Ceva proiecte???

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
ConTactMe
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 436
Joined: 30 Jan 2011, 22:18
Detinator Steam: Nu
CS Status: Nu ma deranja
Has thanked: 144 times
Been thanked: 13 times

17 Aug 2011, 16:03

Am cautat , am cercetat , am stabilit prioritatile si imi e greu sa deschid acel proiect.

As avea si eu nevoie de niste idei de proiecte doar pe internet. Idei de nume pot gasi destul de repede dar am nevoie de un proiect destul de stabil.
Nu vreau sa fac site-uri pentru adulti pentru ca nu are rost. Tin sa mentionez ca am un buget de maxim 50 de dolari.

Cateva din ideile mele:
-(Site de downloadat muzica)... sunt deja foarte multe.
-(Hosting)... ar merita
-Gaming+/MiniLan (Competii in Lan)
-O comunitate de jocuri cu SERVERE FUN
-(Program ce reda posturile de la Tv sau chiar cele mai importante meciuri in format HD)... am gasit la o firma de Hosting aceasta idee.
-Si un canal pentru Youtube legat de jocuri (Elemente care iti pot imbunatati jocul, mod-uri, si elemente ascunse)

Orice idee este binevenita
Last edited by ConTactMe on 17 Aug 2011, 16:20, edited 2 times in total.
Website's :[/b]
RoyalServer
TheCrow1337

17 Aug 2011, 16:06

Din toate ideile tale, cea mai bună zic eu ar fi a 3-a: competiţii gen playzeek, însă de cât buget dispui? spun asta, deoarece bănuiesc că ştii că vei avea nevoie de ceva bani să investeşti. Deşi, dacă bagi şi ceva premium poţi scoate banii înapoi, +adsense. încerc să te ajut şi eu dacă doreşti,îmi spui cu ce mai exact..
ConTactMe
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 436
Joined: 30 Jan 2011, 22:18
Detinator Steam: Nu
CS Status: Nu ma deranja
Has thanked: 144 times
Been thanked: 13 times

17 Aug 2011, 16:16

Momentan am nevoie de o alta idee de proiect... sau puteti alege una din acele idei.
TheCrow1337 wrote:Din toate ideile tale, cea mai bună zic eu ar fi a 3-a: competiţii gen playzeek, însă de cât buget dispui? spun asta, deoarece bănuiesc că ştii că vei avea nevoie de ceva bani să investeşti. Deşi, dacă bagi şi ceva premium poţi scoate banii înapoi, +adsense. încerc să te ajut şi eu dacă doreşti,îmi spui cu ce mai exact..
Dispun de aproape 50 de dolari cu o marja de eroare de aproape 10 dolari +/-.
-Oricum dupa ce am primit ideile cuvenite o sa cercetez cam de ce am nevoie.
Website's :[/b]
User avatar
Arion
Scripter eXtreamCS
Scripter eXtreamCS
Posts: 3317
Joined: 15 May 2008, 21:19
Detinator Steam: Da
SteamID: arion1338
Reputatie: Fost Mapper eXtreamCS
Fost Detinator HNS.eXtreamCS.com
Nume anterior : Seekers
Scripter Echipa eXtreamCS
Fost Moderator jutator
Discord: laurentiuandrei
Has thanked: 402 times
Been thanked: 413 times
Contact:

17 Aug 2011, 16:51

Nu ai uitat un 0? 50 sau 500 ? Daca ai 50 nu are rost sa incepi nimic.
ConTactMe
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 436
Joined: 30 Jan 2011, 22:18
Detinator Steam: Nu
CS Status: Nu ma deranja
Has thanked: 144 times
Been thanked: 13 times

18 Aug 2011, 14:34

Ex3cuTioN wrote:Nu ai uitat un 0? 50 sau 500 ? Daca ai 50 nu are rost sa incepi nimic.
Vorbesti aiureli... cu banii astia pot incepe sa cumpar un domeniu , sa fac un forum si sa cumpar un server de CS... dar bineinteles ca nu o sa fac acest lucru pentru ca m-am saturat pana peste cap de persoane care isi fac comunitati de Counter-Strike.

On-Topic: Pana acum sunt de acord cu variantele mele 3/4 si 5

Mi-a mai venit o idee: Un site cu cele mai noi stiri din muzica sau chiar jocuri
Website's :[/b]
User avatar
Blue ;x
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2141
Joined: 16 Jan 2011, 13:07
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS ( o luna )
Has thanked: 103 times
Been thanked: 171 times
Contact:

18 Aug 2011, 14:36

ConTactMe wrote:
Ex3cuTioN wrote:Nu ai uitat un 0? 50 sau 500 ? Daca ai 50 nu are rost sa incepi nimic.
Vorbesti aiureli... cu banii astia pot incepe sa cumpar un domeniu , sa fac un forum si sa cumpar un server de CS... dar bineinteles ca nu o sa fac acest lucru pentru ca m-am saturat pana peste cap de persoane care isi fac comunitati de Counter-Strike.

On-Topic: Pana acum sunt de acord cu variantele mele 3/4 si 5

Mi-a mai venit o idee: Un site cu cele mai noi stiri din muzica sau chiar jocuri
Daca faci de jocuri si nu dai reviwer din pc la tine , degeaba sau reviwer cu jocul , e aiurea .. :) sa vada lumea jocul , sa-si faca o perere , un torrent de download , link-uri utile pentru. download . Poti sa faci o combinatie de jocuri si muzica + filme .. :) un mic 'torrent' ca sa zic asa.
Image Image

Creez artwork steam - 25 de lei!
Creez logo/banner gratis!
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information