O intre bare pentru moderatori

Sugestii, pareri si orice altceva in legatura cu forumul !

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
Mitzocul
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 7746
Joined: 29 Mar 2009, 17:51
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost Membru Club eXtreamCS
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 467 times
Been thanked: 448 times

29 Mar 2014, 23:11

Ra # k1du wrote:
alicuta wrote:Moderatorilor dc nu banati si voi toti teparii?
Lasa ma ca ei avertizeaza membri seriosi pentru ca membri seriosi avertizeaza pe alti ca userul cutare e tepar !
Cam asa merge extreamcs-ul ;)
Tu nu intelegi ca degeaba ii banam daca isi fac conturi noi?
*Nu suntem responsabili in nici un fel de tranzactiile efectuate prin intermediul acestui forum. Utilizatorii sunt sfatuiti sa-si ia maximul de precautii inainte de finalizarea unei tranzactii pentru a preveni posibilitatea unei inselaciuni.
RoyalServer 2
Cosmin
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 9362
Joined: 06 Jul 2013, 22:08
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost Scripter eXtreamCS
Nume anterior: scosmynnnn
Has thanked: 492 times
Been thanked: 547 times

29 Mar 2014, 23:20

Ii banezi pe ip !!!
User avatar
h4wk
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3806
Joined: 22 Sep 2009, 13:10
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost eXtream Mod
Nume anterior : DaZ , zimpe , Dan eXtream
Location: Iasi
Has thanked: 306 times
Been thanked: 321 times
Contact:

29 Mar 2014, 23:24

scosmynnnn wrote:Ii banezi pe ip !!!
Orice copil a aflat de PROXY/VPN si orice program de schimbat IP-ul

Code: Select all

"Daca ai culoare nu inseamna ca esti mai presus ca un utilizator. Culoare e un fel de "rasplata" pentru ca te implici in "ridicarea" acestei comunitati.
Unii nu realizeaza ca daca ai culoare nu inseamna ca esti smecher." -- by Alexey
:troll :troll

Spui ceva,dar faci altceva !
Cosmin
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 9362
Joined: 06 Jul 2013, 22:08
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost Scripter eXtreamCS
Nume anterior: scosmynnnn
Has thanked: 492 times
Been thanked: 547 times

29 Mar 2014, 23:28

Il banezi pe ip de cate ori il prinzi ca sunt multi in staff.
User avatar
Mitzocul
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 7746
Joined: 29 Mar 2009, 17:51
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost Membru Club eXtreamCS
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 467 times
Been thanked: 448 times

29 Mar 2014, 23:29

scosmynnnn wrote:Ii banezi pe ip !!!
Si daca au IP dinamic ce faci? Banezi toata clasa?
S-au banat 'n' IP-uri, 'n' proxy-uri, n-avem ce face @-) .
User avatar
Pavel
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3610
Joined: 17 Feb 2011, 22:47
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Administrator
Fost Membru Club eXtreamCS
Nume anterior: xkeze.
Fond eXtream: 2
Location: Bucuresti
Has thanked: 71 times
Been thanked: 102 times

30 Mar 2014, 16:57

Mitzocul wrote:
scosmynnnn wrote:Ii banezi pe ip !!!
Si daca au IP dinamic ce faci? Banezi toata clasa?
S-au banat 'n' IP-uri, 'n' proxy-uri, n-avem ce face @-) .
Clasa de ip nu se poate bana pentru ca sunt unii utilizatori care au aceeasi clasa de ip ca altul, pentru ca stau in apropiere.
User avatar
sharkstar
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1735
Joined: 24 Dec 2012, 15:51
Detinator Steam: Da
CS Status: Rupetot
SteamID: privat
Location: Bucuresti
Has thanked: 70 times
Been thanked: 42 times

01 Apr 2014, 15:05

Mitzocul wrote:Degeaba ii baneaza ca isi fac conturi noi.
Hai frate ma lasi cu pretexte dastea?
Il aveti pe vim care va poate modifica pagina register in asa fel ca webproxy.com sa nu mearga pe acea pagina. si la login la fel. Daca CHIAR vroiati puteati sa il rugati, sunt sigur ca nu ar fi zis nu si in cateva minute termina de modificat.
Dar na... voi nu faceti pentru ca L@ur isi ia bani de la tepari. La fel cum ia dat teparul de laur bani ca sa ii dea unban. Extreamcs este si va fi cu pile. La fel si razvan.spy, cand a facut cerere de moderator tot voi administratori iati spus ca nu trebuia sa faca cerere pentru ca este de incredere, si cand nu mai avea mod a dat teapa. Terminati cu prostiile astea si spuneti adevarul. Daca ne prefacem ca suntem prosti asta nu inseamna ca suntem in realitate si ca nu ne dam seama de unele lucruri.
I've never been more normal than I am now.
My tumblr
The Kalu
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 13707
Joined: 09 Oct 2010, 12:39
Detinator Steam: Da
CS Status: In grajd!
SteamID: kalulord
Reputatie: Fost Administrator
Fost membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior: Terra
Location: Romania, Ploiesti
Has thanked: 328 times
Been thanked: 646 times
Contact:

