[CSGO] VIP Pentru Servere Competitive v1.2 (update 23.09.17)

Descărcări de pluginuri și discuții despre acestea.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori, Echipa eXtreamCS.com

User avatar
tre3fla
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 5317
Joined: 27 May 2012, 11:15
Detinator Steam: Da
CS Status: Allah Akbar !
Detinator server CS: Nu
SteamID: /id/tre3fla_xxx
Has thanked: 14 times
Been thanked: 129 times

20 Sep 2017, 21:38

Lord Kalu wrote:Felicitari Trefla, tine-o tot asa!

Ca o mica paranteza, succes celor care n-au bani de pateu si le vand pe cand se gasesc gratis.
:ok_hand:

Hai ca ii fac maine un update. O sa-i adaug comanda /vips care sa arate vipii online intr-un meniu ceva, nu m-am decis inca si o sa-i adaug si niste viteza.
FzR?
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 501
Joined: 15 Aug 2017, 17:56
Detinator Steam: Da
CS Status: Dota2 :)
Detinator server CS: Jb.1TAP.ro
SteamID: fzrcsgo
Fond eXtream: 0
Location: Constanta
Been thanked: 7 times
Contact:

22 Sep 2017, 14:13

up? up ?

scuze eram la munca :) pe telefon nu mi-am dat seama ....
Last edited by FzR? on 22 Sep 2017, 19:40, edited 1 time in total.
User avatar
tre3fla
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 5317
Joined: 27 May 2012, 11:15
Detinator Steam: Da
CS Status: Allah Akbar !
Detinator server CS: Nu
SteamID: /id/tre3fla_xxx
Has thanked: 14 times
Been thanked: 129 times

22 Sep 2017, 15:37

FzR? wrote:up? up ?
heroina ?

Vezi postul principal.

@Update la versiunea 1.1 :
- Am adaugat doua convar-uri noi si anume: vip_fast_speed si vip_speed_ammount
- Am adaugat comanda /vips ce arata vipii online intr-un meniu
- Versiunea 1.0 este inca disponibila in primul post, pentru cei care nu doresc comanda /vips sau viteza.
User avatar
tre3fla
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 5317
Joined: 27 May 2012, 11:15
Detinator Steam: Da
CS Status: Allah Akbar !
Detinator server CS: Nu
SteamID: /id/tre3fla_xxx
Has thanked: 14 times
Been thanked: 129 times

22 Sep 2017, 20:16

Daca vrei viteza 1.2 pui 1.2, nu ? :))

Ca sa clarificam odata pentru totdeuna faza cu viteza:
- In CSGO viteza o ai in functie de arma pe care o tii in mana. Fiecare arma are viteza diferita.
- Mai multe detalii despre viteza fiecarei arme in csgo puteti gasi aici: https://steamcommunity.com/sharedfiles/ ... =501419345
- Pluginul de vip multiplica viteza, el nu poate seta o viteza fixa, cum ar fi 400 de unitati. Daca puneti la vip_speed_ammount 400 in cel mai probabil caz veti muri deoarece multiplicati viteza de 400 de ori, adica daca in mod normal cand aveti cutitul in mana va miscati cu 250 de unitati si aveti convar-ul vip_speed_ammount la valoarea 400, viteza de miscare va fi de 1.000.000 de unitati si veti muri instant cand incercati sa va miscati!
- De asemenea valorile 1.0, 1.1, 1.2, etc reprezinta un procentaj al vitezei. 1.0 = 100% din viteza pe care o aveti cand va miscati tinand o anumita arma in mana. 1.1 = 110% viteza, adica viteza respectiva a armei (cum ar fi 250 la cutit) + inca 10% rezulta o viteza de 275 cand va miscati tinand cutitul in mana.
- Daca doriti de exemplu ca jucatorul sa aiba viteza de miscare pur si simplu setati convar-ul vip_speed_ammount la valoarea 2, adica va avea viteza de miscare de 200%.

Orice nelamurire aveti nu ezitati sa postati aici. Daca aveti sugestii sau doriti sa adaug anumite functii pluginului, la fel, postati aici si se rezolva.
mxtrike
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 32
Joined: 06 Jan 2017, 23:23
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

23 Sep 2017, 03:31

Daca tot ai pus viteza ar fi bun si damage , si un meniu de arme implementat in el.

