[INFO] Slowhack

Modificari necesare ale pluginurilor

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori, Echipa eXtreamCS.com

Cosmin
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 9362
Joined: 06 Jul 2013, 22:08
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost Scripter eXtreamCS
Nume anterior: scosmynnnn
Has thanked: 492 times
Been thanked: 547 times

31 Dec 2013, 13:18

Cs_SURV!V0R wrote:Felicitari Rap^ =D> =D> =D>


Sunt de acord cu voi cu redirectele, dar cu bindurile nu prea ca sunt si unele binduri care te ajuta cum ar fi in loc sa scrii "/shop" etc.. apesi tasta bindata si accesezi mai usor meniul. Parerea mea ca ar trebui sa se intrebe playerul daca vrea sa nu sa fie bindat si sa il informeze ce binduri va primi daca accepta...Asa ar fi cel mai bine, dar din pacate uni nu stiu ce e respectul si proita...
Daca te duci pe un server din ruls,o sa'ti schimbi parerea despre binduri :))
RoyalServer
User avatar
Truth*
Scripter eXtreamCS
Scripter eXtreamCS
Posts: 766
Joined: 11 Oct 2013, 11:08
Detinator Steam: Da
SteamID: Ezeru
Reputatie: Fost moderator ajutator
Membru Club eXtreamCS (4 luni)
Nume anterior: HyperioN.
Scripter eXtreamCS
0.2 / 3
Fond eXtream: 0
Location: Sibiu
Has thanked: 44 times
Been thanked: 122 times

31 Dec 2013, 17:22

Dupa cum am zis mai sus nu trebue sa se exagereze cu bindurile si sa se intrebe playeri, dar uni nu au bun simt...
P.S.: Netestat = Nu am avut timp să mă uit atent peste cod. Deci ceea ce am scris este posibil să fie greşit sau să aibă erori.

If i helped you and you wanna thank me, you can donate at this link : here
This will motivate me to help you in the future.
[If you want a private plugin send me a PM.(No complex plugins please, I am a student and I don't have the time to make those)]
User avatar
anaconda cs
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1045
Joined: 13 Nov 2012, 06:39
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Dr.InDungi.Ro
SteamID: anaconda_indungi
Location: Iasi
Has thanked: 49 times
Been thanked: 45 times
Contact:

21 Jan 2014, 22:44

ai mare dreptate cosmyne, daca ai intrat pe cs.ruls.ro sau pe alte servere care au aceleasi binduri(si sunt destule) fara steam poti sa arunci cs-ul pe care il foloseste la cos :)) (m-am uitat din consola steam ce incearca serverul ala sa iti bage in cs :-j)
eu sunt de 1 an injumate in comunitate, am vechime chiar daca uneori am avut unele neplaceri, a fost server offline timp de 3-4 luni, dar am revenit, gandestete daca schimb acum dns si ip pierd 50-60% din jucatori + ca nu am niciun fel de boost si primesc donatii zilnic, iti zic eu ca asa ai fi facut si tu :)
Image
Image
Cosmin
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 9362
Joined: 06 Jul 2013, 22:08
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost Scripter eXtreamCS
Nume anterior: scosmynnnn
Has thanked: 492 times
Been thanked: 547 times

