Sugestii / idei noi pentru forum

Sugestii, pareri si orice altceva in legatura cu forumul !

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
ARTUR.HAZ
Administrator
Administrator
Posts: 7652
Joined: 04 Oct 2013, 14:32
Detinator Steam: Da
Reputatie: Administrator
Has thanked: 146 times
Been thanked: 123 times
Contact:

22 Apr 2020, 07:29

Madross wrote:
22 Apr 2020, 07:24
The Kalu - nu sa încercat ca sa se vadă dacă e folositor , eu cred ca o încercare va rezolva tot .
HecaTe - sunt sute de forumuri care au 10/20k membri și sunt 4-5 designeri , crezi ca sunt salariați cumva ? :)).
Nu e vorba de salariați, dar vezi tu, nimic nu prea mai e gratis in ziua de azi. Și iar noi, dacă am recruta designeri, am avea nevoie de oameni care sa știe modifica o tema, etc. Nu o sa ne apucam sa recrutam designeri sa înceapă sa facă avatare și bannere. Cum se fac pe asa zisele comunități unde vrei sa Bati tu, ca practic doar asta fac designerii in alta parte.
Era un grad de Echipa Extream parca, acolo erau designerii și programatorii
The Kalu
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 13699
Joined: 09 Oct 2010, 12:39
Detinator Steam: Da
CS Status: In grajd!
SteamID: kalulord
Reputatie: Fost Administrator
Fost membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior: Terra
Location: Romania, Ploiesti
Has thanked: 328 times
Been thanked: 643 times
Contact:

22 Apr 2020, 09:22

Madross wrote:
22 Apr 2020, 07:24
The Kalu - nu sa încercat ca sa se vadă dacă e folositor , eu cred ca o încercare va rezolva tot .
HecaTe - sunt sute de forumuri care au 10/20k membri și sunt 4-5 designeri , crezi ca sunt salariați cumva ? :)).
Designer nu inseamna sa faca doar avatare si bannere.
Image
User avatar
splaty
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 66
Joined: 12 Oct 2017, 14:10
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times
Contact:

22 Apr 2020, 11:15

Radu eXtream wrote:
21 Apr 2020, 23:52
splaty wrote:
04 Apr 2020, 01:15
The Kalu wrote:
03 Apr 2020, 21:44


te iubesc :kiss_smiley:
) ( hugg
deci se accepta??
am niste mesaje care il claseaza direct pe 1 si pentru urmatorul an 😂
Probabil te vei supăra, dar nu.
:(

cum pot sa intru si eu in posesia contului vechi? stiu adresa de mail, dar nu mai am acces la ea...
user/SPLAT/
User avatar
Madross
Moderator
Moderator
Posts: 3839
Joined: 06 Dec 2011, 21:31
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: CS.eXtreamCS.com
SteamID: madross6
Reputatie: Moderator
Fost Membru Club eXtreamCS (4 luni)
Location: France
Has thanked: 314 times
Been thanked: 146 times
Contact:

22 Apr 2020, 11:28

The Kalu wrote:
22 Apr 2020, 09:22
Madross wrote:
22 Apr 2020, 07:24
The Kalu - nu sa încercat ca sa se vadă dacă e folositor , eu cred ca o încercare va rezolva tot .
HecaTe - sunt sute de forumuri care au 10/20k membri și sunt 4-5 designeri , crezi ca sunt salariați cumva ? :)).
Designer nu inseamna sa faca doar avatare si bannere.
Dar ce înseamnă pentru tine designeri ? Pe un forum de counter strike ? Sa îți facă proiecte la casa ?😂
On- a fost doar o sugestie , după părerea mea nu va afect la nimic , din contra se va mari activitatea la secțiunea web-design .
www.madross.ro
REGULI GENERALE : Afișează regulile forumului
1. Utilizati corect limba romana (folositi cuvinte intregi, virgula, punctul si cratima). NU FOLOSITI limbaj de chat!
2. Raspundeti concret! Fara offtopic, fara mesaje scurte, inutile sau deja postate!
* offtopic = reprezinta devierea de la subiectul care se discuta
3. Folosirea cuvintelor sau inregistrarea cu nume obscene/jignitoare duce la restrictionarea accesului, stergerea contului, etc.
4. Este interzis orice atac la persoana. Discutati ideea, nu persoana !
5. Restrictii reclame :
a) Reclama este permisa in subiecte atat timp cat ele au legatura cu idea care se discuta.
b) In semnatura este permisa o singura reclama SIMPLA de tip TEXT cu dimensiunea fontului setat pe NORMAL
c) Reclama nu este permisa in campurile personale gen: Locatie, CS Status.
d) Nu aveti voie sa deschideti topicuri cu referire exacta la un site in scopul obtinerii de vizite, se considera reclama !
6. Nu folositi imagini in semnatura mai mari decat 500x120. Puteti folosi mai multe imagini care, toate sa nu depaseasca marimea impusa !
7. Folositi CAUTAREA si apoi intrebati pentru ceva daca nu exista pe forum! Numele topicurilor create trebuie sa reflecte continutul subiectului pe care se discuta. Nu vor fi permise topicuri de genul: help, ajutor pls, cum fac, etc
8. Este permisa continuarea unei discutii vechi de pe forum, chiar daca aceasta a fost deschisa cu cativa ani in urma. NU se permite insa dublu-post, triplu-post sau UP-uri.
* dublu-post / triplu - post = adaugarea unor mesaje unul dupa altul intr-o discutie a forumului de catre aceeasi persoana
* UP = adaugarea unor mesaje unul dupa altul cu scopul de a scoate in evidenta discutia respectiva
9. Orice fel de continut cu caracter erotic va fi sters, iar daca este necesar se vor aplica avertismente.
10. Nu este permisa promovarea firmelor de hosting in afara de http://www.eXtreamHost.com , fie ca este vorba de o reclama directa sau indirecta.
11. Nu este permisa postarea de continut ilegal: warez, carding (bine cunoscutele "metode" de furat domenii etc.) si alte practici "neortodoxe", se vor aplica avertismente sau ban, dupa caz si antecedente.

SANCTIONAM DRASTIC INCALCAREA ACESTOR REGULI SI ORICE ABUZ !


WARNINGS/Avertismente
3 Avertismente = BAN pe forum pentru o anumita perioada de timp, in functie de gravitatea regulilor incalcate!
1 Avertisment = 15 de zile

Mesaje private
Abuzul in orice fel de folosirea mesajelor private va duce la sanctionare. In concluzie, vi se va lua dreptul de a mai trimite mesaje.
Reclamatiile cat si penalizarile se regasesc aici: discutii-forum/reclamatii-mesaje-private-t335539.html

Suplimentar
1. In semnatura nu sunt permise linkuri catre jocuri (site-uri) gen bitefight, monstergame, etc.
2. La profilul Detinator server CS se permite reclama catre un server de Counter-Strike.
3. Orice insulta adusa asupra unui administrator se penalizeaza cu ban permanent. Orice insulta adusa asupra unui moderator se penalizeaza (in functie de gravitatea situatiei) de la avertisment pana la ban permanent.
4. Nu se permite ridicarea subiectelor cu mesaje gen "UP!" unul dupa altul, indiferent de timpul dintre raspunsuri.


