[CSGO] VIP Pentru Servere Competitive v1.2 (update 23.09.17)

Descărcări de pluginuri și discuții despre acestea.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori, Echipa eXtreamCS.com

The Kalu
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 13699
Joined: 09 Oct 2010, 12:39
Detinator Steam: Da
CS Status: In grajd!
SteamID: kalulord
Reputatie: Fost Administrator
Fost membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior: Terra
Location: Romania, Ploiesti
Has thanked: 328 times
Been thanked: 643 times
Contact:

23 Sep 2017, 16:48

aditheseal wrote:Un plugin care pare mai bun decat a lui hattrick, are cvar-uri facute pentru a intelegi orice copil de 3 ani cu server de csgo :doge:
nu stiu cum sa iti spun dar mie nu mi se deschide .rar-ul ehh nu ma supar :kappa:
Foloseste 7zip, functioneaza perfect.

Linkul de pe mega.co este functional 100%, folositi cu incredere!
Image
User avatar
aditheseal
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 76
Joined: 11 Aug 2017, 20:23
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

23 Sep 2017, 16:51

tre3fla wrote:Se poate face si un config separat al pluginului, dar majoritatea nici nu stiu unde se gasesc acele configuri... o sa refac linkurile diseara.
daca fac cfg-ul trebuie sa adaug ceva la sursa sau o las cum e?
User avatar
tre3fla
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 5317
Joined: 27 May 2012, 11:15
Detinator Steam: Da
CS Status: Allah Akbar !
Detinator server CS: Nu
SteamID: /id/tre3fla_xxx
Has thanked: 14 times
Been thanked: 129 times

23 Sep 2017, 17:07

Nu, poti adauga convar-urile in orice cfg. Daca vrei ca pluginul sa-si creeze singur config atunci da, trebuie modificata sursa.
User avatar
aditheseal
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 76
Joined: 11 Aug 2017, 20:23
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

23 Sep 2017, 17:08

tre3fla wrote:Nu, poti adauga convar-urile in orice cfg. Daca vrei ca pluginul sa-si creeze singur config atunci da, trebuie modificata sursa.
:ok_hand:
edit: cred ca ar trebui sa fie stiky pentru cateva saptamani ca poate se mai trezesc alti cu "DE CE NU IMI MERGE PLUGINUL LUI HATTRICK"
User avatar
tre3fla
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 5317
Joined: 27 May 2012, 11:15
Detinator Steam: Da
CS Status: Allah Akbar !
Detinator server CS: Nu
SteamID: /id/tre3fla_xxx
Has thanked: 14 times
Been thanked: 129 times

23 Sep 2017, 18:53

Post refacut. Pluginul a fost updatat la versiunea 1.2. Vedeti lista "Changelog" pentru detalii si va recomand sa cititi cu atentie tot postul. Linkurile de download au fost refacute. Au fost postate sursele la fiecare versiune in mod separat.

In versiunea 1.2 a fost adaugat damage, la sugestia lui mxtrike-u63202.html

Multiplicatorul la damage ( vip_damage_amount ) functioneaza similar ca la viteza.
Valorile 1.0, 1.1, 1,2, etc sunt procentaje, de exemplu 1.0 inseamna 100% damage dat ( adica damage-ul normal, ce nu este multiplicat cu nimic). 1.1 inseamna 110%, adica damage-ul dat (100) + inca 10% damage. La fel si la 1.2, care inseamna 120%, adica damage-ul dat (100%) + inca 20% damage.
Damage-ul poate avea valori fixe, cum ar fi 30, 40, 50, damage, dar pluginul nu are suport pentru damage fix, doar pentru damage multiplicat. Suport pentru damage fix nu avea nici pe viitor pentru ca nu stau fac convar-uri pentru fiecare hitbox al jocului. Nu e greu de facut, dar mi-e mie lene :))

Daca mai aveti sugestii sau gasiti vreun bug sau vreo eroare prin loguri postati aici si se rezolva.
User avatar
aditheseal
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 76
Joined: 11 Aug 2017, 20:23
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

23 Sep 2017, 22:21

daca faci atatea update-uri, nu faci si double jump?
User avatar
tre3fla
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 5317
Joined: 27 May 2012, 11:15
Detinator Steam: Da
CS Status: Allah Akbar !
Detinator server CS: Nu
SteamID: /id/tre3fla_xxx
Has thanked: 14 times
Been thanked: 129 times

23 Sep 2017, 22:44

Double jump nu, pentru ca in primul rand daca va fi folosit in combinatie cu bhop-ul se va cam bugui si o sa am multe batai de cap cu el iar in al doilea rand nu am gasit inca o metoda sa faci salturile corect, adica sa fie salturi, ce exista pe net sunt prostii care doar teleporteaza jucatorul cateva unitati in sus is de multe ori pierzi si viteza in timp ce faci acele jump-uri. Cand o sa am timp o sa vad cum functioneaza fiecare movetype al jocului si poate reusesc sa fac ceva bun, dar oricum o sa fie plugin separat, cu suport si pentru vip.

