Pareri regulamente noi

Sugestii, pareri si orice altceva in legatura cu forumul !

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
IsTI37
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10987
Joined: 10 Apr 2007, 15:02
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost SysAdmin
Fost Fondator GTA5 (CVL)
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 28 times
Been thanked: 776 times

07 Nov 2016, 21:48

Zilele acestea am citit cateva articole legate de psihologie si as dori sa actualizez regulile forumului cu urmatoarele reguli :

1. Orice atac la persoana neconstructiv se va pedepsi cu ban 3 zile si ascunderea raspunsului.
2. Daca o persoana raspunde la un mesaj care contine atac la persoana in loc sa il raporteze moderatorilor pentru stergere va lua ban 3 zile deoarece satisface nevoile psihologice ale sociopatului si atrage mai multi sociopati in aceasta comunitate.
3. Daca o persoana continua sa creeze conturi noi moderatorii au dreptul sa ascunda toate mesajele sale pe perioada banului.

Vom introduce si functia de soft delete sau down vote pentru moderatori pentru a nu se comite abuzuri.
Regulile acestea au la baza ignorarea totala pe forum a persoanelor care nu contribuie si au influente toxice asupra celorlalti utilizatori.

Aveti ceva argumente impotriva acestor trei reguli ?
Last edited by IsTI37 on 09 Nov 2016, 21:44, edited 3 times in total.
Reason: Am inlocuit stergere cu ascundere si am inlocuit atac la persoana cu atac la persoana neconstructiv.
RoyalServer
User avatar
FizZle
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1622
Joined: 17 Jan 2015, 19:33
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: da
SteamID: berserknorse
Fond eXtream: 0
Location: Iasi
Has thanked: 21 times
Been thanked: 26 times
Contact:

07 Nov 2016, 22:06

Pe langa cateva din vechiul regulament astea-s mai normale .
CIUBO. /snowyworld/
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2076
Joined: 02 Jul 2013, 18:17
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Fost Moderator ajutator
Fost Intermediar
Location: Basel
Has thanked: 40 times
Been thanked: 86 times

07 Nov 2016, 22:11

Super, actualizeaza regulamentul cat mai repede :))
Criss7
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 67
Joined: 29 Oct 2016, 20:46
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

07 Nov 2016, 22:22

comunismul a murit dar spiritu a ramas in tara

Propun ca dupa ora 12 sa nu se mai posteze ci sa se duca la nani sau ban 2 zile!
zark
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 840
Joined: 29 Apr 2016, 17:11
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
SteamID: cosmin1512
Reputatie: Fost Manager VEST.eXtream.Ro
Fond eXtream: 0
Has thanked: 33 times
Been thanked: 39 times
Contact:

07 Nov 2016, 22:32

Da, este o problema mare. Este un forum de cs, sau cel puțin era cândva, nu un forum de psihologie.
Se vor face multe abuzuri, extrem de multe și nu știu dacă va convine ca în doua zile sa banati jumătate de forum. Nu știu câți din aia se vor întoarce = se duce de tot forumul.
Dacă utilizatorul x nu e deacord cu utilizatorul Y, Y se va simți atacat și va da report = x ia Ban = x își baga sculamentul în el forum și pleacă pe o comunitate normala unde ar lua warn.
Se mai încalcă și legea, fiecare are dreptul legal sa își exprime opinia indiferent dacă le convine altora sau nu. Gândește-te bine ce faci. Poate se găsește vreun nebun de genul meu (prin absurd) care te și reclama pentru încălcarea articolului:

ARTICOLUL 30

Libertatea de exprimare

(1) Libertatea de exprimare a gândurilor, a opiniilor sau a credinţelor şi libertatea creaţiilor de orice fel, prin viu grai, prin scris, prin imagini, prin sunete sau prin alte mijloace de comunicare în public, sunt inviolabile.
(2) Cenzura de orice fel este interzisă.

Ar mai fi și:

(6) Libertatea de exprimare nu poate prejudicia demnitatea, onoarea, viaţa particulară a persoanei şi nici dreptul la propria imagine.

Adică, dacă eu ii spun ce fac deseară cu mama lui cuiva, el se considera înjurat, dar e legal și am tot dreptul. Legal, nu aveți dreptul sa faceți asa ceva. Ați putea totuși face asa ceva fofilandu-va pe lângă lege dacă totul ar fi privat și înregistrarea s-ar face pe baza de invitație, dar și asa sunt informatori.
Deci succes :)
Last edited by zark on 07 Nov 2016, 23:13, edited 2 times in total.
INSqs.
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3043
Joined: 17 Feb 2013, 23:23
Detinator Steam: Da
SteamID: insqs10
Reputatie: Fost moderator
Nume anterior: Copilu.exe
Membru Club eXtreamCS (4 luni)
Location: Targu-Mures
Has thanked: 11 times
Been thanked: 5 times

07 Nov 2016, 22:37

E bun. Dai actualizare.
dragos19471
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 87
Joined: 03 Sep 2016, 14:49
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Fond eXtream: 0
Contact:

07 Nov 2016, 23:25

Are dreptate zark.
User avatar
Fantasy1
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 4836
Joined: 05 Jul 2012, 01:26
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (1 Mar)
Utilizator neserios (TEPAR!)
Has thanked: 278 times
Been thanked: 217 times
Contact:

08 Nov 2016, 00:05

Sti ce este pacat?

