EURO 2008 - Discutati despre orice!

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
Respect me
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 3062
Joined: 31 Jan 2008, 07:30
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Fost moderator
Fost Membru Club eXtreamCS
Has thanked: 207 times
Been thanked: 137 times

14 Jun 2008, 21:20

mitranalagrasu wrote:Unii pot sa ma injure :)) Dar nu cred ca avem ce face pierdem in fata Olandei cu 1-0 :)>- Asa cred Eu dar sa nu ne lasam HAI ROMANIA :D>-
Olanda e deja calificata,si ei nu vor sa joace dur sa-si accidenteze oamenii sau sa ia galben ... asa ca joaca moale si daca noi suntem isteti si atacam din prima,poate castigam noi cu 1-0 :)>-
RoyalServer
User avatar
@L1N
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1351
Joined: 25 Mar 2008, 18:52
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Ban 3 luni .
(Ban scos de 1 mai!)
Ban 2 luni !
Location: Lupeni / Hunedoara / Romania
Has thanked: 34 times
Been thanked: 45 times

14 Jun 2008, 21:24

asa e ;) joaca cu rezervele olanda
Image
User avatar
NeKz0r
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 210
Joined: 06 Apr 2008, 15:07
Detinator Steam: Da
CS Status: Ma mai uit si eu ce prosti zic astia :)
Detinator server CS: SoEasY.Ro
Contact:

14 Jun 2008, 22:25

italia - franta X
olanda - romania 2-0
olanda - romania 1-0
olanda - romania 0-0

Tot noi mergem mai departe numai acolo sa fie X iar noi sa nu luam bataie cu mai mult de 2-0
Ai primit un avertisment pentru reclama din semnatura. Citeste regulile!
User avatar
GYUKY
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 9280
Joined: 07 Apr 2008, 10:19
Detinator Steam: Da
CS Status: INACTIV !
Reputatie: Fost administrator
Membru Club eXtreamCS
Location: Germania
Has thanked: 193 times
Been thanked: 1156 times

15 Jun 2008, 05:26

NeKz0r wrote:italia - franta X
olanda - romania 2-0
olanda - romania 1-0
olanda - romania 0-0

Tot noi mergem mai departe numai acolo sa fie X iar noi sa nu luam bataie cu mai mult de 2-0
da :X FORTZA ROMANIA :X !!!
Image
User avatar
NeKz0r
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 210
Joined: 06 Apr 2008, 15:07
Detinator Steam: Da
CS Status: Ma mai uit si eu ce prosti zic astia :)
Detinator server CS: SoEasY.Ro
Contact:

15 Jun 2008, 16:16

Romania are 4 sanse din 9 sa mearga mai departe
Italia 3 din 9
Franta 2 din 9

Pentru ca România să se califice în sferturile de finală ale Euro 2008, chiar dacă va pierde la mai puţin de două goluri diferenţă în faţa Olandei, în celălalt meci din grupă, Italia şi Franţa trebuie să remizeze fără gol înscris.

“Tricolorii” depind doar de ei: cu o victorie în faţa Olandei merg în “sferturi”, indiferent de scorul meciului Franţa-Italia.

Cu un punct mai mult decît Franţa şi Italia, România are prima şansă la calificare. Mai ales că va întîlni marţi, în ultima etapă, nişte olandezi deja în “sferturi”, în timp ce francezii şi ita­li­e­nii se pot anula reciproc în meciul direct. Din cele nouă va­ri­an­te po­sibile la cele două partide de marţi, România se califică în 4 si­tua­ţii, Italia în 3, iar Franţa merge mai departe în doar două cazuri. Va­­riantele favorabile nouă sînt:

1 România - Olanda 1
Franţa - Italia 1

2 România - Olanda 1
Franţa - Italia X

3 România - Olanda 1
Franţa - Italia 2

4 România - Olanda X
Franţa - Italia X

În primele trei cazuri, facem 5 puncte şi nu mai putem fi ajunşi de italieni sau de francezi, în timp ce în ultima situaţie vom strînge 3 punc­te, cu unul mai mult decît a­ceş­tia.

Varianta nebună

O situaţie extrem de intere­san­tă apare în cazul în care Italia şi Franţa remizează, iar noi pierdem cu Olanda. În această conjunctură, România, Italia şi Franţa fac, fiecare, cîte două puncte, departajarea facîndu-se la rezultate directe.
1) Dacă italienii şi francezii fac un e­gal cu goluri se califică Italia, a­vînd go­la­veraj mai bun într-un cla­sa­ment în trei cu România, Italia şi Franţa.
2) Dacă Italia şi Franţa fac 0-0, clasamentul în trei arată ast­fel:

1-2. România 2 0 2 0 1-1 2p
Italia 2 0 2 0 1-1 2p
3. Franţa 2 0 2 0 0-0 2p

Cum noi şi italienii nu putem fi departajaţi nici în urma rezultatelor directe, se trece la următorul cri­te­riu, golaverajul general. În a­ceas­­tă situaţie, noi mergem mai de­par­te dacă nu pierdem cu Olan­da cu 0-3 sau la o diferenţă mai mare de 3 goluri. Dacă vom fi în­vinşi de Olan­da cu 0-3, am fi la egalitate cu Italia şi la golaverajul general (1-4), iar “macaronarii” merg mai departe a­vînd un coe­fi­cient mai bun. Da­că pierdem la o direrenţă mai mare de 3 goluri, a­tunci italienii vor avea un golaveraj superior, ca­li­fi­cîn­du-se în “sferturi”.
Ai primit un avertisment pentru reclama din semnatura. Citeste regulile!
sYnLab
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 196
Joined: 06 May 2008, 13:21
Detinator Steam: Da