Ma gandeam sa mai adaug si munitie nelimitata cu doua moduri, adica sa functioneze ca si sv_unlimited_ammo, adica cand e pe 1 nu trebuie sa reincarci iar cand este pe 2 sa trebuiasca sa reincarci dar sa nu ramai niciodata fara munitie de rezerva.
Ma gandeam sa pun si niste 'no fall damage', adica vipii sa nu primeasca damage atunci cand cad de la inaltime, sau poate sa il fac pe asta cu doua moduri si anume cand este pe 1 vipii sa nu primeasca deloc damage iar cand este pe 2 vipii sa primeasca damage dar redus cu un anumit procentaj care sa fie controlat printr-un convar.

Cand o sa am timp poate fac si aia cu vipii din txt si sa seteze acolo la ce sa aiba acces si la ce nu, dar momentan ma chinui sa termin un rahat de mod de deathrun si asta cam imi ocupa tot timpul liber.
User avatar
OXYD
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 463
Joined: 27 May 2017, 22:38
Detinator Steam: Da
CS Status: Playing CS:GO
Detinator server CS: Go.HellHounds.Ro
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Fond eXtream: 0
Been thanked: 1 time
Contact:

24 Sep 2017, 08:10

tre3fla wrote:
OXYD wrote:Vezi ca are un bug. De cand l-am bagat , se intampla uneori , sa nu mai poti trage in echipa inamica .
Dai si tu mai multe detalii, gen ce functii ale vipului ai active, cand se intampla, etc. Oricum nu cred ca e de la vip fiindca nu are nici cea mai mica treaba cu chestii cum ar fi damage, viteza gloantelor, viteza de atac, impactul gloantelor, s.a.m.d.
Deci la inceputul rundelor totul merge absolut perfect , dar se intampla in anumite runde , cam pe la jumatatea rundei ,sa nu mai poti trage in inamici , adica se intampla bug-ul care era si la vip-ul lui hattrick dupa update-ul care l-a stricat. Tragi in inamic si nu se intampla nimic , nici sange nu sare , si nu dai damage
Luna24
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 277
Joined: 10 Nov 2013, 15:32
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 1 time
Contact:

24 Sep 2017, 10:32

Se poate face un update pentru adaugarea vip-ului intr-un fisier vip.txt si ctag si tag in score board.. daca este deja imi cer scuze.
User avatar
aditheseal
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 76
Joined: 11 Aug 2017, 20:23
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

24 Sep 2017, 11:18

Luna24 wrote:Se poate face un update pentru adaugarea vip-ului intr-un fisier vip.txt si ctag si tag in score board.. daca este deja imi cer scuze.
fi atent , deci poti face asa, adaugi in admin_group.cfg
asta
| Afiseaza codul
"VIP"
	{
		"immunity"		"9"
		"flags"			"ajcto"
	}
daca ai deja ceva de genu , pur si simplu pui "o" la linia "flags"

Si cu ctag-ul adaugi asta
"VIP" "{DARKGREEN}[{YELLOW}V{DARKRED}I{YELLOW}P{DARKGREEN}]"
Poti schimba oricand culorile sper ca stii cum
User avatar
iGreen
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 45
Joined: 02 Apr 2015, 22:26
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Location: R.Moldova
Contact:

24 Sep 2017, 17:10

Tot respectul pentru acest plugin D'le tre3fla, o sa-l folosesc la serverele mele, dar o mica intrebare, ar fi posibil de folosit si pentru counter-strike: source acest plugin?

Daca s-ar putea modifica cumva ca atunci cand intra un VIP pe server sa scrie pe chat sau in hint de exemplu [VIP] iGreen s-a conectat la server" - ar fi perfect :)

edit: Si daca se poate sa integrezi comanda !vip in care sa apara un menu unde se zice toate beneficiile ar fi excelent
inca o data felicitari, pluginul e de nota 10 !
User avatar
tre3fla
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 5317
Joined: 27 May 2012, 11:15
Detinator Steam: Da
CS Status: Allah Akbar !
Detinator server CS: Nu
SteamID: /id/tre3fla_xxx
Has thanked: 14 times
Been thanked: 129 times

24 Sep 2017, 21:36

Nu am testat pentru ca nu am css, dar da, in cel mai sigur caz va rula si pe un server de css. O sa-i fac un update maine ca mi s-a spus ca damage-ul functioneaza si in rundele de pistoale, desi nu ar trebui.
Post Reply

Return to “Pluginuri”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 1 guest