iPhone 3 GS

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
Ghos7
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 700
Joined: 10 Apr 2009, 23:08
Detinator Steam: Da
CS Status: eXtreamCS
Reputatie: Fost moderator
Location: Romania
Has thanked: 49 times
Been thanked: 40 times

18 Apr 2012, 15:25

Salut, de curand mi-am cumparat un iPhone 3GS si nu prea ma pricep chiar asa de bine sa umblu pe el , vad ca e mai diferit fata de celelate telefoane . Idee e ca eu vreau sa bag niste muzica pe telefon , eu acum cateva zile am fost la un prieten cu el si mi-a bagat el dupa pc lui muzica , acum eu vreau sa bag de la mine dupa pc muzica dar din cate am auzit eu daca pe telefon faci sync dupa mai multe pc-uri risti sa pierzi ce ai in el , eu nu prea ma pricep l-am luat de foarte putin timp ....... stiti careva cum sta treaba ?
RoyalServer 2
User avatar
HERZ
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1854
Joined: 09 Apr 2012, 15:46
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: yeap, 100 servere
SteamID: lexuuuu
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Ban 3 luni
Location: Iași
Has thanked: 266 times
Been thanked: 103 times
Contact:

18 Apr 2012, 15:33

iTunes cu cont atasat de Apple (acelasi cont ca si pe telefon).
User avatar
xVib[E]R
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2302
Joined: 22 May 2011, 16:22
Detinator Steam: Nu
CS Status: bind w +quit
Detinator server CS: No.
Location: Romania
Has thanked: 101 times
Been thanked: 360 times
Contact:

18 Apr 2012, 16:55

----------------------------------------
VIPSZONEGAMES RO
----------------------------------------
FORUMUL vă stă la dispoziţie !

Image
__________________________________________________________________________________________________________________________________

MixCloud | SoundCloud | YouTube - Y!M:[email protected]
User avatar
Soimul
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2741
Joined: 14 Jan 2008, 21:42
Detinator Steam: Da
SteamID: Valeriann
Reputatie: Fost Moderator ajutator
Location: Gravesend / UK
Has thanked: 51 times
Been thanked: 131 times

18 Apr 2012, 17:22

Eu am 3GS si ma enerveaza uneori din cauza ca daca muzica care am puso in telefon nu o mai am in pc se sterge din telefon si ramane doar ce am urcat eu a doua oara.
Chestia asta este valabila si la aplicati, de exemplu instalezi niste aplicati cu iTunes si dupa aceea sa zicem ca reinstalezi windows-u si vrei sa bagi alte aplicati, cele vechi se sterg si raman cele noi.
In caz ca instalezi aplicati pe telefon cu iTunes poti sa salvezi acele aplicati in alta parte iar dupa reinstalare windows-ului sa pui folderu inapoi.
Le gasesti in My Documents\My Music\iTunes\iTunes Media\Mobile Applications

Sau mai poti face Back-up cu ICloud dar acesta ofera doar 5Gb spatiu asta e bun cand vrei sa schimbi versiunea sistemului si pentru a folosi ICloud trebuie sa fie ori telefonu ori calculatoru conectat la net.

Deci tot ce am zis mai in sus are legatura cu ce ai zis tu cu mai multe pc-uri chiar daca e pe acelasi pc.
----------------------------------------------------------|
Image
----------------------------------------------------------|
Ghos7
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 700
Joined: 10 Apr 2009, 23:08
Detinator Steam: Da
CS Status: eXtreamCS
Reputatie: Fost moderator
Location: Romania
Has thanked: 49 times
Been thanked: 40 times

18 Apr 2012, 20:45

Soimul wrote:Eu am 3GS si ma enerveaza uneori din cauza ca daca muzica care am puso in telefon nu o mai am in pc se sterge din telefon si ramane doar ce am urcat eu a doua oara.
Chestia asta este valabila si la aplicati, de exemplu instalezi niste aplicati cu iTunes si dupa aceea sa zicem ca reinstalezi windows-u si vrei sa bagi alte aplicati, cele vechi se sterg si raman cele noi.
In caz ca instalezi aplicati pe telefon cu iTunes poti sa salvezi acele aplicati in alta parte iar dupa reinstalare windows-ului sa pui folderu inapoi.
Le gasesti in My Documents\My Music\iTunes\iTunes Media\Mobile Applications

Sau mai poti face Back-up cu ICloud dar acesta ofera doar 5Gb spatiu asta e bun cand vrei sa schimbi versiunea sistemului si pentru a folosi ICloud trebuie sa fie ori telefonu ori calculatoru conectat la net.

Deci tot ce am zis mai in sus are legatura cu ce ai zis tu cu mai multe pc-uri chiar daca e pe acelasi pc.
Si daca incerc sa bag muzica noua si cea din telefon nu o mai am in pc , se sterge doar muzica sau cu totul adica cu aplicati /jailbreak ? exista sanse sa sterg jailbreak? :-/
User avatar
Soimul
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2741
Joined: 14 Jan 2008, 21:42
Detinator Steam: Da
SteamID: Valeriann
Reputatie: Fost Moderator ajutator
Location: Gravesend / UK
Has thanked: 51 times
Been thanked: 131 times

18 Apr 2012, 21:10

Se sterge doar muzica, jailbreak tine de aplicatii.
Oricum pentru mai multe intrebari poti intra aici, un forum dedicat Iphone-urilor
----------------------------------------------------------|
Image
----------------------------------------------------------|
rarmand
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 91
Joined: 16 Apr 2012, 13:21
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Detinator server CS: Da
Has thanked: 1 time
Contact:

18 Apr 2012, 21:15

Deci daca a fost sincronizata muzica/aplicatiile luate din AppStore cu acel PC iar tu incerci acelasi lucru pe PC-ul tau,pierzi tot ce ti-a pus el,dar dupa ti le reinstalezi si la urmatorul sync nu se mai sterg.Jailbreak-ul este legat de sistem,deci nu se poate strege numai resoftat.Lasa-mi PM cu id-ul tau de mess si te ajut.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information