Traducator engleza !

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
M.Catalin
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 755
Joined: 07 Sep 2010, 21:40
Detinator Steam: Nu
CS Status: Inactiv 2-3 zile.
Detinator server CS: Nu mai am.
SteamID: Nu mai am.
Reputatie: Restrictie moderator (limbaj vulgar si inselaciune)
Membru Club eXtreamCS (9 luni)
Nume anterioare : Catalin,d.wollen
Location: Mordor.
Has thanked: 95 times
Been thanked: 30 times

14 Aug 2011, 12:05

Am nevoie de cineva care este expert in limba engleza sa imi traduca din Romana in Engleza un text.
RoyalServer 2
User avatar
Ackerley
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 573
Joined: 29 Jul 2011, 11:02
Detinator Steam: Da
CS Status: Searching.
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Location: Home Office.
Has thanked: 1 time
Been thanked: 125 times
Contact:

14 Aug 2011, 12:08

Platesti sau oferi ceva?
swag ~
User avatar
M.Catalin
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 755
Joined: 07 Sep 2010, 21:40
Detinator Steam: Nu
CS Status: Inactiv 2-3 zile.
Detinator server CS: Nu mai am.
SteamID: Nu mai am.
Reputatie: Restrictie moderator (limbaj vulgar si inselaciune)
Membru Club eXtreamCS (9 luni)
Nume anterioare : Catalin,d.wollen
Location: Mordor.
Has thanked: 95 times
Been thanked: 30 times

14 Aug 2011, 12:13

Daca plateam specificam in topic,am presupus ca mai sunt oameni care fac ceva gratis :)) Sunt doar vreo 4-5 propozitii !
User avatar
WatsoN
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 224
Joined: 25 Jul 2011, 09:58
Detinator Steam: Nu
CS Status: WoW rullz^_^
Detinator server CS: Nu
Has thanked: 54 times
Been thanked: 22 times

14 Aug 2011, 12:16

M.Catalin wrote:Am nevoie de cineva care este expert in limba engleza sa imi traduca din Romana in Engleza un text.
http://translate.google.ro/
!UL!@N
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 4194
Joined: 29 Aug 2008, 21:51
Detinator Steam: Da
CS Status: In Activ
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost Membru Club eXtreamCS
Has thanked: 29 times
Been thanked: 283 times

14 Aug 2011, 12:16

posteaza aici textul , ai mai multe sanse sa iti traduca cineva
( ´ ▽ ` )ノ


ImageImage
User avatar
-AMSTAFF!
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 962
Joined: 18 May 2011, 22:00
Detinator Steam: Da
CS Status: a.k.a умоc.tudorgraphics.
Has thanked: 176 times
Been thanked: 79 times
Contact:

14 Aug 2011, 12:17

Google translate traduce doar la prezent.
User avatar
nOnEe
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 775
Joined: 08 May 2010, 14:00
Detinator Steam: Da
CS Status: Fuck your`s mama dead people baaa.. !
SteamID: Hijacked
Reputatie: Ban 2 luni !
Restrictie Mesaje Private!
Location: Bucuresti
Has thanked: 68 times
Been thanked: 63 times

14 Aug 2011, 12:21

Pune textu ca iti traduc eu , sau da mi P|\/|
N`am semnatura.
User avatar
M.Catalin
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 755
Joined: 07 Sep 2010, 21:40
Detinator Steam: Nu
CS Status: Inactiv 2-3 zile.
Detinator server CS: Nu mai am.
SteamID: Nu mai am.
Reputatie: Restrictie moderator (limbaj vulgar si inselaciune)
Membru Club eXtreamCS (9 luni)
Nume anterioare : Catalin,d.wollen
Location: Mordor.
Has thanked: 95 times
Been thanked: 30 times

14 Aug 2011, 12:24

WatsoN wrote:
M.Catalin wrote:Am nevoie de cineva care este expert in limba engleza sa imi traduca din Romana in Engleza un text.
http://translate.google.ro/

Iti multumesc ca m-ai luminat :O si mi-ai spus de acest traducator ...dar sincer ? E praf,si eu traduc mai bine ca el.

