Redirecte

Discutii legate de instalarea, configurarea si modificarea unui server de Counter-Strike.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori, Echipa eXtreamCS.com

Post Reply
ecselent
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 55
Joined: 22 Nov 2010, 14:47
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Has thanked: 2 times
Contact:

27 Dec 2011, 21:59

AM deja redirecte si stiu ca functioneaza foarte bine, am un admin care redirectioneze 22 de playeri in mai putin de o jumatate de ora, eu nu redirectionez pe nimeni, e drept, am router, dar downloadez cu 10 mb de pe torrenti, ceea ce inseamna ca viteza exista, deci stiu ca era ceva de modificat in setarile routerului ca sa pot redirecta si eu bine, daca stie cineva, il rog mult sa-mi spuna ce ar trebui facut :)
RoyalServer 2
pLv
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 205
Joined: 27 Aug 2008, 16:37
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Detinator server CS: In teste deocamdata!
Location: TaRgOvIsTe ciTy
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

29 Dec 2011, 19:42

foloseste google pentru a face deschide porturile ,stiu un tovaras care face cu rooter peste 400 de dropuri in 24 de ore ;) acuma depinde parca si de rooter si ce banda de internet, ai conteaza mai mult viteza de upload...torentul oprit....mai multe nu stiu
ecselent
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 55
Joined: 22 Nov 2010, 14:47
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Has thanked: 2 times
Contact:

29 Dec 2011, 19:54

Il poti ruga, te rog, sa-mi scrie si mie metoda aici ? pentru ca nu stiu exact ce porturi trebuie sa deschis
pLv
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 205
Joined: 27 Aug 2008, 16:37
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Detinator server CS: In teste deocamdata!
Location: TaRgOvIsTe ciTy
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

30 Dec 2011, 00:42

uite aici ce trebuie sa faci nu e asa greu daca sti sa umbli putin cu pc-ul ;)

Probleme specifice redirectelor

IRedirecte prin router.

Pentru cei care aveti router si vreti sa tineti redirectele, aveti de facut doi pasi:
A. Dati enable la port forwarding in Windows (nu e necesar pe toate calculatoarele, dar e bine sa faceti si pasul asta).
- Deschideti Regystry Editor (Start>Run> scrieti regedit si dati enter).
- Navigati la HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Servic es\Tcpip\Parameters. Aici gasiti IPEnableRouter. Schimbati valoarea acestei chei din 0 in 1.
B. Trebuie sa activati port forwarding la router. Aveti doua posibilitati:
- setati manual in meniul de configurare al routerului. De obicei gasiti in meniul de la NAT>Port forwarding.
- sau folositi un program pentru setarea routerului, Simple Port Forwarding.
In program, setati modelul routerului, scrieti user si parola de conectare la acesta, apoi adaugati porturile. Nu uitati sa apasati apoi pe butonul "UPDATE ROUTER"!

Eroare "Available memory less than 15 mb!!!"

Pe Windows Xp 64, Vista 64 si Windows 7 versiunea 64biti, redirectele nu vor functiona daca nu faceti urmatorul lucru:
Click dreapta pe fisierul hlds.exe din C:/redirect. Apasati Properties, mergeti apoi la Compatibility si bifati "Run this program in compatibilty mode for Windows Xp Sp2"! Daca nu faceti asta, veti primi o eroare.

Nu poti deschide mai mult de 230 de procese
Pe windows xp 32 biti, e posibil ca numarul proceselor care pot fi deschise sa fie limitat la 210-230. Daca aveti 4 gb ram si vreti sa deschideti 200 de redirecte, dar vedeti ca de la 230 de procese nu mai misca nimic, faceti urmatorul lucru:
- Deschideti Regystry Editor (Start>Run> scrieti regedit si dati enter).
- Navigati la HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Windows. Aici gasiti GDIProcessHandleQuota. Mariti valoarea acestei chei la 65535.
- Navigati la HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Contro l\Session Manager\SubSystems\Windows. Aici gasiti Windows. Deschideti si modificati din acel string lung partea cu SharedSection=1024,3072,4096 in SharedSection=1024,8192,4096.
- Restart computer for changes to take effect.

Nu se conecteaza niciun jucator la redirecte.
- Verifica sa ai FIREWALL de la antivirus sau de la windows dezactivat!
- Verifica internetul, ip-ul tau, eventual intreaba la providerul tau de net daca nu iti vine internetul printr-un modem.
- Cei cu ClickNet, UPC care au internet prin modem, sau router, vor putea conecta mai putini jucatori, din cauza ca au banda mica la net, si iesire prin acces point.
ecselent
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 55
Joined: 22 Nov 2010, 14:47
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Has thanked: 2 times
Contact:

30 Dec 2011, 01:27

A fost intradevar simplu, daca va avea vreun rezultat, o sa revin cu un post, multumesc foarte mult pentru timpul acordat :)
Post Reply

Return to “Probleme la servere dedicate de Counter-Strike”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 115 guests