Daca faci sala mai cresti ?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Kitikru
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 337
Joined: 27 Jul 2011, 12:24
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 37 times
Been thanked: 36 times
Contact:

19 May 2012, 19:54

Ellement wrote:Da, este un forum de cs, dar eu postez la domeniul "Discutii generale" unde nu are nimic de-a face cu cs-ul.
nu nu nu. Ti-am zis ca in timpul ce am postat ai pus tu acea poza si nu intelesesem iar dupa ce am vazut poza am vazut la ce te-ai referit. Exercitiul acela este foarte bun. Exercitiile pentru triceps nu au nimic cu cresterea. Doar nu fa ce exercitii ti-am aratat eu si Kryme
RoyalServer 2
User avatar
Ozone
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 626
Joined: 06 Dec 2008, 14:45
Detinator Steam: Da
CS Status: Play hard , or go home !
Detinator server CS: Nu!
Location: Mioveni / Arges
Has thanked: 3 times
Been thanked: 12 times

19 May 2012, 20:09

Deci daca faci sala si faci corect exercitiile nu patesti nimic, dar ca sa ajungi sa le executi corect iti trebuie mult timp.Conteaza si parintii tai cat de inalti sunt.Daca tu ai deja 1.70, iar tatal si mama ta au tot cam la fel sa nu te mai astepti sa cresti mai mult de 5 cm in plus(oricum e exagerat).
Genuflexiunile daca vrei sa le ai in program, incearca sa faci un numar de 20-30 de repetati(CEL PUTIN 20) ca sa nu iti afecteze coloana, dar sa le faci si corect.In rest poti efectua orice exercitii, dar nu uita executa-le corect.Nu incerca sa te dai mare ca ridici 34324234234234 kg.La inceput dupa parerea mea nu trebuie sa cobori sub 10 repetari.Felul cum executi exercitiul conteaza cel mai mult nu greutatea.
Daca mai ai intrebari, iti pot raspunde.
User avatar
LEVIS+
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3162
Joined: 12 Jul 2011, 12:10
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost intermediar
Membru Club eXtreamCS (o luna)
Fost detinator war.eXtreamCS.com
Fost manager rs.eXtreamCS.com
Fost manager dr.eXtreamCS.com
Location: Constanţa
Has thanked: 104 times
Been thanked: 342 times
Contact:

19 May 2012, 20:20

Nu te lua dupa cei care nu stiu.
Daca te apuci de sala de la varsta frageda nu mai cresti :D . Iti spun sigur !
"În viaţă întâlneşti o mulţime de lume şi câţiva oameni." - Moliere
User avatar
Ellement
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1433
Joined: 01 Feb 2011, 18:46
Detinator Steam: Da
CS Status: D:\Counter-Strike 1.6 eXtream
SteamID: woofy700
Location: Resita
Has thanked: 151 times
Been thanked: 82 times
Contact:

19 May 2012, 20:50

Sunt umpic mai inalt fata de maicamea dar mai mic decat taicamiu :)) si oricum vreau sa ma inalt si sa am forme nu sa ma fac cat usa :) Cred ca cel mai bine e sa ma masor acu la inceput si peste o luna sau doua si sa vad daca am mai crescut sau nu.
AcoreX
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1354
Joined: 05 Sep 2007, 11:54
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Nume anterior: vulturas92
Has thanked: 239 times
Been thanked: 123 times

20 May 2012, 09:42

Ellement wrote:Sunt umpic mai inalt fata de maicamea dar mai mic decat taicamiu :)) si oricum vreau sa ma inalt si sa am forme nu sa ma fac cat usa :) Cred ca cel mai bine e sa ma masor acu la inceput si peste o luna sau doua si sa vad daca am mai crescut sau nu.
Ai zis ca ai 1.75 si 70kg ? E super bine pentru varsta ta.Eu am 1.87 si 68kg si vreau sa ajung la 75kg si nu prea reusesc chiar daca mananc un porc si o oaie la o masa.Incearca sa nu faci presa la sala si sa NU faci cu bara pe spate si sa te ridici si sa cobori...cum a fost o poza cu o tipa...prima care ai vazut-o.In rest poti sa faci absolut orice vrei tu, insa sa nu fortezi 100% si sa nu ridici foarte mult ... de pe la 17-18 ani ai sa poti face cate vrei dar pana atunci trebuie sa ai putin grija de tine.
User avatar
BlAcK-AnGeL
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 565
Joined: 31 Aug 2011, 09:07
Detinator Steam: Da
CS Status: -Retired-
Detinator server CS: Da
SteamID: gornich_cs
Location: ./hlds-Giurgiu
Has thanked: 28 times
Been thanked: 51 times
Contact:

