Invisible Children ????

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
D.Ciprian
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 3948
Joined: 02 Oct 2010, 18:38
Detinator Steam: Da
CS Status: Away
Detinator server CS: ---
SteamID: @@@
Reputatie: Fost administrator
Location: .dbsql
Has thanked: 263 times
Been thanked: 330 times
Contact:

07 Mar 2012, 16:21

Care e treaba cu asta ? Vor donatii , pentru ce ? Nu am fost lamurit pana la urma ce este asta...

http://vimeo.com/37119711
Click pentru a vizualiza | Afiseaza codul
Image
RoyalServer
User avatar
xVib[E]R
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2302
Joined: 22 May 2011, 16:22
Detinator Steam: Nu
CS Status: bind w +quit
Detinator server CS: No.
Location: Romania
Has thanked: 101 times
Been thanked: 360 times
Contact:

07 Mar 2012, 16:40

"We are gonna do everything we can to stop them !" - a spus cel care filmeaza (nu ii stiu numele).

Vor sa il aresteze dar nu se poate pentru ca 99% din planeta nu stie de acest criminal. Guvernul american nu se baga in chestia asta pentru ca "nu este atat de important".

Iar donatiile sunt pentru copiii aceia (alimente, apa potabila) si probabil pentru materialele care sa le imprastie prin oras (afise, imagini etc).

EDIT: Cred ca m-am inselat.
Banii sunt pentru un program TRI.
----------------------------------------
VIPSZONEGAMES RO
----------------------------------------
FORUMUL vă stă la dispoziţie !

Image
__________________________________________________________________________________________________________________________________

MixCloud | SoundCloud | YouTube - Y!M:[email protected]
User avatar
D.Ciprian
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 3948
Joined: 02 Oct 2010, 18:38
Detinator Steam: Da
CS Status: Away
Detinator server CS: ---
SteamID: @@@
Reputatie: Fost administrator
Location: .dbsql
Has thanked: 263 times
Been thanked: 330 times
Contact:

07 Mar 2012, 16:53

xVib[E]R wrote:"We are gonna do everything we can to stop them !" - a spus cel care filmeaza (nu ii stiu numele).

Vor sa il aresteze dar nu se poate pentru ca 99% din planeta nu stie de acest criminal. Guvernul american nu se baga in chestia asta pentru ca "nu este atat de important".

Iar donatiile sunt pentru copiii aceia (alimente, apa potabila) si probabil pentru materialele care sa le imprastie prin oras (afise, imagini etc).

EDIT: Cred ca m-am inselat.
Banii sunt pentru un program TRI.
Nu am inteles absolut nimic !
Click pentru a vizualiza | Afiseaza codul
Image
User avatar
xVib[E]R
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2302
Joined: 22 May 2011, 16:22
Detinator Steam: Nu
CS Status: bind w +quit
Detinator server CS: No.
Location: Romania
Has thanked: 101 times
Been thanked: 360 times
Contact:

07 Mar 2012, 16:55

:)) Greseala mea, m-am grabit ..
Donatiile sunt pentru un program numit TRI.
Da click si afla informatiile.
----------------------------------------
VIPSZONEGAMES RO
----------------------------------------
FORUMUL vă stă la dispoziţie !

Image
__________________________________________________________________________________________________________________________________

MixCloud | SoundCloud | YouTube - Y!M:[email protected]
User avatar
D.Ciprian
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 3948
Joined: 02 Oct 2010, 18:38
Detinator Steam: Da
CS Status: Away
Detinator server CS: ---
SteamID: @@@
Reputatie: Fost administrator
Location: .dbsql
Has thanked: 263 times
Been thanked: 330 times
Contact:

07 Mar 2012, 17:03

M-am documentat si am aflat ca este un barbat pe nume Joseph Kony care ia copii din familii , ii pune sa isi omoare parintii si ii foloseste in alte scopuri . Pe fete pentru sex si baieti pentru aparare. El este din Uganda si a strans pana acum destui copii (300.000) la care le-a dat [nu la toti] arme pentru a-l ajuta sa nu fie capturat.
USA in prima faza nu a vrut sa se implice , dar dupa ce s-au strans la casa alba au trimis 100 de persoane care sa ajute la capturarea lui . Prin distribuirea video-ului de mai sus ajutam sa afle cat mai multa lume despre el si sa nu-si faca "armata" mai mare si sa fie capturat.
Click pentru a vizualiza | Afiseaza codul
Image
User avatar
xVib[E]R
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2302
Joined: 22 May 2011, 16:22
Detinator Steam: Nu
CS Status: bind w +quit
Detinator server CS: No.
Location: Romania
Has thanked: 101 times
Been thanked: 360 times
Contact:

07 Mar 2012, 17:04

D.Ciprian wrote:M-am documentat si am aflat ca este un barbat pe nume Joseph Kony care ia copii din familii , ii pune sa isi omoare parintii si ii foloseste in alte scopuri . Pe fete pentru sex si baieti pentru aparare. El este din Uganda si a strans pana acum destui copii (300.000) la care le-a dat [nu la toti] arme pentru a-l ajuta sa nu fie capturat.
USA in prima faza nu a vrut sa se implice , dar dupa ce s-au strans la casa alba au trimis 100 de persoane care sa ajute la capturarea lui . Prin distribuirea video-ului de mai sus ajutam sa afle cat mai multa lume despre el si sa nu-si faca "armata" mai mare si sa fie capturat.
Pai daca vedeai tot video-ul, iti dadeai seama de chestia asta din prima :)

EDIT: Am vazut un film aparut in 2011, cu Gerard Butler, care seamana perfect cu "Invisible Children", numai ca el se duce singur in Africa. Se numeste Machine Gun Preacher .. Il recomand, e foarte emotionant.
----------------------------------------
VIPSZONEGAMES RO
----------------------------------------
FORUMUL vă stă la dispoziţie !

Image
__________________________________________________________________________________________________________________________________

MixCloud | SoundCloud | YouTube - Y!M:[email protected]
User avatar
D.Ciprian
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 3948
Joined: 02 Oct 2010, 18:38
Detinator Steam: Da
CS Status: Away
Detinator server CS: ---
SteamID: @@@
Reputatie: Fost administrator
Location: .dbsql
Has thanked: 263 times
Been thanked: 330 times
Contact:

07 Mar 2012, 17:08

xVib[E]R wrote:
D.Ciprian wrote:M-am documentat si am aflat ca este un barbat pe nume Joseph Kony care ia copii din familii , ii pune sa isi omoare parintii si ii foloseste in alte scopuri . Pe fete pentru sex si baieti pentru aparare. El este din Uganda si a strans pana acum destui copii (300.000) la care le-a dat [nu la toti] arme pentru a-l ajuta sa nu fie capturat.
USA in prima faza nu a vrut sa se implice , dar dupa ce s-au strans la casa alba au trimis 100 de persoane care sa ajute la capturarea lui . Prin distribuirea video-ului de mai sus ajutam sa afle cat mai multa lume despre el si sa nu-si faca "armata" mai mare si sa fie capturat.
Pai daca vedeai tot video-ul, iti dadeai seama de chestia asta din prima :)

EDIT: Am vazut un film aparut in 2011, cu Gerard Butler, care seamana cu "Invisible Children". Se numeste Machine Gun Preacher ..
E foarte emotionant.
Nu am avut posibilitatea sa ma uit la video , deasta am cerut explicatii text.
Click pentru a vizualiza | Afiseaza codul
Image
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information