectelor cu mesaje gen "UP!" unul dupa altul, indiferent de timpul dintre raspunsuri.


Atentionari
1. Nu se permite schimbarea numelui pe forum
2. Nu aveti voie cu mai mult de 1 cont / persoana (vi se sterg toate mesajele si contul de utilizator de pe forum drept penalizare) - cei care abuzeaza si isi fac mai multe conturi, risca sa primeasca ban permanent

 

*Atentie la cei care spun ca sunt EU si vor sa faca tranzactie.Mai multe cazuri am intalnit saptamana asta.Singurul meu id este: [email protected]
User avatar
Laur eXtream
Fondator eXtream
Fondator eXtream
Posts: 6285
Joined: 06 Apr 2007, 04:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv..
Detinator server CS: cs.extream.ro
Reputatie: Fondator eXtream
Fond eXtream: 200
Location: eXtreamLocation
Has thanked: 186 times
Been thanked: 792 times
Contact:

01 Nov 2012, 13:42

Wind, ai zis ce am zis eu, dar prin alte cuvinte.
Aceeasi directie am :)
Kanthos
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 745
Joined: 19 Dec 2011, 17:14
Detinator Steam: Da
SteamID: rocklife953
Reputatie: Fost moderator
Location: Lisbon
Has thanked: 51 times
Been thanked: 40 times

01 Nov 2012, 13:45

World of warcraft si cabal nu sunt jocuri ca sa:mp sau cs. Pentru a face ceva mai bun decat ce este deja existent, iti trebuie macar un programator cu rezerve bogate de algocalmin.
User avatar
Laur eXtream
Fondator eXtream
Fondator eXtream
Posts: 6285
Joined: 06 Apr 2007, 04:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv..
Detinator server CS: cs.extream.ro
Reputatie: Fondator eXtream
Fond eXtream: 200
Location: eXtreamLocation
Has thanked: 186 times
Been thanked: 792 times
Contact:

01 Nov 2012, 13:50

Kanthos wrote:World of warcraft si cabal nu sunt jocuri ca sa:mp sau cs. Pentru a face ceva mai bun decat ce este deja existent, iti trebuie macar un programator cu rezerve bogate de algocalmin.
Pai si unde-l gasesc? :)
Kanthos
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 745
Joined: 19 Dec 2011, 17:14
Detinator Steam: Da
SteamID: rocklife953
Reputatie: Fost moderator
Location: Lisbon
Has thanked: 51 times
Been thanked: 40 times

01 Nov 2012, 14:09

Laur eXtream wrote:Pai si unde-l gasesc? :)
Nu il gasesti atat de usor, pentru ca vei nevoie de mai mult decat unul. Extreamcs e una din cele mai bune comunitati de counter strike pentru ca ai abordat doar un joc, l-ai invatat, dezvoltat si cel mai important ai avut sprijin din partea echipei tale. Crezi ca o sa ai acelasi rezultat cu alte 5 jocuri pe langa? mai bun decat cei care au dezvoltat doar un joc in ani de zile si l-au facut foarte bun nu. Nu iti spun sa nu incerci, dar gandeste-te foarte bine inainte sa iti spargi pusculita.
User avatar
wind
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1457
Joined: 24 Nov 2008, 21:39
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: CS.JoiNeT.Ro
SteamID: windcs
Reputatie: Ban 2 luni!
Location: Constanta
Has thanked: 30 times
Been thanked: 58 times
Contact:

01 Nov 2012, 14:22

Kanthos wrote:World of warcraft si cabal nu sunt jocuri ca sa:mp sau cs. Pentru a face ceva mai bun decat ce este deja existent, iti trebuie macar un programator cu rezerve bogate de algocalmin.
pentru ce wow si cabal cand deja sunt o gramada ? Poti incerca sa atragi publicul cu servere de jocuri de la valve , cs:go,tf2,etc .. Nu este neaparat nevoie de asa ceva cand deja exista pe "piata" aceste servere. Trebuie sa te gandesti la ceva nou care sa reziste un timp sau macar sa aduca jucatori :)
Kanthos
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 745
Joined: 19 Dec 2011, 17:14
Detinator Steam: Da
SteamID: rocklife953
Reputatie: Fost moderator
Location: Lisbon
Has thanked: 51 times
Been thanked: 40 times