22 Jan 2014, 21:01

anaconda cs wrote:ai mare dreptate cosmyne, daca ai intrat pe cs.ruls.ro sau pe alte servere care au aceleasi binduri(si sunt destule) fara steam poti sa arunci cs-ul pe care il foloseste la cos :)) (m-am uitat din consola steam ce incearca serverul ala sa iti bage in cs :-j)
eu sunt de 1 an injumate in comunitate, am vechime chiar daca uneori am avut unele neplaceri, a fost server offline timp de 3-4 luni, dar am revenit, gandestete daca schimb acum dns si ip pierd 50-60% din jucatori + ca nu am niciun fel de boost si primesc donatii zilnic, iti zic eu ca asa ai fi facut si tu :)
Eu cand am facut asa,am bagat gamemenu,oricum ai dreptate la faza aia dar am intrat pe potlogi odata,sa fiu nebun de nu mi-au sarit toti dracii aveam jumate din tastatura bindata. :|
Acum nu zic ca sunteti toti lafel,dar aia nu merita sa le intre un player,cand un player vede ca ii bindeaza toata tastatura ce zici o sa ramana pe acel server ?
User avatar
anaconda cs
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1045
Joined: 13 Nov 2012, 06:39
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Dr.InDungi.Ro
SteamID: anaconda_indungi
Location: Iasi
Has thanked: 49 times
Been thanked: 45 times
Contact:

22 Jan 2014, 21:30

fii sigur ca are mai multi straini :-j decat romani
Am intrat si eu de cateva ori din greseala si nu am mai avut ce face cu cs, dupa am intrat pe steam si am vazut ca iti rescrie un intreg cfg :))
Image
Image
snd323
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 41
Joined: 07 Apr 2013, 19:51
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 4 times
Contact:

22 Jan 2014, 21:43

Ganditi-va doar la un jucator care nu stie atat de multe despre CS. Acesta, odata ce ii se strica clientul nu stie ce sa ii faca pentru a-l repara, ba chiar mai mult poate nici nu o sa se mai joace CS din cauza acestui lucru.

de aia nu mai pot eu ca nu o sa mai joace cs daca i s-a "stricat" cs de la o comanda
din momentu in care a intrat codat pe server la mine, ii fac ce vreau, nu-mi pasa

+ nu cred ca cineva s-a lasat de cs din cauza ca a luat destroy sau din cauza ca il baga pe nu stiu ce server


Pentru aceasta intrebare, raspunsul este foarte simplu. CSul este facut de cei de la valve sa se joace pe steam si DOAR PE STEAM. Cei ce nu folosesc steam joaca ilegal si nu ar trebui lasati sa joace pe niciun server, deci daca vreti sa rezolvati aceasta problema, treceti-va serverul pe STEAM ONLY.

zau? treceti tu serverul steam only si joaca singur, nu ne zice noua ce sa facem
daca nu vrei slowhack iti iei steam, nu treci serveru pe steam only

mi se pare un subiect tampit, oricum majoritatea din cei care o sa-l citeasca o sa-l ignore ca si pana acum
User avatar
anaconda cs
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1045
Joined: 13 Nov 2012, 06:39
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Dr.InDungi.Ro
SteamID: anaconda_indungi
Location: Iasi
Has thanked: 49 times
Been thanked: 45 times
Contact:

22 Jan 2014, 22:21

snd ai mare dreptate, intru pe cate un sv 32/32 si vad ca sunt singuru cu steam :-j si el zice sa ne trecem serverul pe steam only :))
Image
Image
unique
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 281
Joined: 29 Aug 2007, 19:34
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Detinator server CS: da
Location: buc
Has thanked: 28 times
Been thanked: 1 time

