Cum scap de boti ?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
mariuss615
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1399
Joined: 16 Mar 2010, 10:24
Detinator Steam: Da
CS Status: Mahăr
Reputatie: Organizator Cupe eXtreamCS
Location: București
Has thanked: 28 times
Been thanked: 91 times
Contact:

29 Jan 2012, 10:38

Am introdus si intrebare cu raspuns obligatoriu, am si captcha si tot intra.. ce sa mai adaug ca sa scap in totalitate de ei ? Eu tot tind sa cred ca sunt oameni ce se inregistreaza manual si cauta raspunsul la intrebare cu google translate altfel nu imi explic de unde stiu ei raspunsul intrebarea fiind "Cine este presedintele Romaniei".
Web Hosting gratuit cu SSL inclus si Litespeed pentru orice site care tine link in footer. PM daca te intereseaza.
RoyalServer
User avatar
SaLLeR ;ddd
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1545
Joined: 23 Jul 2011, 00:08
Detinator Steam: Nu
CS Status: Nu mai joc.
Detinator server CS: Mai demult.
SteamID: Inexistent.
Reputatie: Restrictie moderator!
Membru Club eXtreamCS (1 luna)
Location: Cum ajung acasa?
Has thanked: 119 times
Been thanked: 164 times

29 Jan 2012, 10:58

Cand se inregistreaza un utilizator, pune sa isi activeze singur contu!
User avatar
mariuss615
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1399
Joined: 16 Mar 2010, 10:24
Detinator Steam: Da
CS Status: Mahăr
Reputatie: Organizator Cupe eXtreamCS
Location: București
Has thanked: 28 times
Been thanked: 91 times
Contact:

29 Jan 2012, 11:15

Nu imi merge serverul smtp, deci altceva.
Web Hosting gratuit cu SSL inclus si Litespeed pentru orice site care tine link in footer. PM daca te intereseaza.
HotShotGG
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 40
Joined: 27 Nov 2011, 17:46
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Been thanked: 3 times
Contact:

29 Jan 2012, 11:36

Seteaza-l ca numai administratori sa poata activa conturile, sau cum a zis si Saller.

Sau daca e cand pui o intrebare, pune cu lietere si numere si asa nu o sa mai poata google sa-l traduca.

Gen : C1n3 3st3 Pr3$3dint3l3 R0man13i

Asta a fost doar un exemplu, daca pui cu lietere si numere incearca sa gasesti o intrebare mai scurta s-o inteleaga toti " Romanii " , asa ei n-o m-ai pot traduce cu google translate.

Sper ca ti-am fost de ajutor.
User avatar
mariuss615
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1399
Joined: 16 Mar 2010, 10:24
Detinator Steam: Da
CS Status: Mahăr
Reputatie: Organizator Cupe eXtreamCS
Location: București
Has thanked: 28 times
Been thanked: 91 times
Contact:

29 Jan 2012, 11:39

HotShotGG wrote:Seteaza-l ca numai administratori sa poata activa conturile, sau cum a zis si Saller.

Sau daca e cand pui o intrebare, pune cu lietere si numere si asa nu o sa mai poata google sa-l traduca.

Gen : C1n3 3st3 Pr3$3dint3l3 R0man13i

Asta a fost doar un exemplu, daca pui cu lietere si numere incearca sa gasesti o intrebare mai scurta s-o inteleaga toti " Romanii " , asa ei n-o m-ai pot traduce cu google translate.

Sper ca ti-am fost de ajutor.
Fiind vorba de un forum pe care se inregistreaza aproximativ 100de oameni pe zi este ceva de munca sa activezi toate conturile manual, iar cu raspunsul nu vad cum are reusii oamenii sa il ghiceasca. ORicum Multumesc.
Ca sa fiu si mai clar in problema, boti nu posteaza reclame ( sau daca da se intampla rar ), ci dau "like" la posturile facute de Administratori, trimit pm si cam atat, am verificat si majoritatea sunt din polonia cu aceiaisi clasa de ipuri 188.143
Last edited by mariuss615 on 29 Jan 2012, 11:43, edited 1 time in total.
Web Hosting gratuit cu SSL inclus si Litespeed pentru orice site care tine link in footer. PM daca te intereseaza.
HotShotGG
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 40
Joined: 27 Nov 2011, 17:46
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Been thanked: 3 times
Contact:

29 Jan 2012, 11:40

mariuss615 wrote:
HotShotGG wrote:Seteaza-l ca numai administratori sa poata activa conturile, sau cum a zis si Saller.

Sau daca e cand pui o intrebare, pune cu lietere si numere si asa nu o sa mai poata google sa-l traduca.

Gen : C1n3 3st3 Pr3$3dint3l3 R0man13i

Asta a fost doar un exemplu, daca pui cu lietere si numere incearca sa gasesti o intrebare mai scurta s-o inteleaga toti " Romanii " , asa ei n-o m-ai pot traduce cu google translate.

Sper ca ti-am fost de ajutor.
Fiind vorba de un forum pe care se inregistreaza aproximativ 100de oameni pe zi este ceva de munca sa activezi toate conturile manual, iar cu raspunsul nu vad cum are reusii oamenii sa il ghiceasca. ORicum Multumesc.
Pai daca pui si numere inloc de litere strainii n-o sa-l ghiceasca.

P.s : Intrebarea care ai pus-o tu este pe foarte multe forumuri si poate sau invatat cu aceas intrebare si na ...
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information