Acu ce mai are ?

Categoria unde se postează orice altceva ce nu își are locul în celelalte categorii despre Counter-Strike: Global Offensive.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori, Echipa eXtreamCS.com

Post Reply
User avatar
tre3fla
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 5317
Joined: 27 May 2012, 11:15
Detinator Steam: Da
CS Status: Allah Akbar !
Detinator server CS: Nu
SteamID: /id/tre3fla_xxx
Has thanked: 14 times
Been thanked: 129 times

08 Jun 2017, 01:44

Lasand la o parte faptul ca se misca infect, am ping 200 pe orice server de la valve iar daca pun mm_dedicated_maxping mai mic de 200 nu gaseste server, acum se comporta si ciudat. De exemplu le vad rankurile la astia in scoretab, dar nu sunt rankurile lor reale, sunt fake. De exemplu daca sunt nova 1 imi apare in scoretab la unii ca sunt si ei nova 1, ca si mine. Practic imi copiaza rankul meu si il pune si la altii in scoretab. De multe ori nici nu apare unde trebuie sa fie iconita de rank, apare random prin scoretab pe acolo.

Nu am jucat cu nimeni de la prieteni.
Nu am jucat cu lobby-uri d-alea nearby, nimic. Am intrat singur si mi-a bagat d-astia random. Se intampla uneori sa dispara tinta vreo 2-3 secunde si isi revine, la awp uneori nu vad liniile alea de la scope, si nu ma misc, stau pe loc. S-a buguit in ultimu hal acuma.

Cand trag se comporta ciudat, imi tremura tinta, stanga dreapta, sus jos, ca la cod, dar nu asa tare. Am tinta statica, nu se mareste deloc, deci nu e de la aia.

Care ai idee de vreun fix ?
RoyalServer
User avatar
Divin123
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 620
Joined: 06 Jan 2012, 22:42
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Detinator server CS: arena.wtfcs.com
Has thanked: 42 times
Been thanked: 2 times
Contact:

08 Jun 2017, 18:38

Reinstall? Mie nu imi face asa si n-am cine stie ce calculator. Am ping ~20 si fps ~100
Arena.WtfCs.CoM
User avatar
Armin1
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 332
Joined: 09 Oct 2012, 19:56
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: FORMER
SteamID: STEAM_0:0:66823412
Location: Romania, Bucharest
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

09 Jun 2017, 22:15

Fiecare cu bugu' lui :)) Eu de exemplu am wall-cheat integrat in drivere amd =)) Cu putin noroc am sansa sa vad niste linii iesind din pereti si alea practic ies din capul jucatoriilor :)) Sau dispar unele usi, sau pereti, ma faceau aia hacker =)) Ce puteam sa le spun?? :)) Buguri vizuale.. =)) Cu tinta si mie mi s-a intamplat rar.. eu mi-am integrat o comanda in autoexecul meu:

// +-+-+-+-
// |F|i|x|e|r|
// +-+-+-+-
alias fixer "ai_clear_bad_links; clear_anim_cache; clear_bombs; clear_debug_overlays; cl_clearhinthistory; cl_soundemitter_flush; cl_soundemitter_reload; cl_reload_hud; fs_clear_open_duplicate_times; fs_fios_flush_cache; hud_reloadscheme; r_cleardecals; r_flushlod; scene_flush; snd_async_flush; snd_updateaudiocache; soundscape_flush; ui_reloadscheme; record fixer; stop; playvol error 0.5; clear; exec autoexec.cfg"

PS: Daca vrei incearca sa adaugi pe langa alea de sus si "mat_setvideomode 1280 720 1; mat_setvideomode 1280 720 0" in codul de sus daca mai doresti (Dar posibil sa-ti dea crash.. schimbi tu res. cu a ta.. gen seteaza rezolutia si o aduce inapoi.. si asa isi da refresh UI-ul..)
+ bind "p" "fixer"

Asta poate te ajuta cu cateva buguri. Mult noroc xD
User avatar
tre3fla
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 5317
Joined: 27 May 2012, 11:15
Detinator Steam: Da
CS Status: Allah Akbar !
Detinator server CS: Nu
SteamID: /id/tre3fla_xxx
Has thanked: 14 times
Been thanked: 129 times

09 Jun 2017, 23:08

I-am dat uninstall. Mi s-a luat de atatea buguri infecte, m-am saturat de lag si mai ales m-am saturat de codati. Mie imi baga doua maimute care nu stiu sa tina arma in mana in DMG, au 1 frag in 16 runde si la aia le baga 3 codati care joaca doar pistol si dau ace dupa ace. Nu va recomand sa dati un ban pe cacatu asta de joc. Daca vrei buguri, codati, crash-uri, cooldown-uri luate din cauza la buguri si tot felul de mizerii atunci joaca-te csgo.
User avatar
A k c 3 n 7
Super moderator
Super moderator
Posts: 5138
Joined: 25 Aug 2014, 21:31
Detinator Steam: Da
CS Status: who dares wins
SteamID: Jandarmeria
Reputatie: Super moderator
Moderatorul anului 2023
Fost Membru Club eXtreamCS ( o luna )
Fost eXtream Mod
Fost Intermediar
Nume anterior: Sorinel
Fond eXtream: 0
Location: Unknown
Discord: remusakcent
Has thanked: 4 times
Been thanked: 46 times

