Niste sfaturi in legatura cu mixajul?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
TheCrow1337

01 Sep 2011, 21:14

Salut baieti !!!

Cred ca nici intrebarea pe care am pus-o nu este tocmai una buna, dar neah, ploua si n-am ce face ...vreau sa aud parerile voastre.
In urma cu 3 luni, aproape de inceputul verii, mi-am incercat norocul ca sa zicem asa si am "scos" primul meu mix @ http://www.mixcloud.com/micshirau/rain- ... irst-mixx/.
Pe eXtream, topic aici: http://www.extreamcs.com/forum/discutii ... 14166.html nu mi-a raspuns decat TzaCaNeL care sincer, m-a facut sa-mi dau seama de cate ceva. Mi-am dat si eu seama ca tracklist-ul nu a fost unul tocmai potrivit (Inna, Pitbull, Matteo, Lucky Man Project, Lassaria si iar Lassaria). Puteam sa le aranjez si in alt fel, stiu. Apoi, si trecerile nu au fost tocmai reusite, dar sa zicem. Vad ca strainii imi apreciaza mai mult munca, statisticile de pe Mixcloud spun ca am 1,369 ascultatori, majoritatea straini.
In acest topic vreau sa va cer voua, celor care va pricepeti, niste sfaturi.. de folosit, folosesc Mixmeister, am incercat Traktor dar mi se pare ceva mai complicat, asa ca am zis pe moment sa raman la primul.
Astept niste raspunsuri favorabile, desi criticile nu ma deranjeaza. Acum ma astept sa nu primesc doar critici, ci si sfaturi si pareri de bine. Orice offtopic va fi raportat, va multumesc frumos!
RoyalServer
User avatar
Marius
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 8294
Joined: 11 Nov 2007, 12:19
Detinator Steam: Da
CS Status: being awesome since 1992
SteamID: kNNwOw
Reputatie: eXtream Mod
Fost administrator
Fost dezvoltator al listei de seriozitate eXtreamCS
Fost Membru Club eXtreamCS
Location: Timisoara
Has thanked: 577 times
Been thanked: 680 times

01 Sep 2011, 21:23

Ok, daca ti-a raspuns doar tzacanel...hai ca il las pe optick in pace in seara asta si iti ascult tie setul. O sa revin cu sugestii si pareri dupa ce termin de ascultat.

EDIT: am ascultat. Btw, trecerile nu-s bune. Mi-a placut doar ce ai facut cu champion, cum incepe dar mi se pare ca melodiile nu sunt beat pe beat. O alta chestie buna pe care o poti face la inceput este de a te folosi de versiunile extended ale pieselor si sa faci reglajele de bass/miduri/inalte cand faci trecerea. Asculta seturile mele sau alte altor dj si vei invata multe, asta fac eu de vreo 2 ani si mixurile mele sunt tot mai bune.
------> un mindset sanatos pentru eXtream <------
PS: NU sunt intermediar
User avatar
D.Ciprian
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 3948
Joined: 02 Oct 2010, 18:38
Detinator Steam: Da
CS Status: Away
Detinator server CS: ---
SteamID: @@@
Reputatie: Fost administrator
Location: .dbsql
Has thanked: 263 times
Been thanked: 330 times
Contact:

02 Sep 2011, 00:08

Cu mixmeister nu inveti nimic . El in mare parte iti face munca ta . De ce nu pui mana iei Virtual DJ inveti pe el apoi cand faci trecerea pe traktor o sa-ti fie mai usor ca ai unele notiuni invatate de la VDJ . Cum spunea si Marius te folosesti de versiunile extend de obicei la un mix . Succes !
Click pentru a vizualiza | Afiseaza codul
Image
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 430 guests