01 Apr 2014, 15:17

sharkstar wrote:
Mitzocul wrote:Degeaba ii baneaza ca isi fac conturi noi.
Hai frate ma lasi cu pretexte dastea?
Il aveti pe vim care va poate modifica pagina register in asa fel ca webproxy.com sa nu mearga pe acea pagina. si la login la fel. Daca CHIAR vroiati puteati sa il rugati, sunt sigur ca nu ar fi zis nu si in cateva minute termina de modificat.
Dar na... voi nu faceti pentru. ca L@ur isi ia bani de la tepari. La fel cum ia dat teparul de laur bani ca sa ii dea unban. Extreamcs este si va fi cu pile. La fel si razvan.spy, cand a facut cerere de moderator tot voi administratori iati spus ca nu trebuia sa faca cerere pentru. ca este de incredere, si cand nu mai avea mod a dat teapa. Terminati cu prostiile astea si spuneti adevarul. Daca ne prefacem ca suntem prosti asta nu inseamna ca suntem in realitate si ca nu ne dam seama de unele lucruri.
Ce sa modifici la register? Prietenas daca era asa de simplu ar fi facut cineva un mod ceva cu filtre pentru proxy,daca nu cunosti de ce comentezi aiurea? Voi habar nu aveti pe ce planeta traiti de aceea va luati tepe,cred ca a facut Marius degeaba acea lista online cu tepari ca va este sila sa verificati.Recent am facut un schimb de cont si am verificat utilizatorul mai bine de 1 ora,mail,ip etc.Chiar daca are si un VPN gratuit se poate pisa pe ban, gen cyberghost mai ales daca prind si o cheita premium se poate conecta la un server din germania,spania si bine ai venit utilizator nou.NU AVETI HABAR PE CE PLANETA TRAITI.

Corectati titlul daca nici macar nu cititi functiile fiecarui grup, corect "O intrebare pentru administratori" ca nu inteleg ce ar putea sa faca moderatorii la tepari.Sa le dam warn? =))
Image
User avatar
sharkstar
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1735
Joined: 24 Dec 2012, 15:51
Detinator Steam: Da
CS Status: Rupetot
SteamID: privat
Location: Bucuresti
Has thanked: 70 times
Been thanked: 42 times

01 Apr 2014, 15:57

SALVANO wrote:
sharkstar wrote:
Mitzocul wrote:Degeaba ii baneaza ca isi fac conturi noi.
Hai frate ma lasi cu pretexte dastea?
Il aveti pe vim care va poate modifica pagina register in asa fel ca webproxy.com sa nu mearga pe acea pagina. si la login la fel. Daca CHIAR vroiati puteati sa il rugati, sunt sigur ca nu ar fi zis nu si in cateva minute termina de modificat.
Dar na... voi nu faceti pentru. ca L@ur isi ia bani de la tepari. La fel cum ia dat teparul de laur bani ca sa ii dea unban. Extreamcs este si va fi cu pile. La fel si razvan.spy, cand a facut cerere de moderator tot voi administratori iati spus ca nu trebuia sa faca cerere pentru. ca este de incredere, si cand nu mai avea mod a dat teapa. Terminati cu prostiile astea si spuneti adevarul. Daca ne prefacem ca suntem prosti asta nu inseamna ca suntem in realitate si ca nu ne dam seama de unele lucruri.
Ce sa modifici la register? Prietenas daca era asa de simplu ar fi facut cineva un mod ceva cu filtre pentru proxy,daca nu cunosti de ce comentezi aiurea? Voi habar nu aveti pe ce planeta traiti de aceea va luati tepe,cred ca a facut Marius degeaba acea lista online cu tepari ca va este sila sa verificati.Recent am facut un schimb de cont si am verificat utilizatorul mai bine de 1 ora,mail,ip etc.Chiar daca are si un VPN gratuit se poate pisa pe ban, gen cyberghost mai ales daca prind si o cheita premium se poate conecta la un server din germania,spania si bine ai venit utilizator nou.NU AVETI HABAR PE CE PLANETA TRAITI.

