In legatura cu fetele!

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
m2rkus
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1403
Joined: 28 Mar 2009, 13:51
Detinator Steam: Da
CS Status: BRB !
Detinator server CS: DR.eXtream.ro
SteamID: llegolas_rops
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Fost moderator
0.6 / 3 puncte
Fond eXtream: 7
Has thanked: 378 times
Been thanked: 39 times
Contact:

28 Aug 2011, 23:16

Am o problema.
Nu mai am incredere destula in mine pentru a aborda o fata

Ce pot face? Ce ma sfatuiti?

Sunt mai timid de fel (asta e), si nu prea imi place sa sar pe fete, stiu ca nici ele nu vor sari pe mine si ca eu trebuie sa fac `primul pas` dar ce as putea face :-? Cum as putea sa imi gasesc o prietena ?

Am primit multe sanse, chiar si astazi, dar din pacate nu am profitat (nu am luat in serios treaba) si sa dus o ocazie mare, ce naiba sa intamplat cu mine ?! Am jucat adevar si provocare si o prietena de-a tipei ia pus intrebarea daca ma place, daca ma iubeste si a raspuns cu da dar eu pur si simplu nu am bagat de seama si m-am lasat indiferent, am facut o greseala f. mare.

Sunt singur de mult timp si nu mai suport :) Fara offtopic, primiti avertismente.
www.4Metin.ro - Servere Metin2, Tutoriale Metin2, Clienturi, Resurse, Concursuri, Discutii
RoyalServer 2
Narcizovski
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 2414
Joined: 18 Mar 2011, 21:25
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator ajutator
Fost Membru Club (7 luni)
Nume anterior: aime, Narcis
Ban pe nedrept (scos)
Restrictie PM (scos-club)
Schimbare nume (-2 luni Club)
Utilizator neserios (tepar)
Has thanked: 301 times
Been thanked: 331 times

28 Aug 2011, 23:24

La partea ca te place si te iubeste, partea cum ca te iubeste e cam absurda, n-are cum sa te iubeasca daca nici macar nu este cu tine. De placut, da.

De ce sa-ti fie rusine? La problemele astea nu te poate ajuta nimeni, doar tu.
Incearca sa-ti faci curaj, sa o abordezi tu.

EDIT: Cum spune si Blue, cauta fete "active" nu rockerite sau emo, cu astea n-ai ce face, astea sunt plictisitoare rau. Cauta fete de treaba si cu care te intelegi tu bine.
Gandeste-te ca daca incerci, nu ai ce pierde, doar sa castigi.
Asa ca, mult noroc!
Last edited by Narcizovski on 28 Aug 2011, 23:50, edited 3 times in total.
User avatar
Blue ;x
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2141
Joined: 16 Jan 2011, 13:07
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS ( o luna )
Has thanked: 103 times
Been thanked: 171 times
Contact:

28 Aug 2011, 23:25

Eram si eu timid inainte , gandeste-te ca fie ce-o fi , asta e . Nu mai conteaza ! nimic rau nu se poate intampla . :)

Incearca sa te bagi in vorba, sa te faci placut , eu asta fac si functioneaza ,[ faptul ca rad tot timpul 8-} =)) e ciudat , clar , dar sunt multe tipe mai sarite , care rad .. si cu ele ma impac super bine] cauta-ti tipe de treaba, nu de astea emo :D, tipe care-s genul tau si aveti lucruri in comun . :)
Image Image

Creez artwork steam - 25 de lei!
Creez logo/banner gratis!
User avatar
Andy.
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 369
Joined: 13 Aug 2011, 23:28
Detinator Steam: Da
CS Status: ştrand băăă :*
SteamID: insane_boy3
Has thanked: 61 times
Been thanked: 26 times
Contact:

28 Aug 2011, 23:30

Vorbeşte cu ea pe mess şi la tel tot felul de prostii, nu contează, chiar şi ce ciorapi poartă, mai bagă strâmbe cum că te-ai supăra să-i vezi reacţia [ dar la momentul potrivit ]. Pe mess la fel, după ce vorbeşti mult cu ea sau pnm d-astea, bagă pe la status gen: "i love you <3" sau statusuri d-astea, şi normal ar trebuie să te întrebe despre cine e acel status, tu nu îi spui că despre ea că şi-o ia în cap, îi zici că de altă fata. În ziua următoare o suni la tel şi după ce vorbeşti cu ea iarăşi cum am zis mai sus, îi zici că te-ai plictisit că bla bla bla ... şi o întrebi dacă iese pe afară. [ bineînţeles afară însemnând să vă întâlniţi :d ] Iar mai incolo te dai pe lângă ea, te descurci tu :P

Ştiu perfect cum e, aşa eram şi eu la început :d


IMPORTANT !

