Ce va enerveaza cel mai mult in lumea asta ?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
Lica'
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1443
Joined: 11 May 2011, 13:02
Detinator Steam: Nu
Location: Arad
Has thanked: 78 times
Been thanked: 99 times

29 May 2012, 20:56

Eu doar mi-am exprimat parerea.
Daca nu sunteti in stare sa vorbiti Limba Romana , duceti-va in tara voastra si vorbiti acolo cata maghiara vreti. :)
Daca ma iei la mistouri de genul pentru ca ti-am spus ca iti urasc natia , nu pot sa-ti spun decat asta : du-te si zi-i si lu ma -ta. :)
User avatar
Cocostarc
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 445
Joined: 01 Sep 2011, 21:20
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Ban 3 luni
Location: LONDON
Has thanked: 11 times
Been thanked: 19 times

29 May 2012, 20:59

vespira wrote:
Lica' wrote:Nu sunt deloc ironic , de ai vorbi maghiara in fata mea si as avea un pistol a 2-a secunda te-ai trezi cu un glont in mecla. :)
imi dau seama cat de periculos esti.probabil ca ai rata si dintr-un metru la cat de mult ti-ar tremura mana de emotie :( "omg am omorat un ungur omg,acum ma sinucid ca ma duc la parnaie din cauza unuia :O "

grow up..
ce fete aveti acolo in transilvania :| era una cu un bot doamne eu credeam ca ii bolnava da asa ii ea :| pff m-am speriat cand m-am dus la magazin
In rest imi place ca sunteti ospitalieri, cel putin oamenii care i-am intalnit eu erau asa ..
Pronosticuri zilnice.Biletul zilei
User avatar
vespira
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 937
Joined: 21 Apr 2011, 17:10
Detinator Steam: Da
CS Status: retired
SteamID: veron2k
Location: beyond infinity
Has thanked: 181 times
Been thanked: 86 times

29 May 2012, 21:00

Lica' wrote:Eu doar mi-am exprimat parerea.
Daca nu sunteti in stare sa vorbiti Limba Romana , duceti-va in tara voastra si vorbiti acolo cata maghiara vreti. :)
Daca ma iei la mistouri de genul pentru ca ti-am spus ca iti urasc natia , nu pot sa-ti spun decat asta : du-te si zi-i si lu ma -ta. :)
mama-i romanca so..probabil lu' batranu' daca-i zic :-? desi nu cred ca l-ar interesa,avand in vedere ca traieste de 30 de ani in romania.


nvm,dar baga la cap ca nu toti ungurii-s la fel :) .

@ cocostarc: era unguroaica ? :))
User avatar
Lica'
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1443
Joined: 11 May 2011, 13:02
Detinator Steam: Nu
Location: Arad
Has thanked: 78 times
Been thanked: 99 times

29 May 2012, 21:02

Omule , daca tu ai trai in ungaria , ai avea aceleasi principii ca si mine (suntem in ungaria , sa se vorbeasca maghiara nu alta limba) probabil ai fi frustrat cand se striga doi romani de peste drum (Ce faci ba ? Bine tu ?) la tine in tara.
Nu am zis ca urasc TOTI UNGURII , am colegi de clasa cu care ma inteleg foarte bine si sunt unguri. :)
vim
Programator eXtream
Programator eXtream
Posts: 853
Joined: 29 May 2009, 19:13
Detinator Steam: Da
CS Status: Trag cu praştia !
Reputatie: Fost programator web eXtreamCS
Administrator tehnic
Sysadmin
Location: Bucureşti
Has thanked: 2 times
Been thanked: 342 times