Atentionari
1. Nu se permite schimbarea numelui pe forum
2. Nu aveti voie cu mai mult de 1 cont / persoana (vi se sterg toate mesajele si contul de utilizator de pe forum drept penalizare) - cei care abuzeaza si isi fac mai multe conturi, risca sa primeasca ban permanent

 

HecaTe
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3292
Joined: 16 Aug 2014, 08:53
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
SteamID: hecate_2k
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fond eXtream: 0
Location: Medias/Alba Iulia
Has thanked: 74 times
Been thanked: 40 times
Contact:

22 Apr 2020, 11:48

Madross wrote:
22 Apr 2020, 11:28
The Kalu wrote:
22 Apr 2020, 09:22
Madross wrote:
22 Apr 2020, 07:24
The Kalu - nu sa încercat ca sa se vadă dacă e folositor , eu cred ca o încercare va rezolva tot .
HecaTe - sunt sute de forumuri care au 10/20k membri și sunt 4-5 designeri , crezi ca sunt salariați cumva ? :)).
Designer nu inseamna sa faca doar avatare si bannere.
Dar ce înseamnă pentru tine designeri ? Pe un forum de counter strike ? Sa îți facă proiecte la casa ?😂
On- a fost doar o sugestie , după părerea mea nu va afect la nimic , din contra se va mari activitatea la secțiunea web-design .
Madross, s-a incercat deja acum cateva luni, la insistenta mea. Am pus anunt de recrutare designeri, parca s-a pus si global daca imi amintesc bine, s-a facut sectiunea design, a fost activitate 0, nici o cerere nimic, 0 interes.
Mai nou si internet banking are liber de 1 decembrie :kappa: :kappa:
Image
User avatar
Radu eXtream
eXtream Mod
eXtream Mod
Posts: 1768
Joined: 12 Sep 2014, 20:32
Detinator Steam: Da
SteamID: /id/raducu7
Reputatie: eXtream Mod
Fost Membru Club eXtreamCS (22 luni)
Fond eXtream: 0
Location: Iași
Discord: RaduSerifu
Has thanked: 39 times
Been thanked: 11 times
Contact:

22 Apr 2020, 13:05

Madross wrote:
22 Apr 2020, 00:01
Sugestia mea ar fi sa se adauge rankul de - Designer pe forum, și sa se deschidă o secțiune cu cereri / provocări/ concursuri design, ar mai distractiv cred. Strict părerea mea .

Edit- știu ca este categoria web-design dar cred ca este prea multă amestecătură de topicuri .
Chiar încercase și hecate ceva de genul din ce îmi aduc aminte, dar dacă nu a fost făcut de la început ceva legat de zona spusă de tine, nu o putem face acum pentru că toată lumea știe că nu avem așa ceva pe forum.
Image
| | | | | |
User avatar
ZeT^
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3447
Joined: 10 Oct 2012, 19:56
Detinator Steam: Da
CS Status: Bun
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Location: Sibiu
Has thanked: 192 times
Been thanked: 162 times
Contact:

08 Jun 2020, 12:07

Zilnic apar cereri, nu doar de cs, ci generale. Nu v-ati saturat sa mutati topicurile la cos pentru ca exista toppic special?

Cine dracu se uita in topicul ala? Faceti oameni buni un subforum pentru Cereri/Ajutor.

discutii-generale/nevoie-scripter-admin ... 35720.html
User avatar
Wacob
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 24
Joined: 09 May 2021, 14:00
Detinator Steam: Da
CS Status: 500.000 ONLY HUMANS 2025-2035
Detinator server CS: Da
Fond eXtream: 0
Has thanked: 1 time

06 Jul 2021, 12:38

@Administrators
Propun sa se scoata de la Profiles

Code: Select all

Google+
ICQ:
Yahoo Messenger:
AOL:
Skype:
Deoarce sunt vechi si nici drrq nu le foloseste mai bine adaugati discord , telegram , whatsapp, steam se mai ocupa cineva de actualizarile forumului sau rip?

