Forum si servere in limba engleza

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
ConTactMe
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 436
Joined: 30 Jan 2011, 22:18
Detinator Steam: Nu
CS Status: Nu ma deranja
Has thanked: 144 times
Been thanked: 13 times

21 Mar 2012, 13:23

Navigand pe un forum in engleza cu servere de jocuri (CS:S/Garry's Mod si Minecraft) m-am gandit ca ar fi frumos sa fac si eu ceva de genu.
Din cate am inteles site-ul lor este hostat in Marea Britanie si costul serverelor ii ajunge in jur de 30-40 lire sau chiar mai mult pe luna.

Statisticile lor: Total posts 34299 • Total topics 2724 • Total members 1113
Din pacate sunt foarte putini online la orice timp al zilei. 10-30 de utilizatori sunt logati in cel mai bun caz, restul sunt vizitatori.

As vrea sa stiu cum pot atrage utilizatorii din alte tari, nu doar cei din Romania?

PS: Mai exista un site Romanesc-International, ca design este exceptional dar ca activitate, mai multi utilizatori din Romania.

Multumesc anticipat!
Last edited by ConTactMe on 21 Mar 2012, 13:55, edited 1 time in total.
Website's :[/b]
RoyalServer
User avatar
Andrei I.
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1288
Joined: 12 Jan 2012, 14:24
Detinator Steam: Da
CS Status: badass
Detinator server CS: RS.FRAGWAY.RO
SteamID: nisq4vibe
Reputatie: Ban 3 luni !
Location: Florence
Has thanked: 14 times
Been thanked: 41 times
Contact:

21 Mar 2012, 13:30

In primu rand trebuie sa ai un forum bine structurat si foarte foarte dezvoltat in domeniu. Trebuie sa stii sa folosesti cuvintele cheie pentru o indexare mai buna in google dar si reclama multa . Jocurile cred ca aduc cele mai multe vizite , daca ai 10 servere de diferite moduri cred ca poti avea linistit 1000 vizite reale. Have fun.
Community forums - Ne rezervam dreptul de a alege membrii.
User avatar
Trance99
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 239
Joined: 24 Apr 2010, 11:03
Detinator Steam: Da
CS Status: @ work!!!
Detinator server CS: cs.a2g.ro
Location: Targu Jiu
Has thanked: 6 times
Been thanked: 21 times
Contact:

21 Mar 2012, 17:39

Nu ii poti atrage cu cs sau alte fps-uri daca ai sv in Romania. Noi avem straini pe servere dar cand e trafic mare le creste rau ping-ul. Vin multi la servere MMORPG. Oricum, daca nu vi cu ceva special pe Forum nu intra nici straini foarte des.

Pe de alta parte si strainii sunt codati, sufera sau nu au cei 7 ani de acasa. Sunt si exceptii iar exceptiile sunt deja admini pe serverele noastre :))

/:)
ConTactMe
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 436
Joined: 30 Jan 2011, 22:18
Detinator Steam: Nu
CS Status: Nu ma deranja
Has thanked: 144 times
Been thanked: 13 times

21 Mar 2012, 23:07

Trance99 wrote:Nu ii poti atrage cu cs sau alte fps-uri daca ai sv in Romania. Noi avem straini pe servere dar cand e trafic mare le creste rau ping-ul. Vin multi la servere MMORPG. Oricum, daca nu vi cu ceva special pe Forum nu intra nici straini foarte des.

Pe de alta parte si strainii sunt codati, sufera sau nu au cei 7 ani de acasa. Sunt si exceptii iar exceptiile sunt deja admini pe serverele noastre :))

/:)
La partea cu codatii ai dreptate. Pai nu ma gandeam sa hostez serverele in Romania.
Website's :[/b]
User avatar
Trance99
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 239
Joined: 24 Apr 2010, 11:03
Detinator Steam: Da
CS Status: @ work!!!
Detinator server CS: cs.a2g.ro
Location: Targu Jiu
Has thanked: 6 times
Been thanked: 21 times
Contact:

22 Mar 2012, 11:51

Atunci poti sa faci ceva frumos dar, dupa cum spuneam, treaba e la fel ca in Romania.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information