Proiecte de gaming - oportunitati de a castiga bani

Sugestii, pareri si orice altceva in legatura cu forumul !

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
Laur eXtream
Fondator eXtream
Fondator eXtream
Posts: 6279
Joined: 06 Apr 2007, 04:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv..
Detinator server CS: cs.extream.ro
Reputatie: Fondator eXtream
Fond eXtream: 200
Location: eXtreamLocation
Has thanked: 184 times
Been thanked: 792 times
Contact:

02 Nov 2012, 10:52

play-strike wrote:PressToPlay Mod UNIC in Romania dezvoltat si creat de Messed Up Mind de la 0.Este un scripter foarte bun pe care-l cunosc de ceva timp si-ti pot face legatura cu el pentru proiectul acesta , cel putin in domeniul CS n-am vazut in acest topic decat moduri gen furien unde's peste 200 servere , hns si nu cred ca este ceva unic .
Sunt interesat sa cunosc detalii. Da-mi te rog un PM si explica-mi ce reprezinta acest presstoplay mod.
RoyalServer
User avatar
sAyliciousxD
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 612
Joined: 15 Mar 2010, 17:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Hereee
Location: Bucharest
Has thanked: 12 times
Been thanked: 48 times

02 Nov 2012, 12:05

Laur eXtream wrote:
play-strike wrote:PressToPlay Mod UNIC in Romania dezvoltat si creat de Messed Up Mind de la 0.Este un scripter foarte bun pe care-l cunosc de ceva timp si-ti pot face legatura cu el pentru proiectul acesta , cel putin in domeniul CS n-am vazut in acest topic decat moduri gen furien unde's peste 200 servere , hns si nu cred ca este ceva unic .
Sunt interesat sa cunosc detalii. Da-mi te rog un PM si explica-mi ce reprezinta acest presstoplay mod.

Este un mod de tot "rahatul" daca ii pot spune asa. Nu este alt joc sau ceva foarte tare, este pur si simplu un mod pentru serverele de CS, exact ca la HNS,DR,etc. Dupa parerea mea este o pierdere de timp sa deschizi un server de genul. Ti-as sugera un server de Mine-Craft cat si un server public steam only (aici aduc eu jucatori).
User avatar
C. Alexandru Sorin
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 13
Joined: 06 Sep 2012, 16:26
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
SteamID: qalexso
Location: Piatra Neamţ
Been thanked: 2 times

02 Nov 2012, 12:36

sAyliciousxD wrote:
Laur eXtream wrote:
play-strike wrote:PressToPlay Mod UNIC in Romania dezvoltat si creat de Messed Up Mind de la 0.Este un scripter foarte bun pe care-l cunosc de ceva timp si-ti pot face legatura cu el pentru proiectul acesta , cel putin in domeniul CS n-am vazut in acest topic decat moduri gen furien unde's peste 200 servere , hns si nu cred ca este ceva unic .
Sunt interesat sa cunosc detalii. Da-mi te rog un PM si explica-mi ce reprezinta acest presstoplay mod.

Este un mod de tot "rahatul" daca ii pot spune asa. Nu este alt joc sau ceva foarte tare, este pur si simplu un mod pentru serverele de CS, exact ca la HNS,DR,etc. Dupa parerea mea este o pierdere de timp sa deschizi un server de genul. Ti-as sugera un server de Mine-Craft cat si un server public steam only (aici aduc eu jucatori).
MineCrafte deja este..
Nu confundaţi femeia de serviciu cu profesoara de Limba şi Literatura Română.
User avatar
play-strike
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 168
Joined: 10 Jun 2012, 02:37
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: hns.play-strike.ro
SteamID: goldengolden12
Location: Bucuresti
Has thanked: 8 times
Been thanked: 12 times
Contact:

02 Nov 2012, 13:18

sAyliciousxD wrote:
Laur eXtream wrote:
play-strike wrote:PressToPlay Mod UNIC in Romania dezvoltat si creat de Messed Up Mind de la 0.Este un scripter foarte bun pe care-l cunosc de ceva timp si-ti pot face legatura cu el pentru proiectul acesta , cel putin in domeniul CS n-am vazut in acest topic decat moduri gen furien unde's peste 200 servere , hns si nu cred ca este ceva unic .
Sunt interesat sa cunosc detalii. Da-mi te rog un PM si explica-mi ce reprezinta acest presstoplay mod.