29 May 2012, 21:04

vespira wrote:si de ce mi te adresezi mie cu 'voi' ?
Pentru ca in postul tau anterior luai apararea acestei minoritati, pozai in victima si te transformasei in vocea acestei minoritati pe forum.
vespira wrote:eu nu reprezint restu' minoritatii din romania ca nu-s ambasador,e vina ungurilor ca romanii si ungurii nu se inteleg ?
Este vina voastra ca nu va vedeti lungul nasului si aveti pretentii unicate in lume. In orice alta tara din lumea asta, daca cereati autonomie, va dadeau foc la case si va treceau granita in suturi. Romanii au tacut si ati ramas cu impresia ca aveti dreptate si este normal sa aveti asemena cerinte. (autonomia a fost doar unul din multiplele exemple)
vespira wrote:nu ma intereseaza cum sunt tratati romanii in harghita,pentru ca in tot restul romaniei ungurii sunt dispretuiti.
Inainte sa ai pretentie ca cineva sa te trateze cu respect, sa aiba incredere in tine, trebuie sa arati ca poti si tu sa arati respect fata de respectiva persoana si ca esti un individ de incredere.
vespira wrote:probabil si in ungaria romanii sunt vazuti cu ochi rai (si nu am ce sa fac in legatura cu asta,ca nu-mi sta in putere),asa cum sunt vazuti si tiganii (care culmea,tot romani sunt) in alte tari.
Tiganii sunt vazut in alte tari exact asa cum sunt: hoti si tupeisti. Cand Vienezul este obisnuit sa se plimbe prin orasul care sclipeste de curatenie in fiecare weekend, sa admire peisajul, cladirile superbe si dintr-o data vede un grup de indivizi care vaneaza lebedele din centrul orasului, ce crezi ca parere isi face ? Pasaportul romanesc pe care il are tiganul ii ajuta pe straini sa isi faca falsa impresie ca tot poporul roman este exact la fel.

Tiganii ne strica imaginea in afara, iar voi vreti sa dezbinati tara din interior. Metode diferite, teluri diferite, dar un efect sigur persista: nici pe voi si nici pe tigani nu prea va mai inghite nimeni. Extrapolat putin si voi cat si ei sunteti hoti. Ei fura din buzunare, voi vreti sa furati o bucata din Romania.

Daca ai venit in tara asta si vrei sa ramai, te adaptezi situatiei de aici ; daca nu iti place, Ungaria este la o granita distanta. Dar sa te apuci sa te plangi si sa faci greve din cauza ca nu mai vrei sa se tina cursuri in limba romana in unitatile de invatamant din Harghita, tine de lipsa de bun simt, prostie, nesimtire si un tupeu macabru. (motivul se gaseste in constitutie)

Tu, eu si orice alt individ al carui arbore genealogic contine si altceva in afara de romani, suntem adoptati de aceasta tara. Daca ai un buletin si un pasaport romanesc, esti roman din punctul de vedere al legislatiei actuale, dar din punctul de vedere al istoriei nu prea esti.

Aveti zeci de avantaje in plus fata de celalalte minoritati din tara asta si totusi daca vi se refuza ceva, incepeti sa va dati cu buletinele romanesti peste frunte si sa tipati ca statul roman este impotriva ungurilor.

Singurul lucru pentru care va admir este ca puteti sa va tineti capetele in fund si sa mergeti cu nasul pe sus in acelasi timp.
I'm not antisocial, I'm just not user friendly.
⎯ retired
User avatar
vespira
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 937
Joined: 21 Apr 2011, 17:10
Detinator Steam: Da
CS Status: retired
SteamID: veron2k
Location: beyond infinity
Has thanked: 181 times
Been thanked: 86 times

29 May 2012, 21:57

"
Singurul lucru pentru care va admir este ca puteti sa va tineti capetele in fund si sa mergeti cu nasul pe sus in acelasi timp."

asta-i o chestie jignitoare.

ca sa ajungem la un final,fiind totusi un subiect de discutie interesant,eu nu tin cu nimeni,eu sunt prins la mijloc,nu am o varsta atat de inaintata incat sa vad toate detaliile problemelor acestor 2 natii,asa ca stau neutru si comentez de pe margine.
User avatar
EAndrei
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 116
Joined: 28 May 2012, 08:35
Detinator Steam: Nu
CS Status: dau foc la foc.
Been thanked: 5 times
Contact:

29 May 2012, 21:59

Ma enerveaza pupincuristii !
Ma enerveaza astia de se dau smecheri, cand ei sunt vai mama lor !
Image

Comunitatea ForceGS.Ro - caut fondator.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information