Nu da semne cum că eşti în limbă după ea că şi-o ia în cap ! Haidi baftă :*
Last edited by Andy. on 28 Aug 2011, 23:33, edited 2 times in total.
Visit us: www.warsdevils.com !

Image

Cautam staff si admini !
User avatar
Blue ;x
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2141
Joined: 16 Jan 2011, 13:07
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS ( o luna )
Has thanked: 103 times
Been thanked: 171 times
Contact:

28 Aug 2011, 23:31

Andy. wrote:Vorbeşte cu ea pe mess şi la tel tot felul de prostii, nu contează, chiar şi ce ciorapi poartă, mai bagă strâmbe cum că te-ai supăra să-i vezi reacţia [ dar la momentul potrivit ]. Pe mess la fel, după ce vorbeşti mult cu ea sau pnm d-astea, bagă pe la status gen: "i love you <3" sau statusuri d-astea, şi normal ar trebuie să te întrebe despre cine e acel status, tu nu îi spui că despre ea că şi-o ia în cap, îi zici că de altă fata. În ziua următoare o suni la tel şi îi zici să vă întâlniţi să vorbiţi pnm, chestii d-astea.

Ştiu perfect cum e, aşa eram şi eu la început :d


IMPORTANT !]

Nu da semne cum că eşti în limbă după ea că şi-o ia în cap ! Haidi baftă :*
Bine zis .! Cauta tipe pe facebook din arad .. si baga-te in vorba cu ele, vezi cum sunt . :) Poate-ti gasesti fericirea :)) . Fara misto , sunt multe tipe de treaba ..
Image Image

Creez artwork steam - 25 de lei!
Creez logo/banner gratis!
Cristian.R
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3958
Joined: 28 Sep 2007, 20:24
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Fost Super Moderator
Fost Designer eXtream
Nick anterior: Masaroo
Has thanked: 134 times
Been thanked: 185 times

28 Aug 2011, 23:39

Frate iti jur ca si eu inainte vorbeam cu multe pe mess/facebook, faceam ce faceam si ma intalneam cu ele. Inainte de fiecare intalnire luam telefonu in mana si il butonam prin meniu,tremuram ca un fraier. Aveam emotii mai ceva ca si la admitere.

Cea mai "usoara" modalitate e sa te bagi cu ea in seama pe fb/mess,o intrebi ce face, la ce scoala ii si nah,ce face mai departe. iti pui si tu niste poze cat de cat normale sa vada si ea cu cine sta de vorba,vezi cum vorbeste cu tine din intrebarile astea:
ce faci? ea ar trebui sa raspunda cu ceva cam ce ar face, si sa te intrebe si pe tine ce faci.
nu o intrebi d-astea gen "cat ai inaltime", "ai mai avut prieten" ca o sa se faca ca e afk sau o sa-si faca o parere proasta despre tine.

o mai intrebi la ce scoala e, etc. daca are chef de vorba si e intr-o stare buna ar cam trebui sa te intrebe si ea cate ceva. daca decurge totul ok o sa vezi ca o sa vorbiti in fiecare zi, o intrebi pe unde sta, nu de alta dar esti curios pentru ca bagi acolo vrajeala,cum ca tu ai fugii pe mal si daca nu vrea sa vina si ea cu tine. Cu tupeu tati ca nu se intampla nimic si daca te refuza.. mai sunt si altele :)

daca cumva te intalnesti cu ea, incearca sa fi cat de relaxat poti fi tu, arata-i ca nu-ti pasa inca de voi 2, adica nu ii arata ca ai vrea sa fi cu ea din prima intalnire.

sa nu mergi la ea cu un salut d-ala prostesc , gen sa strigi "BUNAAA" , "CIAUUUUU" sau d-astea urat. ii spui un simplu "ceau" pe un ton asa, mai scazut.
User avatar
Andy.
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 369
Joined: 13 Aug 2011, 23:28
Detinator Steam: Da
CS Status: ştrand băăă :*
SteamID: insane_boy3
Has thanked: 61 times
Been thanked: 26 times
Contact:

28 Aug 2011, 23:46

Subscriu ce a zis Balkanik.

Dacă totul merge ok, ar trebuie să vorbiţi pe mess cam tot timpul în care tu eşti on. Nu o băga tu primul în seamă, adică, o bagi o dată, de 2 ori, dar atât. Las-o să-i vezi reacţia, să vezi dacă chiar îi place de tine. Vei observa tu din vorbele ei sau din faptele ei că îi place de tine. Chiar şi cele mai mici gesturi au o semnificaţie imensă.