Image
User avatar
Mădălin
Administrator
Administrator
Posts: 5293
Joined: 06 Mar 2013, 21:40
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Administrator
Fost manager cs.extream.ro
Web designer
Administratorul anului 2023
Has thanked: 45 times
Been thanked: 310 times
Contact:

06 Jul 2021, 19:25

Wacob wrote:
06 Jul 2021, 12:38
@Administrators
Propun sa se scoata de la Profiles

Code: Select all

Google+
ICQ:
Yahoo Messenger:
AOL:
Skype:
Deoarce sunt vechi si nici drrq nu le foloseste mai bine adaugati discord , telegram , whatsapp, steam se mai ocupa cineva de actualizarile forumului sau rip?
| Afiseaza codul
Image
Am dezactivat unele dintre ele si adaugat discord.
User avatar
zarzanel
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 24
Joined: 04 Jun 2023, 15:56
Detinator Steam: Da
SteamID: privat
Fond eXtream: 0
Location: Marte
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

14 Jun 2023, 20:26

Sa rezolvati bugurile la video si img ca nu mai merg si nu apar imagini :)
si cand pui video nu apare de pe YouTube
Proiecte addonsuri Free in Curand

Addonsuri CS16 Edition by zarzanel
* Comming Soon
Addons CSO Zombie = 4 August 2023
Addons ZM62 CSBD = 11 August 2023
Addons DRINDUNGI 2017 = 18 August 2023
Addons ZMOUTSTANDING+WEB+TUTORIAL = 25 August 2023
User avatar
levin
Scripter eXtreamCS
Scripter eXtreamCS
Posts: 3844
Joined: 24 Aug 2011, 12:24
Detinator Steam: Da
CS Status:
Detinator server CS: ☯∴
SteamID: riseofevo
Reputatie: Scripter eXtreamCS
Nume anterior: Adryyy
Location: ҳ̸Ҳ̸ҳ
Discord: devilclass
Has thanked: 36 times
Been thanked: 594 times
Contact:

15 Jun 2023, 18:26

să fixați și blocarea textului din bb code ul code care iese in div ul de la post
z-index mai mare pentru pop-up uri pentru că se văd sub titlurile de la categori
și legat de bb code ul pentru sursa nu mi se pare eficient la postare de coduri ale unor limbaje de programare pentru că citește și alte coduri bb înăuntru(parcă și emoticane)
Pentru ajutor, faceți cerere bine detaliată, completând și respectând modelul corespunzător.
Nu-mi mai dați cereri doar pentru a mă avea în lista de prieteni.
Dacă te ajut, și mă ignori/etc > te adaug în „foe”.
Aveți grijă la cei ce încearcă să mă copieze sau să dea drept mine..Puteți lua legătura cu mine prin STEAM dacă aveți o problemă/nelămurire în acest caz! Cont de forum am doar aici.
În cazul în care utilizați ceva din ce am postat(ex: aici), e bine să fiți la curent cu modificările aduse și de aici, iar dacă sunt ceva probleme nu ezitați să luați legătura cu mine. Actualizarea unor coduri nu se vor afișa public, doar dacă se găsește ceva critic/urgent de remediat, unele fiind coduri vechi iar unele refăcute chiar recent dar private.
* Nume pe cs1.6: eVoLuTiOn \ Nume vechi: eVo
* Atelierul meu - post2819572.html#p2819572 (închis, click link ca să vedeți de ce)
User avatar
Mădălin
Administrator
Administrator
Posts: 5293
Joined: 06 Mar 2013, 21:40
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Administrator
Fost manager cs.extream.ro
Web designer
Administratorul anului 2023
Has thanked: 45 times
Been thanked: 310 times
Contact:

23 Sep 2023, 09:40

levin wrote:
15 Jun 2023, 18:26
să fixați și blocarea textului din bb code ul code care iese in div ul de la post
z-index mai mare pentru pop-up uri pentru că se văd sub titlurile de la categori
și legat de bb code ul pentru sursa nu mi se pare eficient la postare de coduri ale unor limbaje de programare pentru că citește și alte coduri bb înăuntru(parcă și emoticane)
Pe ce tema anume? Daca imi poti arata unde anume ar fi okay.
Post Reply

Return to “Forum”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 12 guests