20 May 2012, 10:15

LEVIS+ wrote:Nu te lua dupa cei care nu stiu.
Daca te apuci de sala de la varsta frageda nu mai cresti :D . Iti spun sigur !
Da,şi în plus ai tot timpul din viaţă să te apuci.Un bărbat se dezvoltă până la 20-22 de ani,şi unchiul meu era foarte mic pe la 14-15-16 ani(avea sub 1,60 si 50 kg),iar acum la 26 e ditamai animalu de 1,85 si 92 kg.
Sală e bine să faci şi la vârsta asta,dar nu în exces..o dată la 1-2 săptămâni ar fii perfect.
"Oricine a inventat fotbalul , ar trebui să fie venerat ca un zeu." - Hugo Sanchez
"Viaţa poate fi înţeleasă numai privind înapoi, dar trebuie trăită privind înainte." - Kirkegaard
"Viața nu are subtitrare, ori o ințelegi ori nu..." - Wolf Wildfire

buGGed.ro. | ROMANIA RPG SERVER
AcoreX
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1354
Joined: 05 Sep 2007, 11:54
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Nume anterior: vulturas92
Has thanked: 239 times
Been thanked: 123 times

20 May 2012, 10:16

BlAcK-AnGeL wrote:
LEVIS+ wrote:Nu te lua dupa cei care nu stiu.
Daca te apuci de sala de la varsta frageda nu mai cresti :D . Iti spun sigur !
Da,şi în plus ai tot timpul din viaţă să te apuci.Un bărbat se dezvoltă până la 20-22 de ani,şi unchiul meu era foarte mic pe la 14-15-16 ani(avea sub 1,60 si 50 kg),iar acum la 26 e ditamai animalu de 1,85 si 92 kg.
Sală e bine să faci şi la vârsta asta,dar nu în exces..o dată la 1-2 săptămâni ar fii perfect.
Nu chiar 1 data la 1-2 saptamani.Oh my god ! Ai fost vreodata la sala ? Mergi si tu odata la 3 zila maxim, ar fi bine si din 2 in 2 zile dar faci cum crezi insa sa te tii in forma.
User avatar
BlAcK-AnGeL
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 565
Joined: 31 Aug 2011, 09:07
Detinator Steam: Da
CS Status: -Retired-
Detinator server CS: Da
SteamID: gornich_cs
Location: ./hlds-Giurgiu
Has thanked: 28 times
Been thanked: 51 times
Contact:

20 May 2012, 10:23

vulturas92 wrote:Ai fost vreodata la sala ?
Da,am fost.
Nu cred că la 14 ani e sugerat să te apuci de sală,excesiv.
"Oricine a inventat fotbalul , ar trebui să fie venerat ca un zeu." - Hugo Sanchez
"Viaţa poate fi înţeleasă numai privind înapoi, dar trebuie trăită privind înainte." - Kirkegaard
"Viața nu are subtitrare, ori o ințelegi ori nu..." - Wolf Wildfire

buGGed.ro. | ROMANIA RPG SERVER
AcoreX
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1354
Joined: 05 Sep 2007, 11:54
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Nume anterior: vulturas92
Has thanked: 239 times
Been thanked: 123 times

20 May 2012, 10:26

BlAcK-AnGeL wrote:
vulturas92 wrote:Ai fost vreodata la sala ?
Da,am fost.
Nu cred că la 14 ani e sugerat să te apuci de sală,excesiv.
Da, dar nu a spus nimeni sa se duca sa faca excesiv.Excesiv inseamna sa te duci sa tragi cu foarte multe kg chiar daca te duci in fiecare nu zi nu e problema dar sa nu tragi ca nebunul.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information