Pareri regulamente noi

Sugestii, pareri si orice altceva in legatura cu forumul !

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
Iluminatii
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1539
Joined: 31 Mar 2014, 02:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS ( o luna )
Has thanked: 13 times
Been thanked: 13 times
Contact:

08 Nov 2016, 08:13

IsTI37 wrote:
zark wrote:Da, este o problema mare. Este un forum de cs, sau cel puțin era cândva, nu un forum de psihologie.
Se vor face multe abuzuri, extrem de multe și nu știu dacă va convine ca în doua zile sa banati jumătate de forum. Nu știu câți din aia se vor întoarce = se duce de tot forumul.
Dacă utilizatorul x nu e deacord cu utilizatorul Y, Y se va simți atacat și va da report = x ia Ban = x își baga sculamentul în el forum și pleacă pe o comunitate normala unde ar lua warn.
Se mai încalcă și legea, fiecare are dreptul legal sa își exprime opinia indiferent dacă le convine altora sau nu. Gândește-te bine ce faci. Poate se găsește vreun nebun de genul meu (prin absurd) care te și reclama pentru încălcarea articolului:
Nu este vorba doar de injurii, acest forum nu este facut ca cineva sa fie tare in gura. Daca nu ii convine cuiva poate sa faca ce vrea pe alt site, nu ne avantajeaza cu nimic membri care nu contribuie ci doar ii ataca sau ii demoralizeaza pe ceilalti utilizatori in fiecare mesaj. Exista critica constructiva si exista "esti prost da-ti foc", de obicei oamenii care folosesc expresiile din a doua categorie sunt sociopati sau mai modern zis trolli si nu isi dau seama ca pe forum sunt oameni reali cu emotii, chiar copii. Trolli se hranesc din raspunsurile pe care le primesc si singura metoda de a-i opri este sa ii ignoram.

Regulile acestea servesc la ignorarea trollilor si la pedepsirea utilizatorilor care ii hranesc, altfel pur si simplu pierdem utilizatorii din cauza trollilor.

@iNdio o tema nu schimba atitudinea oamenilor, care este mult mai importanta. Nu avem nevoie de trafic din partea oamenilor care distrug comunitatea mai mult decat o ajuta.
De aia cand am trimis report i s-a sters persoanei respective postarea, fara sa fie sanctionat cu warn.Daca injuram eu primeam imediat warn...
Copiii cu nevoi speciale nu sunt ciudati sau neobisnuiti. Ei vor ceea ce toata lumea vrea; sa fie acceptati, sa fie iubiti.
RoyalServer 2
User avatar
mariuss615
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1399
Joined: 16 Mar 2010, 10:24
Detinator Steam: Da
CS Status: Mahăr
Reputatie: Organizator Cupe eXtreamCS
Location: București
Has thanked: 28 times
Been thanked: 91 times
Contact:

08 Nov 2016, 09:19

zark wrote:Da, este o problema mare. Este un forum de cs, sau cel puțin era cândva, nu un forum de psihologie.
Se vor face multe abuzuri, extrem de multe și nu știu dacă va convine ca în doua zile sa banati jumătate de forum. Nu știu câți din aia se vor întoarce = se duce de tot forumul.
Dacă utilizatorul x nu e deacord cu utilizatorul Y, Y se va simți atacat și va da report = x ia Ban = x își baga sculamentul în el forum și pleacă pe o comunitate normala unde ar lua warn.
Se mai încalcă și legea, fiecare are dreptul legal sa își exprime opinia indiferent dacă le convine altora sau nu. Gândește-te bine ce faci. Poate se găsește vreun nebun de genul meu (prin absurd) care te și reclama pentru încălcarea articolului:

ARTICOLUL 30

Libertatea de exprimare

(1) Libertatea de exprimare a gândurilor, a opiniilor sau a credinţelor şi libertatea creaţiilor de orice fel, prin viu grai, prin scris, prin imagini, prin sunete sau prin alte mijloace de comunicare în public, sunt inviolabile.
(2) Cenzura de orice fel este interzisă.