Ca nimeni nu prea citeste acest regulament!
CLICK AICI pentru FORUM
- Un Forum Care Nu Poate Fi Spart -
- Un Forum Care Nu Modifica Topicurile Cu Tepari -
- Vrei Indexare In Google? Posteaza Tzeparii La Noi -

- Daca ai nevoie sa te ajut cu un addons/plugin etc se plateste, nu ajut cu nimic pe GRATIS -
User avatar
ionutFTW
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 420
Joined: 28 Oct 2016, 00:46
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Has thanked: 3 times
Been thanked: 12 times

08 Nov 2016, 00:09

Deci 70% ban 3 zile :))
Este bine daca se aplica aceste reguli
User avatar
iNdio
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1512
Joined: 28 Jan 2015, 17:42
Detinator Steam: Da
SteamID: iNdioPGL
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (6 luni)
Castigator Membru Club eXtream @ Ganduri de sub dus (25 OCT - 25 FEB)
Fond eXtream: 0
Been thanked: 3 times

08 Nov 2016, 02:47

Eu modificam tema si dadeam mai des pe la idei/propuneri, in loc sa-mi pierd timpul cu asa regulament. Ii dai azi ban, ii mai dai unul vineri si ala nu-ti mai intra pe forum...
Sa vezi ce scade de acum activitatea la "Discutii libere", singura categorie care te mai "atrage", pana si aia o vandalizati. :pogchamp:
Where Cs had no value, amxx, sometimes, had its price...
steam | Afiseaza codul
Image
Image
User avatar
IsTI37
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10987
Joined: 10 Apr 2007, 15:02
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost SysAdmin
Fost Fondator GTA5 (CVL)
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 28 times
Been thanked: 776 times

08 Nov 2016, 03:39

zark wrote:Da, este o problema mare. Este un forum de cs, sau cel puțin era cândva, nu un forum de psihologie.
Se vor face multe abuzuri, extrem de multe și nu știu dacă va convine ca în doua zile sa banati jumătate de forum. Nu știu câți din aia se vor întoarce = se duce de tot forumul.
Dacă utilizatorul x nu e deacord cu utilizatorul Y, Y se va simți atacat și va da report = x ia Ban = x își baga sculamentul în el forum și pleacă pe o comunitate normala unde ar lua warn.
Se mai încalcă și legea, fiecare are dreptul legal sa își exprime opinia indiferent dacă le convine altora sau nu. Gândește-te bine ce faci. Poate se găsește vreun nebun de genul meu (prin absurd) care te și reclama pentru încălcarea articolului:
Nu este vorba doar de injurii, acest forum nu este facut ca cineva sa fie tare in gura. Daca nu ii convine cuiva poate sa faca ce vrea pe alt site, nu ne avantajeaza cu nimic membri care nu contribuie ci doar ii ataca sau ii demoralizeaza pe ceilalti utilizatori in fiecare mesaj. Exista critica constructiva si exista "esti prost da-ti foc", de obicei oamenii care folosesc expresiile din a doua categorie sunt sociopati sau mai modern zis trolli si nu isi dau seama ca pe forum sunt oameni reali cu emotii, chiar copii. Trolli se hranesc din raspunsurile pe care le primesc si singura metoda de a-i opri este sa ii ignoram.

Regulile acestea servesc la ignorarea trollilor si la pedepsirea utilizatorilor care ii hranesc, altfel pur si simplu pierdem utilizatorii din cauza trollilor.

@iNdio o tema nu schimba atitudinea oamenilor, care este mult mai importanta. Nu avem nevoie de trafic din partea oamenilor care distrug comunitatea mai mult decat o ajuta.
CRISZLY
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 4045
Joined: 14 May 2014, 17:49
Detinator Steam: Da
Reputatie: Nume anterior: Itsirc
Castigator Membru Club eXtream @ Ganduri de sub dus (25 OCT - 25 FEB)
Been thanked: 69 times

08 Nov 2016, 06:13

IsTI37 wrote: 2. Daca o persoana raspunde la un mesaj care contine atac la persoana in loc sa il raporteze moderatorilor pentru stergere va lua ban 3 zile deoarece satisface nevoile psihologice ale sociopatului si atrage mai multi sociopati in aceasta comunitate.
Lol, si daca cel ce citează un atac la persoana vrea doar să amelioreze situatia?
Post Reply

Return to “Forum”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 20 guests