Probleme intalnite pe forum

Sugestii, pareri si orice altceva in legatura cu forumul !

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
COLBYLICIOUS
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 8139
Joined: 13 Oct 2012, 09:36
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu mă ocup
SteamID: /id/COLBYLICIOUS
Reputatie: Fost administrator
eXtream Security
Fost Intermediar Steam
Membru Club eXtreamCS (4 luni)
Administratorul anului 2018
Location: Brașov
Discord: @colbylicious
Has thanked: 245 times
Been thanked: 310 times
Contact:

08 Dec 2018, 09:28

Salut, dă-mi un titlu de la topic pentru a verifica logurile.
RoyalServer
User avatar
sound
Membrul anului 2018
Membrul anului 2018
Posts: 5807
Joined: 23 Jan 2013, 22:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Detinator server CS: Nu
SteamID: sou_nd
Reputatie: Fost membru Club eXtreamCS (4 luni)
Nume anterioare: s o u n d -, snd
Fost Moderator
Fost Super Moderator
Moderatorul anului 2017
Membrul anului 2018
Fond eXtream: 0
Location: Romania
Has thanked: 91 times
Been thanked: 80 times
Contact:

08 Dec 2018, 12:19

COLBYLICIOUS wrote:Salut, dă-mi un titlu de la topic pentru a verifica logurile.
aici anunturi/paysafe-paypal-t347511.html
Specii.
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 4685
Joined: 16 May 2015, 23:50
Detinator Steam: Da
CS Status: Plangi dupa ***** ca un transexual
Reputatie: Fost eXtream Mod
Membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior : sociopat, Saec.
0.2/3
Fond eXtream: 0
Location: Bucuresti
Contact:

11 Dec 2018, 03:19

sound wrote:Ba frate aveam și eu un topic (paysafe to PayPal de la semnătura) și mi-ați șters ultimele 5-10 răspunsuri doar ca sa-mi dispară topicu, ultimu post de l-ați lăsat e din Noiembrie 2017, ce e măgăria asta, toate posturile erau la distanță de 24h sau mai mult și niciunu nu era up/bump erau alte pinuri

Preferați sa fac câte un topic de fiecare data decât unu singur? Asa fac de acum daca asta vreți
Eu am sters acele postari, aveai cate 3-4 raspunsuri unul dupa altul, din 30 de post-uri 20 erau ale tale, am curatat topoc-ul.
Image
User avatar
sound
Membrul anului 2018
Membrul anului 2018
Posts: 5807
Joined: 23 Jan 2013, 22:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Detinator server CS: Nu
SteamID: sou_nd
Reputatie: Fost membru Club eXtreamCS (4 luni)
Nume anterioare: s o u n d -, snd
Fost Moderator
Fost Super Moderator
Moderatorul anului 2017
Membrul anului 2018
Fond eXtream: 0
Location: Romania
Has thanked: 91 times
Been thanked: 80 times
Contact:

11 Dec 2018, 03:46

Saec. wrote:
sound wrote:Ba frate aveam și eu un topic (paysafe to PayPal de la semnătura) și mi-ați șters ultimele 5-10 răspunsuri doar ca sa-mi dispară topicu, ultimu post de l-ați lăsat e din Noiembrie 2017, ce e măgăria asta, toate posturile erau la distanță de 24h sau mai mult și niciunu nu era up/bump erau alte pinuri

Preferați sa fac câte un topic de fiecare data decât unu singur? Asa fac de acum daca asta vreți
Eu am sters acele postari, aveai cate 3-4 raspunsuri unul dupa altul, din 30 de post-uri 20 erau ale tale, am curatat topoc-ul.
pai te-am pus eu sa-mi cureti topicu sau cum ca n-am inteles? te plictiseai tu asa si te-ai gandit ia sa ma apuc sa-i curat topicu la baiat ca poate il deranjeaza daca are prea multe replyuri in el..

