PGL 2010 - Un nou inceput !

Discutii despre meciurile de Counter-Strike, provocari intre clanuri, cupe, evenimente.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori, Echipa eXtreamCS.com

User avatar
game
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1206
Joined: 28 Aug 2007, 21:43
Detinator Steam: Da
CS Status: Intru mai rar, sa nu obosesc prea rau.
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost organizator Cupa eXtreamCS
Location: pe scaun
Been thanked: 9 times

02 Dec 2009, 21:15

"Dupa cum ati citit pe pgl/forum se intentioneaza ca incepand cu Sezonul 25, care incepe probabil in Martie 2010 sa se permita jucatul SI de acasa. Adica, oricine va putea juca de oriunde - fie sala, fie acasa. Se vor putea forma echipe care au jucatori din mai multe orase.

Anticheatul a fost introdus incepand cu Sezonul 24, si pana acum nu au fost semnalate probleme de functionare. Anticheatul este cel care face posibil acest pas urias pentru PGL - permiterea jucatului din orice locatie.

Regulamentul pentru Sezonul 25 va fi adaptat noilor conditii, cele mai importante fiind:

- se poate juca de la sala sau de acasa
- nu mai exista termenul de rejucare, nu se mai accepta probe de la provider
- fiecare jucator va trebui sa isi inregistreze un SteamID la inscriere . Vor exista reguli suplimentare legate de SteamID, astept si sugestiile voastre aici


Probabil inscrierea va deveni 10 EURO/jucator/sezon, platibila doar prin SMS, pentru a mai evita drumurile la banca si un control exact asupra inscrierilor (adio foi de inscriere falsificate). Nu este o crestere a cotizatie de membru, diferenta o reprezinta comisionul pe care il platim operatorilor de telefonie mobila."

-
Din ce am citit cica si ESWC revine tot in 2010:

Code: Select all

Ieri s-a anuntat oficial reintoarcerea ESWC, unul din cele mai populare competitii internationale de sport electronic. ESWC 2010 se va desfasura in perioada 30 Iunie - 4 Iulie 2010, la DisneyLand Paris. Jocurile oficiale pentru ESWC 2010 sunt:

PC:

Counter-Strike
Counter-Strike fete
Trackmania
Warcraft 3

Console:

Virtual Tennis
FIFA 2010
Need For Speed Shift
Street Fighter 4

Lista nu este cea finala, vor mai fi adaugate cate un joc de PC si un joc de Console.

PGL va organiza calificari pentru ESWC 2010, in perioada urmatoare vom anunta mai multe detalii precum si jocurile la care vom organiza calificari.

Se pare ca si criza din gaming incepe incet incet sa dispara + ca la WCG 2010 vom avea cu siguranta o echipa care sa ne reprezinte iar Romania adera la Federatia Internationala de Sport Electronic . Incet incet crestem si noi.
EDIT: Cica se lucreaza si la un sistem anti-cheat super bun care egaleaza anti-cheatu' folosit de ESL (aequitas). Mult mai bine
RoyalServer 2
likEEEE'$$
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 16
Joined: 29 Nov 2009, 11:08
Detinator Steam: Da
Has thanked: 1 time

02 Dec 2009, 21:19

uuu :> viitorul suna bine ! Asta era singura mea dificultate : SALA . Acum ca nu este neaaparat voi privi altfel lucrurile . Mersi de informatie :*
User avatar
CrYsTi
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 812
Joined: 17 Jun 2008, 17:15
Detinator Steam: Da
CS Status: piu piu - - - o[-.-]o H E A D S H O T
Detinator server CS: CS.SighetCS.com
Reputatie: Fost moderator
Arbitru eXtream
Membru Club eXtreamCS: o luna
Location: Sighetu-Marmatiei
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

02 Dec 2009, 21:31

in pgl vor fii peste 200 care vor da bine de acasa si la sala vor fi salata adica 0
Daca vrei sa tinem legatura add here --->Facebook Profil
User avatar
TIO
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1196
Joined: 26 Oct 2008, 09:48
Detinator Steam: Da
CS Status: Minunat.
Detinator server CS: Nu am
Reputatie: Fost moderator
Nume anterior : kg_kinder , Acid Burn
Location: Cluj
Has thanked: 19 times
Been thanked: 22 times

02 Dec 2009, 21:34

Da,frumos,am vazut si eu pe siteul pgl . Un pas mare pentru pgl.Gamingul din Romania urca cu zii ce trece.Sper sa avem mai multe echipa gen TeG,Eq
User avatar
game
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1206
Joined: 28 Aug 2007, 21:43
Detinator Steam: Da
CS Status: Intru mai rar, sa nu obosesc prea rau.
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost organizator Cupa eXtreamCS
Location: pe scaun
Been thanked: 9 times

02 Dec 2009, 21:36

Nu se compara gamingul de acasa cu cel de la sala. Esti mai obisnuit cu biroul tau cu monitorul tau etc. ai o atmosfera mai calma , fara galagie etc. in schimb la sala e total diferit . Acuma depinde de fiecare om cum se adapteaza in mediu. Orisicat codati nu o sa fie deoarece nici in ESL nu sunt si chiar daca sunt , sunt prinsi din start :) deci si in PGL o sa fie tot cam la fel. In ACL ati vazut ce nivel de gaming era , de ce nu juca TeG sau stiu eu care? Simplu, nu puteau sa faca fata. Sa vedeti ce echipa o sa aibe clanurile din divizia A din 2010 si cat o sa ridice gamingul in afara
PopaGABRiEL
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1739
Joined: 06 Aug 2008, 22:43
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Fost moderator
Location: Mioveni
Has thanked: 63 times
Been thanked: 65 times

