Invatare engleza

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

exx
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 168
Joined: 07 Sep 2011, 18:14
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 12 times
Been thanked: 6 times
Contact:

14 Sep 2011, 13:34

bYd wrote:Stiu ca e o intrbare cam stupida pentru acest forum,dar stiind ca este un forum mare am hotarat sa postez aici.Sunt in cls a 9-a si stiu ff putina engleza.Acum este nevoie sa stii engleza si trebuie neaparat sa invat si eu.In clasele mici ma descarcuram dar din cls a 7 a sunt bata,ori nu am fost atent ori nu am tinut eu minte.Citesc destul de bine dar cu traducerea stau prost de tot,la romana ma pricep compuneri,rezumate,analize etc. dar la engleza sunt praf.As vrea sa ma ajutati si pe mine sa invat si eu engleza(in general sa traduc)...De unde sa incep ? Ce sa fac ? Orice ajutor este binevenit !

Sper sa nu radeti, dar asta e :)
Pentru ca nu te-ai tinut de treaba e normal in clasa a 3-a a 4-a sau si a a 5-a sa stii engleza ce iti poate da ? /:) sa citesti niste propozitii , sa citesti 1 text ... Astea sunt simple e normal sa le stii pentru ca le inveti foarte usor daca iti PLACE si VREI !
Dar deja daca ai ajuns a 7-A si iti da cu prezentu .... sau ce se mai dadea si tu nu VREI e clar ca nu o sa mai poti ...


http://www.engleza.biz/
Image
RoyalServer
User avatar
otomanu32
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1182
Joined: 22 Aug 2011, 10:06
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Ban 3 luni
Ban 2 luni
Location: Rotterdam
Has thanked: 129 times
Been thanked: 73 times

14 Sep 2011, 14:09

Andy. wrote:
PlayWorldRo wrote:stiu eu ! iati o viata :) si lasa-te de cs :) ala iti mananca creieru ! garantez ! :) din elevu de 10 ce eram acuma is de 9 si cv .. nu e rau da *** . . ma lasasi de cs si gandesc mai liber :) :|
Iauzi la asta, din elevu de 10 ce era acu e de 9 si ceva /:)

Cine esti ma, nepotu lu` Ainştain ?
;)) da ce te doare capu .. nu vrei sa fiu ca tine dependent de cs si sa injur lumea cand da un mass ;)
daca is destept asta este :) poate ajung ceva mare nu sa caut ca asta loc de munca pe forum :-j
lasati-va de pcuri si apucati-va de viata .. veti vedea multe lucruri schimbate .. si ganditi-va ce ati fi putut face in timpul in care jucati cs si injurati playerii :-j ce pot sa iti fac .. ai mintea mancata de cs si o sa razi la comentariu asta :-j
User avatar
BRANDY #1
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3907
Joined: 24 Dec 2008, 08:32
Detinator Steam: Da
CS Status: lucky-competitions.com
Reputatie: Fost moderator
Location: Leicester, UK
Has thanked: 1 time
Been thanked: 132 times

14 Sep 2011, 14:17

Eu am o carte de unde invat pentru facultate. Se numeste "Let's learn ENGLISH (metoda de invatare a limbii engleze)", editura Teora si desigur 2 dictionare. Restul e can can.
Mergem înainte, că înainte era mai bine!
User avatar
amE
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1435
Joined: 19 Dec 2009, 16:48
Detinator Steam: Nu
CS Status: beep.
Reputatie: Membru Club eXtreamCS ( o luna)
Has thanked: 133 times
Been thanked: 108 times

14 Sep 2011, 14:50

PlayWorldRo wrote:stiu eu ! iati o viata :) si lasa-te de cs :) ala iti mananca creieru ! garantez ! :) din elevu de 10 ce eram acuma is de 9 si cv .. nu e rau da *** . . ma lasasi de cs si gandesc mai liber :) :|
Elevu de clasa 1 de 10 si acum e elev de clasa 2 de 9 si ceva grav :( .

ON: Iti recomand daca chiar vrei filme / jocuri [in general call od duty/ medal of honor; aa jocuri in general despre razboi sunt cele subtitrate si sim city's] / meditatii pentru gramatica ti le recomand 100% gramatica e grea si pentru mine si stiu sa vb destul de bine spre foarte bine engleza :) .
User avatar
otomanu32
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1182
Joined: 22 Aug 2011, 10:06
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Ban 3 luni
Ban 2 luni
Location: Rotterdam
Has thanked: 129 times
Been thanked: 73 times

14 Sep 2011, 15:03

amE wrote:
PlayWorldRo wrote:stiu eu ! iati o viata :) si lasa-te de cs :) ala iti mananca creieru ! garantez ! :) din elevu de 10 ce eram acuma is de 9 si cv .. nu e rau da *** . . ma lasasi de cs si gandesc mai liber :) :|
Elevu de clasa 1 de 10 si acum e elev de clasa 2 de 9 si ceva grav :( .

ON: Iti recomand daca chiar vrei filme / jocuri [in general call od duty/ medal of honor; aa jocuri in general despre razboi sunt cele subtitrate si sim city's] / meditatii pentru gramatica ti le recomand 100% gramatica e grea si pentru mine si stiu sa vb destul de bine spre foarte bine engleza :) .
frate ! tu nu zici ca nu ai vrea sa fii copil /:) sa fim seriosi toti oamenii isi doresc sa mi-a fie o data copii :|
Uite frate am 14 [ ii implinesc la anu ;) ] si ma mandresc ? ce o sa faceti imi dati ban ? ma mandresc frate ca traiesc mai mult decat un borat care sio petrecut copilaria la pc ;) ce sa ii faci la o matahala ca tine
User avatar
fantez1st
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1193
Joined: 06 Mar 2011, 16:50
Detinator Steam: Da
Location: Dorohoi | BT
Has thanked: 143 times
Been thanked: 112 times

14 Sep 2011, 18:57

Eu am invatat engleza de mic, am facut in clasele 1-4 pregatire particulara , si inca o data prin clasa a 8-a . Insa, foarte mult m-au ajutat filmele . Eu de obicei cand ma uit la un film subtitrat din engleza in romana dau sonorul mai tare si in timp ce ascult ma uit la subtitrare si mai inveti niste cuvinte noi, o expresie , o conjugare de verb.

Si ca sa nu fac alt topic . Cei care au dat cambridge`u stiti careva ce va da ? Ca as fi tentat sa dau anul viitor ..si profesoara ne-a incurajat insa vreau sa stiu ce au in vizor aceia sa vad daca o sa fac fata.
Nu stau mult.
G0^VrralY
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 13
Joined: 20 Apr 2010, 10:49
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Detinator server CS: Inca nu :D
Location: Groapa Din Ghencea :))
Contact:

14 Sep 2011, 19:04

Trebuia sa inveti de mic acuma iti va fi foarte greu invata mai intai cuvintele apoi pronuntia te pot ajuta foarte multe filmele dar te sfatuiesc sa incerci sa recapitulezi materia de la scoala asa inveti cel mai usor ;)
3 guys walk into a bar

The first guy says "I have got the smallest arm in the world"

The second guy "I have the smallest head in the world"

The third guy "I have got the smallest dick in the world"

The 3 guys go to the Guinness World Records

The first guy comes back and says "I really do have the smallest arm in the world"

The second guy comes back and says "Amazing, I do have the smallest head in the world"

The third guy comes back angry " Who the FUCK is JUSTIN BEIBER" ?
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Yandex [Bot] and 404 guests