Ar mai fi și:

(6) Libertatea de exprimare nu poate prejudicia demnitatea, onoarea, viaţa particulară a persoanei şi nici dreptul la propria imagine.

Adică, dacă eu ii spun ce fac deseară cu mama lui cuiva, el se considera înjurat, dar e legal și am tot dreptul. Legal, nu aveți dreptul sa faceți asa ceva. Ați putea totuși face asa ceva fofilandu-va pe lângă lege dacă totul ar fi privat și înregistrarea s-ar face pe baza de invitație, dar și asa sunt informatori.
Deci succes :)
Daca vrei sa vorbim pe legi, vezi ca mai sunt altele CE REGLEMENTEAZA treaba asta in online facute de ue. Si ai grija ca in legea de ai mentionato mai sunt cateva articole unde scrie ce NU ai voie sa faci (exprimările care urmăresc prejudicierea demnităţii, onoarei, vieţii particulare a persoanei şi dreptul său la propria imagine, defăimarea ţării şi a naţiunii, îndemnul la război de agresiune, la ura naţională, rasială, religioasă, incitarea la disciminare, manifestări obscene contrare bunelor moravuri, etc ca mai sunt o gramada).

Revenind la idee, da. Sunt total pro, as introduce si sistemul de like/dislike si la 20-30disklike-uri sa se stearga/ascunda mesajul pana ce il vede un moderator. Poate asa persoanele INAPTE (si nu, nu este atac la persoana cand zic asta) ne vor parasi. Cred ca trebuie, daca se introduce asta, invatati si moderatorii limita dintre sarcasm sau atac la persoana pentru ca unii nu prea o cunosc.
Acelasi lucru l-as face si pentru Offtopic sau troll.
Web Hosting gratuit cu SSL inclus si Litespeed pentru orice site care tine link in footer. PM daca te intereseaza.
Cosmin
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 9362
Joined: 06 Jul 2013, 22:08
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost Scripter eXtreamCS
Nume anterior: scosmynnnn
Has thanked: 492 times
Been thanked: 547 times

08 Nov 2016, 11:38

in loc sa te gandesti sa schimbi ceva pentru a atrage lume pe forum tu iar ii alungi.
da-l ***** de regulament ca e bun asta vechi,fa si tu o schimbare care sa dea bine la ochi ca ai promis multe in ultimii 2 ani si nu ai facut absolut nimic.
User avatar
ForceDS
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 163
Joined: 29 Dec 2014, 11:53
Detinator Steam: Da
SteamID: henixxx
Fond eXtream: 0

08 Nov 2016, 12:37

Criss7 wrote:comunismul a murit dar spiritu a ramas in tara

Propun ca dupa ora 12 sa nu se mai posteze ci sa se duca la nani sau ban 2 zile!
zark wrote:Da, este o problema mare. Este un forum de cs, sau cel puțin era cândva, nu un forum de psihologie.
Se vor face multe abuzuri, extrem de multe și nu știu dacă va convine ca în doua zile sa banati jumătate de forum. Nu știu câți din aia se vor întoarce = se duce de tot forumul.
Dacă utilizatorul x nu e deacord cu utilizatorul Y, Y se va simți atacat și va da report = x ia Ban = x își baga sculamentul în el forum și pleacă pe o comunitate normala unde ar lua warn.
Se mai încalcă și legea, fiecare are dreptul legal sa își exprime opinia indiferent dacă le convine altora sau nu. Gândește-te bine ce faci. Poate se găsește vreun nebun de genul meu (prin absurd) care te și reclama pentru încălcarea articolului:

ARTICOLUL 30

Libertatea de exprimare

(1) Libertatea de exprimare a gândurilor, a opiniilor sau a credinţelor şi libertatea creaţiilor de orice fel, prin viu grai, prin scris, prin imagini, prin sunete sau prin alte mijloace de comunicare în public, sunt inviolabile.
(2) Cenzura de orice fel este interzisă.

Ar mai fi și:

(6) Libertatea de exprimare nu poate prejudicia demnitatea, onoarea, viaţa particulară a persoanei şi nici dreptul la propria imagine.