Este un mod de tot "rahatul" daca ii pot spune asa. Nu este alt joc sau ceva foarte tare, este pur si simplu un mod pentru serverele de CS, exact ca la HNS,DR,etc. Dupa parerea mea este o pierdere de timp sa deschizi un server de genul. Ti-as sugera un server de Mine-Craft cat si un server public steam only (aici aduc eu jucatori).
Te contrazic, nu este un mod ca celelalte,este un mod unic scriptat de la 0 si a fost depusa multa munca la dezvoltarea si crearea acestuia.Dintre toate propunerile de mai sus a mea a fost cea mai originala si consider ca va fi de succes.
Image
Grupul GMIXERS este dedicat mix-urilor ! Detinem 11 servere de WAR[2 eac+ts.g-mix.ro] si peste 1.000 membri !
http://www.g-mix.ro
User avatar
sAyliciousxD
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 612
Joined: 15 Mar 2010, 17:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Hereee
Location: Bucharest
Has thanked: 12 times
Been thanked: 48 times

02 Nov 2012, 20:05

play-strike wrote:
sAyliciousxD wrote:
Laur eXtream wrote: Sunt interesat sa cunosc detalii. Da-mi te rog un PM si explica-mi ce reprezinta acest presstoplay mod.

Este un mod de tot "rahatul" daca ii pot spune asa. Nu este alt joc sau ceva foarte tare, este pur si simplu un mod pentru serverele de CS, exact ca la HNS,DR,etc. Dupa parerea mea este o pierdere de timp sa deschizi un server de genul. Ti-as sugera un server de Mine-Craft cat si un server public steam only (aici aduc eu jucatori).
Te contrazic, nu este un mod ca celelalte,este un mod unic scriptat de la 0 si a fost depusa multa munca la dezvoltarea si crearea acestuia.Dintre toate propunerile de mai sus a mea a fost cea mai originala si consider ca va fi de succes.

Ce efort ai depus tu la crearea modului frate? Numai te lauda atat ca nu stii sa scriptezi un plugin si nici sa-l modifici nu stiu de ce tot te dai mare gongoi. Ti-am zis, este un mod ca celelalte tip hns/dr/bhop. Alea nu le creezi si le scriptezi tu, apar in alta tara prima data mai miez de om. Numai te contrazice, nu-ti mai raspund la posturi. Analizeaza cu atentie postul meu si vezi ce am vrut sa zic. FR.
User avatar
play-strike
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 168
Joined: 10 Jun 2012, 02:37
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: hns.play-strike.ro
SteamID: goldengolden12
Location: Bucuresti
Has thanked: 8 times
Been thanked: 12 times
Contact:

02 Nov 2012, 21:50

N-am zis ca am creat eu modul , il stiu foarte bine pe cel care a creat si te asigur ca a fost de la 0 , e un scripter foarte bun , ceea ce faci tu este off-topic , ma puteai combate printr-un PM , oricum eu am vorbit cu laur si ramane sa-i fac demonstratia.
Image
Grupul GMIXERS este dedicat mix-urilor ! Detinem 11 servere de WAR[2 eac+ts.g-mix.ro] si peste 1.000 membri !
http://www.g-mix.ro
Your Only Master
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 2
Joined: 31 Jul 2011, 21:24
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Contact:

02 Nov 2012, 21:53

sAyliciousxD wrote:
play-strike wrote:
sAyliciousxD wrote:

Este un mod de tot "rahatul" daca ii pot spune asa. Nu este alt joc sau ceva foarte tare, este pur si simplu un mod pentru serverele de CS, exact ca la HNS,DR,etc. Dupa parerea mea este o pierdere de timp sa deschizi un server de genul. Ti-as sugera un server de Mine-Craft cat si un server public steam only (aici aduc eu jucatori).
Te contrazic, nu este un mod ca celelalte,este un mod unic scriptat de la 0 si a fost depusa multa munca la dezvoltarea si crearea acestuia.Dintre toate propunerile de mai sus a mea a fost cea mai originala si consider ca va fi de succes.

