Laptop pentru gaming

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
Biju
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 935
Joined: 22 Jan 2011, 17:31
Detinator Steam: Nu
Location: Bucuresti
Has thanked: 44 times
Been thanked: 45 times
Contact:

02 Mar 2012, 16:59

Hai noroc


Dati-mi si mie niste laptop-uri special pentru gaming... bune rau de tot pana in 30 de milioane.. va rog frms :D
Sa nu am treaba 2 ani de acum inainmte :)) vorba vine
RoyalServer
User avatar
IsTI37
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10987
Joined: 10 Apr 2007, 15:02
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost SysAdmin
Fost Fondator GTA5 (CVL)
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 28 times
Been thanked: 776 times

02 Mar 2012, 18:17

Laptopurile nu sunt pentru gaming, i-ati un pc la 1500 de lei din piese cu o placa video AMD Radeon HD6850 la 550 de lei + un monitor de 24 inchi la 550 lei si ai ceva superior oricarui laptop.
Nu recomand sa cumperi un laptop pentru jocuri, se incalzesc foarte tare cand joci, sunt zgomotoase, nu sunt confortabile si nici sa nu vorbesc despre ergonomie sau calitatea foarte proasta a lcd-ul la cele mai multe laptopuri.

Asteapta pana la vara cand apar noile processoare intel si placile video pe 22 nm in laptopuri, atunci se vor incalzi mai putin si vor fi mai puternice, respectiv bateria va tine mult mai mult in conditii normale.

Daca vrei sa te joci cand esti in miscare i-ati un telefon sau tableta cu android, e mult mai fain sa te joci cu touchscreen-ul decat cu laptopul.
User avatar
Biju
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 935
Joined: 22 Jan 2011, 17:31
Detinator Steam: Nu
Location: Bucuresti
Has thanked: 44 times
Been thanked: 45 times
Contact:

02 Mar 2012, 19:31

IsTI37 wrote:Laptopurile nu sunt pentru gaming, i-ati un pc la 1500 de lei din piese cu o placa video AMD Radeon HD6850 la 550 de lei + un monitor de 24 inchi la 550 lei si ai ceva superior oricarui laptop.
Nu recomand sa cumperi un laptop pentru jocuri, se incalzesc foarte tare cand joci, sunt zgomotoase, nu sunt confortabile si nici sa nu vorbesc despre ergonomie sau calitatea foarte proasta a lcd-ul la cele mai multe laptopuri.

Asteapta pana la vara cand apar noile processoare intel si placile video pe 22 nm in laptopuri, atunci se vor incalzi mai putin si vor fi mai puternice, respectiv bateria va tine mult mai mult in conditii normale.

Daca vrei sa te joci cand esti in miscare i-ati un telefon sau tableta cu android, e mult mai fain sa te joci cu touchscreen-ul decat cu laptopul.

M-am decis, imi iau un iphone4S.
Mersi de sfaturi!
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information