Corectati titlul daca nici macar nu cititi functiile fiecarui grup, corect "O intrebare pentru administratori" ca nu inteleg ce ar putea sa faca moderatorii la tepari.Sa le dam warn? =))

Nu stiu pe ce planeta traiesc? Nu vreau sa ma cert cu tine, eu stiu ca am dreptate si se poate confirma si asta daca tu chiar vrei.
Daca erati destept faceati ceva gen:
Image



Faza cu VPN,RDP etc. Nu toti stiu despre acest lucru, asta ar fi partea a doua de rezolvat, dar cum sa ajungeti la partea a doua daca voi nici nu ati terminat partea intai.
I've never been more normal than I am now.
My tumblr
The Kalu
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 13707
Joined: 09 Oct 2010, 12:39
Detinator Steam: Da
CS Status: In grajd!
SteamID: kalulord
Reputatie: Fost Administrator
Fost membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior: Terra
Location: Romania, Ploiesti
Has thanked: 328 times
Been thanked: 646 times
Contact:

01 Apr 2014, 16:40

Code: Select all

Faza cu VPN,RDP etc. Nu toti stiu despre acest lucru,
Ehh uite poate vine un tepar destept asa ca mine si ii invata pe ceilalti cum sa foloseasca VPN-ul,te-ai gandit la optiunea aceasta? Se mai desteapta si lumea ca doar nu toti sunt prosti.Si sunt multe soft-uri cu care poti trece de acel sistem de captcha dar nu vreau sa mai dau alte detalii.Intelege ca nu rezolvi nimic cu CAPTCHA.Daca vrei iti dau PM cu cateva site-uri care au reCaptcha/Captcha system ,anti-bot system si tot se trece de ele chiar si botii.

Ultimul reply aici.
Image
User avatar
Pavel
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3610
Joined: 17 Feb 2011, 22:47
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Administrator
Fost Membru Club eXtreamCS
Nume anterior: xkeze.
Fond eXtream: 2
Location: Bucuresti
Has thanked: 71 times
Been thanked: 102 times

02 Apr 2014, 09:00

sharkstar wrote: Image
Noi nu avem problema cu botii sa punem porcaria aia la inregistrare.
User avatar
sUperstar
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 3321
Joined: 01 Mar 2013, 23:08
Detinator Steam: Da
Reputatie: Restrictie moderator [abuz de functie]
Fost eXtream mod
Utilizator neserios (tepar!)
Has thanked: 42 times
Been thanked: 97 times

02 Apr 2014, 18:44

sharkstar wrote:
SALVANO wrote:
sharkstar wrote: Hai frate ma lasi cu pretexte dastea?
Il aveti pe vim care va poate modifica pagina register in asa fel ca webproxy.com sa nu mearga pe acea pagina. si la login la fel. Daca CHIAR vroiati puteati sa il rugati, sunt sigur ca nu ar fi zis nu si in cateva minute termina de modificat.
Dar na... voi nu faceti pentru. ca L@ur isi ia bani de la tepari. La fel cum ia dat teparul de laur bani ca sa ii dea unban. Extreamcs este si va fi cu pile. La fel si razvan.spy, cand a facut cerere de moderator tot voi administratori iati spus ca nu trebuia sa faca cerere pentru. ca este de incredere, si cand nu mai avea mod a dat teapa. Terminati cu prostiile astea si spuneti adevarul. Daca ne prefacem ca suntem prosti asta nu inseamna ca suntem in realitate si ca nu ne dam seama de unele lucruri.
Ce sa modifici la register? Prietenas daca era asa de simplu ar fi facut cineva un mod ceva cu filtre pentru proxy,daca nu cunosti de ce comentezi aiurea? Voi habar nu aveti pe ce planeta traiti de aceea va luati tepe,cred ca a facut Marius degeaba acea lista online cu tepari ca va este sila sa verificati.Recent am facut un schimb de cont si am verificat utilizatorul mai bine de 1 ora,mail,ip etc.Chiar daca are si un VPN gratuit se poate pisa pe ban, gen cyberghost mai ales daca prind si o cheita premium se poate conecta la un server din germania,spania si bine ai venit utilizator nou.NU AVETI HABAR PE CE PLANETA TRAITI.

Corectati titlul daca nici macar nu cititi functiile fiecarui grup, corect "O intrebare pentru administratori" ca nu inteleg ce ar putea sa faca moderatorii la tepari.Sa le dam warn? =))

Nu stiu pe ce planeta traiesc? Nu vreau sa ma cert cu tine, eu stiu ca am dreptate si se poate confirma si asta daca tu chiar vrei.
Daca erati destept faceati ceva gen:
Image



Faza cu VPN,RDP etc. Nu toti stiu despre acest lucru, asta ar fi partea a doua de rezolvat, dar cum sa ajungeti la partea a doua daca voi nici nu ati terminat partea intai.
Mai bine ar adauga ceva gen
Image , nu crezi?
RIPPLE FAUCET - Castiga pana la 1 Ripple pe zi!
Post Reply

Return to “Forum”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 30 guests