01 Feb 2014, 20:22

va salut!de multi ani am administrat si eu servere si am jucat pe servere unde ownerii,probabil copii,schimbau tot meniul jocului si bindau juma' de tastatura,vorba celui de mai sus.Lucru cu care nu am fost de acord si mi-am administrat serverele cu bun simt,zic eu,adaugand la meniu serverul meu si o tasta rar folosita bindata,anuntand playerii ce fac cu tasta aceea,pentru playerii fideli care doresc sa intre usor pe serv meu.
Am primit si eu comenzi ce strica cfg ul de la adminii pe care i testam si pe care i-am urecheat de fiecare data,limitand mai apoi accesul doar pentru cei responsabili si capabili,tocmai pentru a nu indeparta playerii buni de pe server.Apoi mi-am dat seama ca nu ajuta prea mult sa le dam destroy,etc, playerilor codati cu ip dinamic pentru ca intrau din nou la scurt timp.Astfel am gandit o solutie si am primit ajutor de la scripteri,am mai modificat si eu cate ceva(in limita cunostintelor) si am reusit sa i tin la distanta pe majoritatea cu ip dinamic.Solutia era ca pluginul sa i puna in cs o "amprenta" si de fiecare data cand intra pe serv primea automat ban.
Inca era mai bine decat f..off,destroy etc.pentru ca daca primea destroy playerul trebuia sa si repare cfg ul/jocul,pentru ca nu mai putea juca,Astfel il instala din nou sau schimba cfg ul si intra iar.Dar daca primea "solutia",gen bancfg,playerul putea juca linistit pe alte servere,nu era nevoit sa si repare cs ul astfel ramanea "amprenta" in cs si primea ban automat cand incerca sa intre pe serv meu :)
Insa s-au gasit unii sa faca anti-destroy,anti-detoate (sunt de acord ca e bun pentru playerii foarte buni care primesc aiurea destroy),care anuleaza comanda ce pune amprenta in cs ul jucatorului si nu mai scap de unii codati(sau cei care injura continuu) cu ip dinamic :|
Acum am nevoie de un plugin care sa verifice daca playerii au anti-detoate,printr o metoda de slowhack pe care voi n o mai sustineti :(
Dupa cum am scris mai sus nu am nevoie nici placerea sa i stric omului cs ul ci doar sa l banez automat pe cfg/cs.
Sunt de acord sa nu sustineti crearea/modificarea unor pluginuri ce strica jocul omului dar sunt Pro pentru slowhack "lowlevel",acela care ajuta la indepartarea jucatorului,fara ai modifica tastatura,meniul,setari esentiale,prin ban si kick.
Vai,cat am scris :O :-" Dar doar in speranta ca intelegeti punctul meu de vedere si poate revizuiti hotararea :)
Cu ocazia asta multumesc comunitatii extreamcs si moderatorilor care m au ajutat de-alungul anilor cu multe pluginuri si modificari ! :)
Sa fiti fericiti si sanatosi!
Last edited by Ulquiorra on 03 Feb 2014, 10:45, edited 1 time in total.
Reason: singura solutie.. fa`ti sv steam only.. ( si aici e un exploit ce schimbi steamid`ul dar.. nu il au prea multi si multi nu risca )
Respecta sa fii respectat!
User avatar
MzQ*
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3473
Joined: 07 Jul 2014, 18:30
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Has thanked: 10 times
Been thanked: 8 times
Contact:

28 Sep 2014, 18:50

eu tot am intrat pe un furien si nu mai aveam meniul
Image
Cosmin
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 9362
Joined: 06 Jul 2013, 22:08
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost Scripter eXtreamCS
Nume anterior: scosmynnnn
Has thanked: 492 times
Been thanked: 547 times

28 Sep 2014, 18:53

da-ti si tu fisierele pe read only si numai ai treaba !
ITeachings
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 161
Joined: 08 Sep 2014, 20:53
Detinator Steam: Da
CS Status: Programez...
Fond eXtream: 0
Location: localhost
Contact:

07 Oct 2014, 12:34

Nu merge mereu cu read only
Interfata noua ! -> ITeachings.Org
Vrei sa inveti programare? Join !
Cautam moderatori capabili
Forumul este DOAR de programare, nu suntem o comunitate de gaming
Prostia nu este acceptata, daca esti prost, fereste-te de butonul de inregistrare
Cosmin
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 9362
Joined: 06 Jul 2013, 22:08
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost Scripter eXtreamCS
Nume anterior: scosmynnnn
Has thanked: 492 times
Been thanked: 547 times

07 Oct 2014, 12:40

eu le am pe read only si nu am nici cea mai mica problema,in caz ca iau exterminate/pika sterg fisierele .wad si le bag din nou,deci e foarte bine
Post Reply

Return to “Modificari pluginuri”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 6 guests