Pareri regulamente noi

Sugestii, pareri si orice altceva in legatura cu forumul !

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

zark
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 840
Joined: 29 Apr 2016, 17:11
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
SteamID: cosmin1512
Reputatie: Fost Manager VEST.eXtream.Ro
Fond eXtream: 0
Has thanked: 33 times
Been thanked: 39 times
Contact:

08 Nov 2016, 18:04

Eu va înțeleg ce vreți, dar nu asa se procedează, e o măsură extrema de a distruge forumul. Motive:
- Se bazează jumătate de forum într-un timp foarte scurt (1 săptămână maxim).
- 80+% din cei banati nu se vor întoarce
- Pe un forum cu 1000 useri și restul banati nu mai cumpără nimeni reclama nici la 3 euro lunar. L-ați întrebat pe laur dacă își dorește asta?
- Nu sunteți la început sa aveți ocazia sa va selectați userii. Cel mai bine e sa rămână cum a fost pana acum, din partea mea banati toți userii ca nu e forumul meu.

Gândiți-vă bine ce faceți, forumul s-a dus tot în jos în ultimul timp, acum se va duce de tot. În loc sa faceți ceva constructiv voi va gândiți cum sa rămâneți fără useri. Succes în distrugerea totala a forumului, ce sa zic..
RoyalServer
User avatar
iKrown
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 325
Joined: 19 Sep 2016, 21:42
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

08 Nov 2016, 18:27

zark wrote:Eu va înțeleg ce vreți, dar nu asa se procedează, e o măsură extrema de a distruge forumul. Motive:
- Se bazează jumătate de forum într-un timp foarte scurt (1 săptămână maxim).
- 80+% din cei banati nu se vor întoarce
- Pe un forum cu 1000 useri și restul banati nu mai cumpără nimeni reclama nici la 3 euro lunar. L-ați întrebat pe laur dacă își dorește asta?
- Nu sunteți la început sa aveți ocazia sa va selectați userii. Cel mai bine e sa rămână cum a fost pana acum, din partea mea banati toți userii ca nu e forumul meu.

Gândiți-vă bine ce faceți, forumul s-a dus tot în jos în ultimul timp, acum se va duce de tot. În loc sa faceți ceva constructiv voi va gândiți cum sa rămâneți fără useri. Succes în distrugerea totala a forumului, ce sa zic..
sunt bune ma aceste reguli, ce ai..

sa banati si teparii

sa dati ban 2 saptamani pentru rankeri si pupincuristi

sa permiteti up si double post doar la membrii club, restul sa primeasca ban 3 zile cand exagereaza cu 'nu exista bump, nu apare butonul de bump"

:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: sa fie bine primite aceste reguli si sa va dea Dumnezeu sanatate si maicuta Domnului impreuna cu el, , ca să nu va lase la greu..
User avatar
blackgate
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1895
Joined: 15 Dec 2012, 13:50
Detinator Steam: Da
SteamID: melissus
Reputatie: retras
Been thanked: 240 times
Contact:

08 Nov 2016, 18:31

iKrown wrote:
zark wrote:Eu va înțeleg ce vreți, dar nu asa se procedează, e o măsură extrema de a distruge forumul. Motive:
- Se bazează jumătate de forum într-un timp foarte scurt (1 săptămână maxim).
- 80+% din cei banati nu se vor întoarce
- Pe un forum cu 1000 useri și restul banati nu mai cumpără nimeni reclama nici la 3 euro lunar. L-ați întrebat pe laur dacă își dorește asta?
- Nu sunteți la început sa aveți ocazia sa va selectați userii. Cel mai bine e sa rămână cum a fost pana acum, din partea mea banati toți userii ca nu e forumul meu.

Gândiți-vă bine ce faceți, forumul s-a dus tot în jos în ultimul timp, acum se va duce de tot. În loc sa faceți ceva constructiv voi va gândiți cum sa rămâneți fără useri. Succes în distrugerea totala a forumului, ce sa zic..
sunt bune ma aceste reguli, ce ai..

sa banati si teparii

sa dati ban 2 saptamani pentru rankeri si pupincuristi

sa permiteti up si double post doar la membrii club, restul sa primeasca ban 3 zile cand exagereaza cu 'nu exista bump, nu apare butonul de bump"

:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: sa fie bine primite aceste reguli si sa va dea Dumnezeu sanatate si maicuta Domnului impreuna cu el, , ca să nu va lase la greu..
constientizezi ca noi doi vom face colectie de ban-uri nu ?
KONTRA LA REGULI
User avatar
iKrown
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 325
Joined: 19 Sep 2016, 21:42
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

08 Nov 2016, 18:46

nu duc lipsa de conturi xD
User avatar
Iluminatii
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1539
Joined: 31 Mar 2014, 02:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS ( o luna )
Has thanked: 13 times
Been thanked: 13 times
Contact:

08 Nov 2016, 18:51

iKrown wrote:nu duc lipsa de conturi xD
Tu iti petreci 24/24 pe forum...csf, n-ai csf...
Copiii cu nevoi speciale nu sunt ciudati sau neobisnuiti. Ei vor ceea ce toata lumea vrea; sa fie acceptati, sa fie iubiti.
User avatar
iKrown
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 325
Joined: 19 Sep 2016, 21:42
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

08 Nov 2016, 18:54

Iluminatii wrote:
iKrown wrote:nu duc lipsa de conturi xD
Tu iti petreci 24/24 pe forum...csf, n-ai csf...
si la munca presupun ca se duce mama ta in locul meu, seems legit... probabil inteligenta ta superioara inca nu s-a gandit ca eu navighez de pe telefon.well done sir, you are the supreme most inteligent gipsy
Last edited by COLBYLICIOUS on 08 Nov 2016, 20:28, edited 1 time in total.
Reason: Ai primit avertisment pentru atac la persoana.
User avatar
Asterix
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 287
Joined: 22 Sep 2016, 18:03
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: BB.WgX.RO
SteamID: lol29h
Fond eXtream: 0
Location: Iasi
Contact:

08 Nov 2016, 20:16

Zark are dreptate.
CS:GO ROMÂNIA#

Promoveaza-ti "afacerea" prin intermediul nostru.

44.200 membrii.

User avatar
mcristian
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1418
Joined: 30 Jul 2012, 20:24
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Has thanked: 240 times
Been thanked: 59 times

09 Nov 2016, 14:49

:white_check_mark: :underage:
Criss7 wrote:comunismul a murit dar spiritu a ramas in tara

Propun ca dupa ora 12 sa nu se mai posteze ci sa se duca la nani sau ban 2 zile!
exy wrote:Semifinalele si finala mica se vor juca maine (23.08).
Finala mica:

Code: Select all

tbd V tbd ora 22:00 bo3
exy wrote:
Specii. wrote:Frumos,in finala mica joaca tbd singur.
tbd = to be decided
Trebuie sa-ti traduc si to be decided ce inseamna ? :thinking:
alexanderrrrr
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1192
Joined: 09 Sep 2015, 23:11
Detinator Steam: Da
CS Status: Fuck cs, let s play HS!
Detinator server CS: Fuck cs
Fond eXtream: 0
Contact:

09 Nov 2016, 14:51

sincer , e o prostie sa aplici principii psihologice de oameni mari pe oameni imaturi cum sunt aici pe forum. Nu va asteptati decat la excluderi in masa :)
Pe de o parte e bine, eu nu suport prostia, si tot ce tine de ea. si comportamentul de țăran , dar sunt obiectiv, si spun ce cred ca este.

EDIT: ikrown are 3 warnuri , datii ban. daca tot respecati regulamentul la sange. si da ikrown mi se .. ca te ofitici tu. oricum ai 3 conturi de pe care sa intri si sa ma injuri dupa.
Last edited by COLBYLICIOUS on 09 Nov 2016, 15:35, edited 1 time in total.
Reason: http://prntscr.com/d533f7 - ești tu așa sigur că nu i-am dat?
User avatar
Carnacior
Membrul anului 2016
Membrul anului 2016
Posts: 1762
Joined: 23 Jun 2013, 14:08
Detinator Steam: Da
CS Status: I eat more pussy than cervical cancer
Detinator server CS: jb.b-zone.ro
SteamID: -
Reputatie: Fost Scripter eXtreamCS
Membrul anului 2016
Membru Club eXtreamCS (1 iul )
Location: Targu Mures
Has thanked: 5 times
Been thanked: 13 times
Contact:

09 Nov 2016, 20:00

Imi pare rau dar regulile subiective au distrus mai toate comunitatile online si retelele de socializare. O mutare foarte proasta din partea ta, multi romani considerandu-se mult mai conservatori si "straight-forward" sa zicem asa, fata de studiile tale facute pe studenti americani idioti.