ia vezi ca a facut laur un lucru inteligent si a scos regula cu bump, asa ca te rog sa mai imi stergi mie posturile doar cand iti zic eu
User avatar
FREAK
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1844
Joined: 13 Aug 2016, 20:46
Detinator Steam: Da
CS Status: Ma joc CS:GO
Detinator server CS: ARENA.1TAP.RO
SteamID: freakav
Reputatie: Fost Scripter eXtreamCS
Fost Membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior: FREAK OFFICIAL TV
Fond eXtream: 0
Location: England
Contact:

11 Dec 2018, 04:21

sound wrote:
Saec. wrote:
sound wrote:Ba frate aveam și eu un topic (paysafe to PayPal de la semnătura) și mi-ați șters ultimele 5-10 răspunsuri doar ca sa-mi dispară topicu, ultimu post de l-ați lăsat e din Noiembrie 2017, ce e măgăria asta, toate posturile erau la distanță de 24h sau mai mult și niciunu nu era up/bump erau alte pinuri

Preferați sa fac câte un topic de fiecare data decât unu singur? Asa fac de acum daca asta vreți
Eu am sters acele postari, aveai cate 3-4 raspunsuri unul dupa altul, din 30 de post-uri 20 erau ale tale, am curatat topoc-ul.
pai te-am pus eu sa-mi cureti topicu sau cum ca n-am inteles? te plictiseai tu asa si te-ai gandit ia sa ma apuc sa-i curat topicu la baiat ca poate il deranjeaza daca are prea multe replyuri in el..

ia vezi ca a facut laur un lucru inteligent si a scos regula cu bump, asa ca te rog sa mai imi stergi mie posturile doar cand iti zic eu

A facut Laur acel lucru inteligent pentru ca am stat si am vorbit cu el ca imi luasem ban 1 luna pe un motiv de rahat.
User avatar
Mutex
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 4726
Joined: 24 Mar 2011, 22:32
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Location: Bucuresti
Discord: mutex21
Has thanked: 108 times
Been thanked: 167 times
Contact:

11 Dec 2018, 07:50

FREAK wrote:
sound wrote:
Saec. wrote: Eu am sters acele postari, aveai cate 3-4 raspunsuri unul dupa altul, din 30 de post-uri 20 erau ale tale, am curatat topoc-ul.
pai te-am pus eu sa-mi cureti topicu sau cum ca n-am inteles? te plictiseai tu asa si te-ai gandit ia sa ma apuc sa-i curat topicu la baiat ca poate il deranjeaza daca are prea multe replyuri in el..

ia vezi ca a facut laur un lucru inteligent si a scos regula cu bump, asa ca te rog sa mai imi stergi mie posturile doar cand iti zic eu

A facut Laur acel lucru inteligent pentru ca am stat si am vorbit cu el ca imi luasem ban 1 luna pe un motiv de rahat.
Stii ce spune regula de acum?
Laur eXtream wrote:Corectat: este permis bump atat de oricate ori permite forumul; utilizatorii nu pot fi sanctionati pentru ca incearca sa isi scoata topicul in evidenta; totodata puteti primi recomandari de la alti useri fara dovada.
Asta inseamna ca nu ai voie sa dai reply cu "nu pot sa dau bump" sau chestii de genul. Deci, de cate ori iti permite optiunea, de atatea ori dai. O mare parte din regula ramane valabila, dar sub alta forma.