02 Dec 2009, 21:49

kg_kinder wrote:Da,frumos,am vazut si eu pe siteul pgl . Un pas mare pentru pgl.Gamingul din Romania urca cu zii ce trece.Sper sa avem mai multe echipa gen TeG,Eq
Earth quake mai activează ? :-\
Am aflat şi eu după site că se va face PGL ŞI de acasă :D . Oricum lafel cum au zis gamerii prin comentarii este un pas mare pentru gaming-ul românesc.
User avatar
TIO
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1196
Joined: 26 Oct 2008, 09:48
Detinator Steam: Da
CS Status: Minunat.
Detinator server CS: Nu am
Reputatie: Fost moderator
Nume anterior : kg_kinder , Acid Burn
Location: Cluj
Has thanked: 19 times
Been thanked: 22 times

02 Dec 2009, 21:56

~Gaby_R10~ wrote:
kg_kinder wrote:Da,frumos,am vazut si eu pe siteul pgl . Un pas mare pentru pgl.Gamingul din Romania urca cu zii ce trece.Sper sa avem mai multe echipa gen TeG,Eq
Earth quake mai activează ? :-\
Am aflat şi eu după site că se va face PGL ŞI de acasă :D . Oricum lafel cum au zis gamerii prin comentarii este un pas mare pentru gaming-ul românesc.
neXtPlease! s-a desfiintat si revine Eq..detalii ai la categoria "Diverse" la CS pe forum

@game
O sa vezi cate echipe bune o sa fie.Deoarece pun pariu ca erau multi jucatori talentati care nu aveau conditii,sala si altele.TeG a facut un pas destul de mare calificanduse mai departe din grupe.Lafel si next ajungand in semifinale.Lafel si la fifa si dota.App:Bine a facut stafful pgl ca a pus si Anti-Cheat ,altfel de acasa era dezastru cu reclamatii pe forum [-(
Last edited by game on 02 Dec 2009, 21:57, edited 1 time in total.
Reason: Dap
User avatar
TIO
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1196
Joined: 26 Oct 2008, 09:48
Detinator Steam: Da
CS Status: Minunat.
Detinator server CS: Nu am
Reputatie: Fost moderator
Nume anterior : kg_kinder , Acid Burn
Location: Cluj
Has thanked: 19 times
Been thanked: 22 times

02 Dec 2009, 22:00

Ce a fost a fost
On:Cum a fost spart aequitas asa o sa fie si asta.ESL,PGL,ACL toate 3 au anti-cheat mai nou.
User avatar
TIO
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1196
Joined: 26 Oct 2008, 09:48
Detinator Steam: Da
CS Status: Minunat.
Detinator server CS: Nu am
Reputatie: Fost moderator
Nume anterior : kg_kinder , Acid Burn
Location: Cluj
Has thanked: 19 times
Been thanked: 22 times

02 Dec 2009, 22:12

App:O sa fie mare harababura.De ce?Pentru ca x3 mai multi o sa se inscrie iar cum o sa fie?D20?Divizia Z? :))
User avatar
BRANDY #1
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3907
Joined: 24 Dec 2008, 08:32
Detinator Steam: Da
CS Status: lucky-competitions.com
Reputatie: Fost moderator
Location: Leicester, UK
Has thanked: 1 time
Been thanked: 132 times

02 Dec 2009, 22:35

Mi se pare o idee proasta. Un clan trebuie sa joace intr-o sala, e alt spirit in sala. Erau atatea contestatii si blaturi de la sala, va imaginati ce o sa fie de acasa, o sa fie blaturi peste blaturi.

+ ca au pus taxa 10E/membru pe telefon, iar o cartela e 50 ron, altfel la banca dadeam numai 30 ron.

Ca sa inchei, repet ca mi se pare o prostie, sincer.
Mergem înainte, că înainte era mai bine!
User avatar
DrAk3
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 834
Joined: 27 Mar 2008, 16:06
Detinator Steam: Da
CS Status: am zis ca chill, c'o defuzez cu skill:))
Detinator server CS: Nu
Reputatie: Fost detinator eXtreamCS# Clan
Locul I la cupa de cutite (2007)
Locul I la cupa de cutite (2008)
Locul I la cupa de cutite (2009)
Nick anterior : DrAk3
Fost moderator
Location: Brasov
Has thanked: 1 time
Been thanked: 30 times

02 Dec 2009, 23:11

1. sunt de acord cu jucatul de acasa deoarece vom scapa de taxa de afiliere la sala :)
2. nu sunt de acord cu jucatul de acasa deoarece vor fi mult mai multe echipe , dar si multe mixuri , care se cunosc de foarte putin timp , dar ei intra doar sa se dea mari ca sunt in pgl si sa sufere .
3. este o idee buna cu jucatul de acasa , atata timp cat se vor face si lanuri , sa se cunoasca acei 5 jucatori din clanurile mixate , sa aiba posibilitatea lor sa se afirme si pe lanuri , nu numai de acasa.

ar mai fi subiecte de discutat , dar o sa spuneti ca sufar si alte fraze superbe de ale voastre.
o seara placuta si va urez succes in pgl de acasa :) !
Image
Image Ajuns in A, multumit !!!Image

Image
@Schimbare casti: Steelseries Siberia V2 White + USB
User avatar
TIO
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1196
Joined: 26 Oct 2008, 09:48
Detinator Steam: Da
CS Status: Minunat.
Detinator server CS: Nu am
Reputatie: Fost moderator
Nume anterior : kg_kinder , Acid Burn
Location: Cluj
Has thanked: 19 times
Been thanked: 22 times

02 Dec 2009, 23:42

Nu toti sunteti de accord cu jucator de acasa.Dar zic sa le dam si altor o sansa ,poate devin ceva gen SeDan .Romania e plina de surprize.
Post Reply

Return to “Meciuri”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 27 guests