Nu inteleg cum nu vedeti ca astfel de reguli lasa foarte mult "de interpretat" si ramane la decizia individuala a moderatorilor in loc de un regulament concret.

"Da-te-n pizdⱥ mⱥ-tii" - e evident vulgar si in acelasi timp insulta, rezonabil de cenzurat atat pentru a avita conflictele cat si pentru a proteja userii mai tineri si reputatia site-ului in fata google sau a potentialilor advertiseri.

"Imi doresc sa nu te fi nascut" - nu e vulgar, poate fi considerat atac, dar ramane la decizia staffului. Nu e alb pe negru, e vag, poate ii spun asta unui prieten, poate ca am incercat sa exprim altceva decat ce a inteles cel care-mi va ascunde postul

Ce prezic eu e ca o sa apara mult mai multe plangeri la adresa sfaffului pentru cenzura de genul pur si simplu pentru ca unii vor considiera unele mesaje atac iar altii nu, in functie de interesele fiecaruia cat si relatia cu cel "atacat".



Imi asum avertismentul pentru limbajul vulgar, dar te rog abtine-te din a "ascunde" postul, nu am atacat pe nimeni direct si ti-am dat o parere critica dar impartiala.


revin cu edituri pe masura ce citesc tot topicul
IsTI37 wrote:
zark wrote:Da, este o problema mare. Este un forum de cs, sau cel puțin era cândva, nu un forum de psihologie.
Se vor face multe abuzuri, extrem de multe și nu știu dacă va convine ca în doua zile sa banati jumătate de forum. Nu știu câți din aia se vor întoarce = se duce de tot forumul.
Dacă utilizatorul x nu e deacord cu utilizatorul Y, Y se va simți atacat și va da report = x ia Ban = x își baga sculamentul în el forum și pleacă pe o comunitate normala unde ar lua warn.
Se mai încalcă și legea, fiecare are dreptul legal sa își exprime opinia indiferent dacă le convine altora sau nu. Gândește-te bine ce faci. Poate se găsește vreun nebun de genul meu (prin absurd) care te și reclama pentru încălcarea articolului:
Nu este vorba doar de injurii, acest forum nu este facut ca cineva sa fie tare in gura. Daca nu ii convine cuiva poate sa faca ce vrea pe alt site, nu ne avantajeaza cu nimic membri care nu contribuie ci doar ii ataca sau ii demoralizeaza pe ceilalti utilizatori in fiecare mesaj. Exista critica constructiva si exista "esti prost da-ti foc", de obicei oamenii care folosesc expresiile din a doua categorie sunt sociopati sau mai modern zis trolli si nu isi dau seama ca pe forum sunt oameni reali cu emotii, chiar copii. Trolli se hranesc din raspunsurile pe care le primesc si singura metoda de a-i opri este sa ii ignoram.

Regulile acestea servesc la ignorarea trollilor si la pedepsirea utilizatorilor care ii hranesc, altfel pur si simplu pierdem utilizatorii din cauza trollilor.
Indiferent care a fost scopul forumului sau intentia ta sau a lui laur, adevarul este ca 99% din useri sunt aici pentru doua motive: anunturi si divertisment. Pot sa spun sincer ca eu sunt in mare parte prezent pentru a doua parte, e un fel de facebook dar cu un anumit nivel de anonimitate si mai mult fixat pe tema CS, sau cel putin a mediului on-line. Vin aici sa vad copiii retardati care se cearta pe la security, vin aici sa mai arunc un ochi pe anunturi, rareori ma mentioneaza cineva intr-un anunt si sunt cautat pentru vreun job, si cateodata mai gasesc un subiect interesant de discutat la discutii. Atat. Nu ma intereseaza partea de CS, comunitatea e praf, nu ma intereseaza resursele oferite pentru ca sunt toate invechite, fara suport, si in mare parte stricate sau prost facute. N-am nici un motiv sa vin aici pentru asa ceva daca am alternative de 100 de ori mai bune cum ar fi Alliedmodders. Intreaba orice owner cu un server "de top" si-ti va spune acelasi lucru.

