Fondul de investitii eXtream

Sugestii, pareri si orice altceva in legatura cu forumul !

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

ArthuR_CePaX
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 205
Joined: 06 Nov 2012, 15:30
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 7
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times
Contact:

01 Jun 2014, 17:46

Eu cred ca este o idee foarte buna, am ceva timp de când fac afaceri cu Laur si niciodată nu am primit țeapă și întotdeauna și-a demonstrat seriozitatea , e nevoie doar de timp.


Până la urmă nu vă impune nimeni, vrei investești, vrei nu !
PLAYNION.RO - Try to feel the Difference

RPG.PLAYNION.RO
RoyalServer
User avatar
Mădălin
Administrator
Administrator
Posts: 5293
Joined: 06 Mar 2013, 21:40
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Administrator
Fost manager cs.extream.ro
Web designer
Administratorul anului 2023
Has thanked: 45 times
Been thanked: 310 times
Contact:

01 Jun 2014, 17:57

Am aplicat avertismente celor care au făcut post doar pentru dragul de a avea +1. Data viitoare nu mai apăsaţi pe butonul răspunde, scurt. Cât despre acest subiect, îmi sună bine ideea, sper să fie de durată, pentru că luna viitoare m-aş băga şi eu.
User avatar
iv3
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 945
Joined: 05 Feb 2010, 17:28
Detinator Steam: Da
SteamID: iv3_csgod
Reputatie: Restrictie moderator
Location: Bucuresti
Been thanked: 126 times

01 Jun 2014, 18:29

Ce sa zic, le gandesti bine!! Copii o sa fie atrasi de suma de bani care o sa apara in profil !
ImageImage

яσмαηιαη яαсιηפ тєαм мємвєя
User avatar
mariuss615
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1399
Joined: 16 Mar 2010, 10:24
Detinator Steam: Da
CS Status: Mahăr
Reputatie: Organizator Cupe eXtreamCS
Location: București
Has thanked: 28 times
Been thanked: 91 times
Contact:

01 Jun 2014, 19:13

De ce sa joc banii prin tine si sa nu-i joc singur? Da-mi un motiv bun, experienta si diplomele nu sunt viabile in acest domeniu.
Web Hosting gratuit cu SSL inclus si Litespeed pentru orice site care tine link in footer. PM daca te intereseaza.
Luke xD
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 13
Joined: 04 Mar 2012, 18:21
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Contact:

01 Jun 2014, 19:46

Daca aveti de gand sa deschideti un server de cs:go in comunitate poate o sa investesc si eu, altfel nu.
Remus^^
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 960
Joined: 24 Mar 2010, 14:34
Detinator Steam: Da
Reputatie: Multi-account fineSSe! = Remus^^
Has thanked: 6 times
Been thanked: 42 times

01 Jun 2014, 19:51

mariuss615 wrote:De ce sa joc banii prin tine si sa nu-i joc singur? Da-mi un motiv bun, experienta si diplomele nu sunt viabile in acest domeniu.
pai joaca-i singur,nu te-a obligat nimeni.
AcoreX
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1380
Joined: 05 Sep 2007, 11:54
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Nume anterior: vulturas92
Has thanked: 239 times
Been thanked: 123 times

01 Jun 2014, 19:59

- editat -
Last edited by Laur eXtream on 01 Jun 2014, 21:07, edited 2 times in total.
Reason: Ai primit un avertisment pentru offtopic.
User avatar
TimeToArt
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 93
Joined: 28 Feb 2014, 01:57
Detinator Steam: Nu
CS Status: No,bine
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times
Contact:

01 Jun 2014, 20:15

Nu se merita sa investestii :D cel mai bine cumperi pe loc ceva.
poate sa primesti la fond ceva in plus pentru ca ai cumparat topic global,etc..
Dacă te-am ajutat nu ezita să dai MULŢUMESC !
User avatar
omugnom
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 255
Joined: 29 Apr 2012, 19:08
Detinator Steam: Da
CS Status: Traim zilele fricii!
Detinator server CS: nu
Location: Galati
Has thanked: 10 times
Been thanked: 41 times

02 Jun 2014, 00:44

Ponzi, ponzi, ponzi!:))

Sa ve zic eu ceva, in speranta ca nu supar pe nimeni. Nu exista o "generare" de profit, exista castig sau pierdere, iar in aceasta lume pe care frumos o prezinta Laur, ca sa generezi "profit" trebuie ca altii sa piarda. Povesti cu analiza pietei sunt multe, dar eu nu va recomand sa va investiti banii intr-o loterie, pentru ca desi la inceput poate merge bine, o sa devina vicioasa.