Acesta este textul ( l-am schimbat,nu mai are doar 5 propozitii.)
| Afiseaza codul
Ei bine, despre ce e vorba... FreebieJeebies este o companie care ofera cadouri  la alegere sau bani, pentru a completa o oferta online si a invita alte persoane (referrali) care sa faca acelasi lucru. E nevoie de o singura oferta pentru a fi acceptat in program si e nevoie de un anumit numar de referali pentru fiecare produs oferit.



Oferta mea e urmatoarea: ofer 7$ dupa inregistrarea, completarea unei oferte (Homestead e free) si activarea (se face automat, dupa completarea corecta a ofertei cam 24-48h) ca referralul meu pe FreebieJeebies.
Oferta HomeStead este absolut gratis,nu const niciun cent.
Atentie: - pentru a completa acea oferta e nevoie de datele cardului de credit Visa Electron/Visa sau Mastercard ( site-ul e securizat VeriSign ca si paypal, nu sunt probleme) 
- cei care nu completeaza oferta de pe FreebieJeebies si nu devin activati (apareti cu verde) sa nu aveti pretentii de la mine!
User avatar
Nido
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1125
Joined: 17 Jun 2009, 14:03
Detinator Steam: Nu
CS Status: O sa reusesc pentru ca vreau !
Reputatie: Nick anterior : Gam3r Cstrike
Fost moderator
Location: Hunedoara/Lupeni
Has thanked: 53 times
Been thanked: 84 times
Contact:

14 Aug 2011, 12:28

Code: Select all

Well, what it is ... FreebieJeebies is a company that offers money or gifts of your choice to complete an offer online and invite other people (referrals) to do the same. It takes a single offer to be accepted into the program and it takes a certain number of referrals for each product offered. My offer is this: give $ 7 after registration, filing an offer (Homestead is free) and enabled (it automatically right after completing the offer about 24-48h)
Last edited by Venom123 on 14 Aug 2011, 13:38, edited 1 time in total.
Reason: Uitate ma ca sunt aceleasi cuvinte , unu dupa altul ca si google ...
Citeste si:
REGULI GENERALE : Afișează regulile forumului
1. Utilizati corect limba romana (folositi cuvinte intregi, virgula, punctul si cratima). NU FOLOSITI limbaj de chat!
2. Raspundeti concret! Fara offtopic, fara mesaje scurte, inutile sau deja postate!
* offtopic = reprezinta devierea de la subiectul care se discuta
3. Folosirea cuvintelor sau inregistrarea cu nume obscene/jignitoare duce la restrictionarea accesului, stergerea contului, etc.
4. Este interzis orice atac la persoana. Discutati ideea, nu persoana !
5. Restrictii reclame :
a) Reclama este permisa in subiecte atat timp cat ele au legatura cu idea care se discuta.
b) In semnatura este permisa o singura reclama SIMPLA de tip TEXT cu dimensiunea fontului setat pe NORMAL
c) Reclama nu este permisa in campurile personale gen: Locatie, CS Status.
d) Nu aveti voie sa deschideti topicuri cu referire exacta la un site in scopul obtinerii de vizite, se considera reclama !
6. Nu folositi imagini in semnatura mai mari decat 500x120. Puteti folosi mai multe imagini care, toate sa nu depaseasca marimea impusa !
7. Folositi CAUTAREA si apoi intrebati pentru ceva daca nu exista pe forum! Numele topicurilor create trebuie sa reflecte continutul subiectului pe care se discuta. Nu vor fi permise topicuri de genul: help, ajutor pls, cum fac, etc
8. Este permisa continuarea unei discutii vechi de pe forum, chiar daca aceasta a fost deschisa cu cativa ani in urma. NU se permite insa dublu-post, triplu-post sau UP-uri.
* dublu-post / triplu - post = adaugarea unor mesaje unul dupa altul intr-o discutie a forumului de catre aceeasi persoana
* UP = adaugarea unor mesaje unul dupa altul cu scopul de a scoate in evidenta discutia respectiva
9. Orice fel de continut cu caracter erotic va fi sters, iar daca este necesar se vor aplica avertismente.
10. Nu este permisa promovarea firmelor de hosting in afara de http://www.eXtreamHost.com , fie ca este vorba de o reclama directa sau indirecta.
11. Nu este permisa postarea de continut ilegal: warez, carding (bine cunoscutele "metode" de furat domenii etc.) si alte practici "neortodoxe", se vor aplica avertismente sau ban, dupa caz si antecedente.