Sincer îţi spun, prima relaţie a mea a fost cu o fată care era colegă cu mine în generală, clasa a 8-a, dacă nu făcea ea rost de ID-ul meu de pe la colegi, nici că stăteam cu ea ... să nu mai zic că, la şcoală când o vedeam intram în clasă =)) Când m-am întâlnit cu ea prima dată parcă câştigasem la loto.
Visit us: www.warsdevils.com !

Image

Cautam staff si admini !
User avatar
Arion
Scripter eXtreamCS
Scripter eXtreamCS
Posts: 3317
Joined: 15 May 2008, 21:19
Detinator Steam: Da
SteamID: arion1338
Reputatie: Fost Mapper eXtreamCS
Fost Detinator HNS.eXtreamCS.com
Nume anterior : Seekers
Scripter Echipa eXtreamCS
Fost Moderator jutator
Discord: laurentiuandrei
Has thanked: 402 times
Been thanked: 413 times
Contact:

29 Aug 2011, 00:03

Mda si eu am o problema. La mine este putin altfel. Pe mess ma descurc grozav :)) stiu sa ma fac placut fetelor, am primit si marturisiri, nu trebuie sa le bag eu in seama, ma rog, ideea e ca ma descurc bine "offline", adica nu face to face. Eu acolo am probleme. :-s Multumesc de sfaturi baieti.
Cristian.R
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3958
Joined: 28 Sep 2007, 20:24
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Fost Super Moderator
Fost Designer eXtream
Nick anterior: Masaroo
Has thanked: 134 times
Been thanked: 185 times

29 Aug 2011, 00:05

Problema la majoritatea dintre noi e ca nu stim cum sa ne facem placuti de o fata. majoritatea baietilor isi manifesta emotiile prin "hai sa bag mana in buzunar ca poate zice fata asta ca-s smecher" , sau mai dati din maini aiurea , gesticulati aiurea cand vorbiti si multe altele.

trebuie sa fi cat mai natural si sa te porti cat de normal poti.
User avatar
Arion
Scripter eXtreamCS
Scripter eXtreamCS
Posts: 3317
Joined: 15 May 2008, 21:19
Detinator Steam: Da
SteamID: arion1338
Reputatie: Fost Mapper eXtreamCS
Fost Detinator HNS.eXtreamCS.com
Nume anterior : Seekers
Scripter Echipa eXtreamCS
Fost Moderator jutator
Discord: laurentiuandrei
Has thanked: 402 times
Been thanked: 413 times
Contact:

29 Aug 2011, 00:09

Balkanik wrote:Problema la majoritatea dintre noi e ca nu stim cum sa ne facem placuti de o fata. majoritatea baietilor isi manifesta emotiile prin "hai sa bag mana in buzunar ca poate zice fata asta ca-s smecher" , sau mai dati din maini aiurea , gesticulati aiurea cand vorbiti si multe altele.

trebuie sa fi cat mai natural si sa te porti cat de normal poti.
Da, dar vine si momentul cand trebuie sa actionezi, cand trebuie sa te misti :) Cam asta e problema enervanta.
Cristian.R
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3958
Joined: 28 Sep 2007, 20:24
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Fost Super Moderator
Fost Designer eXtream
Nick anterior: Masaroo
Has thanked: 134 times
Been thanked: 185 times

29 Aug 2011, 00:12

Cele mai penibile momente sunt alea cand sunteti doar voi 2 si se face o liniste ca nici unu nu mai zice nimic. Evitati sa taceti :))
katalins4s
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 99
Joined: 19 Aug 2011, 21:27
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 49 times
Been thanked: 2 times
Contact:

29 Aug 2011, 00:14

A spus foarte bine balkanik,trebuie sa fii tu insuti si treaba cu mesul/telefon etc merge foarte bine.Incepe usor usor sa vorbesti cu persoana respectiva incetul cu incetul incearca sa o cunosti.Ce`a mai mare prostie pe care sa nu o faci este SA TE GRABESTI.Daca o sa fii tu insuti si fata in fata nu are de ce sa iti fie rusine,daca cunosti acea persoana fie ea chiar dupa mess + ca ai vazuto de 2-3 si stii cateva lucruri despre ea e de ajuns,fata in fata ea te vede cum esti si acel lucru este cel mai important si vei vedea ca si fetele se vor apropia usor usor de tine:)
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information