legat de steam

Discutii legate de instalarea, configurarea si modificarea unui server de Counter-Strike.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori, Echipa eXtreamCS.com

Post Reply
User avatar
Juve2009
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 136
Joined: 22 Apr 2009, 16:46
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!

18 Oct 2011, 14:56

am steam, intru pe server meu, si ma arata non-steam, implicit nu imi merge adminul pe steam. si nu numai mie si altora, dar culmea, ca la altii le merg adminu pe steam, alti playeri simpli care sunt steam on ii arata valve, pe altii ii arata steam on. care ar fi problema ? e enervanta rau, am instalat iar dproto, am configurat iar amx_who, l-am compilat pe 1.8.1 , la fel . cand dau restart la server, ma arata steam on, dar dupa ceva timp ma arata valve, dar nu e la toata lumea problema asta. azi nu imi merge mie adminul pe steam, dau status ma arata valve, maine nu ii merge lu altu, etc ..
RoyalServer
di@volitza
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 2
Joined: 01 Nov 2011, 14:23
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Contact:

01 Nov 2011, 14:28

Buna !! aceasi Problema o am si eu pe 2 dintre serverele care le detin ! Si asta s-a intamplat dupa ce mi sa cerut de catre firma unde am serverele hostate sa fac Update la platforma ! de atunci exact la fel se intampla si la no daca dau rr la server merge ! am facut sesizari si toti ridica din umeri ! poate daca o sa aflii rezultatul sa lasi un reply aici daca aflu eu las eu :P
User avatar
Juve2009
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 136
Joined: 22 Apr 2009, 16:46
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!

02 Nov 2011, 11:48

de vreo saptamana, merge fara probleme. pur si simplu si-a revenit singur.

o problema ar fi ce build ai la server, roaga-i pe cei de la firma respectiva sa-ti bage alt build, unu mai nou, sau unul care il au pe cel mai bun server hostat la ei. si apoi reinstalezi tot serverul si bagi ultima versiune de dproto.
ionutz4all
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 2
Joined: 02 Nov 2011, 11:28
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Detinator server CS: 94.176.163.9:27015
Location: Botosani
Contact:

02 Nov 2011, 11:54

o fi fost ceva de la steam , ca am inteles ca au avut unele probleme in ultima vreme , la mine acum 5-6 zile nu se deschidea, se incarca dar nu se deschidea
Comunitate inf3rnal http://infernal.4rumer.com
Post Reply

Return to “Probleme la servere dedicate de Counter-Strike”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 70 guests