01 Nov 2012, 14:25

wind wrote:pentru ce wow si cabal cand deja sunt o gramada ?
O gramada mare chiar.
Servere private de world of warcraft: http://www.xtremetop100.com/world-of-warcraft / http://www.gtop100.com/worldofwarcraft
Servere private de cabal: http://www.xtremetop100.com/cabal-online / http://www.gtop100.com/cabalonline
User avatar
Biju
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 935
Joined: 22 Jan 2011, 17:31
Detinator Steam: Nu
Location: Bucuresti
Has thanked: 44 times
Been thanked: 45 times
Contact:

01 Nov 2012, 14:30

Cu siguranta vei atrage o multime de jucatori daca vei face un server de metin2, vor fi 70-80% copii dar sunt si 100% sigur ca vei scoate si profit in cele din urma.
Daca te tii de treaba si serverul o sa fie de durata (nu ca cele care sunt acum la noi in romania, apar peste noapte si tot peste noapte dispar) o sa ai mii de jucatori, pentru ca metin2 in romania este unul dintre cele mai jucat MMORPG-uri.
Ma pricep si eu cat de cat la metin, la programare etc. Daca ai nevoie de ajutor vreodata astept un mesaj.
LolZoR15
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 716
Joined: 09 Jan 2012, 01:31
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 37 times
Been thanked: 136 times
Contact:

01 Nov 2012, 14:42

Biju wrote:Cu siguranta vei atrage o multime de jucatori daca vei face un server de metin2, vor fi 70-80% copii dar sunt si 100% sigur ca vei scoate si profit in cele din urma.
Daca te tii de treaba si serverul o sa fie de durata (nu ca cele care sunt acum la noi in romania, apar peste noapte si tot peste noapte dispar) o sa ai mii de jucatori, pentru ca metin2 in romania este unul dintre cele mai jucat MMORPG-uri.
Ma pricep si eu cat de cat la metin, la programare etc. Daca ai nevoie de ajutor vreodata astept un mesaj.
Pai nu este deja 4metin , daca ar face alt server banuiesc ca o sa piarda legaturile cu llegolas
User avatar
mariuss615
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1399
Joined: 16 Mar 2010, 10:24
Detinator Steam: Da
CS Status: Mahăr
Reputatie: Organizator Cupe eXtreamCS
Location: București
Has thanked: 28 times
Been thanked: 91 times
Contact:

01 Nov 2012, 15:20

Greu să găsești pe cineva bun în adevăratul sens al cuvântului pentru jocurile menționate de tine. Cel mai bine te bazezi pe servere de jocuri noi apărute și în special pe cele ce se găsesc pe platforma valve. Am un proiect asemănător cu al tău și pot zice că nu am găsit un om cu adevărat pe treaba lui pentru un server de wow sau mu. Toți sunt buni până îi abați de la banalitate, cum le-ai cerut ceva special se pierd.
Web Hosting gratuit cu SSL inclus si Litespeed pentru orice site care tine link in footer. PM daca te intereseaza.
User avatar
Biju
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 935
Joined: 22 Jan 2011, 17:31
Detinator Steam: Nu
Location: Bucuresti
Has thanked: 44 times
Been thanked: 45 times
Contact:

01 Nov 2012, 15:28

LolZoR15 wrote:
Biju wrote:Cu siguranta vei atrage o multime de jucatori daca vei face un server de metin2, vor fi 70-80% copii dar sunt si 100% sigur ca vei scoate si profit in cele din urma.
Daca te tii de treaba si serverul o sa fie de durata (nu ca cele care sunt acum la noi in romania, apar peste noapte si tot peste noapte dispar) o sa ai mii de jucatori, pentru ca metin2 in romania este unul dintre cele mai jucat MMORPG-uri.
Ma pricep si eu cat de cat la metin, la programare etc. Daca ai nevoie de ajutor vreodata astept un mesaj.
Pai nu este deja 4metin , daca ar face alt server banuiesc ca o sa piarda legaturile cu llegolas

Ce server e ala 4 metin? au facut 3 servere au mers o saptamana? aveau pe fiecare server maxim 100 jucatori? dupaia le-au inchis si a mai ramas decat unul?
Acum 1 an iar isi facusera ei serverul lor a tinut maxim 1 luna, ma lasi cu 4metin? :-j
Acolo sunt doar copii, nu ai ce sa faci cu copii
Post Reply

Return to “Forum”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 24 guests