Si sa faci fisier separat pentru vip gen vips.ini :-? sa pui acolo daca poate avea acces la meniul de arme cu bhop si sau double jump , viteza / damage / armura etc .
User avatar
OXYD
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 463
Joined: 27 May 2017, 22:38
Detinator Steam: Da
CS Status: Playing CS:GO
Detinator server CS: Go.HellHounds.Ro
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Fond eXtream: 0
Been thanked: 1 time
Contact:

23 Sep 2017, 11:13

Vezi ca are un bug. De cand l-am bagat , se intampla uneori , sa nu mai poti trage in echipa inamica .
User avatar
tre3fla
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 5317
Joined: 27 May 2012, 11:15
Detinator Steam: Da
CS Status: Allah Akbar !
Detinator server CS: Nu
SteamID: /id/tre3fla_xxx
Has thanked: 14 times
Been thanked: 129 times

23 Sep 2017, 14:18

OXYD wrote:Vezi ca are un bug. De cand l-am bagat , se intampla uneori , sa nu mai poti trage in echipa inamica .
Dai si tu mai multe detalii, gen ce functii ale vipului ai active, cand se intampla, etc. Oricum nu cred ca e de la vip fiindca nu are nici cea mai mica treaba cu chestii cum ar fi damage, viteza gloantelor, viteza de atac, impactul gloantelor, s.a.m.d.
User avatar
aditheseal
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 76
Joined: 11 Aug 2017, 20:23
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

23 Sep 2017, 15:39

Un plugin care pare mai bun decat a lui hattrick, are cvar-uri facute pentru a intelegi orice copil de 3 ani cu server de csgo :doge:
nu stiu cum sa iti spun dar mie nu mi se deschide .rar-ul ehh nu ma supar :kappa:
User avatar
tre3fla
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 5317
Joined: 27 May 2012, 11:15
Detinator Steam: Da
CS Status: Allah Akbar !
Detinator server CS: Nu
SteamID: /id/tre3fla_xxx
Has thanked: 14 times
Been thanked: 129 times

23 Sep 2017, 16:05

aditheseal wrote:Un plugin care pare mai bun decat a lui hattrick, are cvar-uri facute pentru a intelegi orice copil de 3 ani cu server de csgo :doge:
nu stiu cum sa iti spun dar mie nu mi se deschide .rar-ul ehh nu ma supar :kappa:
Imi pare rau, o sa refac link-urile. Oricum ai sursa la ambele versiuni acolo, trebuie doar s-o compilezi. La care versiune nu ti se deschide arhiva ?
User avatar
aditheseal
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 76
Joined: 11 Aug 2017, 20:23
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

23 Sep 2017, 16:12

tre3fla wrote:Imi pare rau, o sa refac link-urile. Oricum ai sursa la ambele versiuni acolo, trebuie doar s-o compilezi. La care versiune nu ti se deschide arhiva ?
Nu imi merge la CSGO VIP 1.1 dar deja am facut ce am avut nevoie mai ales ca am luat sursa pusa si am compilat-o , dar mai bine refa arhivele pentru ca sunt unii care nu stiu de compilat :iobagg: , oricum FOARTE BUN pluginul daca era pe levele era PERFECT :ggwp: tr3fla :clap_tone1:

EDIT : Se poate face gen o fila in care pun cvar-urile si dupa il pun in cfg/sourcemod ca la abres_res.cfg ca sa nu le mai pun pe autoexec
User avatar
tre3fla
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 5317
Joined: 27 May 2012, 11:15
Detinator Steam: Da
CS Status: Allah Akbar !
Detinator server CS: Nu
SteamID: /id/tre3fla_xxx
Has thanked: 14 times
Been thanked: 129 times

23 Sep 2017, 16:40

Se poate face si un config separat al pluginului, dar majoritatea nici nu stiu unde se gasesc acele configuri... o sa refac linkurile diseara.
Post Reply

Return to “Pluginuri”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 1 guest