Adică, dacă eu ii spun ce fac deseară cu mama lui cuiva, el se considera înjurat, dar e legal și am tot dreptul. Legal, nu aveți dreptul sa faceți asa ceva. Ați putea totuși face asa ceva fofilandu-va pe lângă lege dacă totul ar fi privat și înregistrarea s-ar face pe baza de invitație, dar și asa sunt informatori.
Deci succes :)
iNdio wrote:Eu modificam tema si dadeam mai des pe la idei/propuneri, in loc sa-mi pierd timpul cu asa regulament. Ii dai azi ban, ii mai dai unul vineri si ala nu-ti mai intra pe forum...
Sa vezi ce scade de acum activitatea la "Discutii libere", singura categorie care te mai "atrage", pana si aia o vandalizati. :pogchamp:

Baietii au spus bine ce au spus. Eu mai intru pe aici doar sa mai vand/cumpar lucruri, celelalte categorii sunt moarte. Regulamentul si asa nu o sa il citeasca/respecte nimeni.
Image
User avatar
Kryme
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1922
Joined: 31 Dec 2008, 12:45
Detinator Steam: Da
SteamID: PM si il dau.
Reputatie: Ban 1 luna
Ban 2 luni
Location: Zalău
Has thanked: 132 times
Been thanked: 69 times

08 Nov 2016, 13:59

Daca il acutalizezi,poti incepe sa banezi si din moderatori,ca si ei is in aceeasi oala.
User avatar
Chris Duskblade
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 2780
Joined: 18 Jun 2013, 16:46
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost super moderator
Nume anterior: Cristinel.
Utilizator neserios (tepar)
Location: Timișoara
Has thanked: 62 times
Been thanked: 15 times
Contact:

08 Nov 2016, 15:49

CRISZLY wrote:
IsTI37 wrote: 2. Daca o persoana raspunde la un mesaj care contine atac la persoana in loc sa il raporteze moderatorilor pentru stergere va lua ban 3 zile deoarece satisface nevoile psihologice ale sociopatului si atrage mai multi sociopati in aceasta comunitate.
Lol, si daca cel ce citează un atac la persoana vrea doar să amelioreze situatia?
sunt moderatorii pe forum,aveti "report",nu trebuie sa faceti voi posturi aiurea si in prostie
User avatar
cTm # oNe
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2183
Joined: 24 Aug 2007, 08:13
Detinator Steam: Da
CS Status: Error.
Detinator server CS: Nu
SteamID: ctmone
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS
Fost eXtream Mod
Location: Germany
Discord: ctm.ro
Has thanked: 24 times
Been thanked: 41 times

08 Nov 2016, 15:58

Reguli de pe timpul comunismului. Asa forum asa reguli.
ImageImage
User avatar
Stefan
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1868
Joined: 18 Feb 2010, 20:14
Detinator Steam: Da
SteamID: teostefan10
Reputatie: Fost Moderator
Nume anterior: teostefan
0.1/3
Has thanked: 40 times
Been thanked: 28 times

08 Nov 2016, 16:06

cTm # oNe wrote:Reguli de pe timpul comunismului. Asa forum asa reguli.
Asa se separa graul de pleava. Decat sa ai multi useri neghiobi/nesimtiti, mai bine putini si buni.
User avatar
SirFulgeruL
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 741
Joined: 18 Jun 2014, 22:16
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
SteamID: SirFulgeruL
Reputatie: Fost moderator
Fond eXtream: 0
Contact:

08 Nov 2016, 16:28

Iluminatii wrote:
IsTI37 wrote:
zark wrote:Da, este o problema mare. Este un forum de cs, sau cel puțin era cândva, nu un forum de psihologie.
Se vor face multe abuzuri, extrem de multe și nu știu dacă va convine ca în doua zile sa banati jumătate de forum. Nu știu câți din aia se vor întoarce = se duce de tot forumul.
Dacă utilizatorul x nu e deacord cu utilizatorul Y, Y se va simți atacat și va da report = x ia Ban = x își baga sculamentul în el forum și pleacă pe o comunitate normala unde ar lua warn.
Se mai încalcă și legea, fiecare are dreptul legal sa își exprime opinia indiferent dacă le convine altora sau nu. Gândește-te bine ce faci. Poate se găsește vreun nebun de genul meu (prin absurd) care te și reclama pentru încălcarea articolului:
Nu este vorba doar de injurii, acest forum nu este facut ca cineva sa fie tare in gura. Daca nu ii convine cuiva poate sa faca ce vrea pe alt site, nu ne avantajeaza cu nimic membri care nu contribuie ci doar ii ataca sau ii demoralizeaza pe ceilalti utilizatori in fiecare mesaj. Exista critica constructiva si exista "esti prost da-ti foc", de obicei oamenii care folosesc expresiile din a doua categorie sunt sociopati sau mai modern zis trolli si nu isi dau seama ca pe forum sunt oameni reali cu emotii, chiar copii. Trolli se hranesc din raspunsurile pe care le primesc si singura metoda de a-i opri este sa ii ignoram.

Regulile acestea servesc la ignorarea trollilor si la pedepsirea utilizatorilor care ii hranesc, altfel pur si simplu pierdem utilizatorii din cauza trollilor.

@iNdio o tema nu schimba atitudinea oamenilor, care este mult mai importanta. Nu avem nevoie de trafic din partea oamenilor care distrug comunitatea mai mult decat o ajuta.
De aia cand am trimis report i s-a sters persoanei respective postarea, fara sa fie sanctionat cu warn.Daca injuram eu primeam imediat warn...
Cei care nu au fost sanctionati niciodata , primesc un avertisment noi tinem in calcul toate rapoartele , abaterile etc.
La el cel mai probabil a fost prima abatere de aceea post-ul a fost sters , daca tot aceasi persoana mai primeste inca un report pe aceeasi tema sa fi sigur ca va primi warn.
"Ma intreaba toata lumea si nu stiu de ce. Cum de imi permit sa imi fac toate poftele. " - Fratele Salam
User avatar
cTm # oNe
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2183
Joined: 24 Aug 2007, 08:13
Detinator Steam: Da
CS Status: Error.
Detinator server CS: Nu
SteamID: ctmone
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS
Fost eXtream Mod
Location: Germany
Discord: ctm.ro
Has thanked: 24 times
Been thanked: 41 times

08 Nov 2016, 16:39

Stefan wrote:
cTm # oNe wrote:Reguli de pe timpul comunismului. Asa forum asa reguli.
Asa se separa graul de pleava. Decat sa ai multi useri neghiobi/nesimtiti, mai bine putini si buni.
Forumul e acelasi din 2007 de la lansare, daca nu schimbi audienta de pe el degeaba faci tu mii de reguli. :kappa:
ImageImage
User avatar
Andrei.B
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 6479
Joined: 17 Aug 2009, 09:15
Detinator Steam: Da
CS Status: Plecat pe mari si tari
Detinator server CS: Nu detin !
SteamID: andreybci94
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (o luna)
Fost Administrator
Nume anterior : bLack, Andrei,krusc
Contribuitor
Location: ConstanTa
Has thanked: 275 times
Been thanked: 557 times

08 Nov 2016, 16:58

Sunt de acord cu aceste reguli, cu ocazia asta va mai potoliti si voi .

Mereu in suflet culorile ( Roş -Albastru )
Image
ImageImage
User avatar
COLBYLICIOUS
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 8139
Joined: 13 Oct 2012, 09:36
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu mă ocup
SteamID: /id/COLBYLICIOUS
Reputatie: Fost administrator
eXtream Security
Fost Intermediar Steam
Membru Club eXtreamCS (4 luni)
Administratorul anului 2018
Location: Brașov
Discord: @colbylicious
Has thanked: 245 times
Been thanked: 310 times
Contact:

08 Nov 2016, 17:41

Daca nu ati fi exagerat cu atacul la persoana nu se ajungea la asta.
Post Reply

Return to “Forum”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 12 guests