Server Metin2

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
fantez1st
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1193
Joined: 06 Mar 2011, 16:50
Detinator Steam: Da
Location: Dorohoi | BT
Has thanked: 143 times
Been thanked: 112 times

20 Apr 2012, 20:56

Am in gand din vara sa fac un server de metin2 pentru profit , desigur. Insa , cum domeniul asta ma "bate" cer ajutorul celor cunoscatori. Ca sa am resursele necesare cer de acum niste informatii , cum ar fi :
- pretul lunar
- FIRME unde il pot hosta
- Un cunoscator care sa mi-l faca fara bug`uri. [platesc]
Nu stau mult.
RoyalServer 2
Kain
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 235
Joined: 25 Dec 2011, 21:16
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 12 times
Been thanked: 33 times
Contact:

20 Apr 2012, 20:58

Pe net sunt o multime de servere de metin private in romania sa nu mai zic si din afara , daca esti destept te poti apuca de alt joc online , am vazut ca sunt cautate servere de aion poti face unul romanesc sau de Tera Online jocul nou aparut este doar unul privat in lume , si lumea ar intra sa joace pe el deoarece oficialul se plateste.
User avatar
fantez1st
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1193
Joined: 06 Mar 2011, 16:50
Detinator Steam: Da
Location: Dorohoi | BT
Has thanked: 143 times
Been thanked: 112 times

20 Apr 2012, 21:01

Nu ma intereseaza ca sunt destule. Am multi colegi, prieteni, cunoscuti din orasul meu care sunt dedicati acestui joc si vor sa se implice. Nu e vorba de populare, asta e garantat , ci ca serverul sa nu aibe lag si sa fie fara bug`uri.
Nu stau mult.
Kain
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 235
Joined: 25 Dec 2011, 21:16
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 12 times
Been thanked: 33 times
Contact:

20 Apr 2012, 21:04

Este un forum romanesc 4metin , sunt foarte multi programatori acolo din cate am inteles iar ca sa tii un server poti cauta un dedicat , firma buna am inteles e ca e limehost dar o sa te coste ceva :)
User avatar
CreaTurikk
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 193
Joined: 25 Dec 2009, 13:11
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Furien.XtremeXPC.Ro
SteamID: mw2_creatura
Location: Bucuresti
Has thanked: 22 times
Been thanked: 5 times

20 Apr 2012, 21:25

Kain wrote:Este un forum romanesc 4metin , sunt foarte multi programatori acolo din cate am inteles iar ca sa tii un server poti cauta un dedicat , firma buna am inteles e ca e limehost dar o sa te coste ceva :)
Bine zis , mai am de adaugat ceva .... sa populezi serverul nu este deloc greu , nu se pune vorba de un server de counter strike care in zilele de azi se populeaza foarte greu. Este greu sa faci serverul de metin (tehnic) si este la fel de greu sa echilibrezi itemele si bonusurile puse pe server.
Image
I believe the answer to that question,
like the answer to most questions is,
F**K YOU.
User avatar
Pavel
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3610
Joined: 17 Feb 2011, 22:47
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Administrator
Fost Membru Club eXtreamCS
Nume anterior: xkeze.
Fond eXtream: 2
Location: Bucuresti
Has thanked: 71 times
Been thanked: 102 times

20 Apr 2012, 22:59

Pretul pentru un server de metin2 bun incepe de la 100 de euro chiar 150 pentru ca iti trebuie un dedicat decent pentru a tine cateva zeci/sute de playeri.Un server fara buguri nu se poate,tot timpul apar buguri.Din orice chichita.Si dintr-ul simplu restart pot aparea buguri.Ca sa iesi cu profit trebuie sa lucrezi cel putin o luna la server.Client+server+site.Mai ales site-ul,site-ul este cel mai important lucruri fara el nu poti sa ai playeri.Serverul trebuie monitorizat continuu pentru a nu avea probleme,trebuie sa faci mentenanta saptamanal si multe altele nu e asa usor de facut un server de metin2
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Bing [Bot], Jokic, Semrush [Bot] and 404 guests