Andrei.B wrote:Sunt de acord cu aceste reguli, cu ocazia asta va mai potoliti si voi .
COLBYLICIOUS wrote:Daca nu ati fi exagerat cu atacul la persoana nu se ajungea la asta.
Aveti amandoi o atitudine foarte gresita asupra situatiei, dar nu ma mira, motivul pentru care forumul e asa cum e e in proportie de 99% din vina staffului. Si e vina staffului in mare parte pentru ca dati vina pe utilizatori.

Ce ar trebui sa intelegeti voi e ca, voi, ca si staff, sunteti angajati, iar noi, ca si useri, suntem clienti.
Ca si business n-ai nici o sansa cand ajungi sa ii spui clientului "ba nu, ca eu am dreptate" sau "e vina ta ca-mi merge prost". O sa intelegeti treaba asta pe masura ce va maturizati si strangeti mai multa experienta in "lumea reala". Pana atunci, eu nu dau vina pe voi, dau vina pe cine v-a dat functia respectiva, pentru ca nu si-a ales bine stafful. E probabil ca nici acea persoana nu e destul de calificata sa inteleaga cat de adanc se inradacineaza comportamentul utilizatorilor in actiunile si deciziile administratorilor/moderatorilor.







O chestie am mai vrut sa mentionez
Te invit pe tine cat si pe cine mai e de acord cu aceste reguli sa arunce o privire pe forumul meu (hint: xx.x-xxxx.xx/forum) unde nu exista nici un fel de restrictie asupra limbajului. De fapt asta e motivul pentru ca mi-am facut propriul forum si n-am ramas pe forumul B-Zone unde restrictiile pe limbaj sunt de 3 ori mai severe ca aici. Vorbim de suspend o saptamana pentru un "prost".

Ce am observat eu e ca atunci cand doua persoane au ceva de impartit, isi spun deschis si liber ce au de zis, dupa care se calmeaza si uita. Ce se intampla in schimb pe forumurile cenzurate: dusmanie, sentimente ascunse si pastrate, in stil feminin. Prefer sa-i las sa-si sara la gat si sa termine rapid in loc sa existe tensiune constanta si sa si agravez situatia luand partea cuiva, ceea ce se intampla de cele mai multe ori cand aplici sanctiuni.
Ai nevoie de o protectie pentru server? R4GE Server Guard
Cel mai avansat si folosit plugin de protectie romanesc public! Nu ma crezi? VERIFICA


http://www.facebook.com/xyz.aron
Follow me for random bullshit and possibly interesting updates
Skype @ xyz_aron


Image
alexanderrrrr
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1192
Joined: 09 Sep 2015, 23:11
Detinator Steam: Da
CS Status: Fuck cs, let s play HS!
Detinator server CS: Fuck cs
Fond eXtream: 0
Contact:

09 Nov 2016, 21:07

bravo carnacior, ai expus ce trebuie. parerile sunt impartite, dar eu sunt de aceeasi parere cu tine.
User avatar
Mutex
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 4726
Joined: 24 Mar 2011, 22:32
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Location: Bucuresti
Discord: mutex21
Has thanked: 108 times
Been thanked: 167 times
Contact:

09 Nov 2016, 23:02

Carnacior wrote: O chestie am mai vrut sa mentionez
Te invit pe tine cat si pe cine mai e de acord cu aceste reguli sa arunce o privire pe forumul meu (hint: xx.x-xxxx.xx/forum) unde nu exista nici un fel de restrictie asupra limbajului. De fapt asta e motivul pentru ca mi-am facut propriul forum si n-am ramas pe forumul B-Zone unde restrictiile pe limbaj sunt de 3 ori mai severe ca aici. Vorbim de suspend o saptamana pentru un "prost".
Consider ca orice membru care vorbeste urat, mai exact nu respecta un anumit utilizator si incepe sa faca misto de el sau tot felul de banalitati nu are ce sa caute pe acest forum.

Problema e ca exista foarte multi utilizatori care inca nu au descoperit cum sa foloseasca corect internetul, ei doar tasteaza un anumit keyword sau mai multe, insa nu stiu ca exista functia site:, ghilimelele samd. Pe acest motiv se creeaza cele mai multe certuri. In forumul "Discutii generale" poti posta absolut orice care sa nu incalce regulamentul, insa multi nu au realizat acest lucru si din nou se face misto cand vad un thread din categoria dragoste si sex (exemplu).

Regulile sunt ok, insa fac pariu ca multi nu vor stii cand sa aplice regulile.
Post Reply

Return to “Forum”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 12 guests