09 Jun 2017, 23:40

tre3fla wrote:I-am dat uninstall. Mi s-a luat de atatea buguri infecte, m-am saturat de lag si mai ales m-am saturat de codati. Mie imi baga doua maimute care nu stiu sa tina arma in mana in DMG, au 1 frag in 16 runde si la aia le baga 3 codati care joaca doar pistol si dau ace dupa ace. Nu va recomand sa dati un ban pe cacatu asta de joc. Daca vrei buguri, codati, crash-uri, cooldown-uri luate din cauza la buguri si tot felul de mizerii atunci joaca-te csgo.
tot 1.6 ma :') :')
User avatar
Ramb00
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 966
Joined: 12 Feb 2014, 17:37
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator ajutator
Nume anterior: Claudiu123
Location: Calarasi
Has thanked: 28 times
Been thanked: 19 times

09 Jun 2017, 23:42

Parca o spui asa sa te aflii in treaba.. Am Mg2, nu am dat de nimeni care "nu stie sa tina arma in mana.." (toti avem meciuri slabe), nu am lag, ping sub 70, fps undeva pe la 150-200 (totul pe low, nu am cine stie ce pc), nu pot sa ma laud cu un internet de calitate, dar nu am lag sau alte chestii, am mm_dedicated_maxping setat pe 60 si gaseste meci in maxim 30 sec, am jucat aproape in fiecare meci cu minim 1-2 rusi/turci (80% erau de treaba), nu dau prea des de copii exorcizati (3/10 meciuri, unii chiar erau linistiti), de curand s-a dat un wave ban destul de mare (am avut 6 la prieteni care au luat vac), am inteles ca s-a adaugat un nou anti-cheat, dar nu este nimic oficial (aici nu stiu daca va avea mare efect asupra codatilor :)), dar macar incearca sa schimbe cate ceva).
Bug-ul ala cu scoreboard-ul este de la noul update pentru operatiune cred (nu inteleg cu ce te deranjeaza).

Click dreapta pe cs go/properties/set launch options.

Code: Select all

-dxlevel 90 -freq 144 -high -noaafonts -nod3d9ex -noforce -noforcemaccel -noforcemparms -noforcemspd -noforcercemspd -noipx -nojoy -nosync -novid -refresh 60 -refreshrate 60 -threads 2 -tickrate 128 +mat_queue_mode 2 +exec autoexec.cfg
Poate te ajuta..
Image
User avatar
tre3fla
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 5317
Joined: 27 May 2012, 11:15
Detinator Steam: Da
CS Status: Allah Akbar !
Detinator server CS: Nu
SteamID: /id/tre3fla_xxx
Has thanked: 14 times
Been thanked: 129 times

10 Jun 2017, 00:31

Stai linistit ca stiu sa storc si ultimul fps din jocu ala, la mine nu FPS-ul e problema, lagul este. Daca pun de exemplu mm_dedicated_maxping 100 pot sa stau si 5 ore si tot nu imi gasea meci. Imi gaseste pe mape pe care nu joc (overpass, alea de operatiune, etc). Nu am chef sa stau sa reinstalez acuma sa iti dau vreo 3-4 demo-uri sa te convingi si tu ce inseamna "jucator care nu stie sa tina arma in mana". Erau mai distrusi decat silverii, mergeau cu tinta in pamant, trageau la 3 metri de aia. Era unu atat de praf incat a dat un incarcator de p90 pe langa unu cu 4 HP si l-a batut ala cu glocku :|

Mai gasesti si pro playeri d-aia care joaca deagle only si nu trec de 5 fraguri la final de meci. nu doar ca nu stiu sa traga cu deagle, nu stiu sa traga cu nimic. Nu stiu dea info, nu stiu in *** si dust2 sa joace.
User avatar
cTm # oNe
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2183
Joined: 24 Aug 2007, 08:13
Detinator Steam: Da
CS Status: Error.
Detinator server CS: Nu
SteamID: ctmone
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS
Fost eXtream Mod
Location: Germany
Discord: ctm.ro
Has thanked: 24 times
Been thanked: 41 times

10 Jun 2017, 12:07

Schimba aragazul!
ImageImage
User avatar
Armin1
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 332
Joined: 09 Oct 2012, 19:56
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: FORMER
SteamID: STEAM_0:0:66823412
Location: Romania, Bucharest
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

10 Jun 2017, 16:53

Man si eu sunt cam in aceasi situatie, diverse buguri (vezi sus).. Nici nu ma complic sa le caut pe net pentru ca nu am vreo sansa la fix.. dar pun pariu ca dupa ce schimb cu un PC nou.. nu o sa mai intampin probleme.. in cazul meu 95% din tot ce se intampla este de la drivere dp mine..

Dar da, dupa mine CS:GO e cel mai bugat joc (fiind vorba de pc/laptopuri cu drivere abandonate/ date expirarii)..

Cat despre jucatori.. nu ai decat sa joci pe un dala gen faceit.. Sa vedem ce optimizari aduce cu source 2.. (daca-l aduce..)
Post Reply

Return to “Diverse”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 2 guests