Pe scurt: daca tu lasi reply cu "nu apare bump", acea regula interzice acest lucru si te duce spre: anunturi/anunturi-promovate-t302662.html
User avatar
sound
Membrul anului 2018
Membrul anului 2018
Posts: 5807
Joined: 23 Jan 2013, 22:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Detinator server CS: Nu
SteamID: sou_nd
Reputatie: Fost membru Club eXtreamCS (4 luni)
Nume anterioare: s o u n d -, snd
Fost Moderator
Fost Super Moderator
Moderatorul anului 2017
Membrul anului 2018
Fond eXtream: 0
Location: Romania
Has thanked: 91 times
Been thanked: 80 times
Contact:

11 Dec 2018, 08:03

utilizatorii nu pot fi sanctionati pentru ca incearca sa isi scoata topicul in evidenta
utilizatorii nu pot fi sanctionati pentru ca incearca sa isi scoata topicul in evidenta
utilizatorii nu pot fi sanctionati pentru ca incearca sa isi scoata topicul in evidenta
utilizatorii nu pot fi sanctionati pentru ca incearca sa isi scoata topicul in evidenta
utilizatorii nu pot fi sanctionati pentru ca incearca sa isi scoata topicul in evidenta
User avatar
Mutex
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 4726
Joined: 24 Mar 2011, 22:32
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Location: Bucuresti
Discord: mutex21
Has thanked: 108 times
Been thanked: 167 times
Contact:

11 Dec 2018, 09:15

sound wrote:utilizatorii nu pot fi sanctionati pentru ca incearca sa isi scoata topicul in evidenta
utilizatorii nu pot fi sanctionati pentru ca incearca sa isi scoata topicul in evidenta
utilizatorii nu pot fi sanctionati pentru ca incearca sa isi scoata topicul in evidenta
utilizatorii nu pot fi sanctionati pentru ca incearca sa isi scoata topicul in evidenta
utilizatorii nu pot fi sanctionati pentru ca incearca sa isi scoata topicul in evidenta
Doar prin optiunea de pe forum, atat. Nu pot sa fie sanctionati ca folosesc uneltele utilizatorului de pe forum, dar nu ca dau reply pentru ca inca e regula aia din ce vad. Sper ca nu am orbit intre timp.
User avatar
sound
Membrul anului 2018
Membrul anului 2018
Posts: 5807
Joined: 23 Jan 2013, 22:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Detinator server CS: Nu
SteamID: sou_nd
Reputatie: Fost membru Club eXtreamCS (4 luni)
Nume anterioare: s o u n d -, snd
Fost Moderator
Fost Super Moderator
Moderatorul anului 2017
Membrul anului 2018
Fond eXtream: 0
Location: Romania
Has thanked: 91 times
Been thanked: 80 times
Contact:

12 Dec 2018, 08:01

ca sa intelegem cu totii stupizeniile astea de reguli

luam acest caz
https://prnt.sc/ltuiaw

-xld vinde un domeniu si N-ARE VOIE SA POSTEZE DOMENIU CA FACE RECLAMA ce raha.t de regula, pai daca xld vrea sa vanda domeniu ala, nu trebuie sa ii faca reclama inainte? si daca cineva e interesat nu trebuie sa-l vada inainte? cati credeti voi ca o sa se apuce sa posteze siteuri la misto si defapt ei nu vand nimic doar isi fac reclama? :)))) 2-3 pe luna asa cum era si inainte de regula asta tampita
-dpremium e interesat de domeniu dar N-ARE VOIE SA LASE REPLY trebuie sa ii dea el pm lu xld
-daca dpremium nu posta, xld trebuia sa dea bump la topic si desigur N-ARE VOIE SA DEA BUMP si topicu lui se ducea pe pagina 2 pana sa ii apara lui BUMP
-xld desigur ca nu asteapta sa treaca pe pagina 2 pentru ca vrea sa vanda repede nu sa stea 7 zile si lasa un reply cu UP, NU MERGE BUMP pentru care primea WARN sau daca moderatoru e in toane bune doar ii sterge replyu

nu vi se pare nimic dubios ca totu e contra la membrii totu e pe dos?
voi credet ca nimeni nu respecta regulile? lumea stie regulile astea, dar sunt pe dos, natural cand vinzi-cumperi ceva faci cum au facut xld si dpremium in poza

regulile astea sunt facute cu cu.ru
User avatar
Mosnegu'
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 90
Joined: 28 May 2018, 15:03
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Fond eXtream: 0
Contact:

12 Dec 2018, 09:32

Si pe mine ma deranjeaza ceva.
Daca un moderator este e incompetent si eu ii spun asta, de ce trebuie sa iau warn pentru atac la persoana din staff?
Nu e o jignire, este un adevar.
Ce pana mea? Moderatorii sunt printese si nu trebuie comentant in fata lor?
Pe eXtreamCS e Moderatori(nu toti) sunt ca posesorii de BMW-uri, numai ca in cazul nostru sunt posesori de o culoare.
Dealer ala a spamat forumul asta si se baga in seama cu toti si acum e mare moderator si mare figurant..


EDIT: +Warn pentru atac la persoana. ( Ca sa nu va mai chinuiti sa dati voi edit, dati direct warn ul )
User avatar
Xpre
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 707
Joined: 20 Aug 2012, 18:11
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator
Fost Membru Club eXtreamCS (4 luni)
Location: Constanta
Has thanked: 36 times
Been thanked: 8 times

12 Dec 2018, 10:31

1. Nu se poate posta domeniul daca are gazduire, mi se pare ceva normal, tot se gaseste unu sa posteze doar pentru reclama, sau backlink free.
2. Majoritatea posteaza doar pentru +1. Esti interesat cu adevarat, poti da PM.
3. Pai daca xld + inca cativa ar da mereu BUMP pentru a le sta postarea pe prima pagina restul ce o sa mai faca? In cateva minute subiectul lor va fii jos sau chiar pe a 2-a pagina, va fii o 'batalie' doar cu BUMP.
Parerea mea este ca sunt bune aceste reguli, dar fiecare vedem diferit.
User avatar
sound
Membrul anului 2018
Membrul anului 2018
Posts: 5807
Joined: 23 Jan 2013, 22:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Detinator server CS: Nu
SteamID: sou_nd
Reputatie: Fost membru Club eXtreamCS (4 luni)
Nume anterioare: s o u n d -, snd
Fost Moderator
Fost Super Moderator
Moderatorul anului 2017
Membrul anului 2018
Fond eXtream: 0
Location: Romania
Has thanked: 91 times
Been thanked: 80 times
Contact:

12 Dec 2018, 10:39

Xpre wrote:1. Nu se poate posta domeniul daca are gazduire, mi se pare ceva normal, tot se gaseste unu sa posteze doar pentru reclama, sau backlink free.
2. Majoritatea posteaza doar pentru +1. Esti interesat cu adevarat, poti da PM.
3. Pai daca xld + inca cativa ar da mereu BUMP pentru a le sta postarea pe prima pagina restul ce o sa mai faca? In cateva minute subiectul lor va fii jos sau chiar pe a 2-a pagina, va fii o 'batalie' doar cu BUMP.
Parerea mea este ca sunt bune aceste reguli, dar fiecare vedem diferit.
in realitate nu se intampla asa ceva in realitate tot procesu de vanzare - cumparare e ingreunat de regulile alea
daca eu postez un domeniu de vanzare primesc 15 pmuri doar ca sunt curiosi sa vada ce vand
daca se posteaza direct domeniu astia curiosi s-ar uita si ar trece peste nu mi-ar mai pierde timpu

nu zice nimeni sa pui link dar poti posta domeniu.ro fara link, asa nu se pune niciun backlink

iar cu bump sunteti obsedati de problema asta, la servere se poate da bump fara nicio restrictie ca fix de asta intru pe extreamcs sa vad cum spameaza JB.1TAP si alte 30 de servere, zici ca si sunt aici sute de jucatori de csgo ca sa se merite sa dai up la un server

dar la anunturi la primu up/bump sar imediat moderatorii astia care au invatat regulamentu ca pe tatal nostru
Post Reply

Return to “Forum”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 35 guests