Ce efort ai depus tu la crearea modului frate? Numai te lauda atat ca nu stii sa scriptezi un plugin si nici sa-l modifici nu stiu de ce tot te dai mare gongoi. Ti-am zis, este un mod ca celelalte tip hns/dr/bhop. Alea nu le creezi si le scriptezi tu, apar in alta tara prima data mai miez de om. Numai te contrazice, nu-ti mai raspund la posturi. Analizeaza cu atentie postul meu si vezi ce am vrut sa zic. FR.
Nu vreau sa ma cert ca nu are rost ... pe de o parte ai dreptate pe de o parte nu:
1. ai dreptate pentru ca nu el a facut modul
2. nu ai dreptate pentru ca acel mod nu este facut de cineva din afara, nu este in 10000 de exemplare si nu este facut public

Ca argument la ceea ce am spus este faptul ca eu sunt acel "MesseD uP MinD" care este autorul modului (scripterul / programatorul spune-i cum vrei). Laur poftim id-ul meu rey_hard_muzik daca doresti sa vorbim in legatura cu modul.
User avatar
Respect me
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 3062
Joined: 31 Jan 2008, 07:30
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Fost moderator
Fost Membru Club eXtreamCS
Has thanked: 207 times
Been thanked: 137 times

02 Nov 2012, 21:56

Nu vreau sa ma cert ca nu are rost ... pe de o parte ai dreptate pe de o parte nu:
1. ai dreptate pentru ca nu el a facut modul
2. nu ai dreptate pentru ca acel mod nu este facut de cineva din afara, nu este in 10000 de exemplare si nu este facut public

Ca argument la ceea ce am spus este faptul ca eu sunt acel "MesseD uP MinD" care este autorul modului (scripterul / programatorul spune-i cum vrei). Laur poftim id-ul meu rey_hard_muzik daca doresti sa vorbim in legatura cu modul.
Nu vreau să fiu offtopic, dar nu am găsit niciun server de acest mod. Îmi poţi da PM cu unul ? No.steam dacă se poate. Image

ON: la@ur, aştep răspuns de la tine prin PM.
User avatar
play-strike
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 168
Joined: 10 Jun 2012, 02:37
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: hns.play-strike.ro
SteamID: goldengolden12
Location: Bucuresti
Has thanked: 8 times
Been thanked: 12 times
Contact:

02 Nov 2012, 22:06

Am lasat in pagina a 2-a un link catre serverul detinut de MesseD up Mind , puteti intra sa testati modul si daca credeti ca mai exista si in alta parte va asteptam cu argumente.
Image
Grupul GMIXERS este dedicat mix-urilor ! Detinem 11 servere de WAR[2 eac+ts.g-mix.ro] si peste 1.000 membri !
http://www.g-mix.ro
User avatar
pazziny9
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 998
Joined: 19 Mar 2011, 21:09
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 93 times
Been thanked: 67 times
Contact:

03 Nov 2012, 11:25

M-am anuntat pentru minecraft, te astept Laur sa ma adaugi pe skype.
User avatar
TIO
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1196
Joined: 26 Oct 2008, 09:48
Detinator Steam: Da
CS Status: Minunat.
Detinator server CS: Nu am
Reputatie: Fost moderator
Nume anterior : kg_kinder , Acid Burn
Location: Cluj
Has thanked: 19 times
Been thanked: 22 times

03 Nov 2012, 15:45

In primul rand .. te salut Laur ca nu am mai dat de ceva timp pe Extream si uite ca acuma imi pare interesant ceea ce vrei sa faci . Daca doresti la Counter Strike 2D te ajut la script , server , administrare si tot ce tine de el inclusiv tutoriale .
peeeeepsi
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 243
Joined: 27 Jun 2012, 22:09
Detinator Steam: Da
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times

06 Nov 2012, 23:39

Salut, am vazut cele 2 topicuri ale tale in legatura cu extream.ro si ceea ce vrei tu sa faci. In primul rand imi place cum gandesti si pui problemele, dar lasand asta la o parte sa trecem la subiect, bineinteles domeniul in care activez de mai bine de 6 ani si anume counter-strike. Pe langa celelalte mod-uri existente, eu mi-am dedicat o foarte mare perioada din acest timp modului deathrun. Am reusit sa duc un server in top 10 gametracker la serverele de dr din lume :) Cunosc absoult tot ce tine de acest mod si am reusit pe parcursul in care am detinut acel server sa cunosc sute de persoane pasionate de acest joc. Daca ai fi dispus sa faci un astfel de server si ai avea nevoie de un om ca mine, te rog frumos contacteaza-ma. :)
Post Reply

Return to “Forum”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 30 guests