16 Jun 2008, 11:28

NeKz0r wrote:Romania are 4 sanse din 9 sa mearga mai departe
Italia 3 din 9
Franta 2 din 9

Pentru ca România să se califice în sferturile de finală ale Euro 2008, chiar dacă va pierde la mai puţin de două goluri diferenţă în faţa Olandei, în celălalt meci din grupă, Italia şi Franţa trebuie să remizeze fără gol înscris.

“Tricolorii” depind doar de ei: cu o victorie în faţa Olandei merg în “sferturi”, indiferent de scorul meciului Franţa-Italia.

Cu un punct mai mult decît Franţa şi Italia, România are prima şansă la calificare. Mai ales că va întîlni marţi, în ultima etapă, nişte olandezi deja în “sferturi”, în timp ce francezii şi ita­li­e­nii se pot anula reciproc în meciul direct. Din cele nouă va­ri­an­te po­sibile la cele două partide de marţi, România se califică în 4 si­tua­ţii, Italia în 3, iar Franţa merge mai departe în doar două cazuri. Va­­riantele favorabile nouă sînt:

1 România - Olanda 1
Franţa - Italia 1

2 România - Olanda 1
Franţa - Italia X

3 România - Olanda 1
Franţa - Italia 2

4 România - Olanda X
Franţa - Italia X

În primele trei cazuri, facem 5 puncte şi nu mai putem fi ajunşi de italieni sau de francezi, în timp ce în ultima situaţie vom strînge 3 punc­te, cu unul mai mult decît a­ceş­tia.

Varianta nebună

O situaţie extrem de intere­san­tă apare în cazul în care Italia şi Franţa remizează, iar noi pierdem cu Olanda. În această conjunctură, România, Italia şi Franţa fac, fiecare, cîte două puncte, departajarea facîndu-se la rezultate directe.
1) Dacă italienii şi francezii fac un e­gal cu goluri se califică Italia, a­vînd go­la­veraj mai bun într-un cla­sa­ment în trei cu România, Italia şi Franţa.
2) Dacă Italia şi Franţa fac 0-0, clasamentul în trei arată ast­fel:

1-2. România 2 0 2 0 1-1 2p
Italia 2 0 2 0 1-1 2p
3. Franţa 2 0 2 0 0-0 2p

Cum noi şi italienii nu putem fi departajaţi nici în urma rezultatelor directe, se trece la următorul cri­te­riu, golaverajul general. În a­ceas­­tă situaţie, noi mergem mai de­par­te dacă nu pierdem cu Olan­da cu 0-3 sau la o diferenţă mai mare de 3 goluri. Dacă vom fi în­vinşi de Olan­da cu 0-3, am fi la egalitate cu Italia şi la golaverajul general (1-4), iar “macaronarii” merg mai departe a­vînd un coe­fi­cient mai bun. Da­că pierdem la o direrenţă mai mare de 3 goluri, a­tunci italienii vor avea un golaveraj superior, ca­li­fi­cîn­du-se în “sferturi”.
corect
User avatar
timy_fb
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1729
Joined: 31 Aug 2007, 22:38
Detinator Steam: Da
CS Status: Daca esti invizibil, poarta-te ca atare
Detinator server CS: Nu
Location: Tarnaveni
Has thanked: 56 times
Been thanked: 37 times
Contact:

17 Jun 2008, 18:32

Nu mai zicetistati calmi ca i-am mai batut pe Olandezi" Sa ne gandim umpic ce jucatori a avut la preliminari si ce JUCATORI are acum :| .Staati jos...Van Basten a zis ca o sa joace corect numa ca menajeaza cativa jucatori ;)
ImageImageImageImageImageImageImage
User avatar
mitranalagrasu
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 339
Joined: 10 Sep 2007, 22:09
Detinator Steam: Da
CS Status: Ma Joc Cu MiTra CS !
Detinator server CS: joc Mario Online
SteamID: matzi001
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (31 feb)
Location: Bucuresti
Has thanked: 33 times
Been thanked: 117 times
Contact:

17 Jun 2008, 23:40

Imi pare rau ca am avut dreptate ca Romania va lua bataie de la Olanda da asta e :(

Viata merge mai departe si fiti mandrii ca suntem romanii !!!!

Romania
citeste regulamentul!
User avatar
GYUKY
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 9280
Joined: 07 Apr 2008, 10:19
Detinator Steam: Da
CS Status: INACTIV !
Reputatie: Fost administrator
Membru Club eXtreamCS
Location: Germania
Has thanked: 193 times
Been thanked: 1156 times

18 Jun 2008, 00:00

Din pacate Romania se intoare acasa!
Am schimbat numele topicului pentru a reflecta cu continutul :)
Image
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information