Iar tu, Laur, nu mi-o lua in nume de rau, din contra. Mi-ai zis candva ca atunci cand am o opinie sa o argumentez, deci uite argumentul meu. Per total, profitul vine din pierderile altor jucatori, deci trebuie sa presupunem ca exista constant un flux de pierzatori(ceea ce probabil asa e), dar castigurile sunt impartite de jucatorii experimentati si cu viziune, care nu duc lipsa de noroc. Acum te rog sa imi explici si mie ce te recomanda pe tine si cum iesi tu in evidenta fata de ceilalti investitori.
Si-un vant de credinta incepe a bate pe alei,
Mana ce aduce dreptatea inca mai apasa pe ei!
User avatar
Laur eXtream
Fondator eXtream
Fondator eXtream
Posts: 6276
Joined: 06 Apr 2007, 04:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv..
Detinator server CS: cs.extream.ro
Reputatie: Fondator eXtream
Fond eXtream: 200
Location: eXtreamLocation
Has thanked: 183 times
Been thanked: 792 times
Contact:

02 Jun 2014, 01:28

omugnom wrote:Ponzi, ponzi, ponzi!:))

Sa ve zic eu ceva, in speranta ca nu supar pe nimeni. Nu exista o "generare" de profit, exista castig sau pierdere, iar in aceasta lume pe care frumos o prezinta Laur, ca sa generezi "profit" trebuie ca altii sa piarda. Povesti cu analiza pietei sunt multe, dar eu nu va recomand sa va investiti banii intr-o loterie, pentru ca desi la inceput poate merge bine, o sa devina vicioasa.

Iar tu, Laur, nu mi-o lua in nume de rau, din contra. Mi-ai zis candva ca atunci cand am o opinie sa o argumentez, deci uite argumentul meu. Per total, profitul vine din pierderile altor jucatori, deci trebuie sa presupunem ca exista constant un flux de pierzatori(ceea ce probabil asa e), dar castigurile sunt impartite de jucatorii experimentati si cu viziune, care nu duc lipsa de noroc. Acum te rog sa imi explici si mie ce te recomanda pe tine si cum iesi tu in evidenta fata de ceilalti investitori.
Promit sa iti spun cu ce ies in evidenta, in momentul in care o sa faci parte din fondul de investitii.
User avatar
dDow
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3016
Joined: 12 Jun 2013, 22:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Master
Detinator server CS: Cateva.
Location: Bucuresti aka Brooklyn
Has thanked: 35 times
Been thanked: 76 times

02 Jun 2014, 15:09

Nu prea se merita , adica majoritatea de aici vor gandi " De ce sa investesc intr-o comunitate de tepari " si mai e si de CS , sincer daca extream mai era ca inainte , investeam , si mai mult , daca existau servere in comunitate , prin servere nu ma refer la cele de cs 1.6 , asa ca , vei primi numai comentarii negative asupra situatiei , cel mai bine , daca nu-ti mai scoti profit de pe urma extream , vinde comunitatea si poate asa va sfarsi " portalul tepelor " , stii si tu cum sta situatia pe aici , eu am venit pe un forum sa discut despre jocuri , sa am pe ce servere sa joc , si nu sunt singurul care asteapta dupa asta , in concluzie , cine vrea sa stea pe un forum nu-i obligat sa plateasca , plateste daca are pentru ce , eu acum imi pot lua ban si gata , n-am nimic de pierdut ! Sper sa citesti asta si sa vezi puntin altfel situatia , in goana dupa castig , poti pierde multe , mai ales printre copii de 12-13 ani care au descoperit internetul! O zi buna si succes pe viitor !
(▀̿Ĺ̯▀̿ ̿)
Image
User avatar
sharkstar
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1735
Joined: 24 Dec 2012, 15:51
Detinator Steam: Da
CS Status: Rupetot
SteamID: privat
Location: Bucuresti
Has thanked: 70 times
Been thanked: 42 times

02 Jun 2014, 18:08

winckler wrote:Mai exista vreo comunitate infiintata din 2007 incoa ? Mai exista va intreb ? NU !

O sa spuneti PGL , pai daca e sa comparam o competitie cu un forum,probabil am fii labili psihic,deci nu facem comparatia asta.

eXtreamCS a rezistat 7 ani,cu bune cu rele,eXtreamCS inca exista si fondatorul care a fost acelasi,n-a plecat niciodata,nu-si permite sa-si faca reclama la servicii pentru ca e acuzat dupa bani ? Pai odata ce a reusit sa tina comunitatea asta,are ochi la oameni care sa ii puna sus,stie el sa faca asta,de ce n-ar avea talent si in marketing ?

Totusi,el nu v-a cerut niciodata nimic,el doar v-a prezentat planul,schita si cine doreste sa i se alature,e binevenit cine nu,sa-si vada de treaba...

@ Bluray,din pacate si sper sa nu se supere Laur pe mine,jumatatea de comunitate de care specifici nu se compara cu ce-a fost acu 2-3 ani,practic la cum va comportati voi cam nu.... ma rog voi extrageti ideea.

Inainte cand nu ne convenea ceva ii dadeam idei lui Laur,ne bagam noi sa-l ajutam,acum cand nu ne convine ceva dam cu pietre-n el..

ps: Laur am facut postul si n-am vazut ce-ai scris. :D
ps2: Il stiu pe Arthur_cepux cel care deja a investit,nu-l vad sa bage el bani de placere,doar sa se afle-n treaba...si el cu laur se aseamana foarte mult.
Ai uitat de freakz. Care o duce de n ori mai bine ca extream.


Extream nu e o comunitate gaming, dupa parerea mea este o comunitate gen mercador sau tocmai. Vinzi si cumperi. Laur a gandit bine cand a facut acest fond, dar nu prea o sa ai dinero. Nimeni nu da bani, doar daca acest forum te atrage cumva. Un server ceva..
I've never been more normal than I am now.
My tumblr
Post Reply

Return to “Forum”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 26 guests