SANCTIONAM DRASTIC INCALCAREA ACESTOR REGULI SI ORICE ABUZ !


WARNINGS/Avertismente
3 Avertismente = BAN pe forum pentru o anumita perioada de timp, in functie de gravitatea regulilor incalcate!
1 Avertisment = 15 de zile

Mesaje private
Abuzul in orice fel de folosirea mesajelor private va duce la sanctionare. In concluzie, vi se va lua dreptul de a mai trimite mesaje.
Reclamatiile cat si penalizarile se regasesc aici: discutii-forum/reclamatii-mesaje-private-t335539.html

Suplimentar
1. In semnatura nu sunt permise linkuri catre jocuri (site-uri) gen bitefight, monstergame, etc.
2. La profilul Detinator server CS se permite reclama catre un server de Counter-Strike.
3. Orice insulta adusa asupra unui administrator se penalizeaza cu ban permanent. Orice insulta adusa asupra unui moderator se penalizeaza (in functie de gravitatea situatiei) de la avertisment pana la ban permanent.
4. Nu se permite ridicarea subiectelor cu mesaje gen "UP!" unul dupa altul, indiferent de timpul dintre raspunsuri.


Atentionari
1. Nu se permite schimbarea numelui pe forum
2. Nu aveti voie cu mai mult de 1 cont / persoana (vi se sterg toate mesajele si contul de utilizator de pe forum drept penalizare) - cei care abuzeaza si isi fac mai multe conturi, risca sa primeasca ban permanent

 

  • Tutorial instalare limba romana pe forum [phpbb3] click aici !


  • Tutorial instalare dproto 0.9.87 [WINDOWS + LINUX] click aici !
User avatar
Venom123
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1341
Joined: 18 Oct 2008, 15:58
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: ArenaDevils # Zombie
SteamID: pas
Location: Focsani
Has thanked: 79 times
Been thanked: 40 times

14 Aug 2011, 12:34

Nido wrote:

Code: Select all

Well, what it is ... FreebieJeebies is a company that offers money or gifts of your choice to complete an offer online and invite other people (referrals) to do the same. It takes a single offer to be accepted into the program and it takes a certain number of referrals for each product offered. My offer is this: give $ 7 after registration, filing an offer (Homestead is free) and enabled (it automatically right after completing the offer about 24-48h)

E Tradus cu google =)) ... Nido , sincer ... praf =)) omul a spus clar ca nu vrea sa traduca cu google ....
Este unu si acelasi text .
PS: Nido , daca traduceai macar termina propozitia ....
Image
Last edited by Nido on 14 Aug 2011, 12:36, edited 1 time in total.
!UL!@N
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 4194
Joined: 29 Aug 2008, 21:51
Detinator Steam: Da
CS Status: In Activ
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost Membru Club eXtreamCS
Has thanked: 29 times
Been thanked: 283 times

14 Aug 2011, 13:34

Well , FreebieJeebies is a company which offers gifts or money at your choice to complete an online offer and invite others to do the same.It takes a single offer to be accepted into the program and it takes a certain number of referrals for each offered product.

This is my offer:

I offer $ 7 after registration,completing an offer (Homestead is free) and activation (is automatic, after the correct completing of the offer in about 24-48h) as my referral on FreebieJeebies.

Homestead offer is absolutely free!

Attention!
To complete that offer requires your Visa Electron/Visa or Mastercard credit card information.
(The website is VeriSign secure as PayPal, so there are no problems)

Those who do not complete the offer and/or do not become activated on FreebieJeebies (you are green) , don't expect anything from me!
( ´ ▽ ` )ノ


ImageImage
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information